Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Palm Treo 750v

Pavel Koza (4761)|13.2.2007 10:48
Palm Treo 750v není první Palm se systémem Windows Mobile, ale je to první Palm se systémem Windows Mobile prodávaný v Evropě. V krásném obalu nabízí Treo v prvé řadě špičkový telefonní modul s podporou rychlých datových přenosů, praktickou integrovanou klávesnici, dostatečný výkon, Bluetooth modul pro připojení periferií a v neposlední řadě i nevídanou sadu bonusových aplikací, které posouvají možnosti a schopnosti zařízení do zcela jiné dimenze.



Přečtěte si celou recenzi.
Wuffi (1599)|13.2.2007 11:04
Uz je objednan:) Snad brzo dorazi.
XTR_ce4you (52)|13.2.2007 16:53
Treo 750v používám již delší dobu a musím jen souhlasit s recenzí, tak funkčně vyladěný stroj jsem dlouho (možná nikdy) neměl v ruce ...
Nox_ce4you (44)|13.2.2007 18:13
Jen doplnim k tomu konektoru:

Jedna se o tzv. Multi-connector, ktery je standardem ve vetsine novejsich pristroju firmy Palm. Takze zde existuje jasne definovana kompatibilita mezi ostatnimi zarizenimy, coz byva u PPC mnohdy problem (Krome USB-mini samozrejme). Stejne tak akumulatory komunikatoru od Palmu byvaji kompatibilni, jen jejich tloustka vyzaduje pouziti prislusnych "zadicek".

PS: Kabely i nabijecky se daji celkem snadno sehnat i v CR, a pokud radi bastlite tak i koupe samotneho konektoru neni problem.
Wuffi (1599)|13.2.2007 19:02
Tak uz je doma:) Je super, zda se dokonce ze je HSDPA enabled, pak vyzkoumam. Prvni negativni dojem - nebral mi 2GB MiniSD Pretec, zkouseli jsme 2 a nefungovala ani jedna... :'(
Pavel Koza (4761)|13.2.2007 19:17
Ad. konektor - diky za vysvetleni. A ta nemoznost nabijet pres kabel je definitivni? Protoze to je vazne prakticka vec...
Ad. karty - mne v tom behala 1GB Kingston a 2GB SanDisk Ultra II...
Nox_ce4you (44)|13.2.2007 19:25
[QUOTE="Pavel Koza"]Ad. konektor - diky za vysvetleni. A ta nemoznost nabijet pres kabel je definitivni? Protoze to je vazne prakticka vec...
Ad. karty - mne v tom behala 1GB Kingston a 2GB SanDisk Ultra II...[/QUOTE]

Rado se stalo.

No jak se ted divam na schema zapojeni kabelu, tak by to nemel byt problem. Ale je samozrejme otazka, jestli to nevypnuli v Treu nebo jestli ten kabel nema o ty 2 draty min - to by se muselo vyzkouset s originalnim kabelem.

Navic kdyz se podivas na neoriginalni kabel v eshopu, tak ma obe dve casti, kdezto na fotce je rozdelen zvlast data a zvlast nabijecka. Jako reseni bych videl koupit si neoriginalni kabel, nebo jeste lepe samostatny konektro a proste to spravne pripajet.
Wuffi (1599)|13.2.2007 19:27
Pavel:
Mno potom tam zkusim jinou znacku tedy, ty 2ks 2GB Pretecu vazne nesly, skoda:(


Na sluchatka je mozno pouzit klasickou redukci:)
V instalatoru na prilozenem mediu je jeste mozno dotahnout z Internetu "Avennu" pro PC (neco jako vzdaleny pristup?) a pro PDA pak aplikace od Audible (pro nasince asi ne moc pouzitelne, pridavam jen pro info)
Bodl99 (12)|13.2.2007 21:28
Nevim jestli se jedná o to samé zařízení, které je zde popsáno v recenzi ale vypadá to že je http://shop.palmhelp.cz/detail.php?kod=BBS_Pal_0446 a ta cena je mnohem příznivější a i v jiné recenzi jsem se dočetl, že by měl stát okolo 11500, tak nevim :?:
Pavel Koza (4761)|13.2.2007 21:37
Abych rekl pravdu, jsem z toho trochu jelen... To zarizeni, ktere jsem mel na stole, bylo koupeno od Alzasoftu za cenu tesne pod 10kKc. Coz je samozrejme super cena, jenze po vyprodani zasob proste zarizeni STAHLI Z CENIKU. Coz je hodne nestandardni postup, kdyz v ceniku maji veci 2 roky stare, co uz se nedelaji... Takze jsem nabyl dojmu, ze slo o nejakou cernotu a ze to byla jednorazova akce.

To zarizeni, co ma napriklad AH, distributor nabizi za radove 16000Kc...

O tehle adrese jsem nevedel, ale jestli mi prijdou penize, zkusim ho objednat:) Za tu cenu neni co resit... Na druhou stranu napriklad nemecky Vodafone nabizi nedotovany Treo 750v za 650 EURO... Tak nevim...
Docent (1234)|13.2.2007 21:51
A to mají ještě levnější repasovaný...
Wuffi (1599)|13.2.2007 22:16
Pokud si to s necim nepletu tak je tam (PalmHelp) psana cena s DPH ale v informacich pak maji ze je to bez DPH? Ale i tak... Nevim...
Wuffi (1599)|13.2.2007 22:17
Pavle v AH Mobile maji zarizeni od VodaFone. Kazdopadne od ceskeho distributora, s narokem na lokalizaci jakmile bude hotova. Zacinam uvazovat jestli to v Alza.cz apod. nebylo urceno pro operatora (jak psal Pavel), a tohle neni proste uz nejaka jina varka? Jenze to by to zase bylo nebrandovane.
Kazdopadne co vim Trea 750v by mela mit deaktivovane HSDPA, u techhle ale distributor tvrdi ze je aktivni? Odhadem rychlost primo na zarizeni tomu i odpovida, zitra zkusim pripojeni z notebooku s nejakymi testy.
XTR_ce4you (52)|14.2.2007 05:37
HSDPA jde aktivovat tím stejným hackem jako na HTC TyTN i na "véčkové" verzi, viz. http://discussion.treocentral.com/showthread.php?t=130532

Cenu repasů bych na palmhelp shopu nehodnotil, protože osobně jsem ten stejný repas koupil za 8.tis. Případné zájemce o repas chci upozornit, že u nás se více objevují ty z Německa, tedy v němčině, což je v případě nulové možnosti sehnat ANG ROM dost problém ...

Chci se zeptat majitelů, jestli jsem jim nepodařilo dost české znaky pod HW klávesnici? Osobně jsem se pokusil v rootu změnit klasický soubor SYM.TXT za české znaky, ale bez efektu .... :(
Pavel Koza (4761)|14.2.2007 07:12
Ja mam taky otazku na Palmisty - jak na tom je Palm s upgrady? V predchozim pripsevku je zminena nulova sance senhat EN ROM, na zarizeni byla relativne stara verze AKU, ja hledal na Palmu i Vodafone a nic... Ne ze by byla nutna, fakt to je skvele vyladeny zarizeni, ale cas od casu by neco novejsiho neskodilo... Je tohle jen vyjimka nebo si Palm s upgrady moc hlavu nelame?
XTR_ce4you (52)|14.2.2007 09:33
add update ROM) pravdou zustava, ze neexistuje nic podobneho jako komunita u HTC kdy kazde AKU se objevi ihned po jeho releasu a mnohdy i drive, HTC diky xdevu je v tomto fenomen. Druha stranka veci je funkcnost takovych vytvoru a tam musim sam rici, ze jsem se nekolikrat spalil! Palm jde zjevne jinou cestou a kdyz upgrade, tak poradny a rovnou na WM6 (viz. stranky Palmu). Take je potreba si uvedovit, ze je Palm v tomto ohledu novacek. Zatim se tedy uci co se "slusi a patri" ...
JecminekMaselnik (464)|14.2.2007 10:43
je to sice malinko mimo, ale v tabulce porovnávající hmotnosti je u htc tytn uvedeno 149g, sice by se mi to hrozně líbilo, ale realita je 176g.
Pavel Koza (4761)|14.2.2007 10:45
Ooops:oops: Tak to sorry, omlouvam se za mateni. Uz je to opravene....:oops:
Wuffi (1599)|14.2.2007 10:46
Pavel:
No co se tyce upgradu zarizeni od Palmu, v dobe kdy jsem vlastnil Tungsten C a pozdeji Treo 650 zrovna moc updatu nevydavali, a pokud, spise opravy. To se ale jednalo o Palmy.
Co se tyce Treo 750v, je ohlasen update na zacatek brezna. Co bude obsahovat nevim.
Co se tyce WM6, spekuluje se zda bude upgrade pro 750v. Z nekterych kruhu se proslycha ze ano, vyjadreni Palmu je ale suche, chapu z toho ze proste koncem roku bude Treo s WM6. Zda se bude jednat o Treo 750v po upgrade ci novy stroj se zatim myslim nevi. Otazkou by take bylo zda by byl upgrade pouze pro nebrandovana zarizeni ci pro vsechna.
Osobne se obavam ze se bude jednat spise o nove zarizeni nez o upgrade (i kdyz se mi nezda ze by tak rychle vychrlili dalsi Treo?!)

XTR:
Pokud se nepletu, Treo 750 JE vyrobeno HTC na zakazku pro Palm. Jeho oznaceni je HTC Cheetah. Na XDA-DEV se jiz komunita formuje, pouze jsem tam zatim nepostrehl existenci zvidavejsich jedincu, es, jako v pripade jinych zarizeni. Zatim je tam komunita spise novackovska s otazkami typu "Bude mit me Treo 750 po upgrade na WM6 rozliseni 320x320?" ...
Ale myslim ze casem to bude lepsi.
Wuffi (1599)|15.2.2007 08:51
Takze kdyz jsem vcera v noci nemohl spat, browzdal jsem registry Trea. Objevil jsem tam malou pitomustku, ale treba se bude hodit.
Muzete si zmenit jednak pouzivanou vyhledavaci sluzbu (rozumej - stranku), ci si pouze zmenit jazyk aktualne pouzivane vyhledavaci sluzby.

Zmena se provadi v HKLM=>SOFTWARE=>PALM=>Today=>SearchPage

Zmenou retezce Home docilite zmeny vyhledavaci sluzby.

Pokud se Vam stejne jako me zamlouva Google, muzete si pouze zmenit retezec Lang z "en" na "cs". Pote budete vzdy pri hledani presmerovani na ceskou mutaci vyhledavaci sluzby.
Nox_ce4you (44)|15.2.2007 18:00
[QUOTE="Pavel Koza"]Ja mam taky otazku na Palmisty - jak na tom je Palm s upgrady? V predchozim pripsevku je zminena nulova sance senhat EN ROM, na zarizeni byla relativne stara verze AKU, ja hledal na Palmu i Vodafone a nic... Ne ze by byla nutna, fakt to je skvele vyladeny zarizeni, ale cas od casu by neco novejsiho neskodilo... Je tohle jen vyjimka nebo si Palm s upgrady moc hlavu nelame?[/QUOTE]

Co se updatu a firmy Palm tyce:

Pro PDA se vydavaji formou souboru, ktery se do pristroje nahraje, pro komunikatory naopak vetsinou formou ROM. Ze by se zejmena v oblasti PDA pretrhli rici nemuzu, takze hllt uvidime.
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2007 18:52
Na velkém srazu si bylo možno tohoto mazlíka prohlédnout a vyzkoušet (to Pavel v recenzi nezmínil-inu další dobrý důvod, proč na srazy jezdit). Za cenu, kterou to pan Parthon koupil nekoupíte ani většinu slušnějších hloupých mobilů, takže bomba a zařadil jsem ho do seznamu potencionálních "hw modemů" k mým Dellům. Co mě je osobně líto a Treo opět ze seznamu vyškrtlo:
1. Poměrně malý displej s mizerným rozlišením - to se dá překousnout a přežít. Holt vynechám operu a Louvre.
2. Chybějící Wi-Fi - to se taky nechá "rozdejchat" (pro někoho je třeba zbytečné).
3. Výdrž baterie - ta je katastrofická. Jak dlouhý prodlužovák bych si asi musel koupit? Ach jo, proč to ti výrobci musí vždycky někde po...... :((

PS: A mě osobně ještě chybí anténa, pro lepší vytahování ze zadní kapsy kalhot. ;)
Wuffi (1599)|15.2.2007 21:18
Hehe tak to prrrr panove... Vydrz je bezesporu mizerna pokud mate podsviceni na maximum. Zatim mi Treo vydrzelo dele nez TyTN a to u nej prochazim prvotni hracickovskou fazi takze ma celkem zahul:)
Danny-33 (3)|16.2.2007 03:22
Dobrý den...chtěl bych se zeptat na jednu drobnost.....lze při probíhajícím hovoru vstoupit do kalendáře a prohlížet si ho..psát do něj??

Děkuju za odpověd?..
Wuffi (1599)|16.2.2007 07:59
Danny:

Odpovim otazkou: Proc si myslis ze by to nebylo mozne? ;)
Zdenek Malinsky (9781)|16.2.2007 08:03
to Danny33:
To přeci umí i (snad) každý hloupý mobil.

K výdrži
Teď mě napadlo, zda chybějící Wi-Fi není úmysl. Kdyby tam bylo a používalo se, tak by výdrž na baterii byla ještě menší (až téměř o polovinu).
Pavel Koza (4761)|16.2.2007 09:23
...ale fuj, panove... Danny-33 se velmi slusne zeptal, tak stacilo napsat ano;)

WM5 jsou plne multitaskingovy system, takze muzete behem hovoru delat temer vse - cist postu, psat poznamky nebo planovat v kalendari. Jedine omezeni je vykonove - pri probihajicim hovoru ma telefonni cast nejvyssi prioritu (konecne...) a tak veci jako hry, filmy a podobne moho u byt na mene vykonnych procesorech (mezi ktere Samsung 300MHz bezesporu patri) mene plynule. Obecne ale plati, ze probihajici hovor je jen jednou z mnoha soucasne moznych cinnosti.
Wuffi (1599)|16.2.2007 09:23
Zdenek M:

... ale to uz je mirne OT;)
Danny-33 (3)|16.2.2007 10:57
Děkuju za odpověď:-) Namám s WM žádné zkušenosti,ale Palm TREO 750 mě zaujal natolik, že si ho chci pořídit....tak radši jedna hloupá otázka, než mít pak problém:-) A díky za velmi pěknou a objektivní recenzi.... Ještě jeden dotaz..tušíte kdy by mohla být k dispozici česká lokalizace?
Wuffi (1599)|16.2.2007 11:10
Lokalizace snad bude brzy. Pokud Palm koupis u serioznich prodejcu, lokalizaci obdrzis jakmile bude vydana. Snad nebude od SunnySoftu. Zatim hledam alternativu pro zadavani znaku s hacky pres HW klavesnici, zatim nic...
Co se tyce Trea jsem zatim spokojeny:)
mousefromhouse_ce4you (268)|16.2.2007 14:47
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]1. Poměrně malý displej s mizerným rozlišením - to se dá překousnout a přežít. Holt vynechám operu a Louvre.
2. Chybějící Wi-Fi - to se taky nechá "rozdejchat" (pro někoho je třeba zbytečné).
3. Výdrž baterie - ta je katastrofická. Jak dlouhý prodlužovák bych si asi musel koupit? Ach jo, proč to ti výrobci musí vždycky někde po...... :((

PS: A mě osobně ještě chybí anténa, pro lepší vytahování ze zadní kapsy kalhot. ;) [/QUOTE]
Tyhle vsechny veci (az na to Wi-Fi) resi Treo650 :)
Wuffi (1599)|16.2.2007 15:04
Ano, ale vybavene systemem ktery mimo jine nepodporuje multitasking.
mousefromhouse_ce4you (268)|16.2.2007 15:16
A je to tady : ) Na rovinu rikam, ze jsem priznivcem mobilnich Windows, abychom predesli nedorozumenim. Co se tyce multitaskingu na Palmu: Palm UMOZNUJE neco jako multitasking. Priklad c. 1: Muzu byt prihlaseny na ICQ, poslouchat .mp3 a zaroven si zapisovat do kalendare. Priklad c. 2: edituju tabulku v Excelu a prijde mi SMS... SMS si prectu, odpovim a spustim Documents. Vratim se tam, kde jsem skoncil. Zadnej "lepsi multitasking" proste nepotrebuju. Zalezi pouze na programatorovi, jak danou aplikaci napise.
Wuffi (1599)|16.2.2007 16:45
Nic tady neni. Palmy s Palm OS mi prosly pod rukama 4 takze nejakou mensi zkusenost s nimi mam. K tomu co popisujes vyvojari vyuzivaji sluzeb systemu upominek kdy vzdy na nejaky cas nastavi urcitou udalost a nasledne ji v onom nastavenem case provede. Protoze je toto mozno provadet velmi rychle, muze to budit urcity dojem prace na pozadi. O multitasking se ale nejedna.
Navic to obcas vyvola slusne drzkopady, na mem Treu 650 je celkem obstojne delal VersaMail pri periodicke kontrole posty. A zajiste jsi uz objevil ze za stavajiciho stavu Palm OS s sebou aplikace vezme i cely system...

Na PalmOS nenadavam, je to dobry system, jenomze casem jsem zacal pozadovat neco vic a to stavajici Palm OS (ne uz Garnet OS?) nesplnuje... Skoda, takove Treo 650 bylo hodne dobry stroj.
Wuffi (1599)|19.2.2007 08:50
VYDRZ:

- tak dneska mi prekonal hranici 3 dnu, od patku do dnesniho rana, celou dobu co 15 minut kontrola posty, cca 15 minut volani denne, SMSky, browzdani po Netu, particky Kevtris, psani v kalendari, cca 3x foceni, spousta instalovani, synchronizace, v patek jeste cca 1 hod. MP3 a dnes 30 minut. Zatim neni kriticka uroven. Tzn. celkem slusna vydrz.

KABEL:(

- ten kabel je snad za trest, nedrzi asi v konektoru poradne, a tak kdyz clovek polozi Palm s pripojenym kabelem na stul, chvilemi se stava ze spojeni neustale pada a obnovuje se, nekdy dokonce "zarizeni nebylo rozpoznano" :(

LOKALIZACE :( :mad:

Vypada to ze jako lokalizace bude dodavan IW :evil: :no: :no: :no: doufam ze bude pouze prilozen na CD :evil:
Hans 20 (91)|21.2.2007 02:55
Tak nakonec se TO bude prodavat za skoro 18.000 kc.http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1083

No comment:sarcastic: :sarcastic: :dead: :dead:
Wuffi (1599)|21.2.2007 11:09
Nevim jestli je to chyba meho zarizeni nebo BUG.
Mam nastavenu pomerne nizkou intenzitu podsvetleni - jsem na to zvykly z drivejsich zarizeni. Mam nastaveny timeout 30 sec pro vypnuti podsviceni, 1 minutu pro vypnuti zarizeni. Zarizeni vsak po 30sec podsviceni nevypne (cca. po minute ci dvou), a naopak zvysi intenzitu podsviceni. Ta se opet snizi na puvodni uroven pokud se dotknu displeje nebo zmacknu nektere tlacitko. To mi jako uspora energie moc neprijde... ;)
Pavel Koza (4761)|21.2.2007 11:14
[QUOTE="Wuffi"]KABEL:(

- ten kabel je snad za trest, nedrzi asi v konektoru poradne, a tak kdyz clovek polozi Palm s pripojenym kabelem na stul, chvilemi se stava ze spojeni neustale pada a obnovuje se, nekdy dokonce "zarizeni nebylo rozpoznano" :([/QUOTE]

Tak nevim, ja mel na obou Palmech problem presne opacny, a sice ze tam ten kabel drzel jak zidovska vira a blbe se odpojoval.

A cena 18000... No, to je mimo...:(
Wuffi (1599)|21.2.2007 11:37
Ano, ta cena je prehnana:( Je to skoda, zvladne to odepsat jinak hodne povedene zarizeni.
Wuffi (1599)|28.2.2007 19:25
Takze mam uz paty den nebrandovane Treo cili Treo 750 (bez "v").

Poznatky... :

- nechybi MSN Messenger, jak tomu bylo u Treo 750v
- navic plugin "Picture" pro Today
- korektne fungujici pruvodce pro vytvoreni uctu el. posty
- rychlost dat. prenosu oproti Treo 750v nezmenena - tedy i to me predchozi Treo patrne melo aktivni HSDPA.
- dale jiz jen pitomustky jako lepe vypadajici kryt a krabice:)
- tlacitka okolo kurzoru jemne prosvetluji plosku okolo sebe, nevim zda je to zamer, ale vypada to celkem efektne:)
RadimHr (20)|7.3.2007 10:19
Zdravím,
s PDA a Smartphony nemám žádnou zkušenost, chci si pořídit přístroj na telefonování, web, maily, editovat: word, excel.
zaujal mě Treo 750v,
prodává se na Palmshopu jako repas za dobrou cenu, nevíte jestli je to s anglickou ROM?
Má funkci USB HOST? (chtěl by ho použít na dovči pro skladování fotek)
díky za rady
Pavel Koza (4761)|7.3.2007 10:21
Nema USB Host a pokud jde o ROM, zalezi od kusu, pry maji jak EN, tak DE. Je nutne se zeptat.
RadimHr (20)|7.3.2007 10:29
škoda,
díky za odpověď,
budu hledat dál ideální smartphone...:)
Kačer_ce4you (2)|9.3.2007 14:02
Nesetkal jste se někdo s tím, že se vám najednou vyzváněcí zvuk ztišil na minimum i když máte v systému vše naplno? Nevím už co s tím....
Jedná se o Treo750v.

Díky Kamil
Pavel Koza (4761)|9.3.2007 14:43
Ne, nic takoveho se mi nikdy nestalo. Nemate tam nejaky program, ktery se o zvoneni stara? Jako Plus, Prodily ci podobna vylepseni?
Hans 20 (91)|9.3.2007 16:23
To se tyce ty ROM tak slysim poprve,ze by je meli s nemeckou.Pouze upozornuji,ze strojek muze byt brandovan pro Vodafone,Swisscom.Pozadal jsem je o nebrandovanou verzi,tak mi prisla nebrandovana.O nejake nemcine tam neni ani slovo.Navic je to nakup po internetu,takze s nemcinou bych to okamzite vratil:((

Edit:Tady se na to nekdo ptal na PalmHelp

http://www.palmhelp.cz/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=500
Danny-33 (3)|11.3.2007 21:19
Dobrý den, vlastním Treo 750 a objevil se mi problém se kterým si trošku nevím rady... Zhruba před třemi dny se mi při příchozím hovoru objevuje dost velká prodleva (cca 5 vteřin). V praxi to znamená že když přijmu hovor, tak slyším toho na druhé straně hned (i když o tom neví),ale on mě slyší až za těch cca 5 vteřin, což je samozřejmě dost nepříjemné. Netuším v čem by mohl být problém....neporadíte mi zde někdo ze zkušených?:-)

Kačer_ce4you (2)|12.3.2007 06:56
Ještě k té hlasitosti vyzvánění u Trea750v. Bylo tam nainstalováno pouze Mobile Shell a Fizz. Po nainstalování běhalo vše jak mělo a najednou se zvuk při vyzvánění telefonu max.ztišil i když ostatní zvuky šly naplno. Po HR to zas jede.......

Aktualizováno :
tak problém se zase objevil - dělá to program Ringo. Ani po odinstalaci se problému nezbavíte - je nutný HR :-(
code (174)|28.3.2007 23:34
Tohle zarizeni je silne zastarale a muzes si ho koupit zrejme jen ten, kdo nepotrebuje wifi a nevadi mu tak male rozliseni displeje..
JanHavlicek (635)|31.3.2007 15:18
Ano, rozlišení displeje je malé, ale to je dáno Windows Mobile 5, které ani jiné rozlišení nepodporuje (třeba 320x320 jako mají ostatní palmy), jo kdyby se to zařízení vyvíjelo nativně pro WM6, tak se zřejmě dočkáme displeje 320x320 stejně jako u Palmu 650 / 680 (snad jsem se nezmýlil)

Toto zařízení mě poměrně zaujalo, vypadá fakt dobře, ale pořád mám trochu zmatky v těch různých cenách a mrzí mě absence WiFi, možná i kostkovej displej bych přežil :) . Scháním totiž něco, s čím se dá volat, uni už mě začíná čím dál víc štvát