Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

C550 nebo Axim x51v?

Deforest_ce4you (3)|4.2.2007 09:56
Zdravím

Rozhoduji se o koupi nového pda právě mezi C550 a Aximem x51v ... můžete mi někdo dát objektivní názor co je lepší? :)
milos797 (259)|4.2.2007 18:55
Ojektivny ti dat nemozem ale tak subjektivne ti mozem povedat ze 550 (ja konkretne mam 560) je velmi pekne PDA, splna vsetky normalne bezne poziadavky, navyse nadpriemerne dobre splna aj ostatne - multimedialne poziadavky. Display je fakt vyborny, Rozmery PDA su velmi priatelne a je fakt super uzky. Navyse dizaj je velmi lakavy. A co sa tyka asi hlavnych rozdielov - dell ma myslim graficky akcelerator a na druhej strane Fujitsu ma USB host. Pri pouzivani FS som uz nejaku tu hru aj softik aj navigacne systemy nainstaloval no s potrebou nejakeho grafickeho akceleratora som sa nestretol. Nehovorim ze je to nepotrebna vec, su urcite hry, ktore to vyuziju, len je na kazdom z nas aky styl sa mu paci. Na dtuhej strane USB host - sice tu boli take slova od nejakych mudrcov ze USB host nevyuzijes nikdy. No zase je to subjektivna vec. Ja napriklad usb host vyuzivam skoro kazdy den - ci uz taham nieco z kolegovho USB kluca (film...) alebo potrebujem na rychlo nieco vytlacit, a samozrejme, pouzivam USB klavesnicu, nakolko na PDA pisem dost hodne textov. Takze musis si sam povedat, co je pre teba dolezite. Na co PDA budes pouzivat. No myslim ze nikdo nebude proti ak poviem, ze ci kupis to alebo to, lutovat urcite nebudes. Myslim ze dolezite je hlavne urcit si to- ci grafika na narocnejsie hry alebo USB host. K designu sa viac nebudem vyjadrovat lebo budem az moc subjektivny
Docent (1234)|4.2.2007 19:23
Jo, měls být na velkým srazu, tam byla ta zařízení obě ;) .
BTW mám Della, původně jsem chtěl N560, ale západoněmečtí soudruzi nebyli schopni ji dodat a když mně posunuli termín dodání potřetí, tak jsem objednávku zrušil a vzal Axima. Rozměrově je Fujitsu lepší, menší a mnohem lehčí, výkon srovnávat nemohu.
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2007 22:37
Jedinou "výhodou" která mluví pro nákup Looxe se může jevit USB host. Otázkou je, zda ho vůbec někdy použiješ nebo využiješ (pak s sebou musíš tahat spoustu dalších zařízení a kvantum nabíječek, takže je mobilita v ....:? ). Většina věcí jde řešit i přes BT nebo Wi-Fi, Je to sice hezké, ale podívej se na problémy, které se tu v souvislosti s Looxem a různými zařízeními připojenými přes USB host v diskuzích řeší. Majitelé Looxů budou tvrdit, že je USB host pro ně nepostradatelný, já jsem zase názoru, že je skoro až zbytečný, protože PDA je především mobilní zařízení a není a nikdy nebude náhrada za notebook.

Pro nákup Dellu hovoří např. rychlejší procesor,... (technické parametry si můžeš ostatně porovnat sám). Nesmím zapomenout připomenout možnost zakoupit Complete Care, kterou na PDA žádný jiný výrobce neumožňuje. Když si přečteš v diskuzích množství zoufalých příspěvků majitelů PDA s prasklými či jinak poškozenými displeji, bude pro tebe rozhodnutí myslím úplně jednoduché. ;)
Deforest_ce4you (3)|6.2.2007 13:30
Díky za názory;) .

Nakonec jsem po porovnání kladů a záporů rozhodl a objednal jsem si Dell, protože se mi i celkově víc líbil ... ted jsem jenom zvědavej kdy mi dojde ...
milos797 (259)|6.2.2007 14:34
Ok, ako som hovoril, urcite lutovat nebudes ani pri jednom a taktiez som hovoril, ze niektory mudrlanti sa na USB host pozeraju ako na nepouzitelnu vec len preto ze to oni nepouzivaju. Ja usb host vyuzivam a bez neho by mi PDA bolo asi o 40% zbytocnejsie. Takze nabuduce nazory tbu ako strata mobility... mozte nechat krajom.
Napriklad ak klavesnica brando ma rozmery vreckove tak je to prijatelne riesenie. A navyse, FS je mobilnejsi ako Dell sam o sebe, ale to len pomimo.
Zdenek Malinsky (9781)|6.2.2007 15:11
[QUOTE="milos797"]FS je mobilnejsi ako Dell sam o sebe, ale to len pomimo.[/QUOTE]A teď tu o Sněhurce, prosím. ;)
milos797 (259)|6.2.2007 16:05
"Rozmerovo"
mi38k (205)|6.2.2007 16:45
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A teď tu o Sněhurce, prosím. ;) [/QUOTE]
No když tak hezky prosíš ;). Např tady.

Jinak sorry za OT, ale nemohl jsem si pomoct :D.
_blackBone (271)|6.2.2007 16:58
[QUOTE="milos797"] ze niektory mudrlanti sa na USB host pozeraju ako na nepouzitelnu vec len preto ze to oni nepouzivaju. Ja usb host vyuzivam a bez neho by mi PDA bolo asi o 40% zbytocnejsie.[/QUOTE]

Ja USB host mam, ale nepouzivam ho.

Muzes mi treba popsat tech svych 40% pouzitelnosti? Rad pouziju PDA vice, ale krome klavesnice a obcasneho USB flash RAM me nic nenapada.
yndor (222)|6.2.2007 17:00
Taky jsem je porovnaval.
Kdyz pominu complete care, X51v je asi lepsi na hry. Jinak je ve vsem lepsi Loox.
Dell ma cpu na 640MHz, stejne jako Loox N560. C550 je sice taktovany trochu pomaleji, ale podle me je to jedno - stejne 95% casu nejede naplno. Dulezita je taky vydrz na baterie.
oltcit (1098)|6.2.2007 17:20
Nuž Complete Care je dôležitá :) napr. na toto.
_blackBone (271)|6.2.2007 17:58
mozna me neco uniklo ... mluvis o tom ctverci na displeji?
oltcit (1098)|6.2.2007 18:52
jo,a folia to nie je:?
mjancok (78)|6.2.2007 18:58
Myslím, že každý si najde tu "svoji cihlu".
Je to velmi individuální,každý používá PDA na něco jiného a proto preferuje taky
jiné vlastnosti.Proto doporučuji napsat si co očekávám od PDA,pak pro a proti a nakonec kolik chci investovat.
Mám Looxe 520 a ten splňuje vše co od něj chci na 100%.
Při koupi kteréhokoliv Ti přeji ať ti slouži tak, jak si přeješ.
milos797 (259)|7.2.2007 09:36
Ja nehovorim ze pre kazdeho znamena USB Host 40% ale pre mna zhruba ano. Klavesnica - asi stvrtinu prace na pda je pisanie. cely pracovny den mam na nom pripojenu klavesnicu a vsetko zapisujem cez nu. Po ceste z prace ked nastupi priatelka do MHD, zapneme jej MP3 prehravac na ktorom ma kazdy den dalsiu cast serialu a pol hodinku cestou domov na to cumime (príjem cez USB - inak nechapem, z USB kluca to seka s videami, ale s HDD MP3 prehravaca je to pohodicka). Ked pridem domov, upravim si texty ktore som pisal cez den a tlacim.... je toho strasne vela co mi ulahcuje pracu. A hodne z toho tvori USB Host. Ako hovorim, je to subjektivne a preto nemam rad ked niekto povie ze USB host je nanic a nikdy ho nevyuzijes. Ak ho nevyuzijes ty, neznamena ze nikdo iny!
A s tym dellom, je to samozrejme elmi pekne zariadenie, u mna rozhodol ten usb host a design, inak by som asi aj ja siahol po Delle. Ale samozrejme zdielam nazor, ze kazde splni svoj ucel
Deforest_ce4you (3)|22.2.2007 18:59
Tak mi dneska dorazil Dell Axim X51v a můžu říct že jsem s ním nadmíru spokojen ... oproti Aceru n10 opravdu velký skok:D
Dexter_svk (17)|2.8.2007 20:48
Mam ted taky tohle dilema. I kdyz Dell se mi uprimne libi vic , no sehnat ho jde tezko. Teda aby byl s looxem v porovnatelne cenove relaci musel bych koupit v zahranici ( co mam moznost, takze pokud mate nejakej dobrej shop kde ho jeste maji sem s nim co nejdriv ) ... no a pokud nic nenajdu pujdu nejspis do c550.Na slovensku ho mozem mat za 12 000 Skk , vie niekto o lacnejsom?...