Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomoc s HPC J720 + linux

Big_Maus (12)|8.2.2007 15:22
Zdravím, potřebuju poradit protože už nevím co dál dělat...
[QUOTE]Chcu si dát na moji J720 Linux, postupuju podle návodu na http://www.lowlevel.cz/log/pivot/entry.php?id=41, nepovedlo se tak jsem zkoušel přijít na něco z http://radiolivre.org/darksnow/jornada/ ale taky nic - stejný problém.[/QUOTE]
Popíšu můj postup "instalace", snad někdo odhalí chybu :
Používám CF kartu Kingston 1GB, abych ji mohl nasekat na oddíly, používám SLAX z LiveCD a CF USB čtečku. Ve slaxu spustím FDISK (přes konzolu) a vytvořím si primární oddíl č. 1 - 10 MB, FAT16, nastavím jej na boot a naformatuju jako MSDOS. Pak primární oddíl č. 2 - nechám zbytek do 1 GB, typ LINUX a naformátuju jako EXT2. Při vytváření oddílů mě nesouhlasí "závěrečný cylinder", nevím proč ale když jsem to jednou nastavil tak, že souhlasil - nic nezměnilo. Dále si stáhnu z lowlevelu tři soubory co mám nakopírovat na FAT, tj. initrd-2.4.31.gz , linexec.exe , vmlinuz-2.4.31-j720-5 + params.txt - nastavím správně. Dále stáhnu image OPIE (ten, kterej je už nachystanej). Soubory co mají přijít na FAT oddíl CF "přetáhnu" pod slaxem (ne kopírování konzolou), stejně tak si ve slaxu otevřu obraz OPIE a obsah nakopíruju na EXT2 partition stylem "přesunout".
CF dám do Jornady, otevřu Storage Card (pokud se objeví Storage Card 2 tak resetnu a je to OK - Storage Card), zapnu linexec.exe a pak to na cca 4s vytuhne a pak červená čára a začne načítat. Jenže se zasekne na hlášce "Kernel Panic: VFS: Unable to mount root fs on 00:FF. Zkoušel jsem i GPE, jinou verzi OPIE a taky i novější zavaděč 2.43.4. ale pořád to stjné ...

a ještě foto chyby v FDISKU, ale když se mě to podařilo jednou rozdělit tak, že žádná chyba nebyla, nic se nezměnilo.

Díky moc za rady, na www.hpcfactor.com jsem našel týpka ktrýmu to udělalo stejnou chybu ale poslali jej na jiný fórum kde se to už neřešilo... Díky za odpovědi, snad se na to přijde - řeším to už tři pátky :) a jaksi mě došli další možnosti.
Big_Maus (12)|8.2.2007 18:57
Vyreseno !!!!!!!!!!!!!

Veskery sw pro cf kartu jsem stahoval na pc s win. Do pc se slaxem jsem je nahral a pri tomto kopirovani se muselo neco "zmenit", treba jen velikost apod. Takze jsem vse postahoval na pc se slaxem a pak OK.
SPM (182)|8.2.2007 18:58
Mno podle toho, co to vypisuje, to nemůže připojit root oddíl, tedy ten naformátovanej na ext2... můžeš sem pastnou konfigurák toho zavaděče?
Big_Maus (12)|9.2.2007 13:20
Díkec ale už sem to vyřešil, image jsem stahl pod windows a pak je přes jinou cf nakopčil do slaxu a z něj pak na ext2 oddíl. Při tomto kopírování se asi změnil nějaký atribut a image se rozbalila nekorektne. Pak jsem si ju stahl rovnou přes slax z netu, rozbalil na part. a vše je OK
Zdenek Malinsky (9781)|9.2.2007 13:49
Bože, to ten skvělý linux neumí sejmout screen, že sem dáváš fotky (ještě příšerně velký)? Asi ne, když i velký propagátor linuxu a palmu z Brna má na svém blogu taky jen fotky. :sarcastic: :?

Takže si znovu prostuduj pravidla pro diskutující, hlavně tu část o vkládání a velikosti souborů a příště prosím dodržovat. Díky
SPM (182)|9.2.2007 13:57
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Bože, to ten skvělý linux neumí sejmout screen, že sem dáváš fotky (ještě příšerně velký)? Asi ne, když i velký propagátor linuxu a palmu z Brna má na svém blogu taky jen fotky. :sarcastic: :?

Takže si znovu prostuduj pravidla pro diskutující, hlavně tu část o vkládání a velikosti souborů a příště prosím dodržovat. Díky [/QUOTE]

Ale umí, ovšem by napřed musel naběhnout... kernel panic znamená, že se nenačetlo ani jádro, natož to ostatní :)
Big_Maus (12)|9.2.2007 18:07
To : Zdenek Malinsky
Za ty fotky sorry ale když je načítám od sebe z webu tak sem myslel že je to jedno... Hi
Zdenek Malinsky (9781)|9.2.2007 19:18
Buď trošku ohleduplný k ostatním. Ne každý sedí na 4 "megový lajně". Kdo má GPRS na PDA a hlídá každý stažený kB, tak ti asi nepoděkoval. Takže příště buď rozumné rozlišení a velikost nebo to dej jako přílohu ke stažení (třeba v zipu) a kdo bude chtít, tak si to stáhne.
Big_Maus (12)|10.2.2007 02:18
Oki
kapu_ce4you (268)|14.6.2007 16:51
Prosíím nebyl by tu někdo z brna, kdo by mě pomohl rozdělit tu kartu prosíím :)
Dyštak se ozvyte na icq 306-921-424 Moc dík budu vám zavázenej!!!
Big_Maus (12)|15.6.2007 12:54
Sežen si prvně slax linux... pak se pokusim popsat jak kartu rozdelit
kapu_ce4you (268)|15.6.2007 15:34
To sem chtěl udělat, ale prostě nak na to nemam momentalně PC :((
Asi nejseš z brna co?

Ozvy se na icq prosím
:)
Big_Maus (12)|16.6.2007 19:24
"Na to nemam pc..." ten slax je jako LIVE-CD a jede to skoro na vsem nic nemusis instalovat... urcite na to pc mit budes. Jeste ale zvaz jak si ten linux na HPC predstavujes ? Zda li jej chces na pouzivani a nebo ze zvedavosti... Ja jsem se s nim pokousel naucit ale moc se nevedlo a nakonec jsem presel zpet na WCE
kapu_ce4you (268)|17.6.2007 07:48
Ok slax rozjedu předtím šlo o to že sem měl v pytly zdroj na PC!
Jedná se mi o TENTO linux!
Když se kukneš do README, tak vidíš spoustu programu + pěknej vzhled.

Prosím napiš jen navod jak to v linuxu rozdělit :)
Moc dík a ty máš jornadu do ted taky???
Big_Maus (12)|17.6.2007 19:21
Návod se pokusím sepsat... pak ho sem poslu, jornadu mam od vanoc kdy sem ji koupil za 2600.
kapu_ce4you (268)|17.6.2007 22:58
A používáš na ní linux??? Jo návod sem dej díky co nejdřív to pude :)
Napiš naky zkušenosti z linuxem na Jornadě díky :)
kapu_ce4you (268)|18.6.2007 15:14
Kartu jsem rozdělil na Dva oddíly jak je v návodu, ale nemužu se do nich dostat ve windowsech :sarcastic:
Jo a v tom slaxu mě to nenašlo kartu :mad:
Big_Maus (12)|18.6.2007 15:46
Pokouším se to nainstalovat, pak se ozvu...
kapu_ce4you (268)|18.6.2007 21:06
Tak sem pokročil Rozjel sem Slax a vydím tam tu kartu CF, co dál prosím :) asi mě budeš muset říkat co přesně mačkat :D Moooc díky už kuli tomu nechodím ani do školy!
kapu_ce4you (268)|19.6.2007 13:59
Už jsem to konečně rozjel :) Mam jen problem z rychlostí :(( :(( :((
To je jediná věc co mě štve, jinak je to naprosto super!!!
Big_Maus (12)|20.6.2007 20:23
Zkus sem napsat jak jsi postupoval pri rozdelovani karty ve slaxu a pri dekomprimovani a kopirovani souboru. Zkousel jsem to rozjet ale ne a ne stale mi to hlasi jednu chybu jeste pred startem - nenaslo to system na ext2 oddilu. Tak jsem zkousel rozjet i jine linuxy ale stale stejna chyba... kdyz jsem cca pred pul rokem ty linuxy zkousel tak me to tu chybu hlasilo taky, nakonec jsem uz nevim jak to na kartu nakopcil a vpohode... Jenze ted uz si ten postup nepamatuju, neco delam blbe...
kapu_ce4you (268)|4.7.2007 07:40
Nabootoval jsem linux (slax).
Otevřel jsem si příkazovej řádek a v něm to rozdělil (ted už nevím jaký to byly příkazy :sarcastic: ) Ale hodlám se tomu věnovat nadale!!! Dyštak mě napiš na icq a dame to dohromady ( DO 10.7 2007 tu nebudu, ale hned 11 nebo i 10 večer to mužeme dat dohromady! :)

Ale aby chřek pravdu WinCE asi bude lepší!
Kukni SEM
S tímhle tuningem to vypadá Jornada dobře :)
Podívej se na ten blog je tam plno zajímavých věcí :) A přibívají!!!
Big_Maus (12)|5.7.2007 01:44
Dik za pripadnou pomoc ale uz sem to vyresil, hral jsem si s tim tak dva dny a problem byl ve spatnem sledu mount uomunt a tvoreni oddilu + formatovani. Ten linux jak jsi na nej poslal odkaz vypada opravdu graficky dobre alespon menu ale jinak byl neskutecne pomalej a firefox kterej obsahoval byl alespon u me naprosto nepouzitelnej - na me J720 najizdel cca 4 minuty a nakonec se sekl :(. Jinak dalsi programy v nem byly v menu graficky sice pekne ale neorientoval jsem se v tom. Kazdopadne to byl co se tyka menu nejlepe propracovany linux jaky jsem vydel - asi je to spis individualni jak si to kazdej nastavi ale fakt hezke ! Tak jsem si odzkousel zpetne jine verze jako OPII nebo GPE a myslim ze byly rychlejsi. Alespon jsem si tak trochu "osvezil" linux a ted jsem se vratil k WCE ve kterem nemam zadne graficke vychytavky jako doposud - zameril jsem se na rychlost. Kazdopadne jestli nejak pokrocis dej vedet :)
Big_Maus (12)|5.7.2007 02:00
Jeste k tem upravam pod CE fakt se s tim daj delat divy (uvedu pouze par prikladu s cim se da setkat) - Kompletni uprava SKINU CE na XP (lista je ve stylu XP optimalizovanych pro vykon + IKONY) zajisti New Shell v4.01. Dale se da lista zmenit napr. pomoci Gigabar jenze to hazi haluze takze nedoporucuji - max. vyzkouset a pryc, skin MP je mozno zmenit pres skiny na www.hpcfactor.com, ale mam radsi WinAmpaQ. Pekne pozadi na plochu u ktereho zajisti splynuti s textem aplikace DeSappear. Pro prehravani videa je podle me nejlpsi TCPMP + podpora GAPI ktera je nutna i pro dalsi graficke aplikace jako nektere hry... K tomu takovy Adobe reader + "neco na prohlizeni fotek" , ovladace na wifinu + ministumbler a dalsi sitarske vychytavky, jako nejlepsi explorer hodnotim NetFront - podpora javascriptu a muze otvirat paralelne na jednu listu vice stranek jako firefox, co se tyka ICQ tak neznam lepsi nez GSIcq - problem bud pojede ICQ nebo internet browser. Tot vse snad jeste nejaka parba pro volny cas jako Warfare INC :) a mame nabite HPC. Snad jen jediny problem - s tou grafikou je opravdu o neco pomalejsi takze tedkom jsem ju dal pryc a je to hnedkom o necem jinem. HPC momentalne pouzivam pro monitoring WiFi siti a obcas si jej vezmu do hospody abych se nemusel kvuli netu tahat s NTBK :) je s tim docela sranda. Jinak J720 se da i pretaktovat pomoci JS_Overclock ale jen o neco malo takze to neni temer poznat a kdyz se to prezene "na max" tak se akorat sekne a muze se resetovat.
kapu_ce4you (268)|8.7.2007 17:52
Přesně o tomdle je napsaný na tom linku co jsem dal :)
Ale uplně s tebou souhlasím!!
Jen jestli by jsi nevěděl jak rozjet "Pocket Heroes":D :D :D A bylo by to dokonalý!!!!