Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém s Wifi u N520 - ještě neřešený?

Petr_P. (9)|7.2.2007 18:43
Zdravim,
chtěl jsem se připojit ke své síti, správce chtěl můj mac a zaktivoval ho. Takže mi nyní PDA hlásí, že jsem připojen.
Když se ale pokusím připojit na nějakou internetovou stránku, tak mi to po cca 0,5 min. hledání zahlásí: Stránku nelze najít. Zkontrolujte název a opakujte akci.
Hlásí mi to u všech stránek, vč. běžných (www.idnes.cz, www.seznam.cz).
Nesetkal se někdo s tímto, nevíte, kde může být chyba?

Díky moc,
Petr
mi38k (205)|7.2.2007 20:01
Nevím, jestli to bude i tvůj případ, ale u nás ve škole je ještě kromě té registrace MAC adresy nutné nastavit si v prohlížeči proxy server...
weszter (231)|7.2.2007 20:35
taky je možný, že budeš muset ručně nastavit IP adresu, pokud ti ji nepřiděluje dhcp servr...
v sekci freeware si zkus stáhnout nějaký utility pro síť a zkus si pingnout, ať zjistíš, kam se propingneš...
Petr_P. (9)|7.2.2007 21:04
IP ADRESU I VŠECHNY DALŠÍ VĚCI MÁM NASTAVENÝ, STEJNĚ JAKO NB A TEN JDE :(
xhladi07 (525)|8.2.2007 09:12
Spravce ma jeste nejaky firewall. Zkus opravdu pingnout treba nix.cz, pripadne nejbizsi Ap, nebo branu. Podle toho poznas, kde je v tom retezci zarizeni chyba..
Petr_P. (9)|8.2.2007 09:15
Díky,
odpoledne až budu doma to zkusím.
Petr
Petr_P. (9)|8.2.2007 17:10
tak jsem zkusil nix.cz ale hlásí mi to stejnou hlášku
xhladi07 (525)|8.2.2007 17:44
mmt, to ti nemohlo hlasit to same. Ja sem mislsl aby si dal ping serveru nix.cz. :) Pokud nevis, co je ping, tak vysvetlim...
Petr_P. (9)|8.2.2007 17:52
prosim podrobneji pro hloupejsi :)
dík
xhladi07 (525)|9.2.2007 08:03
Ping je odpoved zarizeni. Posles ping (Hej, si tam??), a ono odpovi (Jo, sem tu). A meri se cas. Pokud zarizeni odpovi, je propojeni v poradku a chyba je vetsinou v nastaveni (SW problem). Pokud neodpovi, chyba je vetsinou v HW. No a nix.cz je uzel intenrnetu v Praze. Takze:

Stahni si toto a dej do kolonky host nix.cz a spust pingovani. Napis sem pak vysledek.. :)
Petr_P. (9)|9.2.2007 16:59
Tak jsem si to nainstaloval a hlásí mi to:
Error: invalid host
weszter (231)|9.2.2007 20:40
klikni si na start - nastavení - připojení - síťové karty - síťové adaptéry - (v mém případě) LOOX wireless adapter (ty tam budeš mít asi něco jiného, ale podobného, prostě tu bezdrátovou síťovku) - v záložce "Adresa IP" máš buď "používat přidělenou" nebo "používat určenou". v tom okýnku dole bys měl mít IP adresu, kterou ti přiděliul dhcp servr, nebo kterou sis zadal. obvykle to bývá např 192.168.x.y (nebo třeba 10.0.x.y). zkus dát ping na adresu 192.168.x.1 (to bývá brána - mohl by to být tvůj accespoint, který Tě připojil), pokud bude odezva, znamená to, že tam jsi připojen. pak už jen zkusit, jestli fungují názvové servry a pingnout někam dál...

můžeš zkusit připojit notebook - někde jsi psal, že ten Ti funguje - na něm zkusit v dosovým okně zadat Tracert www.seznam.cz nebo co chceš, měl by vygenerovat všechny IP adresy počítačů, přes které jdou pakety k cílovému serveru, a ty IP adresy postupně pingnout z pda. tak zjistíš, kde se to zadrhává :)
Petr_P. (9)|9.2.2007 21:27
IP adresu mám 192.168.0.1 - ping mi hlásí error
když dám ping 192.168.0.155 (výchozí brána) - tak mi to jde

v pc:
192.168.0.1 - OK, pak to jde na
10.0.0.13 - OK, pak to jde na
84.244.127.13 (bluetone) a dál ...

a co dál??? tohle není moje specilizce a moc děkuji za všechny rady

Bobanovicz (511)|9.2.2007 23:01
Máš "WLAN Power save" na "Disable"?
Petr_P. (9)|10.2.2007 09:41
Mám, to jsem udělal skoro jako první věc když jsem tu procházel diskuzi.
jmouca (45)|10.2.2007 18:39
@Bobanovicz
konečně jsem Wi-Fi na n560 rozchodil, známý mi dal kódování na routeru i nbku na obyčejné WPA a na to, že WLAN musí být na DISABLED jsi mě vlastně upozornil v předchozím příspěvku. Předtím to bylo na AUTO a nechodilo to.
Díky.
weszter (231)|11.2.2007 11:48
TO Petr_P:

to je divný... a co to dělá, když připojíš obojí? NTB i PDA? měl bys mít na NTB nějakou IP adresu (předpokládám tedy 192.168.0.1) a na PDA jinou. Pokud je PDA připojeno (anténka nahoř v liště má kolem sebe kolečko :) ) a notebook taky, jsou nastavený IP adresy z DHCP servru a jsou různý (aby nedošlo ke kolizi) a do pingu zadáváš adresy v číselným tvaru (www.seznam.cz je 212.80.76.3) (eliminuje to případný spadlý nameserver DNS), musí to chodit na obojím. ješlě zkus na pda wifi zapnout a vypnout - mně se občas stane, že po prvním zapnutí se jí nějak nechce, ale po vypnutí a zapnutí ¨wifi to jde vždy už ok (ale to by kolem anténky nebylo to kolečko).
pokud ani toto nepomůže, je nejspíš v nastavení firewallu v accespointu blbě zadaná MAC adresa pda...
zkus ještě zadat do PocketIE adresu 192.168.0.155 (to by mohl být váš router, i když já mám ty adresy jinak - 192.168.2.1 - ale to zjistíš tím tracert z notebooka), mohlo by se ti objevit přihlášení k administraci AP (asi nebudeš znát ani jméno, ani heslo), ale pokud se to objeví, znamená to, že komunikace PDA->AccesPoint(router) funguje a že máš všechno nastavený dobře (maximálně je blbě DNS, ale to by chodily adresy v číselným tvaru viz výše-např ten seznam). s tím ovšem ty už nic neuděláš...
nadiktoval jsi správci MAC adresu síťovýho adaptéru WLAN z tvého pda? v mým pda je těch adaptérů víc :) aspoň myslím, nemám to teď u sebe...
porovnej nastavení s notebookem...

možné chyby:
1) máš blbě nastavený zabezpečení na pda - to by ses ovšem ani nepřipojil k bezdrátový síti
2) máš blbě IP adresu pda, výchozí bránu (gateway), nebo DNS serveru - to se sice připojí, ale nic to nevidí - můžeš porovnat s notebookem, nastavit jako u notebooka (ntb samozřejmě vypnout, ať se to nepohádá) všechny parametry - ip, gateway, dns, a musí to chodit
3) pokud to nechodí ani teď, ale k síti se připojíš, propingneš se na router(AP) a v IE se ti podaří zobrazit přihlášení k administraci (asi 192.168.0.155), pak je chyba až v nebo za AP - musíš na správce sítě (já bych tipnul zapnutý filtrování mac adres síťových karet a blbě zadanou adresu Tvý karty)
Petr_P. (9)|12.2.2007 19:12
Díky za rady, asi se budu muset víc dolmuvit s naším provozovatelem sítě.
Problém bude asi v tom, že jsem do pda zadával stejnou IP adresu jako mám v NB (správce říkal, ať nastavím vše jako v nb, jen chtěl tu mac adresu, nenapadlo mě, že v tom může být problém.
Jinak pda nefungovalo ani když byl nb vypnutý.
Při opětovném zapnutí pc mi to zahlásilo kolozi a od té doby se mi vůbec nedaří ani připojit k mé síti, stále se připojuje.
Díky moc za všechny rady, zase jsem se trochu vzdělal v nové oblasti.
Petr
honcca_ce4you (0)|24.2.2007 16:54
Super tohle se mi na N520 taky děje...Ale Používám Program FSC Connect - E2C
Tohle používám a občas to i jede ale když je WiFi zapnutá a nejde ten net tak jde určitě ICQ (alespoň u mě) Takže jestli chceš aby to fungovalo tak to zapínej a vypínej dokuď ti to na horní liště neukáže takovej obrázek přijímače a kolem něj 2 šipky