Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

CatchFish (PocketPC + PC)

Mem__ce4you (485)|2.2.2007 19:04
Pro účely testování jsem uvolnil alpha verzi hry CatchFish, kterou jsem začal psát včera, jedná se o remake Jezzballu primárně určený pro PPC, ale stejné exe jde současně spustit i na PC. Rád uvítám všechny zprávy o testování (zejména zda to na vašem PDA jede a jak rychle, a zda to nepadá).

Aktualizováno 4. 8. 2007:
Hra už je nějakou dobu hotova, až teď jsem se dokopal k tomu zveřejnit i freeware verzi pro hráče z ČR a SR, takže případní zájemci prosím směřujte sem:
http://www.ceske-hry.cz/forum/viewtopic.php?p=288
Mem__ce4you (485)|3.2.2007 09:24
Vytvořena nová verze, bližší info viz úvodní příspěvek
CommanderZ (1798)|3.2.2007 10:55
Jsi borec kdyz jsi tohle udelal za dva dny :yes:

Chtelo by to promakat ovladani, to jak se prepina smer je takove divne. A hctelo by to tam pridat nejake prvmky, ktere by tu hru ozvlastnily. Treba nejaky bullet time, uz to talcitko speed ho docela pripomina - btw, zmeni to rychlost obou veci proporcionalne? Me to prislo nejake jednodussi kdyz to bylo zpomalene - vzdyt v lvl 6 jsem tu obrazovku v tom zpomalenem rezimu celkem v pohode prekrojil na pul.

Ale je to v pohode, urcite pokracuj :yes:
Mem__ce4you (485)|3.2.2007 16:19
Diky za test :-)

To tlacitko Speed je tam ted jen pro ladici ucely (prepina koeficient rychlosti 1,0 a 0,2), resp. bude to pak nastaveni obtiznosti hry. Melo by to veskere objekty ovlivnovat proporcialne zhruba stejne, takze ta obrazovka by ti urcite sla prekrojit stejne i v plne rychlosti, jen je to dost rychle ;)

Nad bonusy taky uvazuju, puvodni Jezzball je sice nemel a i shareware hra pro PDA Super Jezzin je ma v nastaveni defaultne vypnute, ale urcite bude okruh hracu, ktere to tak vic zaujme.

Prepinani smeru tech car je bud tlacitkem (pak to bude graficke - horizontalni resp. vertikalni sipecky), tak to ma i konkurence, a krome toho se to da ovlivnit i tim tazenim (v aktualni verzi hry je navic videt, kdyz clovek drzi stisknuty stylus a hybe vertikalne nebo horizontalne, jak se ta cara otaci), coz mi prijde takove intuitivni, ale kdo nechce, tak to pouzivat nemusi. Pokud by byl nejaky napad jak to ovladani jeste doplnit nebo vylepsit, tak to samozrejme privitam (pripadne jestli to tazeni nekdo nedela omylem a nedat ho proto v Settings jako polozku?)
Mem__ce4you (485)|4.2.2007 17:27
Vytvořena nová verze (link viz úvodní příspěvek) s podporou VGA rozlišení. Tímto bych chtěl poprosit o test zejména majitele PPC s VGA rozlišením (já mám jenom QVGA), zda se jim to správně nadetekuje a nahodí a jak to pojede rychle... předem díky
temp_ce4you (23)|4.2.2007 21:00
Mohl by jsi mi popsat jakym zpusobem kreslis obraz ?
Taky zkousim sem tam napsat nejake ty hry ale dost mi to pri metode Update() blika...
Mem__ce4you (485)|4.2.2007 21:12
Jak píšu v tom threadu na fóru Českých her, používám přímo .NET Compact Framework 1.0 a tedy jeho třídu Graphics. Pro zamezení blikání používám klasický double-buffering, tj. při startu aplikace si vytvořím bitmapu o stejných fyzických rozměrech, jaké má displej, a při eventu Paint pak veškeré vykreslování dělám do tohoto obrázku a až na závěr celou bitmapu blitnu na displej. Jo a důležité je ještě vypnout automatické smazání pozadí okna před paintem (událost PaintBackground).

[CODE]// pri vytvoreni aplikace nebo eventu resize
BackBuffer = new Bitmap(ClientRectangle.Width, ClientRectangle.Height);
gBackBuffer = Graphics.FromImage(BackBuffer);

// timhle potlacime automaticke mazani pozadi
protected override void OnPaintBackground(System.Windows.Forms.PaintEventArgs e)
{
// nechame prazdne telo, jinak predek by prave vyvolal to smazani aktualne nastavenym brushem
}

// Paint
gBackBuffer.DrawImage(...
gBackBuffer.DrawText(...
...
e.Graphics.DrawImage(BackBuffer, 0, 0);[/CODE]
Mem__ce4you (485)|4.2.2007 22:16
Provedl jsem doplnění dnešní verzi o první pokus se zvukem - na PC to chodí použitelně, ale na PDA je vidět zpoždění, opět ocením postřehy z více zařízení, jestli to aspoň zhruba chodí jak má, díky
temp_ce4you (23)|7.2.2007 10:11
to Mem: diky moc. Take jsem si vzdy vytvoril selistvy obrazek a proste jsem ho tam nakreslil, ale pri tom kresleni to bliklo. Tim prepsanim metody sem to odstranil. Diky moc.
Mem__ce4you (485)|4.8.2007 13:16
Byla vydána finální verze hry, další informace a download viz úvodní příspěvek.