Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přeinstalace TT6 na jinou kartu

Paullus_ce4you (400)|12.2.2007 00:01
Chtěl bych si koupit TT6, ale jak jsem zjistil, prodávají jej jen na miniSD s redukcí. Já mám ale na Aximu x51v SD slot obsazen SDIO-GPSkou a na CF mám ostatní navigační programy.

Toho TomToma bych si chtěl přihrát na zmíněnou CF, ale nevím, zda to vůbec půjde. Jak jsem pochopil, ten SW je z licenčních důvodů svázán s kartou, na které je prodáván.

Četl jsem tady k uvedenému problému spoustu příspěvků, ale názory se různily. Myslím si, že pokud nějaká byť oficiálně nesupportovaná metoda existuje, nebude se jednat o žádné flagrantní porušení práv výrobce.

TomToma žádného dosud nemám, takže si to nemohu v praxi vyzkoušet a u cracknutých verzí by nebyly výsledky objektivní.
Miloš Strouhal (3997)|12.2.2007 11:09
[QUOTE="Paullus"]Toho TomToma bych si chtěl přihrát na zmíněnou CF, ale nevím, zda to vůbec půjde. Jak jsem pochopil, ten SW je z licenčních důvodů svázán s kartou, na které je prodáván.[/QUOTE]To si pletes s iGo, Tom Tom NAVIGATOR 6 prodavany na mini SD karte lze bez potizi kopirovat na jakoukoliv jinou pametovou kartu a vesele pouzivat. Je vazany pouze na IMEI zarizeni, tzn ze kopirovat muzes jak o zivot, ale pobezi ti to jen v jednom zarizeni na ktere Tom Toma aktivujes.
anoli (58)|12.2.2007 11:46
To:Miloš Strouhal
A zkoušel jsi to osobně? Já se s tím trápil týden (včetně kontaktu s ofic.podporou TT, která pomohla jen tím že napsali "vaše zařízení (E-ten M700) není podporováno). Jednalo se o rozchození na micro sd kartě. Takže jsem to vrátil. Mimochodem jiná "neoficiální" verze jela na první pokus.
Miloš Strouhal (3997)|12.2.2007 12:06
Ano, osobně. A nekolikrat. Sam to tak mam, mam nekolik mesicu legalni TomTom NAVIGATOR 6 EE prekopirovanou na 4GB SD karte Pretec a vse funguje bez nejmensich potizi. Rovnez to tak prekopirovavame nasim zakaznikum jez o to projevi zajem.
anoli (58)|12.2.2007 12:13
To:Miloš S.
V tom případě nechápu v čem mohl být problém.
Paullus_ce4you (400)|12.2.2007 17:27
[QUOTE="Miloš Strouhal"] Tom Tom NAVIGATOR 6 prodavany na mini SD karte lze bez potizi kopirovat na jakoukoliv jinou pametovou kartu a vesele pouzivat. [/QUOTE]

Pokud bych toho TT6 koupil v AH Mobile, byli byste schopni mi jej za příplatek nainstalovat na CF kartu tak, aby mi chodil s GPS SDIO kartou v SD slotu?
Miloš Strouhal (3997)|12.2.2007 17:46
JJ, pokud bude uvadena GPS SDIO karta v SD slotu schopna s Tom Tom Navigatorem 6 spolupracovat, pak neni problem.
Paullus_ce4you (400)|12.2.2007 18:25
[QUOTE="Miloš Strouhal"]JJ, pokud bude uvadena GPS SDIO karta v SD slotu schopna s Tom Tom Navigatorem 6 spolupracovat, pak neni problem.[/QUOTE]

Karta jako GPS Receiver spolupracovat bude. Problém ale je, že její datová část (modul s MicroSD) odmítá v době provozu sdílet data na ní umístěná. Proto musím mít všechny ostatní navigační programy na té CF kartě. Jim to ale nevadí a šlapou jako hodinky (SmartMaps a OZI Explorer).

Tím je mi v podstatě zmíněná MicroSD na dvě věci (na ho*no a na nic).
himi (79)|13.3.2007 11:31
zdravim.
chci pro tatu poridit TomTom 510 Go. baleni obsahuje mapy rakouska, nemecka, cr, sk, polsko, madarsko. tata jezdi po cele evrope, takze bych chtel aby mel na jedne karte vsechny mapy, tzn i francie, spanelsko, benelux atd. je mozne prekopirovat mapy na jednu kartu, na ktere budou vsechny mapy? z vyse uvedenoho chapu, ze by to melo byt mozne. pro jistotu se ale ptam.

je nejaky specialni postup pri kopirovani? je potreba koupit nejakou specifickou SD kartu (vyrobce, rychlost apod?)

omlouvam se mozna za zacatecnicky dotaz, ale nemam s tim zatim zadne zkusenosti.

diky.
Miloš Strouhal (3997)|13.3.2007 12:03
Neco podobneho jsem pred casem take resil a pomohli mi tady. Standardne to slucovat na jednu kartu nejde, ale oni to umeji.
Lazariny (19)|23.7.2007 10:23
Zdravím všechny,

Kolegové mám trochu hloupý dotazek:
Když budou dva HTC Artemisy se softem TT Nav 6 (pouze s jedním městem zdarma ve výbavě..) a koupí se mapové podklady , dají se rozdvojit do obou PDA aby to fungovalo??

Díky
Laz
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 10:34
Nedají, je tam pouze jedna licence zaručující funkčnost pouze na jednom zařízení.
Lazariny (19)|23.7.2007 10:35
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Nedají, je tam pouze jedna licence zaručující funkčnost pouze na jednom zařízení.[/QUOTE]

:-(
A jak je to možné ?!
Vždyť pokud se nepřipojím na net tak by to zařízení nemělo rozpoznat ..
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 10:46
Mapa se vam nespusti dokud ji neaktivujete. A k aktivaci mate v baleni pribaleno pouze jedno licencni cislo. To se pri aktivaci navaze na Device ID vaseho zarizeni a mapa nebude pouzitelna nikde jinde nez ve vasem zarizeni.
mates2 (133)|23.7.2007 10:46
Aktivace mapy probíhá na základě ID zařízení. To znamená, pro každé zařízení MUSÍ být samostatná aktivace mapy - aktivační kód.
Taková je licenční politika TT.

Miloš byl rychlejší :D

Ještě dodatek: Mapu můžeš překopírovat na jinou kartu (třeba větší), to není problém. Kopírovat můžeš, ale provozovat pouze na jednom HW
Lazariny (19)|23.7.2007 10:51
Aha , tak už jsem v obraze..

T.j. Soft TT číslo 1 s sváže podklady č.1 a pak už nejde že Soft TT číslo třeba 55 se sváže s podklady č.1 :sarcastic:
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 10:55
Ne, mapové podklady se svážou s IMEI vašeho zařízení a pak už si je neprohlédnete s žádným jiným hardwarem. Jedině že byste si zakoupil další licenci a dané mapové podklady na tom dalším zařízení aktivoval.
Lazariny (19)|23.7.2007 10:58
Ano tak jsem to myslel ;)
Díky za super odpověď!

Co se týká kopírování map.podkladů z malé karty na větší - jde to jen přesunem do Pc a pak na big kartu ? (třeba)
Není na to nějaký speciální soft?!
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 11:03
Ne, ne, stačí to jen nakopírovat.
Lazariny (19)|23.7.2007 11:10
Jen napodalo když budu mít ještě data podkladů které nejsou spárované s IMEI a zkopíruju je a po té vložím do dvou PDA tak to mělo jít ? ;)

Chtěl jsem se ještě zepat zda port v Atremisu je Host (bez problémů připojím do PDA digifoťák atd) ?

Díky moc
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 11:13
Ad kopírování, bude to fungovat, žádný strach, na kartu to nehledí. Který port myslíte? Mini USB? To není host, bohužel..
Lazariny (19)|23.7.2007 11:15
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ad kopírování, bude to fungovat, žádný strach, na kartu to nehledí.[/QUOTE]

Teď jsem to nějak nepobral :no:
Můžete trošku polopatě..
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 11:19
Aha, asi si nerozumime.. Muzete mit klidne nakopirovano deset map na deseti kartach, ovsem rozchodite to pouze na tolika zarizenich, kolik mate zakoupeno licenci. Mapy jsou dodavany na kartach spolu s kartickou, na ktere je jeden licencni kod pro jednu aktivaci. Jakmile tuto aktivaci provedete, je licence vycerpana a uz je kdekoliv jinde nepouzitelna. Ad kopirovani, mapu muzete ruzne kopirovat na ruzne karty, pred aktivaci ale i po ni, stale to v danem zarizeni kde jste provedl aktivaci nebo se k ni chystate bude fugovat.
Lazariny (19)|23.7.2007 11:23
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Aha, asi si nerozumime.. Muzete mit klidne nakopirovano deset map na deseti kartach, ovsem rozchodite to pouze na tolika zarizenich, kolik mate zakoupeno licenci. Mapy jsou dodavany na kartach spolu s kartickou na ktere je jeden licencni kod pro jednu aktivaci. Jakmile tuto aktivaci provedete, je licence vycerpana a uz je kdekoliv jinde nepouzitelna.[/QUOTE]

To ano ale jak PDA pozná že tato mapa je už spárovaná?
Budu mít dvě surové mapy a na každě pda je naistaluju a napíšu KEY a oni nejsou připojené na síť takže nevědí.Jde mi jen o navigaci bez připojení na net,pouze podklady a satalet.

Prosím nevíte jak je to s tím Host portem ?

Díky
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 11:25
Ta informace o tom, ze byla napriklad mapa TomTom NAVIGATOR 6 Eastern Europe aktivovana je zapsana primo v PDA na ktere se mapa aktivovala. Aktivace mapy se provadi pres internet, presneji pres www.ttcode.com. Tam zadate cislo licence, system zjisti zda se jedna o existujici alfanumerickou kombinaci, pak zadate Device ID zarizeni, nacez vam system vygeneruje aktivacni klic kterym mapu na danem zarizeni aktivujete. A dany licenci klic je tim vycerpany na aktivaci jedne mapy na jednom zarizeni. Pricemz webove rozhrani TomTomu si to bude navzdy pamatovat a s danym licencnim klicem uz vam nedovoli cokoliv jineho aktivovat.
Lazariny (19)|23.7.2007 11:28
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Ta informace o tom, ze byla napriklad mapa TomTom NAVIGATOR 6 Eastern Europe aktivovana je zapsana primo v PDA na ktere se mapa aktivovala.[/QUOTE]

Moc tomu nerozumím,ale to snad někdy časem.Já mám tedy všechno legální ale jen by mě to zajímalo zda to jde při koupi nového zařízení..
:?

Jak to vidíte s tím host portem?
Miloš Strouhal (3997)|23.7.2007 11:32
[QUOTE="Lazariny"]Jak to vidíte s tím host portem?[/QUOTE]Nijak , HTC Artemis nema USB Host, nektera jina PDA ho maji, ovsem to neni pripad toho vaseho.