Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Moje první PDA - aneb prosím o rady FS vs. Asus

GabelCZ (6)|27.1.2007 11:48
Zdravím uživatele PDA a mám jistě mnohokráte rozebíranou otázku "jaké pda". Nejprve co chci k čemu a proč.

K čemu - primárně jako navigace do auta - TOMTOM, jako mp3 přehrávač a "internet na dobrou noc" pomocí BT případně wifi, sem tam film a jako náhradu, nebo spíše podporu systému plánování ADK. nechci v tom gsm, bohužel jsem taková zařízení viděl a majitelé z nich byli do jednoho nešťastní - mimo to telefon je lepší mít mimo.

Co chci - rychlost, kvalita, funkce "standard" plus usb host (kvůli flash disku atd). rozhoduji se mezi tím oželet VGA a nevzít FS C550 + gps a nebo ušetřit peníz a zakoupit Asus A639 (nemá usb host).

na netu jsem hledal růzté testy výkonu atd, ale nic použitelného. prosím tedy někoho zkušenějšího, aby mi poradil. vzdát se VGA nebo integrované GPS? a hlavně rychlost celého přístroje, asi jsem náročný, ale čekat dlouhé minuty při kopírování nebo pozorovat lenost přístroje nechci. očekávám od pda pomocníka nikoli přítěž třeba se bojím zbytečně. zatím jsem neměl možnost tyto dva kusy vidět živě, čili nevím jak jsou na tom z rychlostí.

za rady předem díky, nechci udělat chybu v nákupu zařízení, které bude sloužit několik let.
xhladi07 (525)|27.1.2007 13:36
[QUOTE="GabelCZ"]bohužel jsem taková zařízení viděl a majitelé z nich byli do jednoho nešťastní[/QUOTE]Neznam jedineho a vsichni v mem okoli, co maji PDA uz dlouho prechazi na kombinaci PDA/GSM. Jinak si myslim, ze na VGA je jeste cas..
GabelCZ (6)|27.1.2007 14:41
možné je cokoli, kolegové s tím spokojeni nebyli (TyTN a MIO tuším) jeden měl obrovské problémy s navigací a sekáním přístroje druhý nadával na problémy s BT a telefonováním jako takovým, navíc je to velká těžká cihla. mobil mám solidní (rozlišení qvga), čili nejsem nucen ke kombinaci. jde mi hlavně o rychlost toho přístroje. je nějaký rozdíl třeba vTOMTOMu na QVGA nebo VGA? běží systém rychleji? má to vliv na přehrávání filmů? třeba vím, že asus teď představil dva nové stroje (umí vše podle spec. co bych si přál) jen nemají VGA - že by to byla opravdu zbytečnost?

nebo úplně jinak... pokud někdo používá třeba to MINIMO na web, prozraďte jak to běží. viděl jsem to na starém FS 270mhz (+-) a tam to byl opravdu šnek strašný.
Kája_oldd (759)|28.1.2007 01:21
Řeknu to tahle, c550 je dostatečně výkonný stroj, takže nějak trpět pomalostí oproti tomu qvga aceru nebudete. Filmy rovněž plynulé. Některé browsery fungují na wm dost pomalu, to ale nebývá až tak strojem.
Jináš pokud chcete co nejrychlejší načítání programů a tak, můžete mít třebas palma:) Ale sám mám VGA pda s WM5, na rychlost (resp. pomalost) si ztěžovat nemůžu. VGA je moc pěkné, úžasné na fotech, office apod..., při navigaci vlastně zbytečnost. Ale to už je si logicky odvodíte, co přinese
atomion (1159)|28.1.2007 20:06
Já "běžím" už asi týden na Looxu N560 (vestavěný GPS přijímač) a VGA rozlišení si nemůžu vynachválit. Určitě to není nutnost, ale je to nádhera :oops: Na prohlížení webu to nemá chybičku a USB host je dobrá věc, která se hodí kdykoliv! Škoda jen, že ne FSc Loox N560 (popřípadě C550) nejde rochodit přes USB host myš...
Jinak můžu jen doporučit ;)