Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém MDA2

gm_ce4you (176)|11.2.2004 07:39
Ahopj,
mám takový problém.Když chci u MDA2 kopírovat nebo smazat nějaký soubor sekne se to a dělá jako by ho kopíroval nebo mazal.Jde o to že to dělá dělá dělá..Po soft resetu tam ten soubor sice nakopírovaný je-jak kdy-ale kdybych neudělal soft reset tak by dělal že pořád kopíruje.To samé když něco mažu.Jedná se o problém na SD kartě i v samotném přístroji-je teda jedno kde to kopíruji nebo mažu-bud´v paměti nebo na SD.Co to může být??:(
PavelR. (2184)|11.2.2004 07:59
[QUOTE="gm"]Ahopj,
mám takový problém.Když chci u MDA2 kopírovat nebo smazat nějaký soubor sekne se to a dělá jako by ho kopíroval nebo mazal.Jde o to že to dělá dělá dělá..Po soft resetu tam ten soubor sice nakopírovaný je-jak kdy-ale kdybych neudělal soft reset tak by dělal že pořád kopíruje.To samé když něco mažu.Jedná se o problém na SD kartě i v samotném přístroji-je teda jedno kde to kopíruji nebo mažu-bud´v paměti nebo na SD.Co to může být??:( [/QUOTE]

... toto se mi stává u ROM 1.52 také. Nebyl jsem schopen vysledovat příčinu a bohužel pomůže jen hardreset s následným obnovením ze zálohy (samozřejmě jen v případě, že nebyla záloha prováděna na již takto postiženém zařízení). U 1.60 se mi to myslím nikdy nestalo ...

PavelR.
gm_ce4you (176)|11.2.2004 08:00
Aha.Mám 1.52.A kde seženu 1.60??
gm_ce4you (176)|11.2.2004 08:04
Posílal jsem mail ale nějak to nešlo odeslat.Ale problém je asi jasný.Rom??
PavelR. (2184)|11.2.2004 08:14
[QUOTE="gm"]Aha.Mám 1.52.A kde seženu 1.60??[/QUOTE]

... ideální by bylo pokud by ji uvolnil T-mobile, zatím se ale tak nestalo. Můžete se podívat na forum.xda-developers.com, kde ROM 1.60 je dostupná hned v několika verzích (pro vás nejlépe nějaká od T-mobile - např. NL). Nicméně legálnost flashnutí takové ROM musíte posoudit sám a navíc se vystavujete nebezpečí, že v případě problémů přijdete o záruku. Každopádně doporučuji pročíst veškeré diskuze na xda-developers a teprve poté se rozhodovat ...

PavelR.
hybo (3107)|11.2.2004 08:16
a udelat si image aktualni ROMky :-) pokudmate jen jednu kartu, tak to pak date na HDD treba pres WinHEX.
gm_ce4you (176)|11.2.2004 08:22
Díky.Stahuji právě WinHex a budu zálohovat stávající Rom.Potom budu uvažovat o update.Záruka je sice krásná věc,ale co dělat kydž to má takové chyby?No zkusím ješte kontaktovat T.Mobile.Co mi na to řeknou.Díky;)
hybo (3107)|11.2.2004 08:24
ani jim nepis,ztrata casu.zaruka je v tehle pripadech dobra na to,kdyz se jedna o HW problem.
gm_ce4you (176)|11.2.2004 08:29
Asi jo.Asi na ně kašlu.Jen mám problém.jak mám zazálohovat tu Rom.Ten WinHex asi ne....
hybo (3107)|11.2.2004 08:34
rom pres bootloader MDA na SD kartu a z ni pak pres ctecku udelat zalohu pres winhex (pozor,demo ma omezeni na velikost, takze Vam nepomuze), asijsoui jine aplikace. vpodstate jde o to, ze karta ma po zalohovani format,ktery bezne nejde cist (jo, nezapomnete, ze data z ni se smazou)
PavelR. (2184)|11.2.2004 08:34
[QUOTE="gm"]Asi jo.Asi na ně kašlu.Jen mám problém.jak mám zazálohovat tu Rom.Ten WinHex asi ne....[/QUOTE]

... pokud se nepletu tak to u MDA2 jde zatím jen přes terminál a bootloader commands (viz zde).

PavelR.
PavelR. (2184)|11.2.2004 08:37
... ještě dodám, že uložení na SD kartu proběhne OK, ale zatím jsem nezkoumal způsob jak z karty image dostat do PC. Na xda-developers k tomu měli XDATools, u kterého si nejsem jist, že funguje z XDA2.

PavelR.
hybo (3107)|11.2.2004 08:40
[QUOTE="PavelR."]... ještě dodám, že uložení na SD kartu proběhne OK, ale zatím jsem nezkoumal způsob jak z karty image dostat do PC. Na xda-developers k tomu měli XDATools, u kterého si nejsem jist, že funguje z XDA2.

PavelR.[/QUOTE]

pokud ne, WinHEX to jisti :-) Ja s nim delal pri odblokovavani a prehravani bootloader u smartphonu a v pohode.
gm_ce4you (176)|11.2.2004 08:48
Díky,ale asi raději počkám na T-Mobile.Nejsem si jist jak to udělat.:(