Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO a nezmyselna navigacia

milos797 (259)|11.2.2007 23:14
Zdravim, neviem, ci mam len ja tuto zlu skusenost, no chcem sa informovat. Nainstaloval som si iGO a bol som fakt nadseny spracovanim mapy slovenska. podrobna a super. Potom som pomaly zacas zistovat, ze iGO nepozna jednosmerky. to ma dost zarazilo. No tento vikend som siel na oravu k nam domov a bol som dost mimo z toho, ked ma iGo uz v meste navigoval uplne nezmyselne - po chodnikoch, cez park... Je fajn ze tieto ulice su v iGO zmapovane a ze tam su, ale je nezmyslene navigovat na ne. neviem ci je to len vec malych miest alebo nejakej chyby. Neviete mi poradit. Mal som nastavenia urobene na jazdu autom takze tam problem neni ak vas to napadlo ;)
Obelisek (3)|12.2.2007 16:23
No je pravda ze si IGO asi obcas dela co chce.vcera jsem byl V Kutne Hore a z toho co tam navigace provadela sem byl zmatenej jak lesni vcela.Kdyz jsem zadal z namesti cestu Domov tak me zavedla do nejake zahradni ctvrti kde se me asi trikrat pokousela navigovat nekomu do garaze neustale prepocitavala nekam kde nic nevedlo .Jednou me vedla tam kde byly zatarasy a pesi zona.Az asi na popaty se srovnala a vyvedla me z mesta ven.Jeste ze Kutna Hora neni tak provozne zatizena a hlavne byla nedele ale v ve velkem provozu nevim nevim.
osch (1330)|12.2.2007 16:35
Viděl bych na špatně nastavené iGO. Tuším, že ve vlastnostech trasy máte nastaveno vyhledávat trasu pro chodce, nebo cyklistu.
Obelisek (3)|12.2.2007 16:45
Nevim, myslim ze tim to nebude.Pouzivam navigaci SilverGuide 4000 a ta nema ve vlastnostech nastaveni pro chodce ani cyklisty, aspon sem tam tyto funkce v nastaveni neobjevil.Dekuji
osch (1330)|12.2.2007 19:25
Nevím jak SilverGuide 4000, ale iGO toto nastavení obsahuje (viz. obr.).
Obelisek (3)|12.2.2007 19:43
Ano mate pravdu je tam uplne stejna volba nastaveni jeste jsem ji nepouzil .presto bylo nastaveno -Automobil.Dekuji za upozorneni
milos797 (259)|12.2.2007 21:48
[QUOTE="osch"]Viděl bych na špatně nastavené iGO. Tuším, že ve vlastnostech trasy máte nastaveno vyhledávat trasu pro chodce, nebo cyklistu. [/QUOTE]

No ak si dobre precitas moju otazku a najma poslednu vetu, samozrejme si vsimnes, ze som mal nastavenu jazdu autom. Takze v tom to naozaj nieje.
kokoskokos (75)|12.2.2007 22:24
Taky se mi stalo, že se to celý pomátlo. Navigovalo to úplně nesmyslně a neustále se přepočítávala trasa. Bylo to po upgrade na nové beta verze. Měl jsem nastavený komunikační protokol SiRF a zdá se, že beta si s ním nerozumí :mad:
Po přepnutí GPS modulu na NMEA se to uklidnilo a vše je již OK.
hans.k (25)|25.2.2007 07:42
Jo v Kutný jsem byl nadávno, hledal jsem hotel Mědínek. Kdyby neměl cedule, tak ho IGO ani TT nenajde:mad: mají tam ty jednosměrky trochu out of mísu:no:
Ale to je asi obecnější problém
oltcit (1098)|25.2.2007 20:30
[QUOTE="kokoskokos"]Taky se mi stalo, že se to celý pomátlo. Navigovalo to úplně nesmyslně a neustále se přepočítávala trasa. Bylo to po upgrade na nové beta verze. Měl jsem nastavený komunikační protokol SiRF a zdá se, že beta si s ním nerozumí :mad:
Po přepnutí GPS modulu na NMEA se to uklidnilo a vše je již OK.[/QUOTE]
to bola nejaká staršia beta,tiež mi to robilo,teraz používam verziu z 11.1.2007 a ide koretne a j so SIRFom,no problem:yes:
siroB (12)|4.7.2007 10:45
[QUOTE="Obelisek"]No je pravda ze si IGO asi obcas dela co chce.vcera jsem byl V Kutne Hore a z toho co tam navigace provadela sem byl zmatenej jak lesni vcela.Kdyz jsem zadal z namesti cestu Domov tak me zavedla do nejake zahradni ctvrti kde se me asi trikrat pokousela navigovat nekomu do garaze neustale prepocitavala nekam kde nic nevedlo .Jednou me vedla tam kde byly zatarasy a pesi zona.Az asi na popaty se srovnala a vyvedla me z mesta ven.Jeste ze Kutna Hora neni tak provozne zatizena a hlavne byla nedele ale v ve velkem provozu nevim nevim.[/QUOTE]
tiez si myslim ze to je nastavenim pre chodcov, pripadne neakualne mapy. V BA ma starsia mapa nutila niekedy ist do jednosmerky, nova aktualizacia SK 2007.04 uz naviguje spravne