Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MP3 na Pocket PC

najko (22)|9.4.2002 18:13
Jaky mate nazor na prehravani MP3?
Jak se da MP3 nahrat do iPaq? Po skladbach a pak do CF.Da se nejak MP3 z CF karty prehravat.To mi neni moc jasny.Dnes mi prisel ten Exp.pack tak bych to chtel nejak vyzkouset.Je nekde nejaky server na stahovani MP3?Myslim pro iPaq.Aby to nebylo tak velke.
Najko
Pavel Koza (4761)|9.4.2002 18:24
Prehravani je v pohode, jeden cas jsem bez toho nedal ani ranu[;)] MP3ky se nahrajou bud primo do hlavni pameti, pripadne na CF kartu (muzes i primo, proste si v pruzkumniku najdes primo cilovou slozku a vlozis to tam). Pokud mas starsi Media Player, tak musi byt MP3 ve slozce My Documents (takovou slozku musis vytvorit i na CF karte), pokud mas posledni WMP, tak to umi hledat kdekoliv.

A jak je to s MP3? Idealni (a asi nejvic legalni) je vzit svoje CD a nagrabovat si to (jak uz nevim, ale po webu je plno programu + navodu). Jinak je MP3 po webu taky plno, jen je najit[:D]
najko (22)|9.4.2002 18:40
Takze lze prehravat i z CF karty?
Pavel Koza (4761)|9.4.2002 18:46
Na 100%.
najko (22)|9.4.2002 18:48
Jeste k nahravani: musim si na PC vytvorit adresar ze ktereho se pak soft prehraje do iPaqa.V ipaqu se nainstaluje ,ale cab,nebo zip tam zustane.Ten pak vymazu?Jeste neco omylem jsem vymazal ikonku Readera,jak ji tam do programu mam dostat zpet?
Najko
Martin Hanzal (132)|9.4.2002 19:01
a neni nahodou lepsi pouzit WMA misto MP3? podle me jsou mensi pri stejnym bitrate. Kdyz uz si je budes sam.
DD_ (331)|9.4.2002 22:00
Na prehravani MP3 pouzivam iPlay, pripadne sem drive pouzival PocketDivX ale u nej mi nevyhovovalo ze neumi prechazet o pisnicku zpet a podobne. Pouzivat to v kombinaci s CF kartou a jede to naprosto bez problemu. Jinak nemyslim si ze by WMA byl nejak lepsi oproti mp3.
john_ce4you (112)|10.4.2002 07:59
[QUOTE]a neni nahodou lepsi pouzit WMA misto MP3? podle me jsou mensi pri stejnym bitrate. Kdyz uz si je budes sam.[/QUOTE]

je to trochu jinak - pri stejnem datovem toku nemohou byt mensi, pokud se zamyslite, jiste v tom take naleznete protimluv; spise jde o to, ze pri polovicni bitrate (napr 64kbps) maji wma pri poslechu (tedy po dekomprimaci) udajne stejnou kvalitu jako mp3 dvojnasobne velikosti (128kbps)
john
Martin Hanzal (132)|10.4.2002 10:12
[:cool:] ano napsal jsem blbost, chtel jsem to napsat jak si to napsal ty, ale holt uz mi to nejak nezapalovalo
null (0)|10.4.2002 10:36
No zkuste jeste RealPlayer. Zda se mi, ze pri 44kb/s to hraje jako 128 mp3 !
jedinna nevyhoda je, ze se neda sehnat zadara encoder + jeste ten Real prehravac nema moznost namapovat funkce na klavesy. Ale jinak je to parada....
najko (22)|10.4.2002 19:21
Ahoj na ten iPLAY nemas nahodou link?
VanJ_ce4you (57)|11.4.2002 11:59
[QUOTE]Jaky mate nazor na prehravani MP3?
Jak se da MP3 nahrat do iPaq...[/QUOTE]
Takze najprv WMA vs. MP3. Urcite WMA, nakolko ho Windows (Pocket PC) priamo podporuje. WMA vo verzii 8 ma omnoho lepsiu kvalitu avuku pri rovnakom datovom toku (bit rate) ako MP3. WMA8 sa vyrovna len MP3Pro, tento format vsak nie je podporovany priamo Windows Media Playerom (WMP) na PocketPC, a aj na vytvorenie je nutny dalsi kodek.
Ako nahrat do iPAQu? Najprv treba zgrabovat CD-cko. Postaci na to aj obycajny WMP na stolnom pocitaci vo verzi minimalne 7. Zalozke "CD Audio" na lavej strane v plnom zobrazeni, sa prepnes na zoznam trackov na CD. Ak si pripojeny k inetu, WMP si stiahne aj nazvy skladieb (aj recenziu albumu, a zivotopis interpreta), treba stalcit tlacidlo vpravo hore (Get names). Potom staci uz iba stlacit tlacidlo "Copy" a WMP zacne komprimovat (chvilu to trva). Miesto, aj kompresia sa nastavuje v "Options -> CD Audio (zalozka)". Pre iPAQ postaci kvalita 64kbps. Potom uz staci len hotove subory nahrat do iPAQu (najlepsie cez "synchronized files" ActiveSync-u) a prehravat standardnym WMP v PocketPC.
DD_ (331)|11.4.2002 14:00
Link na iPlay: http://40th.com/wce/iplay/
Bohuzel se jedna o komercni software.

frogale (447)|13.12.2005 17:40
O kodeku na mp3pro pro ppc nikdo neslysel? Hledam to vsude jak blb, ale nikdo ho ani jako plugin nedela :/ Ze by mp3pro byl mrtvy format? Docela skoda..
vonDra (54)|13.12.2005 19:34
a co prehravani ve winampu? ten je docela v pohode ne?