Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sluchátka s mikrofonem, kde koupit nové

Qeebee (11)|29.1.2007 11:20
Zdravím vespolek,
podařilo se mi ponořit jednu pecku z dodávaných sluchátek do kafe a už překvapivě nefachá :D. Dají se koupit nové (tj. včetné mikro a ovládání hlasitosti, včetně možnosti přijmout hovor), nemusí být nutně ty samé jako dodávané, klidně i lepší :) . Sice jsem našel http://shop.mio4u.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=6244, ale jsou to jenom ty pecky.

Díky za tipy
xhladi07 (525)|29.1.2007 12:00
Problem vetsinou je, ze kvalitni sluchatka nejsou urcena k provozu s telefonem (nemaji mikrofon,...) a naopak. Takze ja to resim externimi sluchatky a pri hovoru vytahuju jack a volam klasicky..
Zdenek Malinsky (9781)|29.1.2007 12:32
A co třeba na volání BT HF? ;) Není závislé na konektoru,takže se dá použít i s jinými aparáty (komunikártory, smartphone, mobily..) dá se použít i v autě (Policie nespí :D ).
Qeebee (11)|29.1.2007 16:55
...ale na muziku je BT k ničemu, zejmena pak u MIO A701 když nemá A2DP.
Surgical (2364)|29.1.2007 17:07
Precti si tohle, pisatel pise, ze....."can honestly say that a2dp does work on the mio; tried it myself and it works like a charm...."
Martynez (206)|30.1.2007 13:54
Ja sem origos pecky (nahovno) ustrihl na mikrakem... Napajel samicku na 3.5 jacka a pri telefonovani a na hudbu muzu pouzivat jaky sluchatka chci :-). Momentalne pecky KOSS... DOPORUCUJI
fialka_ce4you (6)|10.4.2007 20:56
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A co třeba na volání BT HF? ;) Není závislé na konektoru,takže se dá použít i s jinými aparáty (komunikártory, smartphone, mobily..) dá se použít i v autě (Policie nespí :D ).[/QUOTE]

No a nevíš poradit, jak to zprovoznit? Zkoušel jsem své HF k telefonu, ale s pda MIo nějak nekomunikoval. jsem laik, tak problém může být ve mně.
hotdog_ce4you (0)|2.9.2008 08:22
Zdravím Vás,

toto je opravdu časté téma, já vím, že to se to tu probíralo, ale se sluchátkama bojuju už skoro rok.

Chtěl jsem si koupit nová přímo u MIO dodavatele v Brně - samozřejmě je neměli. Prodavač se koukal a řekl mi, že nikde v České republice je asi nemají.

Proto by mě zajímalo, zda někdo nemá nějaký použitelný nápad, jak koupit sluchátka, která by tam plnohodnotně fungovala. Žádná redukce, žádný pájení, žádný registry... :D

Vím, že Nokia prodává sluchátka, co tam pasujou, ale bez ovládání hlasitosti... nemáte s tím někdo zkušenost?
Pak snad HP má sluchátka co tam pasujou, ale ty jsme zase nikde nenašel.

Děkuju všem a přeji hezký den
Mike Anix (0)|11.9.2008 12:37
[quote=greensmile]Zdravím vespolek,
podařilo se mi ponořit jednu pecku z dodávaných sluchátek do kafe a už překvapivě nefachá :D. Dají se koupit nové (tj. včetné mikro a ovládání hlasitosti, včetně možnosti přijmout hovor), nemusí být nutně ty samé jako dodávané, klidně i lepší :) . Sice jsem našel http://shop.mio4u.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=6244, ale jsou to jenom ty pecky.

Díky za tipy[/quote]



Já bych to řešil tak, že bych si koupil redukci na 3.5 jack (se třema pólama aby fungoval i mikrofon) a pak si vybral z velice široké nabídky sluchátek s mikrofonem a 3.5 jackem.

Momentálně toto řešení používám pro připojení KOSS PORTA PRO k A701, akorát bez mikrofonu a funguje to výborně.
Mike Anix (0)|11.9.2008 12:40
[quote=greensmile]...ale na muziku je BT k ničemu, zejmena pak u MIO A701 když nemá A2DP.[/quote]

A701 sice originálně A2DP nemá ale dá se na něm zprovoznit. Nicméně to stojí za starou bačkoru, protože se nikomu při stereo A2DP nepodařilo ještě vyřešit časté sekání zvuku při přehrávání. Je to hlavně kvůli tomu že A701 má jen 1.2 Zub takže ten datový tok prostě nestíhá.
hotdog_ce4you (0)|16.9.2008 14:50
Problém vyřešen (raklamace):

Sluchátka jsem prostě reklamoval. Poslal jsem je poštou do VSP Data a za pár dní jsem je měl zpátky, zcela nová a funkční. Přesto, že tato sluchátka v ČR nejsou k sehnání, v servisu je asi pro podobné účely stále mají :-)
Takže můžu doporučit.