Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Htc Oxygen: při příchozí sms nezvoní a donekonečna vibruje

adamekma (250)|9.2.2007 19:07
1)Oxygen mi po 1dni pouzivani zacal soustavne delat to, ze pri prichozi sms spusti vibraci,a vibruje bud do vypnuti zarizeni nebo do prichoziho hovoru. nakonec jsem musel vibraci pro sms uplne zakazat.

2)A den na to mi prestal pri prichozi sms zvonit(prehravat zvuk).
Takze ted se o novych sms dozvidam jen kontrolami displeje.
(kdyz jsem zkusil povolit vibraci,nastaly oba problemy soucasne)

ani na jeden problem nepomaha restart, ani zmena hlasitorti nebo melodie zvoneni.

Ostatni (hovory,kalendar) zvoneni i vibrace jsou ok.

Muzete mi nekdo poradit s kterymkoliv z tech problemu? diky moc!
giger (82)|9.2.2007 22:13
Najskor by som vyskusal hardware reset a ak nepomoze a problem sa bude opakovat, je to na reklamaciu.
Pripadne mozno by pomohla novsia verzia ROM (porovnaj svoju verziu ROM s aktualnou).
adamekma (250)|9.2.2007 22:21
a da se pred hw resetem zazalohovat nastaveni a instalace sw? mam za sebou 3dny nastavovani...

vyzaduje upgrade firmwaru hw reset?
kde zjistim aktualni verzi fw,aby byl legalni,a jeho instalace nezrusila zaruku?
Zdenek Malinsky (9781)|9.2.2007 22:42
Zazálohovat se dá.Je možné, že si s obnovou dat ze zálohy vrátíš i problém. Takže pokud problém potrvá i po HR a obnově, budeš muset čistou instalaci.

Po přeflashování ROM (firmware je u mobilů ;) ) se HR udělá sám. V tomto případě je čistá instalace potřebná, žádnou obnovu ze zálohy bych rozhodně nedoporučoval ani zkoušet.
adamekma (250)|9.2.2007 23:00
Heuréka! Tvrdohlavost a experimenty zvítězili nad windowsy a továrním nastavením.

Takže tady mám postup, pro případ, že by se vám to taky někomu stalo:

v registrech (krásně jsem se do nich dostal total commanderem ktery je stejne povinna vybava cehokoliv s windowsy...) jsem našel HKCU-ControlPanel, a v něm 2 složky:
Sounds a SoundCategories.

V Sound je spousta podsložek - třeba i zvonění v roamingu a jiný vychytávky. Mj tam ale hlavně je složka "SMS". V ní je "sound" odkazující na zvukový soubor, a "Category" odkazující na kategorii.
Defaultně je Category="Notify". Ale nefungovalo to, takže bylo potřeba vybrat si jinou hodnotu. A ta musí odpovídat složce ve výše zmíněné složce "SoundCategories". Zkusil jsem "Ring", nepomohlo to. Tak jsem tam dal "Reminder", a je to doma.

Důsledek?:
funguje to.
A předpokládám, že hlasitost a vibraci SMSek si teď nebudu nastavovat v "upozorění", ale v "připomínky".
Melodii SMSek si ale pořád nastavuju samostatně - buď standardně z menu, nebo by to asi šlo i v registrech v "sound".

Tak doufám, že to takhle bude běhat. Kdybych ještě na něco v souvislosti s tím přišel, tak dám vědět.



Jo, a ještě předtím jsem našel částečný, a mnohem snazší řešení: zvolil jsem v menu "vibrovat, a pak přehrát zvuk". Sice to zvuk nepřehrálo, ale aspoň to jednou zavibrovalo, a ta vibrace se pak sama vypla, takže to částečně běhalo, bez zásahu do registrů.

(mmch, do registrů jsem vlez až potom co to spadlo samo, takže já v tom prsty nemám, ono mě to donutilo :) )

Jo, a ještě k těm registrům:
v "ControlPanel" je taky složka "Profiles".
V ní se dá vytvořit nová složka, v ní vytvořit klíče s názvem novýho profilu, a s pořadovým číslem profilu (u mě je to 9m, protože 8 profilů je od výrobce).
A samotný nastavení profilu se pak udělá .xml souborem někde v dokumentech.
Dostal jsem to do stádia, že mi to nabízí můj vlastní 9.profil, ale bohužel nejde aktivovat. Budu na tom poli dál pátrat, protože normální profily (tj. ty co nejsou "auto" nebo "bondovka") jsou tam jenom 4, a já jich chci 5-6.
Kdyby se vám někomu podařilo vytvořit si svůj další profil, tak dejte vědět, ale taky to ještě někdy zkusím.


Každopádně doporučuju se do týhle části registrů podívat, a když někdo najdete něco zajímavýho i s dobrým využitím, tak dejte vědět :)
adamekma (250)|9.2.2007 23:03
[QUOTE="giger"] hardware reset
novsia verzia ROM
[/QUOTE]

[QUOTE="Zdenek Malinsky"] [/QUOTE]

dik.
no, nastesti jsem to tentokrat ustal bez tohodle drastickyho kroku :)

asi se ted zacnu hrabat v registrech, mobil me za tu peci zacne mit rad, a uz bude hodnej a stabilni :)