Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN - chyba při focení

Martin Kratky (2)|2.2.2007 14:03
Zdravím, nesetkal jste se již někdo s následujícím problémem a hlavně, zda už neznáte řešení? Prohledání internetu zatím nepřineslo výsledek :? Předem díky za pomoc.

Z ničeho nic se mi na HTC TyTN začala zobrazovat při pokusu něco vyfotit chyba: "Nepodařilo se spustit kameru. Kamera se používá." Než toto nastane, tak tomu většinou předchází to, že fotím, vidím, co fotím, ale po vyfocení je obrázek celistvě černý, resp. šedivý .. tj. nic na něm není. Při opětovném pokusu to opět udělá černou, resp. šedivou fotku a nebo se kamera rovnou ukončí, skočí to do TODAY a při opětovném spuštění to hodí hlášku viz. výše.

SW Restart, HW restart, vyndání baterky zatím nepomohlo. Někdy při první .. občas šedivé ... to pak skočí do TODAY (povedlo se i u druhé fotky). Ještě sem si všimnul, že to hlavně dělá při focení s rozlišením 2M ... nastavím-li menší, tak to "vydrží" víc ... ale už i to spadlo.

Jinak jde o HTC TyTN koupený od SunnySoftu, tj. s jejich češtinou. Se zařízením sem zatím po software strance vůbec nic nedělal (vyjma synchonizace s Outlookem přes ActiveSync). Tj. i ROM je původní:
- ROM verze: 1.18.255.3
- ROM datum: 07/22/06
- Radio verze: 1.03.03.10
- Protokol verze: 32.34.7010.01H
- ExtROM verze: 1.18.255.9610
Mr.Pohoda (134)|2.2.2007 14:06
Podle toho jak popisujes problem bude asi jedinym resenim vydani nove ROM, kde bude chyba opravena.
JecminekMaselnik (464)|2.2.2007 16:26
přesnějil nainstalování nové rom od HTC, která je venku už nějakou dobu. Spíš bych ale řekl, že by mohl pomoci i pouhý hardreset, nejedná-li se o HW chybu, protože podobný problém tady zatím nebyl, takže původ bude buď v HW nebo nějakém kolizním softu.
matrad (267)|2.2.2007 16:38
JecminekMaselnik: psal ze HR ani SR nepomaha :sarcastic:

Me se tohle stalo asi 2x na originalni rom nicmene HR vzdy pomohl.
Hrknul jsem tam posledni rom a uz nikdy vic se mi to nestalo. Pokud mas ale starch, tak jim to hod na hlavu at se staraj ;)
stoupa88 (97)|2.2.2007 20:23
sips jde o to zda opravdu delal HR a ne jen vyndal baterku.... tohle mi uz par lidi tvrdilo, ze to je HR :-)
turboleon (48)|2.2.2007 21:21
Mám jednoho z prvních tytnů, ROM původní co máš ty a tohle se mi nikdy nestalo. Ani jsem o tom nečetl. TAkže to spíš vidím na nějaký konkrétní problém s tvým kusem v tvé konfiguraci. ?
Martin Kratky (2)|5.2.2007 11:48
Díky za tipy. HR sem zatím nedělal, ale vyzkouším a taktéž asi jinou ROM ... přece jen je to ještě v záruce a tak sem se v tom nechtěl moc šťourat. V softwarová konfiguraci by to nemělo být, protože sem do něj nic neinstaloval.
vpe (148)|5.2.2007 12:15
[QUOTE="stoupa88"]sips jde o to zda opravdu delal HR a ne jen vyndal baterku.... tohle mi uz par lidi tvrdilo, ze to je HR :-)[/QUOTE]

Neudelal, psal o hw restartu, tj. stisk resetovaciho tlacitka

Novou ROM si asi moc nepomuze, i v te posledni 1.35.255.2 je Camera v4.0 build 23896

Neni to spis zaplnena pamet nebo kolize s necim jinym? Muze to byt i chyba karty (UltraII jsem nezkousel, jen obycejny Sandisk), pokud neuklada do zarizeni... Zkus zmenit uloziste na extrom nebo MyDevice