Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile Device Center - finální verze ke stažení

Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2007 16:51
Microsoft dnes vydal finální verzi synchronizační aplikace Windows Mobile Device Center. WMDC funguje pouze a jen ve Windows Vista, kde nahrazuje ActiveSync.

Windows Mobile Device Center je kompatibilní se zařízeními s operačním systémem Windows Mobile 2003, 2003 SE, Windows Mobile 5.0 a pochopitelně s nově připravovaným a trošku uniklým WM 6.0 Crossbow.

WMDC má být více univerzální než ActiveSync. Má stejné, ale vylepšené funkce jako AS, tedy propojení mobilního zařízení s desktopem, synchronizuje vybrané položky(E-maily, kontakty, události, úkoly), umožňuje nainstalovat nové aplikace. Nově půjde spravovat programy a soubory nebo měnit nastavení PDA. Windows Mobile Device Center má větší možnost konfigurace, lepší a hlavně jednodušší navázování partnerství (PDA-PC). Na další vylepšení a nové věci jistě přijdete při praktickém využívání.

Po stažení a instalaci se na kapesní zařízení potřebné součásti nainstalují automaticky při prvním připojení k PC. ActiveSync na něm již nebude možné používat.

Stahovat můžete zde: 32 bitová verze v češtině nebo 64 bitová verze v češtině
00196177_WMDC-Home_aqLM.jpg
zivan (615)|1.2.2007 17:29
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Po stažení a instalaci se na kapesní zařízení potřebné součásti nainstalují automaticky při prvním připojení k PC. ActiveSync na něm již nebude možné používat.[/QUOTE]

To je celkem zajimava informace. Pokud budu mit napr. novy notebook s Windows Vista a v praci desktop s XP a ActiveSync, tak muzu PDA pouzivat jen s jednim PC?
Mr.Pohoda (134)|1.2.2007 17:52
Taky me to zarazilo :?:
Kato_ce4you (970)|1.2.2007 18:42
Vim, ze je to tam urcite nekde v detajlech popsano, nepocitam s tim, ze by to umelo, ale pres to vsechno se ptam - WiFi to nahodou jako vzdy od AS 4.0 nepodporuje, ze?! :sarcastic:
stary_pes_ce4you (252)|1.2.2007 23:24
Pokial to nepodporuje HPC 2000 tak si to mozu dat zaramovat...
rattkin (28)|2.2.2007 12:42
no, nevim co finalni verze, ale v demu se me to zeptalo, jake partnerstvi chci smazat, protoze uz jsem mel dve. tak jsem jedno nechal na starem AS a jedno mel na viste a chodilo to normalne..
mmxsro (14)|5.2.2007 16:58
Je možné mít najednou na jednom PC zapojené dvě Windows mobile zařízení? Mám MDA II a mpx200 a musím vždy připojit jen jedno, aby běžela synchronizace a pak ho odpojit a zase to druhé (je to dost zdlouhavé a otravuje to :(( )
-p- (54)|7.2.2007 21:42
Ja jsem pripojil Qtek 8310 k pc s WinVista a automaticky se nainstaloval ovladac. Ve Start->Computer se pak zobrazila pod nadpisem "Portable Devices" ikonka mobilu s nápisem Qtek 8310. Po kliknuti na ni se objevi klasicky disk, se kterym lze normalne pracovat. Zkousel jsem i pluginy vyzadujici drive ActiveSync a fungovaly. Zadny Windows Mobile Device Center jsem pritom neinstaloval. K cemu tedy presne WMDC je? Myslel jsem, ze uz je ActiveSync automaticky integrovany do systemu a ted koukam, ze je jeste nejaky WMDC..

edit: tak jsem koukal do Control Panel a WMDC uz tam je (v Business verzi je asi nainstalovano automaticky)
lordis (19)|8.2.2007 01:03
Co takhle se hodit přímej link ???

Díky !
vesi_ce4you (123)|11.2.2007 12:03
Bohužel pomocí Windows Mobile Device Center nejde flashnout ROMku, Sice se spustí, ale při začátku samotné instalace ROM napíše že spadnul. Pravděpodobně bude potřeba předělat instalátor přímo na Windows Mobile Device Center, který se nebude odkazovat na ActiveSyns
Zdenek Malinsky (9781)|11.2.2007 13:20
Jasně, proto pokud máš neustálou potřebu přeflashovávat zařízení, budeš si muset k Vistám na PC přidat i XP, aby fungoval Active Sync.

PS:
To se probíralo na velkém srazu - tvoje chyba, že jsi nebyl.;)
k.karel_ce4you (147)|16.2.2007 01:48
Nainstaloval jsem Visty a Windows Mobile Device Center, synchronizace kontaktu a ostatních položek mi maká OK, ale nechodi přístup na internet.
PDA hx4700, připojeni přes USB, z PC bez problémů pingam na 169.254.2.1, nicméně na internet nemůžu.
Firewall ve Vistach jsem zkusil vypnout, ale nepomohlo to.
Poradíte?

Jak prověřit, kde je problém ?
Johnny007_ce4you (45)|22.2.2007 18:47
[QUOTE="k.karel"]nicméně na internet nemůžu.
[/QUOTE]

Mam rovnaký problém s DELL AximX51v + WMDC (ide všetko okrem internetu)
HP iPAQ6340 ale funguje... čo je pre mňa záhada..
Skúšal som doplniť údaje ohľadom GW a DNS do "Mobile connection" ale stále bez úspechu..
matrad (267)|23.2.2007 17:47
Uplne v poho. Nechal jsem vse v defaultu a inet jede :)
phaeton_esc (261)|12.3.2007 22:51
mam takovy decentni problem. synchronizace je SILENE pomala. pri cca 120 kontaktech, par polozkach v kalendari (cca 20) a ukolech se i po cca 20 minutach nedeje nic.
navic, po smazani partnerstvi mi to okamzite po pripojeni smazalo veci v telefonu.
nevite nekdo jak na to? jak zrychlit cely synchronizacni proces? predem diky
(win vista ultimate, usb kabel, mda vario wm6)

Problem vyresen (jinak pro ostatni)
Settings - Connections - USB to PC - ODSKRTNOUT Enable advanced network functionality
Johnny007_ce4you (45)|25.3.2007 11:53
Odpovedám sám sebe (alebo aj niekomu inému, kto mal podobný problém) :D
Pre upresnenie:
hostiteľský systém Windows Vista Ultimate a Enterprise + WDMC 6.0.6783
Pri pripajaní na Internet to skončilo s hláškou o chybe:
error 0x80072f78


je potrebné doplniť do registrov hostiteľského systému nasledovné informácie:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]
"AllowLSP"=dword:00000000

alebo použite rovno priložený súbor - pre import do registrov



Morte_ce4you (261)|23.5.2007 21:29
Synchronizace mi bezela bez problemu nez jsem prpipojil mda2 v praci k win xp active sync 4.. od te doby mi to doma ve vistach hlasi ze zarizení neni pripojeno.Zkousel jsem reinstal WMDC i hard reset v mda2 a bohužel nic nezabralo neví nekdo co stím?
PaTER_ce4you (69)|30.5.2007 16:24
[QUOTE="phaeton_esc"]mam takovy decentni problem. synchronizace je SILENE pomala. pri cca 120 kontaktech, par polozkach v kalendari (cca 20) a ukolech se i po cca 20 minutach nedeje nic.
navic, po smazani partnerstvi mi to okamzite po pripojeni smazalo veci v telefonu.
nevite nekdo jak na to? jak zrychlit cely synchronizacni proces? predem diky
(win vista ultimate, usb kabel, mda vario wm6)

Problem vyresen (jinak pro ostatni)
Settings - Connections - USB to PC - ODSKRTNOUT Enable advanced network functionality[/QUOTE]
Díky! Tohle konečně zabralo. přesně s tímto problémem jsem se mořil i já... Ani ten zásah do registru nepomohl... Tohle ano. Dík§
matrad (267)|12.6.2007 06:33