Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová ROM 354 pro E-TEN Glofiish M700

michalsl (65)|8.2.2007 14:14
Nová ROM 354 pro M700 je ke stažení na www.e-ten.cz/download/M700_WWE_0354.zip.

POZOR !!!!!!!!!!!! PO INSTALACI NOVÉ ROM 354 NA M700 JE NUTNÉ POUŽÍT K INSTALACI CZ LOKALIZACE AKTUÁLNÍ SETUP
Kal_Kal (64)|8.2.2007 14:24
Tak už mám a funguju zatim v pohodě.
Zítra řeknu více až to doma pořádně testnu.
geoRG77_ce4you (120)|8.2.2007 21:07
Nová lokalizace v1.1 pro ROM 354: http://forum.mobilnaut.cz/mpx/viewtopic.php?p=34612
FMC (36)|8.2.2007 22:33
takze simtoolkit funguje a tel. normalne simkartu najde a startuje :-)
problemy s ozvenou sebe sama pri telefonovani zmizeli.
dalsi veci prozkoumam az doinst. vsechny aplikace a zacnu si s tim hrat.
RobSol (45)|9.2.2007 00:38
tak po instalaci nové ROM 354 bohužel musím konstatovat, že mám pořád stejné problémy co mě trápí. Tzn. při nastavení nového profilu internetového připojení si to telefon po softresetu nepamatuje a dohraje zpátky profil Eurotel, který je ale od výrobce nastaven chybně. Vždy musím ručně znovu a znovu přenastavit. Dalším velmi nepříjemný jevem je, že po spárování s HF sadou v autě nelze editovat žádný tzv. CAR profil tzn. telefon mi např. v držáku při zvonění na normálním profilu, který používám mimo auto vibruje. To by se dalo ještě snést pokud by s tím nesouvisela další závada a to, že když spáruju telefon s HF sadou přes BT tak rozpoznanou sadu přestože je zaškrtlá v telefonu se chová jako headset. Bez tohoto zaškrnutí "use headset" nelze v HF telefon používat.
Máte někdo s tímto nějaké zkušenosti?
KarelKr (25)|9.2.2007 20:58
Prosím může mi někdo jen tak lehce nasvětlit jaká úskalí mě můžou čekat při update ROM na vyšší verzi a také jak se to dělá?
tody_ce4you (11)|10.2.2007 18:06
prosim o rychlou pomoc jak postupovat. pri upgrade na rom354 na m700 se mi zaseklo pda a taky na PC nevidim zadnej postup. vsechny ledky svietia. vo win teraz prebieha upgrade GSM firmware (STEP8)

na PPC mi svieti ako posledne hlasky:

USB host connected.
Waiting a download.
Recieved 100%
Now, checksum calculation
Download OK

EUU & WINXP.

Prosim poradte ako dalej. je to takto uz asi 30 min. mam to odpojit a spustit upgrade znova nebo cekat nebo co dal? dakujem strasne moc za rady. je to moj prvy upgrade

EDIT: tak nakonec jsem ho musel odpojit a vytahnout baterku pretoze absolutne nic ine nezaberalo. potom som vytiahol sim kartu (pretoze sa to seklo pri update GSM firmware) a skusil znova a prebehlo to naprosto bez problemu. takze bol mozna problem v tej simke. nevim. kazdopadne je to v pohode a zatim nemam s novou rom vubec zadnej problem.
Panot (569)|11.2.2007 18:11
Upgrade na vyšší verzi není žádný problém ani pro začátečníka. Jen je třeba dodržet zásadu dostatečně nabité baterie, neboť při připojení k PC a flashování novou verzí se nabíjení přeruší. Bylo by nepříjemné, aby v průběhu nahrávání nové ROM došel zdroj. Taky je třeba mít na paměti, že veškerá data se smažou. Teda jenom ta, která jsou přímo v pocket PC. Paměťová micro SD karta zůstane nedotčená. Je to jako přiinstalaci např. nových Windows apod. Zformátuje se disk a všechno zmití. Po připojení k PC spustíš .exe soubor s novou ROM 354 a klikáš další a další v pomocném programu, který ti dává pokyny. Jsou v anglištině, ale je to velice jednoduché i pro toho, kdo nerozumí. Poté sleduješ na X500 na displayi postup instalace nové ROM. Myslím, že to končí nahráváním dat pro EDGE. Doba upgradu cca 10-15 minut. Poté, co se vše nahraje je X500 zrestartuje a to je pokyn odpojit ji od PC. Upozornění na ukončení flashnutí je i na PC v podpůrném prográmku. Potom se už pocket PC instaluje sám, jako když se koupí nová X500 v obchodě. Nevím, jestli jsem vysvětlil postup dostatečně, případně zodpovím dotazy a svoje postřehy. Už jsem dělal upgrade 2 x s ROM 351 a nyní 354. Vždy velice hladce a bez problémů. Pokud už tam máš ROM 351, nezapomeň si zazálohovat kontakty a nastavení X500 přes utilitku BackUp utility a uložit si zálohu na paměťovou kartu. Pak po instalaci nové ROM si to vrátíš zpátky a provedeš si jenom doinstalaci programů, které nejsou součástí nové ROM. Takže do toho!!!

Panot (569)|11.2.2007 18:14
[QUOTE="tody"]prosim o rychlou pomoc jak postupovat. pri upgrade na rom354 na m700 se mi zaseklo pda a taky na PC nevidim zadnej postup. vsechny ledky svietia. vo win teraz prebieha upgrade GSM firmware (STEP8)

na PPC mi svieti ako posledne hlasky:

USB host connected.
Waiting a download.
Recieved 100%
Now, checksum calculation
Download OK

EUU & WINXP.

To se asi kouslo. Je potřeba při instalaci raději povypínat všechny běžící programy v PC a spustit jenom instalační program nové ROM. Provedl bych instalaci znovu. Jak jsem už psal v předchozím příspěvku, končí to nahráváním dat pro EDGE, kde ti na displayi X500 naběhne EDGE a vidíš jak se načítají data. Potom už je hotovo a pocket PC se zrestartuje.
Prosim poradte ako dalej. je to takto uz asi 30 min. mam to odpojit a spustit upgrade znova nebo cekat nebo co dal? dakujem strasne moc za rady. je to moj prvy upgrade[/QUOTE]
Panot (569)|11.2.2007 23:04
Sorry, nevšiml jsem si, že tohle je forum k ROM 354 na M700. Ono je to ale stejný i na X500, takže to snad nevadí ;)
jirousekd (3)|13.2.2007 19:57
Tak sem nahrál novou ROM a přestalo mi funguvovat spojení přes Active Sync přes USB - PC E-ten sice vidí ale jen se stále snaží připojit. Odzkoušeno na dvou PC a stejný problem. Upgrade proběhl OK.
Tomáš Kubec (749)|13.2.2007 20:53
Dej master reset a než ho znovu připojíš k pc, tak si nastav jiné jmétno v přístroji (to co se používá pro AS).

FMC (36)|13.2.2007 23:17
taky mam podobnej problem, zmenil sem sice po nahrani rom nazev, synchro. fungovlao v pohode ale dneska nejede at delam co delam. spoji se, - aspon na komplu to je videt ale nic to nedela.
Jirkac_ (269)|14.2.2007 00:20
Odeber v ActiveSyncu stary profil tveho zarizeni (pripadne muzes zkusit reinstall AS), a pak by se to melo v poradku chytit.
jirousekd (3)|14.2.2007 07:47
tak sem změnil jméno majitele a už to funguje
aarfy_ce4you (15)|17.2.2007 19:50
Dotaz pro pana Kubce.
Lokalizace s patchem měla své chybičky, ale i svoje kladné stránky. Mužete mi prosím sdělit důvod, proč jste změnili vzhled a ovládání české (sw) klávesnice? Konkrétně mi jde o numerickou klávesnici a možnost smazání posledního znaku potažením stylusu na klávesnici kdekoliv doleva. Vím, že můžu zapnout CAPS, vím, že můžu smazat poslední znak přes BK, ale proč měníte to, co má zažito většina uživatelů PDA, navíc v první verzi lokalizace jste tyto možnosti měli.
A poslední dotaz, chystáte se vydat další verzi lokalizace s případnými změnami?.
Děkuji za odpověď
TF
geoRG77_ce4you (120)|17.2.2007 20:04
Je to jednoduché, změnili jsme dodavatele klávesnice, proto tyto změny. Chápu, že vám změna teď není po chuti, ale myslím, že naše nová klávesnice plně uspokojí všechny uživatele. V budoucnosti plánujeme například přidat možnost vyfocení obrazovky nebo změny vzhledu.
anoli (58)|18.2.2007 10:54
Nová česká klávesnice je v pohodě.Není problém si na těch pár změn zvyknout.Podle mě je lepší než ta starší.
HelaPC (130)|20.2.2007 00:06
Mám sice X500, ale jak už někdo poznamenal je to stejný.
Mám ROM WWE 032 0291 a při psaní mi vynechává znaky. Nejdřív jsem nadával na display, ale pak jsem si všiml že tam jsou mezery. To znamená že display reaguje. O podobném problému jsem četl na hardwarové klávesnici M700.

Je to v ROM 354 vyřešeno? Asi není problém přehrát moji ROM?

Prostě se přehraje celý operační systém.
Ferkov (57)|20.2.2007 18:10
Mam M700 rev 354 a zjistil jsem ze obcas mi klavesnice take znak vynecha, ale jen ta softwarova, Hardwarova slape jak hodinky. pozn. nemam lokalizaci a pouzivam orig ang klavesnici. Jinak ted se hadam s voice commanderem o vyslovnost nenecha si vysvetlit ze Matysek neni Matajsek :o))
ByBOB (15)|22.2.2007 02:05
Mám problém s instalací ROMky 354. Jsem začátečník, takže chyba je pravděpodobně na mé straně... Install Shield Wizard se v pohodě spustí,příprava k instalaci, vše proběhne jak má. Naskočí END USER UPDATE s pokyny jak dál pokračovat... PDA propojeno s PC, ActiveSync "connected", ale jakmile odkliknu NEXT, ANO - po chvíli je hlášena chyba "PDA initials failed", že je chyba v propojení a ať se přesvědčím, zda AS pracuje jak má. A tim končim, neb netušim, v čem dělám chybu ? Poradíte ? :O ;)
Petr_z_Ujezda (140)|25.2.2007 23:34
Jako nový uživatel (a hned první den jsem přešel na ROM 354) mám dotazy:
a) Na 354 je spec. čeština 1.1 z 8.2. a současně je nějaká samostatná klávesnice na M700 z 4.2. - funguje ta samostatná klávesnice s ROM 354?
b) Lze nějak zabránit, aby se nainstalovala ta spousta aplikací z ROM? Nebo když něco nechci, musím ručně odinstalovat? Ale pak hrozí, že tzam stejně něco v registrech zůstane.
c) Funguje s M700 SPB Shell a SPB Pocket Plus a SPB Diary? Nepere se to s něčím?
d) čeština se má instalovat jako první - předpokládám, že se tím myslí až po instakaci aplikací z ROM. Nebo lze nějak zastavit instalaci aplikací z ROM, naistalovat češtinu a pak teprve to co je v ROM?

Díky
Tomáš Kubec (749)|26.2.2007 00:51
A) Lokalizace 1.1 obsahuje klávesnici z 4.2, samozřejmě lze použít také tu samostatnou bez CZ lokalizace
B) Ono jde spíš o to, že některé ty aplikace jsou docela důležité
C) Tady jsem to testoval na X500, tak na M700 nebude určitě také žádný problém
D) čeština se instaluje jako první až po instalaci aplikací z ROM