Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smart2go od Nokie

Bohumil Stejskal (414)|10.2.2007 14:00
tak začnem MapLoaderem :D (mimochodem Česká republika má mapu 35,6
MB velkou)
Bohumil Stejskal (414)|10.2.2007 14:18
tak první chyba soudruhů z Nokie, MapLoader vyžaduje pro stahování map mít na PC připojené zařízení s USB mass storage nebo paměťovou kartu ale bohužel nerozeznal ani paměťovou kartu v interní čtečce v notebooku ani externí čtečku s kartou na PC :? :yes: pokud se někomu povede stáhnout např. mapa ČR, tak ji prosím někam nasdílejte ;)
Wir2K (89)|10.2.2007 15:15
Já se v tom moc nevyznám, ale nemůže být chyba v tom, že ta mapa se stáhne do zařízení, které má v sobě nainstalovaný program pro prohlížení těch map který ještě není k dispozici? Proto to pořád píše ať vložíme zařízení do USB nebo kartu do čtečky. Navíc ta poslední věta je tuším že software musí být před instalací map alespoň jednou zapnutý. Takže musíme počkat až ho vydají protože samotný program ještě není
Bohumil Stejskal (414)|10.2.2007 15:46
je to možné,zatím musíme čekat a uvidíme pro které WM zařízení konkrétně bude Smart2go dostupnej :) :yes:

čekovat situaci mohete zde :
http://www.smart2go.com/en/index_html
Bohumil Stejskal (414)|13.2.2007 13:57
tak a je tu Smart2go pro WM5 - na stránce Nokie bylo napsáno pro zařízení Qtek 8300, tak nevím jak to pojede,ale jdem testovat ne ? :D


*** soubory rozbalit a sloučit v Total Commanderu :? ;)
Bohumil Stejskal (414)|13.2.2007 14:29
tak program funguje ale nenapadá mě,jak získat mapu ČR, ten Nokia MapLoader prostě nedetekuje zařízení,na které by šla uložit :?
pekro (346)|13.2.2007 16:30
Tak se mi stahovaní podařilo rozjet, Ale:(

Nainstaloval jsem aplikaci na kartu a spustil, dokončila se instalace, Vše jsem dal na kartu. Potom jsem přepnul MDA do režimu Storage, připojil k PC a spustíl program na stažení map. Pak už aplikace našla zařízení a zažala stahovat mapu CZ.

Ale
Maji ale si nejaký problém se serverem protože data sice tečou ovšem odhadovaný čas je 3500 hodin to čekat nehodlám:D
vpx (529)|13.2.2007 17:05
vypada to ze se zadrel ten jejich server, nejde poradne stahnout ani ten MapLoader ....
vpx (529)|15.2.2007 17:29
Ahoj, uz mate nekdo nejaky mapy ? Vcera se mi to nakonektilo z telefonu a stahlo to asi 1 MB, dal uz jsem nemel trpelivost. V praci to bohuzel zkusit nemuzu, protoze ten jejich maploader nepodporuje nas proxy ==> nemuze se nakonektit.
Wir2K (89)|15.2.2007 21:53
Ahoj. Mohl by sem někdo prosím tu mapu ČR nahrát snad to není nelegální když to je zadarmo. Mě to totiž nejde nijak stáhnout, nemám čtečku ani mass storage zařízení tak nevím jak to stáhnout přes ten maploader. Zkoušel jsem WM5torage a s tím to nejde. Nebo jestli má někdo jiný postup tak sem s ním. Dík
Bohumil Stejskal (414)|15.2.2007 23:12
:? taky bych potřeboval mapu pls :no:
vpx (529)|16.2.2007 02:22
tak se mi zda,ze ji nikdo nema :(
Wir2K (89)|18.2.2007 22:08
To to vážně nikoho nezajímá? Vždyť je to navigační software zadarmo a nevypadá nepoužitelně. Nešlo by to alespoň přesunout do sekce GPS a navigace? jinak nevím proč to lidi ignorujou.
Surgical (2364)|18.2.2007 23:30
Asi maji jine....
Bohumil Stejskal (414)|19.2.2007 16:36
:( :(( :mad: :evil:
Wuffi (1599)|19.2.2007 20:57
Takze sice nemam smartphone, ale snad to bude stejne i pro ne a snad to tu jeste nebylo. Tu aplikaci je nutno zaprve nainstalovat, zadruhe spustit! Aplikace si neco zapise na kartu a teprve pak je mozno stahnout mapu MapLoaderem na tu kartu.
Avsak i po natahnuti mapy na kartu vsak aplikace nepracuje pouzitelne. Snazil jsem se jeste bez GPS najit nejakou ulici. I pres aktivni datove spojeni, ktere je pry pro vyhledavani treba, se mi nepodarilo nic najit a to ani pri zadani pouze zeme a mesta.
Aplikace se mi stale snazila vnutit Berlin, pro ktery se zacaly stahovat mapy.
Po aktivaci GPS se sice kurzor presunul nad Ceskou Republiku a aplikace priblizovala "mapu", z nejakych duvodu se vsak nepouzila mapa z karty ale zacalo nacitani z Internetu. To by nevadilo, ale nacitani skoncilo po zobrazeni maleho kousku silnicni site z ptaci perspektivy. Vice se nestahlo ani po opakovanych pokusech s aktivnim spojenim (a mapou stale na karte).
Navic i pokud aplikace zna z GPS mou aktualni polohu a snazim se vyhledat napr. nejblizsi hotel, aplikace proste nic nenajde.
A to nevim ze bych delal neco spatne.
Toliko k mym prozatimnim zkusenostem s touto navigaci... :oops:
vpx (529)|20.2.2007 09:31
Me se taky neco stahlo, ale vypadalo to tak, ze to konci dalnicema nekde u nasich hranic, jinak nic :(
japo_ce4you (57)|16.3.2007 10:22
CZ, SK mapa nema funkcne vyhladavanie - teda ani navigaciu z ulice do ulice...
da sato obist iba ze sa zaciatok a ciel vyberu priamo na mape...

ovladanie sa mi oproti TTM zda dost komplikovane....

co sa tyka SK - mapa je podstane kvalitnejsia ako TTM ale samozrejme na IGO nema... ale pre Smartfony je to najpodrobnejdsia mapa SK ak je momentalne k dispozicii - aje zadara :-))))


v rakuskej mape samozrejme vyhladavie a planovanie ide bez problemova ulice su aj z cislami - tyka sa to zrejme a ostatnej zapadnej europy....

je skusane na N73 zo symbianom - nakolko mja SDA nema WM2005 :-((((


filipko_ce4you (115)|15.6.2007 00:14
Povazujem pocin Nokie za spravny. Ich plan je smely, ale myslim, ze je odsudeny na USPECH! Navigacia ma sice este svoje muchy a preto ju profesionali spociatku nebudu pouzivat, ale siroka verejnost (najma ak Nokia naozaj zacne do svojich pristrojov montovat GPS prijimace tzv. seriovo), predpovedam obrovsky komercny uspech. S nim, ihned ruka v ruke pojde aj kvalita. Mapy su uz dnes velmi kvalitne. O tom sa zadarmo moze presvedcit kazdy. A ked klesnu ceny datovych sluzieb, bude vam uplne jedno kde ste, mapy sa dohraju. Uz dnes je vyborne pokryte Rumunsko, Bulharsko. Ukrajina (vyskusane na vlastnej kozi).

Ja celemu projektu tlieskam. Presne toto som ocakaval uz pred rokmi. Viac by som doveroval serverovskym aplikaciam, kde by vypocet trasy zohladnoval aj aktualny stav dopravnej siete (stavebne uzavery a obmedzenia) a aktualnu dopravnu situaciu. Vtedy zacnu system pouzivat aj profesionali. Ked sa skvalitni navigacia, na mapky nebude musiet nikto cumiet. Zatial, zial, navigacia ma muchy. V Bratislave obcas naviguje katastrofalne, najma v centre.

Velmi sa mi osvedcila mapa na Ukrajine. Navigacia sice nie je mozna, ale mapa je dostatocne podrobna (snad az prilis) a aspon viete kde ste. Problem je, ze z mapy sa neda vycitat vyznam zobrazenych ciest a tak je lepsie pouzit este kombinaciu s papierovou mapou a volit trasu podla nej, inak sa mozete dostat na neprejazdne komunikacie (lesne, polne, rozbite).

Spociatku robi problem prekreslovanie detailov na mape. Zoomovanim (zmensovanim zoomu) sa detaily velmi rychlo vytracaju a tak je clovek nuteny casto panovat (posuvat mapu).

Pokial niekto nespusti zdielane mapy (ako oznamuje TomTom), tak Smart2Go, nebudu mat, onedlho, konkurenciu (si myslim).
filipko_ce4you (115)|15.6.2007 00:25
[QUOTE="japo"]CZ, SK mapa nema funkcne vyhladavanie - teda ani navigaciu z ulice do ulice...
da sato obist iba ze sa zaciatok a ciel vyberu priamo na mape...

co sa tyka SK - mapa je podstane kvalitnejsia ako TTM ale samozrejme na IGO nema... [/QUOTE]

Mapa ma funcne vyhladavanie - pozna aj cisla ulic, ma problemy vyhladat nakupne strediska (Tesco, Aupark a pod.), s hotelmi problem nema. Obcas je mapa trocha nadcasova (dialnica pred Zilinou, pumpa pri Kosiciach), niektore okresky je vsak chybaju (Myjava - cesta cez Babulicov Vrch).

Velmi chvalim rychlost preratania novej trasy!!!
siroB (12)|17.8.2007 08:46
[QUOTE="Bohumil Stejskal"]:? taky bych potřeboval mapu pls :no: [/QUOTE]

mapy som vcera bez problemov stiahol, je pravda ze maju pomalsi server ale za pol hodinku som mal u seba celu strednu a vychodnu europu. Pozrel som na kartu a ZIADNE nove subory na nej nevidno!!! Mam zobrazenie aj skrytych a systemovych suborov a fakt nic. Cize nemam vam co poskytnut :(
Este k stiahutiu map: Podarilo sa mi to az vtedy ked som nainstaloval software smart2go na SD kartu a tu kartu som potom dal do internej citacky, az potom sa to rozbehlo. Predtym som skusil mnozstvo kombinacii a nebezalo to.
Inak cezhranicne planovanie ma nejake problemy. Nedokazalo vypocitat trasu SK-H-SRB-BG, hoci lokalne v kazdej krajine to dokaze. Co som skusil, tak trasu vyratalo iba do susednych statov SK-CZ, SK-H, SK-PL atd..
Celkovo to dizajnom map az napadne pripomina TomTom s tym, ze mapy su skutocne podrobnejsie a co je dolezite, su zadarmo a daju sa stiahnut konkretne staty a nie cele balicky ako u TT.
Dnes to podrobim skuske naostro - navigacia napriec celym Slovenskom, tak uvidime :)
Uz som ale zistil, ze nove useky slovenskych dialnic tam bohuzial este nie su - na rozdiel od iGO, ktore ich uz ma.
siroB (12)|24.8.2007 08:09
problem s cezhranicnym planovanim som odhalil. Madarsko nema prepojenu cestnu siet na mape so Srbskom a Rumunskom, preto nedokaze navigacia vyratat trasu SK-BG.

Navigacia po Slovensku vyskusana, funguje vyborne, len je to dost ukecane, viac ako IGO... A nevie to po slovensky, len cesky. Celkovo dobry dojem, len to rapidne znizuje vydrz baterky. Plne nabita N73 vydrzala 3,5 hodiny navigovat - potom dosla baterka.
Samotny GPS modul vydrzal 2-nasobok vydrze telefonu.
filipko_ce4you (115)|24.8.2007 15:25
Ani nie, ze nie je prepojena. Ono navigacia pre Srbsko a Rumunsko prosto NEEXISTUJE!

Ta cestina by mi vobec neprekaza, az na to radostne: "... dorazite do cile!". Na tom sa vzdy pobavim, ale v angl. je to rovnako happy, akurat od chlapa.

Mal som moznost vyskusat nejake oslahnute i-go, t.j. aj neoficialne mapy, a milo ma prekvapilo, podrobnostou map, ovela lepsou, ako Smart2Go!!! Ci na Slovensku, tak aj na Ukrajine. i-go ma fascinoval, ked na Myjave navigoval presne tou trasou, ktoru som si rokmi odkusal ako najidealnejsiu, ale v Bratislave, podobne ako Smart2Go, ale na inych miestach, navigoval.., no budme tolerantni, usmevne.

Na Smart2Go je zazracne, ze ak uz tu techniku mas (Nokia Symbian + GPS), tak sa k mapam dostanes velmi jednoducho, legalne a zdarma a cena navigacie je obstojna. Problem je, ze Europa je rozdelena na zapadnu a vychodnu a navigacia medzi 2 oblastami nie je mozna, iba po hranicu a od nej. To povazujem za velky nedostatok. Mala by byt moznost, si zakupit celu Europu.

Mne Nokiacka GPS vydrzi 2 dni, N73 mam na nabijacke, alebo vypinam podsvietenie a klikam na klitoris, ci ako sa ten cudlik vola, ked potrebujem. Pred vjazdom do neznameho mesta, podsvietenie zapnem trvale.