Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Duel: PDA versus papírový diář

TheMelin (1642)|30.1.2007 09:23
Pokud stále váháte a nevíte co máte pořídit vyšel dnes pěkný článek na www.světvěcí.cz.

Více zde
Miloš Strouhal (3997)|30.1.2007 09:46
Ježiš.. :sarcastic: To asi nemůže myslet vážně.. Už vidim jak se s papírovým blokem naviguji na dovolenou, koukam na nem na filmy, stahuji kazdych 15 minut novou postu, ctu zpravy na internetu, prekladam vety z anglictiny a nemciny, pripojuji se na vzdalenou plochu a upravuji ceny na nasem webu, ctu el. knhy, pisu pres icq a volam pres skype.. :D
atomion (1159)|30.1.2007 09:47
To já osobně bych už se k normálnímu bloku nevrátil... Je to pohodlnost? Lenost? Co vy? :?:
Miloš Strouhal (3997)|30.1.2007 09:52
Lenost? Nejak nechapu.. Co je to za lenost nepouzivat papirovy blok? Myslel jsem ze mas PDA/MDA i na neco jineho nez jen na poznamky na ktere by ti vystacil blok a tuska.. :sarcastic:
Mr.Pohoda (134)|30.1.2007 09:54
Spis je to rozum, zapisovani poznamek na papit je urcite rychlejsi, a asi i pohodlnejsi, ale kdo ma potom v popsanem bloku neco hledat?
atomion (1159)|30.1.2007 09:54
Mě to připadá pohodlnější mít vše elektronicky a aby mě to samo upozorňovalo a já nemusel koukat do papírového blokuj estli nemám dnes nějakou schůzku, úkol nebo tak :)
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2007 10:05
Asi se mi kousnul počítač.:mad: Mrcha Outlook ukazuje 30.ledna, ale jak koukám na ten článek, tak už 1. duben. :D

No, pokud by to porovnával před mnoha lety a srovnával s nějakým digital diary nebo prvními palmíky, tak budiž, ale takhle. :sarcastic: :sarcastic:


PS: Dobrá hláška v diskuzi pod článkem: " protože jestli za tohle dosává nějakej honorář, tak musel voblafnout (nebo přeblafnout?) mrka ylidí :))":D :D
xhladi07 (525)|30.1.2007 10:40
No. I kdyz asi nejsem nestrany arbiter, tak PDA a blok(diar) je neporovnatelny. Nebo Vam by se chtelo kazdy rok opisovat narozeniny svych znamych do noveho diare?? :))
bobo.4150.sk (176)|30.1.2007 11:48
Autor predmetného "článku" musel byť v drsnej depresii keď napísal niečo takéhoto. Idea to nie je zlá, ale výsledok je absolútne odfláknutý. Veď sa dalo napísať toľko vecí, od rozpoznávania textu, nahrávanie poznámok, prácu v prostredí nevhodnom pre elektroniku, multimédiá apod. Ja som sa však papierového diáru nadobro vzdal od okamihu, keď som dva roky po sebe prepisoval kontakty do nových diárov pekne ručne a po tom, ako som 3 krát v priebehu jednej hodiny zmenil miesto a čas schôdzky. Pripadal som si ako úplný tĺk.
Aj keď tesne, o pol boda to u mňa vyhralo PDA :)
Surgical (2364)|30.1.2007 12:54
A konecne, proc ne?
Mam znameho postarsiho pana inzenyra, ktery si v MatLabu necha spocitat prubeh funkce a pak si to pro kontrolu jeste nakresli na papir pomoci logaritmickeho pravitka...
Konecne, my jsme tady vsichni "zelekrizovani" a "zblbly" komputerama, mobilama, PDAckama atd. :)
Pamatuji si, jak v dobe pred mobilama, jsem nosil v hlave bez problemu telefonni seznam zhruba stovky cisel....s mobilem jsem tuto schopnost ztratil, sotva si pamatuji vlastni cislo...
Nedavno v televizi uznavana spisovatelka rekla, ze kdyz pred sebou nema bily list papiru a v ruce oblibenou propisku, tak ji nic nenapadne...
A totez je s organizery. Propracovany papirovy organizer, kdyz ho clovek zvlada a je na nej zvykly, muze byt nenahraditelny....z pohledu onoho uzivatele. Jinym se to muze zdat nepochopitelne, jako jemu se zda nepochopitelne, jak se muzeme vyznat v tech nasich cihlach....
_blackBone (271)|30.1.2007 13:29
ja kdyz mam schuzku, beru si s sebou poznamkovy blok, protoze predstava, ze si kazdou kravinu, ktera koho napadne a tisickrat se zmeni, cmaram do PDA, tak to me moc nebere ...

v PDA nemam prostor neco nacmarat pak to skrtnout, vzit si jinou tuzku a delat tam vpisy vztahujici se jen k urcitemu pohledu, atd...

takovy je muj pohled a to jsem priznivcem PDA ... ja proste kapesni pocitac pouzivam uplne k necemu jinemu nez k cemu pouzivam blok ( i kdyz bych to nekdy rad sjednotil ). zatim to ale nejde ...
xtonda (811)|30.1.2007 13:34
No a pokud jde o tu cenu, tak systémy jako ADK nebo Filofax ve vyšších verzích cenou překonávají nejlevnější PDA organizér tj. Palm Z22.

Každopádně v papíru se i při sebevymakanějším systému blbě edituje, opakované události taky nic moc, synchronizace žádný odvaz, copy paste taky otrava. Takže já bych se k papíru nevracel. :-)
xtonda (811)|30.1.2007 13:37
To _blackBone: na náhradu bloku je jiná kategorie zařízení - Tablet PC, ovšem ty jsou cenově pro většinu nasazení zatím hodně mimo mísu.
ladin2 (57)|4.2.2007 23:18
ja používám oboji rychle to napíšu a když je to duležité a až na to mám chvilku tak to přepíši do PDA
milos797 (259)|5.2.2007 18:34
No tak ano, niektore funkcie PDA na papieri moc nespravim. Lenze stale sa na tom lepsie maka (neviem ci to je rozmermy alebo tak, nakoniec na PDA sa da pisat tak isto). No ja som absolutny blb-ja si pracovne veci zapisujem do zosita, do ktoreho ked sa pozriem tak absolutne nic tam nedokazem najst, pretoze je tam toho strasne vela (to my stale nieco menime a backspace nefunguje). Do PDA si ale zvacsa zapisujem take jednoduche poznamky ako napriklad - obliect si nohavice, rano o osmej zacinam pracovat... :D Tak vazne, PDA je organizer alebo nieco podobne a porovnavat ho s poznamkovym blokom. Je to proste urcene na nieco ine. Poznamkovy blok naozaj nedokaze info usporiadat tak ako PDA a nedokaze nikomu nic pripomenut. Ale toto porovnavanie je aj tak strasne moc nezmyselne. JE to ako porovnavat noviny s internetom. pripadne kolieskove korcule s BMW... Fakt blbost.