Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA pro mámu - na čtení knih (tedy display+baterie)

.Den (11)|10.2.2007 18:49
Potreboval bych nejake tipy na co nejlevnejsi (ale zase ne zrudy) podobne stroje pro mamu. Porad si bere muj telefon a cte v tom eBooky (resp. knihy v *.txt), tak bych ji na to neco koupil. Pozadavky jsou co nejnizsi cena, pokud mozno lepsi display, aby to nebylo proste neprijemne a nenicilo moc oci (tlumene podsvicene v noci je vyhoda), nejaka ta vydrz baterie a aby to nebyla dvoukilova cihla. Zadny extra procesor, 150 GB RAMky a vestavena mikrovlnka fakt nejsou potreba. Trh uz hodne dlouhou dobu nesleduju a nemam poneti, co se da koupit. (A kupovat budem pouzity).
Jeste: Nevim jestli to je standard, nebo ne, ale proste musi umet podporovat ceske znaky, ale HLAVNE AZBUKU, je uplne jedno v jakem kodovani, jestli Cyrillic, UTF-8 ci jiny Unicode apod. Alespon v zakladnim *.txt formatu.

Prosel jsem si maly seznam zarizeni za dostupnou cenu a vybral jsem 2 kandidaty. Pokud nemate lepsi navrhy, mohli byste doporucit nejaky z nich pred tim druhym?

HP h2210 - 2500 Kc, uz bez zaruky
Fujitsu-Siemens Loox 410 - 3000 Kc, uz nejspise taky bez zaruky

Dekuju
xtonda (811)|10.2.2007 22:50
Já myslím, že je to úplně jedno, všechna PPC mají alespoň QVGA displej a pro požadovaný účel jsou dostatečná, spíš bych se řídil tím co za zařízení a v jakém stavu a ceně se zrovna na bazarovém trhu objeví.

Z těch dvou co jste napsal bych bral looxe, je menší a lehčí, přijde mi i hezčí. Loox 400 ještě může být v záruce, můj by byl cca do prázdnin, kdybych se v něm nevrtal.
Zdenek Malinsky (9781)|10.2.2007 23:27
Asi ani jedním modelem neuděláš chybu. Počítej s tím, že asi baterka bude chtít časem vyměnit, ale to závisí na více okolnostech, takže těžko odhadovat. Displeje myslím měly oba modely identické-zaměnitelné (nebo to byly Loox 4xx a iPAQ 4150?). U iPAQ zlobily boční vypadávající lišty. Takže bych možná raději volil z této dvojice Loox.
Na čtení knih by neuškodilo vybrat nějaké PDA s kolečkem na ovládání-posunování textu na boku zařízení. Tedy pokud něco za rozumné peníze seženeš.
xtonda (811)|10.2.2007 23:46
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Na čtení knih by neuškodilo vybrat nějaké PDA s kolečkem na ovládání-posunování textu na boku zařízení. Tedy pokud něco za rozumné peníze seženeš.[/QUOTE]

Jo, JogDial byl na Cliéčku na čtení knížek super.
macula_ce4you (691)|11.2.2007 00:02
Koukám že jsi to již zredukoval. A já jsem ti chtěl doporučit iPaq 1950. Má totiž WM5.
.Den (11)|11.2.2007 00:03
[QUOTE="xtonda"][QUOTE="Zdenek Malinsky"]Na čtení knih by neuškodilo vybrat nějaké PDA s kolečkem na ovládání-posunování textu na boku zařízení. Tedy pokud něco za rozumné peníze seženeš.[/QUOTE]

Jo, JogDial byl na Cliéčku na čtení knížek super.[/QUOTE]Palmy zas ale maji ten ctvercovy mensi display, nebo se mylim? Nevyznam se v tom.
Ze JogDial by byl dobry, to me uz napadlo, ale co jsem dneska cely den koukal, tak tyto dva modely mi prisly proste nejlepsi za podobnou cenu...
Jinak jsem ale taky 6:4 pro Looxe. Zatim diky za reakce, hodi se jakakoliv rada.
.Den (11)|11.2.2007 00:06
[QUOTE="macula"]Koukám že jsi to již zredukoval. A já jsem ti chtěl doporučit iPaq 1950. Má totiž WM5.[/QUOTE]Jo, uz jsem ho vyradil... Prece jenom je pro me nejdulezitejsi cena, display a baterie, a tam, co se tyce prvniho bodu, je to horsi... Windows 5 je pro mamu opravdu na nic, ona tam zadne extra funkce nepotrebuje. Staci, aby se v tom dalo dobre cist.
xtonda (811)|11.2.2007 00:17
Palmy mají čtverce často, ale pokud to není hodně stará plečka, nebo totální lowend jako Z22 (ten se zase ale za 3000 dá koupit nový) tak je to 320x320, tzv. HiRes. Moje staré černobílé Clié má 320x320, 2x2 palce, přečetl jsem na něm celého pána prstenů. A taky se už dost dlouho dělají Palmy s HiRes+, tj. 320x480. Na druhou stranu si dost lidi berou na čtení staré černobílé Palmy s 160x160 kvůli výdrži, u černobílých displejů ve dne nemusí běžet podsvícení. Osobně bych ale 160x160 nechtěl, je to hrubé, dneska i mobily mají větší rozlišení. A to mě přivádí na myšlenku, že na čtení by se dneska už dal vybrat i smartphone.
.Den (11)|11.2.2007 00:32
Na mym smartphonu prave uz dlouho cte ted (Symbian, 172x136). Samozrejme v uvahu pripada take, ale spis se klonim k PDA kvuli velikosti displaye. Prece jen "velka cihla" oproti "malemu obdelnicku" je rozdil. :) Jeji mobil je nejmensi, co jsem kdy videl, takze mit s sebou oboje nebude problem.
Jeste teda mrknu na ty Palmy, ale co jsem to zbezne projizdel, tak PPC se mi libilo vic...
.Den (11)|11.2.2007 15:00
Ted me jeste jen tak napadlo... 100% mi to PPC zobrazi spravne azbuku? Umi to i muj dedecek mobil, tak bych tipnul, ze jo, ale nechtel bych pak byt neprijemne prekvapen...
Surgical (2364)|11.2.2007 15:10
Haali Reader je puvodem rusky program a azbuku zvlada stoprocentne...i jinak to ale vubec neni spatny Ebook reader....
Red Dwarf_ce4you (187)|11.2.2007 17:30
Na mým Looxovi 710 sice JogDial mám, ale na čtení knih mi přijde lepší čtyřsměrná klávesa dole. Má jí i 410, takže bych volil taky Looxe :yes:
.Den (11)|13.2.2007 14:59
Diky vsem za rady, nakonec kupuju HP iPAQ h2210 hlavne kvuli cene, prijde mi stejny jako LOOX, ale budu ho mit o 500 Kc levneji, coz pro moje ucely uz rozdil docela je. =)