Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer c530

MiroslavCZ (3)|10.2.2007 20:00
Dobrý den,

jsem v tomto oboru absolutní lajk, takže se pořádně ani neorientuju v pojmech, a proto jsem se obrátil na toto forum. Uvažuji o koupi PDA ''Acer c530'' dozvěděl jsem se, že podporuje wifi a nějakým způsobem si automaticky vyhledává spojení s internetem v místě, kde s ním zrovna stojím, pokud se tam připojení nachází. Chtěl jsem se zeptat zda je možné s tímto přístrojem být připojený v nějakém místě na internetu aniž bych měl předplacený nějaký internetový paušal. Jaká je pak stabilita takového připojení?
Poslední otázka bude součástí koupě ''Acer c530'' OS Windows Mobile 5.0 ??
rumman_ce4you (2)|10.2.2007 21:27
Ohledně wifi neporadím , ale mám teď asi 3 dny Acer c510 . Mám ho z Mironetu a byl u něho Windows Mobile 5 + česká lokalizace od Sunnysoftu , takže pohoda
Zdenek Malinsky (9781)|10.2.2007 21:59
C530 se liší od c510 prakticky jen přítomností Wi-Fi.
Po zapnutí Wi-Fi vyhledá okolní dostupné Wi-Fi hot-spoty, které zobrazí na displeji. Pokud není přístup nijak chráněn, mělo by jít se připojit (postup se může lišit dle výrobce) a bude-li signál dostatečně silný, neměl by být problém ani se stabilitou. I když tady hraje roli více faktorů.
OS WM 5.0 je už součástí ROM v PDA.
MiroslavCZ (3)|11.2.2007 00:27
Malinsky: děkuju za jasnou odpověď. Čili z c530 se připojím, pokud je v místě dostupná síť wifi a připojení není nijak chráněno, tak s to automaticky připojí nebo budu muset podstupovat nějakou složitou nastavovací proceduru?
MiroslavCZ (3)|11.2.2007 14:09
Ještě jedna laická. Jak je to u PDA s klávesnicí konkrétně tedy c530. Počítám správně, že klávesnice je u PDA software (nikoli hardware jako u PC) a vyjedu si ji kliknutím perem na nějakou ikonu v PDA a perem pak také do PDA pomocí softwarové klávesnice zapisuju?

Omlouvám se za své amatérské otázky, ale koupě PDA je u mě spíš vynucená díky pracovním povinnostem a časovému vytížení, ale zase na druhou stranu notebook by byl pro mne zbytečný. Takže asi tak. Jen slovo PDA jsem objevil poprvé v životě asi před třemi týdny :)
rumman_ce4you (2)|11.2.2007 17:40
Přesně tak. Klepnutím na ikonu se zobrazí klávesnice ( dají se měnit , aplikací je spousta ) anebo psát přímo na display.
Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2007 18:22
ad Wi-Fi
Automaticky se nepřipojí, objeví se seznam dostupných hot-spotů (pokud nějaké jsou) a ty si vybereš, ke které chceš připojit. Jak jsem psal výše, může se to lišit dle výrobce PDA, ale cca by to mělo být stejné.

Jiný bude postup, pokud se budeš chtít připojit doma nebo v práci na zabezpečenou, ale to se tu 1/ už řešilo a 2/ to bych nechal až na konkrétní případ.
raybeck_ce4you (0)|6.4.2007 18:16
Ahoj, může někdo poradit, jak mám v Aceru c530 přehrávat video přímo z www? Jde to nějak? Nebo se musí použít nějaký software?
Díy za odpověď.
Carabei (611)|6.4.2007 18:27
mel by to zvladat mediaplayer
raybeck_ce4you (0)|18.4.2007 19:24
[QUOTE="Carabei"]mel by to zvladat mediaplayer
[/QUOTE]

Můžeš mi prosím poradit, kde ty věci, co jsi mi shora jmenoval, sehnat v ČR? A neznáš nějaké odkazy na servery s PDA tematikou? Jsem u PDA nováček a rád bych postupně zjišťoval, co vše dvede.
Můžeš mi poradit, jak přehrát na PDA ACER 530c video z Youtube, CT, NOVA ... atd. Dají se někde aktualizovatkodeky? Díky za odpověď.