Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kam co uložit

pavel227 (8)|11.2.2007 15:17
Zdravim vsechny jsem novym majitelem loox N560 a je to moje prvni PDA.
Prosím o radu kam ukládat jaké aplikace a soubory mám 2 Gb kartu a zatím jsem nainstaloval vse na ní. Ted chci dokoupit větší a mam strach že po vyměně nebude nic fungovat.Jak to vlastně funguje ? Měl jsem představu že na jednu kartu nacpu muziku na další navi atd. Díky moc za osvětlení jsem z toho celkem mimo.
Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2007 16:43
Velký flashman Johnnnnnnnny tvrdí, že 50% problémů je způsobeno tím, že se instaluje na kartu. Nevím, čím všim jsi zaplácáváš paměť, ale myslím, že v PDA zase tak málo místa nemáš, aby bylo nutné instalovat jen na kartu. Takže asi takto: aplikace, které se spouštějí po startu, stejně jako často používané aplikace jednoznačně instalovat do PDA - tedy task manažer, today pluginy atp. Na kartu zase můžeš dát muziku, filmy, mapy atp.

Ale to se tu probíralo mnohokrát. Stačilo jen kliknout sem.
pavel227 (8)|13.2.2007 15:31
Zdravim diky za odpověd nějak jsem nemohl nic najít asi jsem zadal nespravnou formulaci při hledání ještě se zeptám na jednu věc když dám tvrdý reset nebo se vybije baterka co se stane ? příjdu o data v paměti přístroje nebo o nainstalované programy jsem z toho fakt jelen DÍKY
Zdenek Malinsky (9781)|13.2.2007 17:01
Máš v PDA OS WM 5, takže při vybití baterie do nuly dáš jen na nabíječku (nebo do kolíbky, nabíjení přes USB kabel to nejspíše neutáhne) a nabiješ. Nanejvýš uděláš (se udělá) soft reset, takže žádná ztráta dat, max pokud byly nějaké programy spuštěné a soubory neuložené (např. rozepsaný word dokument, ale zmizí pouze to, co bylo od posledního uložení napsáno, takže asi jako na PC). Při hard resetu se smaže všechno, co bylo v ROM (tedy kromě OS). Proto je dobré pravidelně zálohovat a synchronizovat PIM data s PC (i když ne tak často jako u starších OS).
Pavel Koza (4761)|13.2.2007 17:03
Na WM5 zarizeni jsou 3 druhy resetu.

Soft - zarizeni se jen prebootuje, ztrati se neulozena data
Hard - smazou se registry a systemove informace, data zustanou (vhodne po instaklaci aplikace zabranujici bootovani a pod)
Clean - smaze se vse a zarizeni se navrati do puvodniho stavu (na LOOXovi je to tusim nazvane factory reset)

Jak to provest se dozvite v manualu, je to kombinace nekolika tlacitek a ted LOOXe nemam, abych to zkusil.
Zdenek Malinsky (9781)|13.2.2007 17:19