Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Loox n560 samovolné vypínání/zapínání, mizení souborů na SD kartě

Danthez (98)|3.2.2007 04:04
Stává se mi velmi často, že se Loox jám od sebe vypne a občas i sám od sebe zapne. Mám nastaveno vypnutí po třech minutách, ale někdy ho zapnu a hned se vypne, nebo pustím film v TCPMP a najedou se vypne. Nejdřív jsem si myslel, že je to softwarový problém, ale všimnul jsem si, že se to děje hlavně, když ho mám v ruce a trochu na jeho tělo zatlačím, nebo se zapne, když ho vemu ze stolu. Evidujete někdo stejný problém, nebo je to unikátní?

Taky mi občas zmizí soubory na kartě. Třeba mám ne složce video filmy, přehrávám nějaký titul, vypne se a pak je najednou složka video prázdná. Když vysunu/zasunu kartu nebo soft resetuju, tak se zase objeví. To samé se děje u knížek. Asi chyba ROM, ale nějak jsem na stránkách FSC nenašel upgrade.

Mám v 1GB sandisk a 4GB pqi a děje se to u obou.
Z klíčových softwarů používám jen SPB Pocket Plus, TCPMP, uBook a iGO 2006. Jinak veskrze nic nepoužívám. Looxe mám jen jako dočasnou náhradu HTC Universal. Používám stejný soft jako u Universala kde jsem neměl žádný problém.
tortoise (546)|3.2.2007 08:35
To první s vypínáním/zapínáním občas pozoruju taky. Zapínání se však děje úplně samo, aniž by se na to mechanicky nějak tlačilo. Prostě leží na stole a najednou se zapne (a není to proto, že je nějaký alarm).
Seraphin (30)|3.2.2007 16:51
Muze se zapnout diky zapnutemu active syncu, co se snazi connectnout ... ten problem se tu mnohokrat resil ...doporucuju pouzit vsemocne tlacitko "hledat"
PatrikL (383)|3.2.2007 17:49
mne sa to vždy ťažko hľadalo, tak je to presne tu http://czaxim.wordpress.com/2006/03/06/vypnuti-automaticke-synchronizace-activesync-ve-wm5/ ;)
brona_ce4you (103)|3.2.2007 23:29
To samovolné zapínání může mít spojení s tímto problémem (https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=20553). Vím že píšeš, že se nejedná o žádné alarmy. Pokud si seš jistý, pak jsem mimo. Ovšem pokud máš opravdu nějakou upomínku a ve frontě máš nějakou minulou, cihla se sama zapne, ale žádný alarm nezazní, ani se nezobrazí okno.

Jinak žádný z těch problému nemám.

bo
Bobanovicz (511)|4.2.2007 00:05
Samovolné zapínání a vypínáni je důvod k reklamaci...u mě se to časem zhoršovalo, nejdříve se sám zapínal, potom i vypínal při používání, většinou těsně po zapnutí, po delším použití již ne.
Po výměně desky problém zmizel, podlo toho jak k tomu přistoupili v Getronics to vypadalo na celkem častou závadu.
Qemu (75)|4.2.2007 16:39
no ja to pozoruji take, treba hraju standardni hru (takove ty kulicky ted nevim jak se to jmenuje) nebo prohlizim internet a najednou se vypne, ale vetsinou se zase asi po 3-10 sekundach se zapne.
Dale se mi stava, ze kdyz je spustena nejaka aplikace (u me nejcasti mChat a IE) a kratce zmacknu vypinac, tak mi normalne usne, ale pak kdyz ho chci zapnout, tak tak nic muzu drzet vypinac jak chci dlouho, ale ani se nerozsviti. Na tohle lze jen pouzit reset, pak normalne nabehne, ale ovsem jako po resetu se zavrou vsechny aplikace. Stava se mi to jednou az dvakrat dene tak nevim cim je to zpusobeno.
Danthez (98)|4.2.2007 23:53
Píšete někteří, že problém může být v active sync, to je ale v mém případě úplně mimo. AS by Looxe jen zapnul, což by mi až tak nevadilo, ale když jej musím na 5x zapínat, protože se po pár sekundách vypne, tak je to dost opruz. Zkuste se pak spoléhat na navigaci v autě :mad:


[QUOTE="Bobanovicz"]Samovolné zapínání a vypínáni je důvod k reklamaci...u mě se to časem zhoršovalo, nejdříve se sám zapínal, potom i vypínal při používání, většinou těsně po zapnutí, po delším použití již ne.
Po výměně desky problém zmizel, podlo toho jak k tomu přistoupili v Getronics to vypadalo na celkem častou závadu.[/QUOTE]

Díky, právě tohle jsem si myslel. Popis přesně sedí, protože se mi to den za dnem zhoršuje. Já mám prostě na PDA poslední dobou pech. Dám Uniho na reklamaci a koupím si polofunkčního Looxe :?
Je to určitě něco na MB. Zpozoroval jsem, že když už se přestane vypínat a nějakou dobu jede, tak už se sám nevypne (většinou). Takový problém jsem měl s PC, cyklické restarty, dokud se kondíky nezahřály na provozní teplotu.

Ohledně té SD karty to bude, podle mně, nekompatibilita stávající ROM s SPB Pocket plus. Uvedu to k reklamaci také a uvidím. Každopádně by se chlapci z FSC mohli rozhoupat k upgrade ROM. Tohle za ně bohužel žádní fandové ala XDA-dev neudělají ;)
Qemu (75)|6.2.2007 14:55
dnes jsem ho mel pusteny jen dve hodky, ale mezitim se to asi 3 mozna 4 kouslo a vyplo, tak tedy doprucujete reklamaci? :(
CI (6)|8.2.2007 14:49
Zdravim,
no tak ja jsem myslel ze se jedna o muj kus a ony vsechny ... samovolne vypinani pozoruju take a ve velkem ... zapnu, tapnu treba kalendar a bimho ... jako bych stikl tlacitko .. deje se to vetsinou do par vterin po zapnuti, v jekekoliv aplikaci. U mne i po delsim pouzivani, jak pisete problem vyresila reklamace, takze asi FSC pujde do servisu :(