Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

4GB karta

van0 (25)|2.2.2007 00:41
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak je to u x51v s SD kartami. Myslím že podporuje SDIO, pak by mě zajímalo jak max. velké karty podporuje, jakou rychlost, jestli je na kartě napsáno Turbo 150x zda ji axim zvládne přečíst. Máte s tím někdo zkušenost? Já právě používám Kingston 1gb, kromě pda ji můžu přečíst také přes foťák, mp3 nebo čtečku na tiskárně, ale je tu problém že všechny čtečky jsou na rychlosti usb 1.1 a kopírování 70MB mp3 trvá kolem 6 minut, 700mb filmu potom kolem 40 minut. U přiležitosti nákupu páté čtečky (doufejme že půjde rychleji) si chci pořídit taky nějakou 4gigovou kartu, a jako nezkušený začátečník mám obavy o kompatibilitu. Předem díky za odpovědi.
van0 (25)|2.2.2007 16:01
Poradí mi někdo?
Danz (11)|2.2.2007 17:59
Mam x51v a uspesne jsem pouzival Kingston 2GB Elite Pro. Ted jsem si poridil Transcend 4GB 150x a funguje bez problemu. Ovsem zadny propastny rozdil v rychlosti nepozoruji. Merenim je High speed karta asi o 20% rychlejsi, ale v praxi to nepoznam.
marek73 (12)|3.2.2007 21:21
Mam 4GB Apacer 150x, SD, a funguje uplne bez problemov. Pozor akurat na SDHC karty, to by neslo.
vitek_ce4you (40)|4.2.2007 14:53
[QUOTE="Danz"]Mam x51v a uspesne jsem pouzival Kingston 2GB Elite Pro. Ted jsem si poridil Transcend 4GB 150x a funguje bez problemu. Ovsem zadny propastny rozdil v rychlosti nepozoruji. Merenim je High speed karta asi o 20% rychlejsi, ale v praxi to nepoznam.[/QUOTE]

Super. Pristi tyden se chystam koupit si tu Transcend 4GB 150x. Jsem rad, ze je vyzkousena.

Jinak ja pouzivam CompactFlash 2GB Kingston Elite PRO a funguje naprosto bez problemu.
van0 (25)|9.2.2007 19:56
Dnes mi příšla SD karta 4GB BlueMemo 150x. Přístupné místo je 1,87GB. Zkoušel jsem ji několikrát formátovat ve čtečce u tiskárny, windowsy pořád píšou Celková velikost - 3,77GB, Volné místo - 1,87GB. Přitom na ní nic nemám. Je možné že by to bylo tím že u tiskárny je rychlost usb 1.1? V pondělí se chystám koupit novou čtečku, usb2.0, třeba to v ní půjde.
Asi se mi budete smát, ale ve svém x51v jsem nepřišel na to jak ji naformátovat. Zkoušel jsem to v Průzkumníku i v Total commanderu. Doporučili byste mi nějaký pěkný program na formátování karty v pda? :)
Miloš Strouhal (3997)|9.2.2007 20:43
Zadej do vyhledavani Pocket Mechanic :yes:
van0 (25)|9.2.2007 21:04
Už jsem ho nainstaloval, zkouším formátovat s nastavením FAT32, cluster má 8 sektorů, 4KB, zaškrtávám Perform a low-level format first a všechny ty další možnosti, ale stále nic.
Tady je výpis z formátování přes Správu disků ve windows:

Svazek SD (G:)
Velikost svazku = 3,77 GB
Velikost clusteru = 4 kB
Využité místo = 1,88 GB
Volné místo = 1,89 GB
Procenta volného místa = 50 %

Fragmentace svazku
Celková fragmentace = 0 %
Fragmentace souborů = 0 %
Fragmentace volného místa = 0 %

Fragmentace souborů
Celkový počet souborů = 0
Průměrná velikost souboru = 0 bajtů
Celkový počet fragmentovaných souborů = 0
Celkový počet přebytečných fragmentů = 0
Průměrný počet fragmentů na soubor = 0,00

Fragmentace stránkového souboru
Velikost stránkového souboru = 0 bajtů
Celkový počet fragmentů = 0

Fragmentace složek
Celkový počet složek = 1
Počet fragmentovaných složek = 1
Počet přebytečných fragmentů složek = 0

--------------------------------------------------------------------------------
Fragmenty Velikost souboruNejvíce fragmentované soubory
Žádné
pistansky (108)|13.2.2007 08:45
no a spravca diskov ti ukazuje co? nemas tam len 1.77 gb particiu ? a tu formatujes dookola?:)
vitek_ce4you (40)|13.2.2007 14:20
Potreboval bych poradit, jakou USB ctecku pameti si mam poridit? Mam SD Transcend 4GB 150x. Bohuzel moje ctecka v notebooku si s touto kartou neporadi. Slysel jsem, ze hodne USB ctecek ma problemy s vyssima kapacitama. Proto bych byl rad za tip, ktera je ctecka je s vyse uvedenou kartou vyzkousena. Kopirovat data pres ActiveSync je strasne. Diky za tip.
van0 (25)|13.2.2007 21:53
Dnes jsem si koupil novou čtečku http://www.axago.cz/cz/produkty/ctecky-karet/CRE-40.html , karta v ní funguje stejně jako v té staré, akorát rychlost je usb2.0 zkouším kartu otevírat přes Správce disků (Start - Ovládací panely - Nástroje pro správu - Správa počítače - vlevo záložka Úložiště/Správa disků) Ukazuje mi kapacita - 3,77GB, Volné místo - 1,90GB, nic na ní nemám. Nevíte jak bych se mohl dostat k těm partition? Případně je spojit do jedný? Jde to ve windowsech nebo je na to nějaký program? PartitionMagic se mi nechce dostat ke kartě, ukazuje jen HDD. Předem díky
pistansky (108)|14.2.2007 10:08
pravim na pocitac vyber sparvovat a tam sprava diskov...