Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC P4350 Herald - Obecné zkušenosti, tipy a triky...

Vlk1_ce4you (2)|30.1.2007 22:23
Zakoupil jsem nedavno HTC P4350 a tim jsem definitivne presel z platformy PalmOS na Pocket PC.
V teto chvili mam dva (mozna banalni) problemy:

1. Nedokazu se pres Herald pripojit notebookem na internet. Internet na PDA funguje (T-mobile GPRS). Spojeni s notebookem pres Bluetooth funguje take. Na notebooku mam i bluetooth network s pridelenou IP adresou (asi z DHCP T-mobile), ale internet nechodi.

2. Neumim pripojit PDA na internet pres WiFi. Nastavim WiFi, pripojim se uspesne na Access Point a kdyz otevru v PDA browser, tak se zacne pripojovat na internet pres GPRS a ne pres WiFi.

Pokud s tim nekdo mate zkusenosti, prosim o pomoc.
Diky.
flashman (1366)|30.1.2007 22:29
1. Stačí syncnout AS (BT nebo USB) a net by to tam mělo šoupat samo - samozřejmě občas dělají problém firewally
xbarny (31)|31.1.2007 21:18
ja jsem nad tim taky chvilku dumal a neni to tak strasnej problem, jen je to pro me tezky vysvetlit, ja jsem si dal do vyhledavace nastaveni wifi, no a nasel jsem nejakej clanek kterej me s tim pomohl. ja bych se chtel jen zeptat jak jste spokojeni s rychlosti odezvy. tento komunikator mam jiz nejaky patek tak by me zajimalo jak jsou spokojeni ostatni uzivatele. driv sem mel COMPACT a zdal se mi o dost rychlejsi...
JanHavlicek (635)|31.1.2007 22:35
Já sice posoudit rychlost komunikátoru nemohu, nemám ho k dispozici, ale tak určité zpomalení tu bude díky pomalejšímu procesoru a novějšímu systému WM5,díky ukládání dat do ROM a ne rychlejší RAM oproti compactu.

Pokud máte chuť, napište nějaké zkušenosti, co vám třeba na komunikátoru nevyhovuje atd., zařízení máte již nějaký pátek (jak píšete), tak to můžete posoudit, jistě by to tu někomu pomohlo.
Zdenek Malinsky (9781)|31.1.2007 22:54
to Vlk1
1. Nechápu, co přesně chceš:
a) Pokud má Herald sloužit jako modem k notebooku, zkus použít tento článek - mělo by to snad být plus-minus stejné či podobné.
b) Pokud naopak chceš surfovat Heraldem na internetové připojení, které máš k notebooku, tak na využij návody na titulní straně (rubrika Začínáte? Čtěte!).

2. To nemám na čem vyzkoušet (nemám phone edition), ale co třeba vypnout před připojením telefonní část PDA?
stoupa88 (97)|1.2.2007 01:05
[QUOTE="xbarny"]ja jsem nad tim taky chvilku dumal a neni to tak strasnej problem, jen je to pro me tezky vysvetlit, ja jsem si dal do vyhledavace nastaveni wifi, no a nasel jsem nejakej clanek kterej me s tim pomohl. ja bych se chtel jen zeptat jak jste spokojeni s rychlosti odezvy. tento komunikator mam jiz nejaky patek tak by me zajimalo jak jsou spokojeni ostatni uzivatele. driv sem mel COMPACT a zdal se mi o dost rychlejsi...[/QUOTE]
Celkem logicke WM 2003 Compact 400Mhz WM5 Herald 200Mhz to mluvi za vse. Ale nemel jsem Heralda tak dlouho, abych soudil....! Mel jsem Heralda asi pul dne pujcenej a unavenej na normalni praci mi urcite neprisel. Ta zkusenost jakou s nim mate by me taky moc zajimala.
Nosac (86)|1.2.2007 18:49
Ahoj, mam ho cca 3 týdny a predtím jsem měl 2dny Artemise, artemis letěl hned pryč, Herald cca 3x rychlejší. Take jsem měl S200 compacta, Vario i MDA II a asi nejrychlejší byl Compact a pak hned S200 na stejne urovni s Heraldem.

Mám ale jeden problém, nemohu zaboha prijit na unlock CID i když na XDA na WIKINě je psano že je to stejné jako u TyTna tak to prostě nejede.... nevíte co s tím?
xbarny (31)|1.2.2007 20:28
no takle, kdo pouziva heralda jako ja, na volani, upominky, icq, sem tam foceni muze byt celkem spokojen. treba me udivilo ze na tom normalne poustim klasicky avi z pocitace, bez jakehokoli konvertovani. simpsny, red dwarf, apod. zkousel jsem dat vedle sebe compacta a heralda. a takovej tomtom sel na heraldovi jen o malinko pomaleji, ale neznatelne. ale kdyz jsem prochazel soubory tak to zaclo, treba do adresare windows se dostaval celych 20 sekund, a to jeste se mi zdalo rychli, asi jsem to mel v pameti. a celkove vas to stve kdyz mate vedle sebe 2roky starej compact a nejnovejsi herald, a ten je linejsi, uz jsem to rekl vicekrat ale bejt tam 400procesor, to by byl bezpochyby trhak... treba taky prijde nova romka, jako u varia. taky jsem zapomel ze jsem odinstaloval cestinu a jeste nejaky predinstalovany programy kolik mate pameti na programy? ja slabych 15mb
xbarny (31)|1.2.2007 20:36
jeste jedna vec, mohl by mi nekdo kdo ma tento komunikator napsat, jakou rychlosti kopiruje z pocitace na kartu a opacne? me to jde pres activesynch 260k/s 3.15s a card export 444k/s 2.20s. a kartu mam preteca mela by mit asi 10m/s zapis 9m/s cteni.
Zdenek Malinsky (9781)|1.2.2007 21:07
Na kopírování větších souborů je AS naprosto nepoužitelný a protože čas jsou peníze, tak si kup čtečku.
xbarny (31)|1.2.2007 21:14
zkousel jsem card export5.42 a bylo to horsi, wm5torage je to samy jako card export...

taky kdyz jsem tu kartu dal do adapteru a zkousel jsem kopirovat na compactu tak to jelo 966mb/s a to je zcela postacujici, je mozny ze na heraldu je neco co to zpomaluje?
jimmyjames_ce4you (199)|1.2.2007 23:35
Ty jo, 966mb/s?! :D To by bylo rychlejší než 1Gb ethernet :D
Zkuste dodržovat velikosti písmen...ono u tohodle není jedno, jestli napíšeš malé b nebo velké B... páč je dohotnuto, že "b" znamená bit a "B" bajt (byte)...mezi nimi je osminásobný rozdíl :!:
Nosac (86)|2.2.2007 08:10
To XBARNY

ja mam pres 19MB a vse co jede mam instalovany v pameti... Tedy nemam cestinu apod... Pri HR ihned pred nactenim SR a je to, neni tam od 'HTC nic
hromik (1)|2.2.2007 23:31
Mám HTC Herald 2. den a zatím jsem zjistil pouze jeden závažný problém - nedaří se připojit na e-mailovou schránku pomocí protokolu IMAP. Herald se sice připojí a přihlásí, následně stáhne strukturu IMAP složek, ale už nedokáže stáhnout obsahy těchto složek (přístup je ověřen na jiných komunikátorech, např TyTN, kde funguje správně). Taky by mě zajímalo, zda-li je možné nějak (např. v registrech) nastavit déllku podsvícení hardwarové klávesnice - mě svítí pouze 3 vteřiny po stisknutí nějakého tlačítko, což je hodně málo. Díky za případné nápady.
xbarny (31)|3.2.2007 20:19
porad jsem vahal jestli jsem neudelal spatne, ze jsem si ho koupil. Ale ted jsem si nainstaloval program BATTERY STATUS a beru vse zpet. Pomoci tohoto programu jsem si pretektoval procesor na 273MHz, a vse slape tak jak ma, cely system se osvezil, taky skype ktery se zasekaval bezi jak po masle. vsem doporucuju...:D
jimmyjames_ce4you (199)|3.2.2007 22:10
Už si zkoušel odpojit HTCčko od nabíječky? :D Čeká tě totiž velké překvápko...baterku ti to sežere dřív než stihneš říct "kde saka mám nabíječku?!" :D
xbarny (31)|4.2.2007 11:30
to je pravda, ale da se to prepinat kdykoli, a zkuste si zavolat pres skype bez pretaktovani...:no: to proste nejde
jimmyjames_ce4you (199)|4.2.2007 12:05
Vím...na některé programy to je nutnost...třeba skype:(
Neví někdo o nějakém progamu pro PPC, který by byl kompaktibilní s TeamSpeakem? Nebo alespoň nějaký program na stejném principu...tzn. ne jako telefon (skype), ale jako konferenční místnost (nevím jak to jinak popsat). Používám TS místo Skype bo mi vyhovuje mnohem více.
matrad (267)|4.2.2007 13:10
Přátelé, jelikož máte new hračku a toto vlákno bude nárůstat. Dodržujte prosím několik zásad.
1. Buďte věcní (odpovědi typu děkuji atd. nepište)
2. Z vlastní skušenosti vím, že na spoustu dotazů (a již zde podobné už jsou) se odpověd dá najít a stačí použít tlačítko "hledat" a trošku pátrat. Vetšinou toto dělají nováčci (nic proti nim :) )
3. Neustále opakovaný problém a to jsou citace, prosím přečtěte si pravidla pro diskutující. Je to jen pár řádek a opravdu to má pro nás moderátory význam (šetříte nám praci).
Děkuji Vám všem :)
Honza102 (182)|4.2.2007 13:24
Prý už existuje verze Skype i pro pomalé procesory, se kterou se dá volat i s Heraldem, alespoň tak to psali v recenzi na mobilmanii. :)

Ano, existuje. Ale toto sem nepatří, patří to do sekce software a tam se zase dá vše najít. matrad
Nosac (86)|11.2.2007 18:01
tak konečně pořádná rom,,,,a to od DOPODU, je super, rychlá stabilní... Složka Win se načítá 2sec!!!
xbarny (31)|11.2.2007 18:04
posli link
Nosac (86)|11.2.2007 18:10
je na xda-developers na stránce wikiny...
ftp://ftp.xda-developers.com/Herald
resp
ftp://ftp.xda-developers.com/Herald/Shipped_Complete_Updates/
musíš udělat CID unlock http://www.imei-check.co.uk bohužel placený :-(
xbarny (31)|13.2.2007 18:31
jak to udelat aby svitila klaveska o par sekund dele?
Nosac (86)|13.2.2007 18:37
vim ze to jde je to nekde v registrech ale nikde jsem to nenasel,,,take by mne to zajimalo...
Honza102 (182)|26.2.2007 10:15
Můj přístroj začíná vykazovat jednu velmi nepříjemnou vadu. Čas od času promění sobory na paměťové kartě za prázné místo, nebo je přejmenuje stylem rozsyspaný čaj. Stává se to výhradně po připojení k ActiveSync. Když se to stalo poprvé, tak jsem nadával jako špaček, teď už mám zálohu, ale dvakrát do týdne ládovat na kartu 500 Mb mp3 je k uzoufání.

Zajímalo by mě, jesti máte stejnou zkušenost, a jakou verzi ActiveSync používáte.
Nosac (86)|26.2.2007 10:33
není to actievSyncem, řeší se to u p3300 dlooooooouuuuuuhooooo a je to snad špatným kontaktem na kartě, nejlepší je mít vše na kartě vyzálohované a sem tam to zformátovat a pak nakopčit zpět... dělo se mi to ale teď mám dlouho klid
PavelKa_ce4you (46)|27.2.2007 00:11
Problém s kartou jak rozsypanej čaj jsem taky zaregistroval, předpokládal jsem problém s kartou, mj. také vůbec nešlo na kartu ukládat fotografie.
Zatím po přeformátování pracuje dobře / 3dny / uvidíme ... :?:
babicka (76)|27.2.2007 08:47
Podle posledni zprav to neni zpusobeno kontaktem, ale necim z posledniho AKU. Trpi tim vsechny posledni HTC s WM5. Docasne reseni je, nevypinat po praci rucne, ale nastavit automaticke vypnuti za 1 minutu. HTC slibuje, ze uz brzo vyda opravnou ROM.
babicka (76)|27.2.2007 11:02
I kdyz HTC support v tom ma bordel. Jednou tvrdi, ze uz ROM brzy bude, podruhe, ze na ni jeste nedelaji, takze tezko rict.
Honza102 (182)|5.3.2007 11:37
Zdá se, že problém s paměťovou kartou je vyřešen. Podle rady na xda-developers jsem vypnul měřák karty v iLuncheru a od té doby je klid. Žádné přejmenovávání, mizení ani duplikování položek se nekoná. Doporučuji vyzkoušet.
babicka (76)|5.3.2007 20:58
Jak je na tom Herald s vydrzi? Ja vim, v recenzi mam testy, ale stejne. Jak je na tom s vydrzi pri "prumernem" pouzivani?
Honza102 (182)|5.3.2007 21:32
Vydrží mi jeden až dva dny, ale dávám mu pořádně zabrat. V "normálním" režimu jsem ho ještě neprovozoval, ale dva dny by měl ustát bez problémů.
Nosac (86)|5.3.2007 22:16
vikend cely az do pondeli, vyndam jej z drzaku v patek cca 80% a v pondeli ma rano cca 50% (vo vikendu 5-6 tel + nejaka sms + prace, knihy tak 2 hod) jinak v tydnu 1 den...
japonec_ce4you (18)|11.3.2007 22:18
Zdravim vsechny,

nekolikrat se mi stalo, ze mi Herald zatuhnul v pohotovostnim rezimu a pomohlo jen vyndani baterie. Nainstalovano mam: Batti, Total Commander, SPB GPRSMonitor a lokalizaci od Sunnysoftu. Mate s tim nekdo zkusenost. Diky...
PavelKa_ce4you (46)|11.3.2007 22:47
[QUOTE="Jephy"]Zdá se, že problém s paměťovou kartou je vyřešen. Podle rady na xda-developers jsem vypnul měřák karty v iLuncheru a od té doby je klid. Žádné přejmenovávání, mizení ani duplikování položek se nekoná. Doporučuji vyzkoušet.[/QUOTE]

No zdá se mi že není, iLauncher nepoužívám a stalo se mi to znova, má někdo nejaký jiný nápad.
Mj. po naformátování karty to bylo OK asi 5-6 dní.

Myslíte ře to je na reklamaci karty ?

Díky za radu
Honza102 (182)|12.3.2007 08:34
Obávám se, že problém není v kartě, ale v zařízení.

To japonec: Ještě se mi nestalo, že bych musel vyndavat baterku kvůli zatuhnutí.
Nosac (86)|12.3.2007 09:12
Ano stávalo se mi top take, od doby co mam ROM od DOPODU je se OK (cca 1,5 měs)
PS: Batti i když je to malý programek žere mraky všeho
Zdenek Malinsky (9781)|12.3.2007 09:53
to japonec
A co z těch programů, resp. co všechno máš naistalováno na kartě?
japonec_ce4you (18)|13.3.2007 23:13
jenom TomTom navigaci, ale ta to nedela...
fabrym (17)|18.3.2007 17:54
Čau lidi,poraďte mi,jak si mam(a hlavně kam)přidat zvuky pro přijatou sms.Přidat vyzvánění není problém,ale sms?!
flashman (1366)|18.3.2007 18:33
zvuk ve formátu wav (windows PCM) do složky \windows\
fabrym (17)|19.3.2007 21:11
1)Slyšel jsem,že existuje program,který přepisuje mluvené slovo na psané.Nevíte někdo?
2)Co všechno musim nastavit v telefonu v nastavení WIFI,abych se připojil na svůj AP?Nemůžu to rozchodit ni boha.
babicka (76)|21.3.2007 08:16
Zdar lidi.
Jak vypada ta klavesnice po delsim pouzivani? Neosoupe se? Jaky ma dotaz Wifi. Bude to v pohode v panelakovym byte (s notebookem tam problem neni).
PPK220 (2)|21.3.2007 09:27
Po měsíci používání je klávesnice stále v pohodě.

S WIFI v paneláku není problém, pokud jsem ve stejné místnosti jako je AP. Přes zeď se nepřipojí. Nezkoušel jsem ale laborovat s citlivostí WIFI (Herald má možnost nastavit citlivost ve třech krocích - při nejvyšší citlivosti samozřejmě nejrychleji odchází baterka).
babicka (76)|21.3.2007 11:48
Ojojoj, tak s tou Wifi by to v tomto pripade nebylo moc dobre :(
fabrym (17)|21.3.2007 22:45
AP mam ve vedlejší místnosti(panelák) a Herald mi ji najde v poho.WIFI tiskárnu mi přes zeď najde taky v poho.Akorát se nemůžu připojit a nevím proč.Něco mam blbě nastavený a nevim co.Vždycky mi napíše "Připojování" a pak "K dispozici" a začne se mi připojovat na síť tiskárny a zase dokola.???:mad:
babicka (76)|23.3.2007 09:21
SPB Pocket Plus for Herald jste nahodou nekdo nezkousel? Melo by to snad zvednout vydrz baterky a taky pridat dalsi urovne regulace podsviceni.

http://www.handster.com/software.php?id=6&for=HTC+Herald
babicka (76)|23.3.2007 14:37
Beru zpet, to je jen vychcana dynamicka webova stranka. Nic jako spec verze pro Herald asi neexistuje.
zdenpok (207)|16.4.2007 10:00
Ahoj! Mám drobnější problém. Nevím, jestli souvisí přímo s Heraldem, ale spíše ano. Pokud mám puštěný přehrávač (Core player) a spustím nějaký jiný program, přehrávač okamžitě spadne. Procesor jsem nijak netaktoval. Je to dáno slabším procesorem?
Jelikož jsem dříve neměl hardwarovou klávesnici, chci se zeptat, jestli existuje nějaký trik na zadávání českých znaků. Extra jsem to ještě nezkoumal, ale viděl jsem, že ta písmena jsou na několika podstranách. Jde je nějak hodit na jednu stránku?
EDIT: tak jsem si znovu přečetl recenzi a ten systém s mezerníkem a shiftem by mohl být funkční, přesto pokud někdo píše znaky jinak, nechť se podělí o zkušenosti.