Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AlcControl - vydána verze 2.0

VoSr (13)|31.1.2007 20:55
AlcControl - program na výpočet hladiny alkoholu v krvi.

EDIT
Byla vydána finální verze programu AlcControl 2.0 .

Ke stažení na http://software.sramek.info


Surgical (2364)|1.2.2007 02:07
Vyzkousim, diky za praci

EDIT: Instalace pres *.cab ve strojku se nezdarila, program nefunkcni, zastupce v programech bez ikony. Odinstalace O.K.
Nasledna instalace pres AS zcela v poradku, program funguje.
VoSr (13)|1.2.2007 08:33
Díky za info.
Instalaci z CABu jsem znovu testoval, u mě proběhla v pořádku. Mám Mio P350 s WM5. Je to zvláštní, protože instalátor používá ten stejný CAB.
Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2007 11:34
Jen malý dotaz: jaký je rozdíl mezi "Doba střízlivění" a "Čas vystřízlivění"? Vykládám si to dobře, že doba střízlivění je od konce pití a čas vystřízlivění je to, kdy můžu vyrazit autem, bez ztráty kytičky éééé bodů?
bobo.4150.sk (176)|1.2.2007 12:41
Konštatujem veľmi vysokú kvalitu tohto softu. Porovnal som ho s Chlastacím plánom.xls, ktorý sa na tomto webe tiež niekde potuluje a chválim najmä nastaviteľnosť %-a alkoholu v tom-ktorom nápoji. Predsa len, niet nad domácu slivovičku, ktorá má o niečo viac % ako tých defaultných 52 :)) V presnosti sú obidva na tom rovnako, takže by mali byť spoľahlivé obidva (ak sú od odlišných autorov). Zrejme by nebolo odveci urobiť nejakú porovnávaciu recenziu na spomenuté programy :)
Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2007 13:01
Hezký nápad. Kdo chce obětovat svoje játra při testování? :D
PatrikL (383)|1.2.2007 13:06
Aspoň je vidieť že ForwardPass má ešte stále čo ponúknuť ;) Môžem sa spýtať približne ako sa robí to vykreslenie toho grafu?
VoSr (13)|1.2.2007 13:22
> Zdenek M. - doba střízlivění-jak dlouho jste pod vlivem(od začátku pití), čas vystřízlivění-v kolik hodin budete střízlivý

> PatrikL - vykreslování grafu se dělá čárku po čárce

Nevíte někdo, jak to vypadá na VGA?
PatrikL (383)|1.2.2007 13:29
K tomu VGA, asi to bude rovnaké ako v tomto prípade "the applications you developp with it does not live well in VGA; they remain in QVGA (the north west quarter of the screen problem)..."
edit: tak to je nakoniec super že sa to roztiahne :))
bobo.4150.sk (176)|1.2.2007 13:49
Na VGA to vyzerá nasledovne... Jediný menší problém je, že program pri zadávaní údajov, napr. úprave nápojov, vyvolaní nápovedy, hádže obrovské písmená. Akonáhle sa však obrazovka prekreslí, napr. otvorením klávesnice ale scrollovaním v nápovede, tak sa text vráti na normálnu veľkosť.
00196143_iw20070201_01_d9QH.jpg
Surgical (2364)|1.2.2007 15:18
Joj uz se tesim, jak vecer v TipSport baru budu kazdy dzbanek a kazdyho prcka zapisovat, abych se dozvedel, ze muzu do prace az v nedeli :) Facha to skvele :)
David_ce4you (199)|1.2.2007 15:48
Připomínka: Do objemu by to chtělo 4dcl nebo vlastní editaci (tupláka tam taky nedám). EDIT: beru zpět, jde to normálně zadat.
Dotaz: Když si vyplním Průběh konzumace a potom si nechám vykreslit graf, abych zjistil aktuální hodnoty, jak se z grafu dostanu zpět na konzumaci? OK chce ukončit program a jediný na co jsem přišel je Nový výpočet. To je ale nepraktické, protože po čtvrtým už si nepamatuji, kdy jsem měl první nebo druhý.
Jo, a když to hodně rozjedu, jak to tam všechno dostanu, když musím skončit na šestým kousku :)
No, a ještě mě napadá, ten zadávaný čas je čas, kdy jsem nápoj začal pít nebo jsem ho dopil? EDIT: je to čas vypití, stačí si přečíst nápovědu :oops:
Jinak supr program, něco takového mi v ppc scházelo.
Kato_ce4you (970)|3.2.2007 12:37
Jo - jak pise David... to tlacitko "upravit" tam dost citelne chybi... nehlede na to, ze tech 6 napoju je opravdu malo (clovek si da 4 pivka, 3x neco tvrdsiho a to uz se mu tam nevejde...).
No a pak jeste (asi dost nerealny problem) kdyz toho clovek vypije opravdu "moc", tak to misto casu vystrizliveni ala trebas 4:30 napise 165:40... (nepredpokladam, ze by si nekdo dal "panaka" 0,5l slivovice, ale co kdyby... ;o)

Mno a pak jeste dotaz - proc je nekdy ta spodni cast grafu uplne cervena? :o)
VoSr (13)|3.2.2007 13:29
> David
- vracení na průběh konzumace můžu dodělat v nějaké další verzi. Co se týče počtu drinků, je možno přidat cca 3, ale za cenu zrušení ComboBoxů na výběr objemu ( nějak se ty mršky nechtějí rozbalovat nahoru :) )

> Kato
- k tomu času vystřízlivění 163:40, asi jste zkoušel, co program ustojí :) , ten čas odpovídá cca 6 drinkům 0,5L slivovice. Čas se ukazuje správně při době střízlivění max 48 hodin. Ale pokud trváte na takto nereálných situacích, můžu to opravit.
- k tomu červenému grafu - ten se vykresluje při době střízlivění větší jak 17 hodin a je to úmysl.
Kato_ce4you (970)|3.2.2007 14:03
Jo - jasne - rikam, ze je to nerealny - jenom jsem zkousel "rekordy" :)
A co se tyce toho cerveneho grafu - diky za vysvetleni :o) Muzu mit jeste dotaz, proc zrovna 17 hodin? (jestli je to stastne cislo, vaze se k tomu nejaka vesela historka z nataceni nebo tak neco :D )

Jinak co se tyce tech ComboBoxu a velikosti - nedalo by se to kdyztak udelat proste pomoci scrollovacich list?


No a hlavne - diky za vynikajici softik :yes: Urcite ho nekdy vyuziju :cool:
VoSr (13)|3.2.2007 14:23
Žádná veselá historka z natáčení :( jen pak už nezbýval mezi šedými svyslými čarami reprezentující čtvrthodiny ani jeden bílý pixlík. To pak každá svislá 1pixlová červená čára reprezentuje hladinu alkoholu v daný čas po čtvrhodinách.
VoSr (13)|5.2.2007 11:54
Reaguji na připomínky, že 6 drinků je málo. V příští verzi přidám ještě jednu stejnou stránku průběhu konzumace, tak doufám, že těch 12 už bude stačit. Taky tam dodělám to tlačítko na vracení z grafu zpět na konzumaci.
VoSr (13)|4.9.2007 21:18
Tak jsem se po půl roce dokopal k aktualizaci programu AlcControl. Takže teď tu máme verzi 1.1. A co se změnilo? Reagoval jsem na připomínky uživatelů a rozšířil počet možných drinků ze 6 na 12 a taky jsem přidal tlačítko na vracení se do editace drinků. Neměl jsem moc času na testování, takže budu rád, když objevené bugy nareportujete. Stahujte na software.sramek.info.
Kato_ce4you (970)|4.9.2007 22:07
Jooo - SUPER! Nainstalovano, vyzkouseno (teda ne piti, ale program :D) a na prvni pohled zadny problem. To navratove tlacitko posunuje program o nekolik kategorii vys :) (a pocet drinku taky)
Diky moc :yes:
VoSr (13)|13.1.2009 22:59
Dal jsem dohromady novou verzi. Kdo se hlásí na testování?
AlcControl 2.0 VGA verze
AlcControl 2.0 QVGA verze
Kato_ce4you (970)|14.1.2009 00:52
super - za normalnich okolnosti bych se smele hlasil a stal ve fronte, lec stav meho PDA uz mi ani tohle nedovoluje :(
Takze se aspon zeptam - copak je noveho? :)
VoSr (13)|14.1.2009 09:28
Změny proti předchozí verzi:
- ukládání nastavení pro další spuštění
- ukládání druhů nápojů
- neomezený počet nápojů při konzumaci
- neomezený počet druhů nápojů
- automatické doplňování objemů ( s možností editace )
- nové GUI
- zadávání po 5 minutových intervalech
- výsledky s přesností na minuty
- podpora VGA
- verze i Windows desktop
00311354_0_qlZw.jpg 00311354_1_3wj9.jpg 00311354_2_xse5.jpg 00311354_3_MH4S.jpg
radospol (175)|14.1.2009 19:43
Super app a funguje dobre aj na Touch HD(je vyplneny cely display-aj ked spodne ikony su vyssie) v piatok vyskusam v praxi:)



stryko_fester (3)|1.2.2009 23:09
testujem prave tu 2.0 verziu... budem chodit do baru so svojim PDAckom hehe... zatial vsetko funguje OK a mam PDA ETEN glofiish M700 (ROM WinMobile 5.0)

co takto pridat do volieb u tej ikonky pivka vpravo dolu tiez moznost nastavit hranicu resp. horizontalnu ciaru v grafe ?! pretoze ine zakony na max.hranicu promile v krvy za volantom auta su na Slovensku a ine v Cechach (eventuelne i v ostatnych krajnach sveta - ak vobec teda jestvuje verzia tohto programu aj v anglictine)... teraz v tom grafe je len hranica (horizontalna linka) ktora rozdeluje cely graf presne na polovicu :-P mohlo by sa pridavat viac liniek (hranic) povedzme aspon take 3 hranice, trebars aj nastavovat farby tychto horizontalnych "liniek" v grafu :-P napr. ze cervena=pozor nedostanes sa pesky domov !!! :-D ale nie vazne no... nejaka ta nastavitelna hranica by bodla fakt ! a inac je to fakt pekny programik...
VoSr (13)|9.2.2009 15:55
Tak finální verzi programu AlcControl 2.0 už můžete stahovat na http://software.sramek.info .
dolinec (4)|26.3.2009 10:23
Verze QVGA (240×320): na IPAQ 914c nejede ale VGA v pohodě.