Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problém se SIM O2 Go

M66 (116)|31.1.2007 09:36
Ahoj,
měl bych prosbu o pomoc typu, kdy jsem si vždy myslel "proč to sem ty lidi píší takové banality, když odpověď snadno naleznou jinde". A teď došlo i na mě :oops: , protože já ji jinde zatím nenašel
Bez problémů jsem MIO A701 používal se SIM Eurotel s tarifem. Teď musím na čas používat O2 Go kartu a k mému překvapení ji MIO odmítá přijmout. Ta karta normálně funguje v jiných telefonech, MIO mi napíše "invalid card".
Neměl někdo podobný problém? Resp. dokázal někdo úspěšně vyřešit podobný problém?
Díky.
Surgical (2364)|31.1.2007 09:50
No, nejprve bych zasel do O2, at to zkusi s jinou Go kartou....
M66 (116)|31.1.2007 10:57
Jj, to mám samozřejmě v plánu. Ale až po práci. Zajímavé je to, že v MIO odmítnutá karta funguje bez problémů v jiných telefonech a v MIO fungují bez problémů jiné O2 i O2 Go karty. Tyhle záhady nemám rád. Když u auta upadne kolo, je problém hned vidět. Tady je kus plastové destičky s nějakým pozlaceným plechem a není na ní vidět nic.
Surgical (2364)|31.1.2007 11:09
No, videt neni nic, zvenku jsou jedna jako druha, ale uvnitr mohou byt ruzne chipy s ruznymi vlastnosti aj kompatibilitou...Jinak SIMku, pokud je problem v ni, operatori obvykle meni zadara (kdo by riskoval prechod uzivatele ke konkurenci...)
_blackBone (271)|31.1.2007 12:14
neni to ta stejna vlastnost jako treba u Nokie N70 "Nelze použít se SIM ET GO"

Tusim, ze tenhle problem je ve zvolenem zpusobu zobrazovani nebo odecitani kreditu, pokud se nemylim.

Ani netusim, jestli to jde vyresit vymenou karty, ale rozhodne bych patral u tohoto problemu.

Treba cybex.cz to u N70 ma, u MIA ne, ale to nemusi nic znamenat.
Ja jsem nekde zaregistroval, ze vetsina pokrocilych zarizeni ma tento problem.

EDIT: ted v prispevku vidim, ze funguji jine go karty, mozna je to zpusobene generaci sim karty, zkusil bych tu vymenu
kubisz (1054)|31.1.2007 13:44
tento problem je temer na stopro zpusoben uctovanim Go karty...pravdepodobne je to starsi karta a je na ni jeste to uctovani, jak se zobrazoval kredit na displayi...staci kartu dat do nejakeho normalniho telefenu a zavolat na infolinku, kde zacnou primo pres sit menit na karte zpusob uctovani...z telefenu by se v te dobe nemelo pry volat (ani an nej :) ) a cela ta procedura trva tak dve hodinky (postupne chodi potvrzovaci SMS)...po procedure je potreba telefen vypnout a zapnout, tot vse...vyhody sou take v tom, ze po vycerpani kreditu se Vam nezablokuje telefenni seznam (na karte samozrejme)...tot asi tak nejak vse...doufam, ze to pomuze, kuba
M66 (116)|31.1.2007 14:19
Zatím díky za rady :yes: . Za chvíli pádím do O2, tak uvidím co s tím provedou. Bude-li výsledek, dám vědět co a jak.
Kubisz: myslím, že v tom ten problém nebude. Tu kartu jsem kupoval v létě, je tedy relativně nová. To co popisuješ se stalo mámě na Nokii, kterou jsem ji dal k Ježíšku. Nešlo z ní volat, ale mobil kartu alespoň identifikoval a přihlásil se k síti. Opravili to přesně jak popisuješ. Jenže zrovna v té Nokii tahle "MIO nekompatibilní" karta fungovala a hlásila se už jako O2. Ta stará stále jako Eurotel.
M66 (116)|1.2.2007 13:56
Tak jen pro info, jak to dopadlo.
Výsledek zvláštní. V O2 jsme zkoušeli různé karty, žádnou to nevzalo na milost (missing or invalid SIM). Doma jsem zkoušel další karty, všechny tedy O2. Ze zoufalství jsem zkusil HR :?, stále nic. Smířil jsem se stím, že MIO je holt nemocné, odnesl jsem ho do prodejny, ať ho nechají opravit. Vyzkoušeli svojí kartu a: "vždyť to jde...". Zkusil jsem tu svou a také to funguje.
Tak nevím, takovéhle závady fakt nemám rád.
Teď holt zbytek dne strávím opětovným ládováním MIO po tom nešťastném hard resetu.
Surgical (2364)|1.2.2007 15:14
No, ja bych to spise oznacil za stastny hardreset a priznam se, ze me nenapadlo, zes ho predtim neudelal, kdyz jsi badal po pricinach funkcnosti/nefunkcnosti simky.
kubisz (1054)|1.2.2007 20:14
kdysi (tak pul roku) byl u ET (O2) problem se simkama a myslim nokii 6230i (v ramci prechodu na O2)...tam se problem takzez vyresil tak, ze se do nokie dala simka uz presla, nebo uplne nova, neco se tam prehralo do GSM casti (nebo nekam...) a najednou to jelo...asi to nebude to stejny, ale holt neco mezi nebem a zemi, hihi :))
M66 (116)|1.2.2007 20:16
Ten HR bych rozhodně neoznačil za šťastný, spíš daň za blbost :? .
Problém byl, skoro se to až stydím napsat, že jsem tam prostě tu SIMku dost nezatlačil :oops: . Jen jsem ji tam šoupnul, a předpokládal jsem, že ji do správné polohy dotlačí baterie.
kubisz (1054)|1.2.2007 20:29
hehe, tak to je dobry, to sem necekal, at zije fabulace :D hlavne, ze to dobre dopadlo
Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2007 21:04
No, já jsem to chtěl napsat už včera (zda není karta zamaštěná nebo jinak ušpiněná nebo zda řádně doléhá na kontakty), ale měl jsem strach takovou pitomost psát, aby jsi mi nenapsal jako jeden panáček z Litvajzu, že jsem debil a jak můžu jako administrátor psát takový pitomosti. :? :oops:

PS: Takže budu psát pitomosti, třeba to někdy někomu pomůže. ;) :D