Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalace jiného operačního systému

PhoenixCWW (8)|12.2.2007 21:29
Dobrý den, měl bych velice široký dotaz, jak dostat nový operační systém do pda (já vlastním HTC Wizard)? Co by mě hlavně zajímalo:

1. Jde zálohovat stávající operační systém? Mám WM5 a nevím, kde bych ho po smazání scháněl
2. Jak dostanu nový OS do pda?

Chtěl bych si trošku zaexperimentovat, ale vůbec se nemám od čeho odpíchnout. Děkuji za Vaše názory a rady.
Seraphin (30)|12.2.2007 22:13
1)Jdou zalohovat aplikace -> pri pripadnem hard resetu se vse vrati do puvodniho stavu... SPB backup napriklad
2) Zalezi jaky operacni system. Linuxu je hodne verzi pro vsechny mozne zarizeni. Nejznamejsi je OPIE, ktery ovsem na HTC tezko pujde (vicemene cokoliv jineho jak na HTC asi tezko pujde). Pokud vim, tak se nedelaji pro smartphony alternativni verze linuxu.
jimmyjames_ce4you (199)|12.2.2007 22:52
To co hledáš je flashování nové ROM. V OS moc na výběr nemáš...pouze Windows Mobile 5 nebo underground verzi Windows Mobile 6 Crossbow. Existuje však spousty upravených těchto systémů. Nejvíce bych doporučil Jonnyho (dnes se jmenuje flashman) SuperROM 1.1 nebo 3.Underground verzi WM6. Jak už jsem ale psal, neříká se tomu systémy, ale ROMky.
Takže teď si klikni na tlačítko hledat a hledej...je tady o tom popsáno hafo řádků.