Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ako umyt folie BRANDO

milos797 (259)|5.2.2007 18:41
Asi sa zasmejete, ale stala sa mi taka vec - ked mi konecne prisla folia brando, chcel som ju nalepit tak kvalitne, aby sm nemal ani vlasok na displayi pod nou. A tak som cistil, a cistil , a cistil... Potom som uz isiel foliu nalepit, uz som ju pomaly zacal odstranovat od tej ochrannej casi a zrazu som uvidel este jednu spinku na displayi. A tak sm ju chcel dat prec vreckoukou (kapesnikom nebo jak se to rekne :D) no a ked som to tak cistil, naprasil som si na lepsiacu cast folie tak, ze si to neviete predstavit. A teraz mam problem, ako to umyt. skusal som to vodou a potom to nechat zaschnut - vznikol vodny kamen (vodni skala nebo jak to rict :D ) potom som to skusil opat a vysusit uterakom - zanechalo chlpy. Potom som to skusil fenom - vodny kamen. Nakonec som to spravil tak, ze som z toho vodu stahoval prstami. to bolo naj riesenie ake som nasiel. Bal som sa na to dat okenu alebo nieco take, aby sa to neodmastilo a neprestalo lepit. neviete mi nieklto poradit ako to pekne a efektivne vycistit. Jo, a ked mi uz budete radit, poradte mi aj ako foliu dam dolu z PDA :D
A nesmejte sa moc z mojej gramblavosti - ja som v skole na vytvarnej mal vzdy problemy
xhladi07 (525)|6.2.2007 10:00
No, ja to taky resil. Nakonec sem povesil folii na kolik, voda stekla dolu. :)) Napada me jeste jedno reseni: Vodni kamen nevznikne pri pouziti destilovane vody.. :) :yes:
milos797 (259)|6.2.2007 16:09
To ma napadlo tak isto, ale kde zohnat destilovanu vodu ked je devat hodin vecer a ja tu foliu som uz odlepenu mal :D a ako ju dokazem teraz odlepit?
richard2 (150)|6.2.2007 17:47
Tak presne tohle se mi stalo taky. Pri snaze docistit display jsem zaneradil folii :-)
Umyl jsem ji pod tekouci vodou a nechal okapat. Ale i tak se tam nejaky ten chlup najde.
Sundaval jsem ji rohem kreditni karty. Nalepoval jsem ji shora a dole zustala cca pul milimetru nad okrajem, takze sla tou kartou podebrat. Ale dalo mi to poradne zabrat.
R.
milos797 (259)|7.2.2007 09:26
A ja som myslel ze to sa moze stat iba mne :D Si ma potesil ze v tom niesom sam :D problem je ze mne ziadna bublinka ani sparka neostala, takze tu kartu by som nikde nedostal. mal by som byt rad ze ju mam taku presne ako vysitu, len ked som to posral.
Bobanovicz (511)|7.2.2007 10:46
Nechci strašit, ale tak čistou jako z výroby už tu fólii nikdy mít nebudeš, vždycky tam něco zůstane (vlastní zkušenost).
Destilovanou vodu mají na každé benzínce.
A co se týká toho sundávání tak vyzkoušej nějakou silněji lepící pásku, kterou přilepíš ke kraji folie a potom pomalu zkusit odlepovat od displeje.