Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tomtom na n560

Bajzík (26)|2.2.2007 06:37
Zdravím, nainstaloval jsem usppěšně program a vložil mapu, po otevření píše "chybí zařízení GPS"
může mi někdo poradit?
Děkuji moc
Seraphin (30)|2.2.2007 07:55
Musis si v tomtomovi pridat gpsko (pridava se v nastaveni tomtoma). Zadas tam stejne nastaveni jako jsi uvedl v nastaveni windowsu. Potom vsechno pracuje jak ma ...
Pepa7 (110)|2.2.2007 08:05
změnit předvolby/zobrazit stav GPS/konfigurovat/jiná NMEA GPS/rychlost 9600/com8
Seraphin (30)|2.2.2007 10:48
[QUOTE="Pepa7"]změnit předvolby/zobrazit stav GPS/konfigurovat/jiná NMEA GPS/rychlost 9600/com8[/QUOTE]todle nastaveni neni moc idealni ... proc si nedat vetsi rychlost ? na 57K se pozice hleda par vterin ...
Bajzík (26)|2.2.2007 14:37
[QUOTE="Pepa7"]změnit předvolby/zobrazit stav GPS/konfigurovat/jiná NMEA GPS/rychlost 9600/com8[/QUOTE]
nastavil jsem jak píšeš ale já mám vestavěný GPS, takže to stejně ted nejde
Seraphin (30)|2.2.2007 15:37
[QUOTE="Bajzík"][QUOTE="Pepa7"]změnit předvolby/zobrazit stav GPS/konfigurovat/jiná NMEA GPS/rychlost 9600/com8[/QUOTE]
nastavil jsem jak píšeš ale já mám vestavěný GPS, takže to stejně ted nejde[/QUOTE]
1) nastavis si GPS ve windows mobile
2) nastavis si v tomtomovi stejne hodnoty jako jsi nastavil ve windowsech

v mem pripade ... -->

port pro programy GPS = zadny
hardware = COM 8 / 57600 + spravovat GPS automaticky

potom se prepnes do tomtoma a nastavis tam stejne hodnoty (pri pridavani noveho zarizeni dej "Jina NMEA GPS")

edit : pokud nepude tak si zkus nastavit mensi rychlost ... snizit z 57600 na 9600 napriklad ...
Bajzík (26)|2.2.2007 15:42
Mohl by mi někdo kdo má N560ku po icq poradit co a jak? popř. poslat nějaký sw?
Už chci aby to chodilo :( díky
Bajzík (26)|2.2.2007 15:49
[QUOTE="Seraphin"][QUOTE="Bajzík"][QUOTE="Pepa7"]změnit předvolby/zobrazit stav GPS/konfigurovat/jiná NMEA GPS/rychlost 9600/com8[/QUOTE]
nastavil jsem jak píšeš ale já mám vestavěný GPS, takže to stejně ted nejde[/QUOTE]
1) nastavis si GPS ve windows mobile
2) nastavis si v tomtomovi stejne hodnoty jako jsi nastavil ve windowsech

v mem pripade ... -->

port pro programy GPS = zadny
hardware = COM 8 / 57600 + spravovat GPS automaticky

potom se prepnes do tomtoma a nastavis tam stejne hodnoty (pri pridavani noveho zarizeni dej "Jina NMEA GPS")

edit : pokud nepude tak si zkus nastavit mensi rychlost ... snizit z 57600 na 9600 napriklad ...[/QUOTE]
Podle návodu to píše čekání na platný signál GPS ale ani za 10min se nic neděje, jdu s tím ted ven ale normálně tu signál v tom programu ve WM mám.

Díky
Seraphin (30)|2.2.2007 15:52
[QUOTE="Bajzík"][QUOTE="Seraphin"][QUOTE="Bajzík"][QUOTE="Pepa7"]změnit předvolby/zobrazit stav GPS/konfigurovat/jiná NMEA GPS/rychlost 9600/com8[/QUOTE]
nastavil jsem jak píšeš ale já mám vestavěný GPS, takže to stejně ted nejde[/QUOTE]
1) nastavis si GPS ve windows mobile
2) nastavis si v tomtomovi stejne hodnoty jako jsi nastavil ve windowsech

v mem pripade ... -->

port pro programy GPS = zadny
hardware = COM 8 / 57600 + spravovat GPS automaticky

potom se prepnes do tomtoma a nastavis tam stejne hodnoty (pri pridavani noveho zarizeni dej "Jina NMEA GPS")

edit : pokud nepude tak si zkus nastavit mensi rychlost ... snizit z 57600 na 9600 napriklad ...[/QUOTE]
Podle návodu to píše čekání na platný signál GPS ale ani za 10min se nic neděje, jdu s tím ted ven ale normálně tu signál v tom programu ve WM mám.

Díky[/QUOTE]
Pokud ve windowsech chytnes signal (prez tu utilitku co se dodava s N560) a nechytnes ho v tomtomovi tak mas moznosti :

- neblika dioda o stavu GPS pri zaplem tomtomu = spatne nastaveni
- tomtom nenajde satelity = pohrej si s prenosovou rychlosti / portem
Bajzík (26)|2.2.2007 16:19
Tak pánové, ted jsem to byl projet a s rychlostí 9600 mi to jede

Takže vám všem děkuji
Seraphin (30)|2.2.2007 16:53
[QUOTE="Bajzík"]Tak pánové, ted jsem to byl projet a s rychlostí 9600 mi to jede

Takže vám všem děkuji[/QUOTE]
jeste si nekdy ve volnem case pohrej s prenosovou rychlosti ... dela to celkem divy ... presnost / rychlost hledani satelitu pri studenem startu