Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Mobile Shell (verze 1.x)- tipy, triky a problémy

Zdenek Malinsky (9781)|6.2.2007 20:48
Spb Software House vydal dnes tiskovou zprávu, ve které oznamuje vydání svého nového produktu Spb Mobile Shell. Jak se můžete dočíst na stránkách aplikace, jde o novou generaci uživatelského rozhraní a zároveň zachovává veškeré výhody zařízení Windows Mobile.

Vlastnosti:
Nejdůležitější informace na jedné obrazovce
Telefonní styl menu
Předpověď počasí
Rychlé vytáčení za pomoci fotokontaktů
Světový čas
Spouštěč programů
Velké dynamické záložky na obrazovce Dnes
Barevná témata
Chytré vyhledávání kontaktů
Mód automatického skrývání modulů obrazovky Dnes



Cena produktu je 29,95 USD, velikost staženého spouboru je 2,54 MB a na zařízení vám po instalaci zabere 1,7 MB. Pozor jde použít pouze na zařízeních s Windows Mobile 5.0.

Další screenshoty najdete zde, stahovat můžete na této stránce.

Na Spb Mobile Shell vyšlo už několik recenzí - máte-li zájem, můžete se začíst do hodnocení na webech aximsite.com (kde najdete i 20 min.video s praktickou ukázkou), pocketpcthoughts.com, pocketpclouisville.com, wm-user.de.

Spb Mobile Shell samozřejmě spolupracuje a jdou do něj implementovat ostatní programy ze stáje Spb, zejména Spb Diary. Nyní pokud si zakoupíte oba tyto programy, můžete za oba zaplatit pouze 34,92 USD, což znamená úsporu 14,98 USD. Více info zde.
Docent (1234)|6.2.2007 21:31
Jak funguje to vytáčení na Aximovi :sarcastic: :D ?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.2.2007 21:55
Hmm, zajímavé řešení… právě se prokousávám nastavením, běhá to velice svižně, i když mám WM05 v anglině, tak je ovládání programu v ČJ, v nastavení je plocha ovladatelná prstem, nepotřebuji vytahovat bodlo - plocha je členěna vždy na 9 polí… v kontaktech funguje sekvenční vyhledávání v ČJ včetně háčků a čárek, skutečně zajímavé, možná trial přejde ve full verzi, jdu si dále hrát :D
flashman (1366)|6.2.2007 23:12
skoro se mi zdá, že tohle neni program od SPB - už nebootuje o 20 vteřin déle ale jen asi o 5. Je to taková kombinace Pocket + + Weather + další.
Možná i začnu používat.
Martin Ráž Hoch (1832)|6.2.2007 23:26
Ac nemam programy tohohle typu rad a today a ovladani pouzivam vesmes defaultni WM, tak tato aplikace mne prijemne prekvapila.

Velmi dobre ovladatelne, nerkuli navykove a hlavne, opravdu svizne.
elit (168)|7.2.2007 00:11
Existuje neco podobneho i pro WM 2003?
Tomáš Kubec (749)|7.2.2007 11:46
osch (1330)|7.2.2007 11:51
Óóóóóóó. Asi budu muset přejít na WM05. Co se dá dělat. Ale vypadá to hodně dobře.
alfamen (20)|7.2.2007 12:04
Nikdy jsem nic takového nepoužíval, ale tohle mne opravdu mile překvapilo.
Martin Ráž Hoch (1832)|7.2.2007 12:30
Přátelé, už si s tím hraju celý den:) a je to báječná věcička. Tohle je opravdu podle mě od SPB tah na branku a komfortnost mnoha zařízení vzroste ohromným způsobem.

Navíc něco tak user-friendly jsem už dlouho neviděl. Uvidíme, jestli se objeví nějaká negativa, ale zatím jednička s hvězdičkou:)

EDIT: Navíc ta estetická stránka je také moc příjmená:)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.2.2007 13:00
Jojo, je to celkem fajn, osobně ale vidím drobná nagativa:

- Některé záložky mají natvrdo nastavený obsah. Např. záložka Time Tab, proč natvrdo nastavené tři světové časy, uvítám možnost volby jejich zobrazení/nezobrazení a případného zadání názvu v ČJ. Nebo záložka Dial Tab, zde uvítám možnost přidání dalšího řádku fotokontaktů, tzn. rozšíření na 10 kousků, těch 5 je z mého pohledu málo, místo tam je :D .

- Tradičně vyšší cena programu od Spb.

- Dotaz: V Spb Menu->Nastavení->Spb Mobile Shell->Záložky jsem se u žádné ze záložek nedostal k tomu, aby položka Možnosti byla aktivní = prosvícená. Byla u někoho v jeho laborování s přidáváním a ubíráním záložek tato položka aktivní?

I přes tu cenu je to zajímavé, budu o tom uvažovat, mám na hraní ještě dva týdny...
runner111 (75)|7.2.2007 14:19
Ta položka Možnosti je prosvícená když tam přidáš nějaký další plugin, např. SPB Diary. Ten pak můžeš v těch možnostech editovat. Mě by ale spíš zajímalo, jakým způsobem se dají změnit programy v záložce Home Tab. Něco z ní chci vyhodit, jiné přidat. A taky co znamená ten odkaz PIN, když na některé z těch ikon podržím stylus? Pochopil jsem že by se tím měla dát změnit ikona programu, ale to jaksi nejde :?
Zdenek Malinsky (9781)|7.2.2007 14:36
Mě odrazuje především výrobce. Sorry, ale mě osobně nějak jejich softy nesedí - tím ovšem nechci odrazovat ostatní od vyzkoušení a nákupu (asi Spbfóbie). Také mám obavu, že to bude především pomalejší (a s menší pamětí) PDA zpomalovat. Ale třeba se pletu a bude to bomba.

A výzva pro Jarouše: až to všechno prozkoumáš, můžeš to zase sepsat jako návod k použití pro blondýny (jako počasí od SPSH).;)
Miloš Strouhal (3997)|7.2.2007 14:59
Nikde nevidim jak to vypada v landscapu, ani na strankach SPB.. Preci jen, mam i-mate JasJara jez je 95% casu v rezimu notebook-landscape, tak by mne to zajimalo. :yes: Neudelal byste nekdo screeny? dik
Martin Ráž Hoch (1832)|7.2.2007 15:04
Já teda nevim, jestli chceš screeny z JasJara:), ale na TyTNovi to v landscape vypadá dost dobře - i na tohle mysleli soudruzi s SPB. Zkrátka je to velmi dobře optimalizované pro obě varianty.

Co se týče pochybností o rychlosti, tak ty musím vyvrátit, jede to zatím jako kuna a doufám, že i pojede nadále (předpokládám, že to nijak nemusí cachovat nebo nijak zasírat systém).
Saman_ce4you (1451)|7.2.2007 15:12
No, zatim jedina zajimava vec mi na tom prijde ten zpusob "rozbalovani" today pluginu. Jinak me to prijde jako predrazena zbytecnost, ktera mi bez dotazu prechodi today soft key a ani to neumi vratit..
Nicmene, ja nemam rad softy co me nutej tukat a sktrukturovany menu jsem si uz davno vyresil sam :D
Miloš Strouhal (3997)|7.2.2007 15:23
Stačí mi screen i z prťavého QVGA displeje, jde mi jen o představu, dík.
Tomáš Kubec (749)|7.2.2007 15:25
[QUOTE="Saman"]ktera mi bez dotazu prechodi today soft key [/QUOTE] se mne to při instalaci zeptalo jestli to chci
Tomáš Kubec (749)|7.2.2007 15:31




Tomáš Kubec (749)|7.2.2007 15:35
[QUOTE="runner111"]A taky co znamená ten odkaz PIN, když na některé z těch ikon podržím stylus? Pochopil jsem že by se tím měla dát změnit ikona programu, ale to jaksi nejde :? [/QUOTE]

PIN tu ikonu uzamkne.
Je to klasické MRU - posledně používané aplikace s možností jejich uzamčení
runner111 (75)|7.2.2007 16:18
Aha,dík za vysvětlení. A přidat nové tam tedy jedině tak, že je spustím a následně zamknu.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|7.2.2007 17:39
TO Zdeněk (zástupce vůdce):
Návod? To ani náhodou. Psal jsem v únoru 2005 recenzi a návod na SpbWeather, pro ošahání jsem dostal ještě beta verzi před ofiko vypuštěním programu. Od té doby sice nepoužívám, ale furt odpovídám na SZ kolem nastavení, nikdo nechce číst zkušenosti a rady uživatelů z c4y :sarcastic: .

TO runner111 + Tomáš Kubec:
Díky za vyřešení kolem PIN u ikon, paráda, ony se dokonce po zamknutí řadí do prvé řady ikon po rozbalení Home Tab :yes: . Správně položený dotaz a kvalitní odpověď.

TO XP:
Ono to zobrazení v normálním režimu u přidaných záložek neoriginálních programů (tzn. ne programů od Spb) není úplně košer, podívej se, co to udělá po přidání PocketWeather (spodní obrázek), není to na celou šířku Today a zůstala tam ikona původně otevřeného PocketBreeze. V zobrazení na šířku (horní obrázek) to také není to pravé ořechové, v programu je asi pro SpbShell natrvdo nastavená výška zobrazení, která klidně překryje zobrazení ikon jiných programů dole, scrollbar ale žádný. Mám problém např. i s přepínáním lokací v PocketWeather, ani v jednom režimu přepnutí nefunguje, musím kliknout na ikonu záložky pro zabalení a pokud opět rozbalím, mám teprve přepnuto na druhou záložku. Chci tím říci, že jsou možné problémy i u jiných, neoriginálních programů, nainstalovanýchch jako záložky… zvláštní, u PocketBreeze funguje vše jak má...
00197598_SpbShell_E4JW.jpg
kmozis_ce4you (117)|7.2.2007 22:49
Kolik to skutečně zabírá RAMky (rozdíl před instalací a po ní)?
phaeton_esc (261)|8.2.2007 00:38
Je to super vec, ale ma par nedostatku
- zadne systemove "merice" - treba zobrazeni volne RAM by se hodilo
- nejdou pridavat ikonky (sice jdou, ale dost divne)
- standartne neni moznost nastavit OK/krizek na zavrit - jenom minimalizuje a pak to musim vypinat v task manageru

jinak se mi to hodne libi, neni potreba vubec tahat stylus :)
steve12 (9)|8.2.2007 08:35
Nainstaloval jsem, vyzkoušel, ale vracím se k SBSH řešení. PocketBreeze, PocketWeather, iLauncher...
matrad (267)|8.2.2007 09:46
Pouzivam to ve spojeni s pocket plus (dalsi zalozka) a zatim pohoda. Jeste se uvidi, jestli si zaslouzi zustat v cihle :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.2.2007 11:22
Dospěl jsem ke stejnému rozhodnutí jako steve12, vracím se k vlastní vyladěné kombinaci od SBSH, tzn. PocketBreeze s vnořeným PocketWeather a k tomu iLauncher. SpbShell je zajímavé a v něčem novátorské řešení, ale našel jsem pár nedostatků, o kterých jsem již psal. Saman má pravdu, je to předražená zbytečnost a např. strukturovené menu lze udělat i jinak a hlavně si ho vyladit dle svých požadavků, SpbShell je v některých oblastech dost natvrdo nastavené a z mého pohledu obsahuje i zbytečnosti, které nelze vyřadit…
matrad (267)|8.2.2007 11:35
Taky souhlasim, snad az dalsi verze :)
Surgical (2364)|8.2.2007 11:39
Tak ruku na srdce, je to verze s poradovym silem 1.0, nekomu se to bude zdat uzitecne, nekdo uz si svoje Today vyladil k obrazu svemu...
Spise se v takovem shellu skryva vice potencialu, nez je nyni pristupno, konfigurovatelnost take zajiste dozna zmen k lepsimu v pristich verzich...
xhladi07 (525)|9.2.2007 08:16
Taky sem nainstaloval, tak prolezl cele nastaveni a moc se mi libi task manager bes stylusu. Velmi dobra prace. A pekna Now screen, ktera by snesla spoustu vylepseni. Doufam, ze na ni zapracujou...

Stve me, ze nelze ikonky posunout na Today dolu. Ze je na pevno nahore. :(

Ad rychlost: je to prekvapive svizne (na to, ze to je od SPB). Jen hrozne trva, kdyz chcu zobrazit kalendar a ukoly (zalozka SPB diary).
runner111 (75)|9.2.2007 09:00
SPB Diary mi v tom taky dělal hrozný humbuk, furt jsem čekal, tak jsem se vrátil k PocketBreeze a ten tam chodí jak když bičem mrská ;)
macula_ce4you (691)|9.2.2007 10:10
Líbí se mi integrace PocketPlus a Diary. Strukturované menu mi tedy moc funkčně nevyhovuje, ale doufám, že příští verze to vylepší spolu s podporou PI. Jinak co se týče ovládání a vzhledu je to super.Trošku mě zaráží, proč místo vývoje nové aplikace tyto nové funkce jednoduše nazařadili do nové verze PocketPlus.
xhladi07 (525)|9.2.2007 10:37
[QUOTE="macula"]...proč místo vývoje nové aplikace tyto nové funkce jednoduše nazařadili do nové verze PocketPlus.[/QUOTE]No proc, proc. Protoze nelze dat samostatne ikonky (zastupce programu) do polozky v Shellu, takez si musis koupit dva kousky SW.. :))
Martin Ráž Hoch (1832)|9.2.2007 11:33
Tak tak, obchodnici:)

S SPB Diary problemy zatim nemam a popravde jede docela rychle.

Zatim porad nemam vyhrad:)
phaeton_esc (261)|10.2.2007 23:42
Tak dalsi vec co jsem objevil (a ne prijemna)
porad to zere vic a vic volne pameti - restartnu Vario a mam volno 23mb ram. Po cca pul dni mam kolem 18mb a to jsem v podstate nic nedelal..fakt divny, jako dalsi zalozky mam akorat Pocket Breeze a iLauncher...
xhladi07 (525)|11.2.2007 11:52
Me mizi pamet na Variu samovolne uplne bezne i bez SPB SoftShell
vesi_ce4you (123)|11.2.2007 20:37
Je možné nastavit obrazovku Spb Mobile Shell jako výchozí pro telefon?

Zdá se mi to, nebo tam je vážně málo nastavení :?
daww (687)|17.2.2007 22:37
Na BA taky v pohodě. Zpomalení SR nastalo po přidání SPB Plus jako další záložky. Taky Díky tomu najíždí o něco pomaleji SPB Diary, který jsem nechal jako samostatný plugin. Jinak je to super proram a dá se s ním BA ovládat jen pomocí klávesnice a tlačítek. Fakt super. Kdosi tu uváděl nemožnost přidání programů - stačí poze nakopírovat zástupce programu do Start Menu.
Martin Ráž Hoch (1832)|17.2.2007 23:38
Souhlasím s kolegy - zpomalení jsem nezaznamenal ani při chodu systému, ani při bootu. V kombinaci s SPB Diary to pluginu pro SPB Diary může chvilku trvat, ale nic hrozného.
vitek_ce4you (40)|21.2.2007 15:38
Ja z tohoto programu nijak moc nadseny nejsem. Jedine co se mi libi hodne je graficke zpracovani. Program je po nabehnuti pekne svizny. Po soft resetu nabiha trosku dyl, ale nic hrozneho to neni. Bohuzel mi PDA ted mnohem castej zamrzava a musim casto restartovat. Co mi ale vadi nejvic je, ze po instalaci SPB mobile Shell mi PDA nekomunikuje pres Active Sync. Uznavam, ze tyto problemy jsou na moji strane a ze je to nejakou kolizi s jiz nainstalovanymi programy. Ale moc mi nevyhovuje ani samotne ovladani programu. Je sice hezke, ze si muzu aplikace spoustet bez stylusu, ale k cemu mi to je, kdyz stejne vetsinu programku musim ovlada stylusem, takze nakonec ho stejne musim vytahnout.
man_ce4you (82)|21.2.2007 21:39
Spb Mobile Shell + Pocket Breeze od SBSH na Variu = maximální spokojenost. Mám ho od začátku a zatím žádný problém ani s rychlostí, ani se zamrzáním nebo pádem systému. Naopak jsem některé programyi mohl dát pryč. :))

daww: dík za opravu cz
atomion (1159)|22.2.2007 20:27
Asi jsem někde něco přehlédl, ale jak aktivuji ten Spb Screen?

Tento?


Děkuji za odpověď :)
ElSoft (1244)|22.2.2007 21:38
[QUOTE="atomion"]Asi jsem někde něco přehlédl, ale jak aktivuji ten Spb Screen?
Tento? http://www.mobilnaut.cz/gallery/Software/WM/spbshell/02.jpg[/QUOTE]
nebo klikni na Spb Menu a pak na Nyní ;)
atomion (1159)|22.2.2007 22:42
Děkuji mnohokrát. Můžu se ještě zeptat .. nechce se mi stáhnout počasí, když je Pocket PC připojené ke stolnímu PC přes AS... Proč? Setkal jste se s tím někdo? Mám samozřejmě nastavenou Prahu, ale prostě to nejde... proč?
p.e.t.r._ce4you (33)|23.2.2007 01:01
Záleží na tom zda ti po připojení PDA k Activsync, začne na PDA makat internet. Musíš mít nasdílené připojení k internetu a nastavené připojení buď na automat nebo nastavit veškeré brány. S MDA Vario jsem s tím neměl problém, ale ASUS P525 se nechová moc standartně po nasdílení internetového připojení. Tak počasí synkuju po WIFI.
xhladi07 (525)|23.2.2007 08:37
Me se to chova taky spatne. Kdyz pripojim Wizarda k PC, nestahne aktualizaci (Ani jejich vestavene pocasi, ani SPB Wather). Mohl by si to rozepsat trochu podrobneji? Nejak sem to nepochopil... :( Prece pripojeni k internetu mam pres AS automaticky? Jake nastavovani?
daww (687)|23.2.2007 09:51
Já nemám v nastavení SPB Shell zaškrtnutou možnost Automaticky aktualizovat předpověď na kartě počasí a funguje to právě jen při připojení k PC
Martin Ráž Hoch (1832)|23.2.2007 11:41
Zdravím, tak po čase používání - s SPB Diary - marnost, někdo kdo to už zmiňoval měl pravdu - nejede to spolu moc košer, hodně se mi sekalo (nepoužil jsem integraci, ale provozoval je separátně).
daww (687)|23.2.2007 14:14
Pro ty co na první stránce této diskuze přehlédli je tady pro srovnání ještě jedna velice rozsáhlá a podrobná rezence od Tomáše Kubce
Lutri_ce4you (143)|24.2.2007 09:03
Ahoj všem, tak musím říct, že tento dle mého super soft používám již více než čtrnáct dní a zatím jsem nenašel nic lepšího na ovládání bez "tyčky" ;)
I když má mašinka má pomalejší pracáček, tak SPB Mobile Shell maká velmi rychle. Samozřejmě je co dolaďovat a ruku na srdce, kolik softů vypadlo v prvním vydání funkční na 100% - co já vím, tak žádný!!! Vždy je co zlepšovat :cool:
Mám k Mobille Shell dvě hlavní výhrady, ale i přesto jsem naprosto spokojený a i nadále v mém miláčkovy zůstane.
Výhrady: Nejde /a nebo jsem na to nepřišel/ třeba přidat do položky multimedia další přehrávač nebo prohlížeč obrázků. Sice jsem to vyřešil přes Pocket plus, ale ....:( No a druhá chybička se asi děje jen mě, protože o ní nikdo nepíšete. Používám položku kontakty SPB, protože jde v nich vyhledávat i s diakritikou. Občas se ale stane, že při zmáčknutí tlačítka ABC se začne vyhledávat DEF. Prostě jako by se tlačítka posunuly o jedno. Není to pokaždé a proto si myslím, že se to asi s něčím tluče. Ale jak říkám, je to jinak BOMBA soft :yes: