Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Koupě nového zařízení, prosím o radu

Onygzz (109)|26.1.2007 01:41
Dobrý den všem (respektive ráno, je 01:33:)))

chystám se koupit svou první chytrou mašinku. Doteď jsem měl symbianovou N6600. Nějakou dobu to byla príma hračka, ale myslím, že už jsem vyčerpal všechno, co se s ní dá dělat:) Mám vyhlídnuto MDA VARIO (Qtek 9100). Mohli byste mi tuto volbu posvětit, případně vyvrátit? Samozřejmě si můžu (a také to dělám) na internetu přečíst spoustu recenzí, ale osobní zkušenost je vždy o něčem jiném. Chci aby mi tam běhal TomTom (v tom myslím problém nebude), dále jistě nějaké hry (tu na foru jsem četl o Quake2, ba dokonce Quake3?:))), chci aby to mělo wifi (ležet v posteli a brouzdat po netu je fajn:))) Samozřejmostí by mělo být přehrávání filmů.

Prostě budu rád, za každou radu, názor a zkušenost.

Díky předem

Ondřej Trnečka
ipf (2136)|26.1.2007 08:41
To, co si přeješ, zvládají skoro všechny PDAčka s WiFinou, co jsou na trhu. Takže vybírej podle stavu vlastní peněženky a toho, co se ti líbí. A ty recenze bych si na tvém místě raději přečetl, třeba narazíš na něco, co se ti bude líbit, nebo něco, co tě odradí.
xhladi07 (525)|26.1.2007 09:47
Vario mam a je to dobra koupe. Jako ne ze by nebyli lepsi, ale pomer cena/vykon je paradni. Me odnakupu odrazovali recenze o pomalosti,a le to se po flashi ROM a pretaktovani uz neprojevilo (samozrejme, ze to je pomalejsi, ale nic, co by se nedalo unest). Velmi zajimava alternativa je jeste HTC Artemis. Podivej se na nej...
CommanderZ (1798)|26.1.2007 15:13
Myslim ze s Q2 nebo Q3 na variu pocitat nemuzes ;)
Onygzz (109)|26.1.2007 15:33
Děkuji pánové za reakce. Ještě jsem do mých požadavků zapomněl dopsat, že to musí umět telefopnovat:) Proto právě MDA Vario:) Jinak flash ROM a overclock? No teda....a top se dá udělat jak? Samodomo? A bezpečně?

Jinak také bych rád (kdybych měl uvažovat o něčem jiném), aby to mělo tu príma vysouvací qwert klávesničku...Hodně píšu na ICQ atd, a klávesnička mi příjde fajn řešení.

Pro xhladi07:

Koukal jsem na recenzi toho Artemisu...jako vypadá krásně, zvláště se mi pak zamluval trackball a otočný prstenec, ale bohužel nemá klávesničku a má dost slabý procesor:(

Pro Commander:

To si myslíš, nebo máš vlastní zkušenost? O Q3 bych si ani tak naděje nedělal, ale kdyby jel Q2, byl bych rád.

Jinak je tedy nějaké jiné zařízení, které splňuje všechny moje požadavky a má nějaký silnější procesurek? Cenově bych byl rád, kdyby to bylo do 10ti tisíc...To Vario si chci koupit u T-mobilu, jakožto jejich věrný zákazník..měl bych ho za necelých 9.
CommanderZ (1798)|26.1.2007 16:05
No, vzhledem ze poradne nejel ani na me n30, coz je co se tyce CPU oproti wizardovi male delo, tak soudim ze ne.

Jinak na trhu je s qwerty take HTC Herald (recenze tady na serveru. je to vylepseny wizard) a brzy bude k dispozici Eten M700 (jako Glofiish akorat s qwerty klavkou)
Onygzz (109)|26.1.2007 16:16
Tak ten Herald sem koukal má jenom 200Mhz CPU....což je asi dost slabé ne? Jinak ten ETEN Glofiish M700 vypadá móóc hezky, ale přece jen cena 18000 je pro mě dost vysoká:( Jak říkám...rád bych se vlezl do těch asi 10ti k.

Jinak co jsem koukal jen tak letmo na netu, tak ten Acer N30 má 266Mhz a to Vario má taky kolem 260Mhz ne? Jestli se v něčem pletu, prosím opravte mě...jsem v tomto tématu opravdu "noob":)
xhladi07 (525)|26.1.2007 16:48
Vario ma 195MHz, ja jedu v pretaktovani na 247MHz, jsou tu i takovi, kteri mu davaji vic. Pretaktovani je jednoduche, staci nainstalovat potrebny softik. :)

Co se tyce flashnuti ROM, tak je to "nezbytnost" (vim, ze spoustalidi jede bez flashnuti, ale ja bych to nesnesl). Flashnout je jednoduche, domaci a bespecne (prvni flash na MDA1 jsem prozival krute, ted to delam ze sportu.. :)) ). Precti si neco o flashnuti tady v diskuzi (jeden clovicek se jmenem Johnnnnnnnnnny tvori ROM s ceskou podporou). Pripadne jsou na to i weby. Kazdopadne original T-mobile rom je hrozna! (Hlavne ta rychlost).

PS: Dalsi vec, ktera ovlivnuje silne rychlost je cestina...

Co se tyce vyberu zarizeni.. Opravdu neni jiny zarizeni s QWERTY a silnym procesorem.. :(( Krome teda HTC TYTN (plus minus 18 000,-)
Onygzz (109)|26.1.2007 16:51
Paráda...díky za výborné info...takže by jste mě veskrze od koupi tohoto strojku neodrazovali jestli to chápu dobře?:)
xhladi07 (525)|26.1.2007 17:07
Mam ho! Tak si nemuzu plivat na svojeho milska! :))

Ne, vazne.. Pouzivam ho hlavne an organizaci casu, dale ICQ, maily, sms, mp3 prehravac a na tohle staci uplne bohate. Je pravda, ze narocne hry na nem nepobezi. Ale jinka napr. ta klavesnice je opravdu genialni (Prave na to ICQ, sms..). Ja jsem s nim spokojen! :))

Onygzz (109)|26.1.2007 20:05
Anoano..ja se dost tesim na surfovani v posteli...ted jsem si masinku osahal tady v praci u jednoho kolegy a musim rict, ze uz se mi sbihaji sliny:) Jinak co se tyce tech her...250Mhz mi prijde uz celkem slusny takt..a vzhledem k tomu, ze na me N6600 celkem bez problemu behal Doom2, tak podle meho napriklad ten Q2 by se snad dal rozjet ne? Ono si ale stejne myslim, ze na tehle krabickach budou FPS hry dost nehratelne...jinak prima by mohly byt real-time strategie, jsou li nejake:)

Jeste otazka k dilenskemu zpracovani, konkretne k vysouvacimu mechanismu ty klavesky....neodchazi to?

Bóže, bóže, opravdu musíš citovat pokaždé předchozí příspěvek?:sarcastic:
CommanderZ (1798)|26.1.2007 22:50
K wizardu byly co se tyce zpracovani myslim nejake pochybnosti (to ti povi majitele) ale Herald byl uz v recenzi velice chvalen.

A k tem FPS: To si myslis. Ja jsem na n30 paril doomec jako o zivot a to moje chudicka n30 ani nema joypad - takze jsem hral pouze na on-screen touchpadu. Tak si to predstav s qwerty klavesnici :)) A rozliseni taky neni problem - vzdyt stary doom je pokud si dobre pamatuju na rozliseni 640*480 a to neni oproti 320*240 zas takova zmena.

Strategie: Jsou - Warfare Incorporated (tak na urovni puvodniho C&C), Warcraft 2 (ale ten je na QVGA dost omezeny) nebo treba budovatelsky Transport Tycoon DeLuxe. Doporucuju se porozhlednout ci popripadne poptat v prislusne sekci fora

matrad (267)|27.1.2007 11:45
TyTN by byl uz moc drahej?? :cool:
Honza102 (182)|27.1.2007 12:29
Měl jsem stejné požadavky a rozhodnul jsem se pro Heralda. Slabší procesor se dá přežít a ty rozměry jsou prostě úžasné.
xhladi07 (525)|27.1.2007 13:25
Konstrukce, konstrukce... No, ja ho mam moc kratce na to, abych to posoudil (dva mesice), ale vrze... :((
xtonda (811)|27.1.2007 13:46
Osobně preferuji oddělené řešení, ale pokud bych toužil po all in one, tak bych uvažoval o MDA Vario, cena se smlouvou u T-Mobile je docela sympatická a nebo o HTC S620, klávesnička není vysouvací, ale je tam. A i když má symbian, do stejné škatulky zapadá i Nokia N61.

Protože sem tak nějak zvyklý uvažovat ekonomicky, přijde mi cena P4350 a TyTN neadekvátní k tomu co nabízejí navíc.
Onygzz (109)|27.1.2007 15:50
No takže ten TyTN vypadá opravdu moc pěkně...i ten tep procesůrku je celkem sympatický:) Každopádně cena už tak sympatická není:)

Herald mi přijde dost na stejné ůrovni jako ten Wizard, jen je dražší a nemají ho dotovaný u T-Mobilu:( Takže volba je pro mě asi jistá.

Nicméně včera jsem si tady jen tak orientačně četl o tom flashování, taktování atd...Asi by bylo dobré si tam hned dát tu českou Superrom 1.1. Bylo tam někde psané, že jsou nějaké dvě možnosti zařízení...G3 a G4.....to G4 je pořeba prý nějak odemknout, aby se dal flash provést...a za peníze...Vzhledem k tomu, že tam je psáno, že G4 je novější, je asi velká pravděpodobnost, že to bude i můj případ, nemám pravdu? Takže spíš asi ještě počítat s investicí cca 800,-....:(
GabelCZ (6)|27.1.2007 16:18
[QUOTE="xtonda"]Osobně preferuji oddělené řešení, ale ...[/QUOTE]

já uvažuji také tímto směrem pořád lepší mít pracovní telefon "hloupého typu" a k tomu pda, než mít jedno velké a drahé zařízení. Navíc telefon vydrží přeci jen pracovat daleko déle a dostat se do situace, kdy pda začně docházet baterka a v okolí není kde ho nakrmit může být mrzutá (pochopitelně může mít člověk více baterek atd). navíc sám plánuji nákup pda a předpokládám, že bude v provozu déle, než telefon.
Onygzz (109)|28.1.2007 07:01
No já se zase nechci tahat s dvouma krámama..proto volím MDA...snad nebudu litovat:)
xhladi07 (525)|28.1.2007 13:30
Jedine kombinaci PDA/GSM. Misto tri krabicek (pda, mp3, gsm) nosim jednu a je to parada! Vydrz je v pohode a hlavne: Nabiji se z USB. A u pocitace sedim skoro porad. Dalsi veci je synchronizace kontaktu: udrzovat v poicitaci, telefonu a pda neustale aktualni kontakty je vopruz. Takhle to je vse v jednom...

Co se tyce flashnuti. Z nejvetsi pravdepodobnosti budes mi G4 chip, takze superrom nehrozi. Teda hrozi ale po odemknuti. Abych pravdu rekl, nic sem o tom necetl, protoze sem si nechal zamcenyho wizarda a mam tam johnn..nyho CIDlocked rom a jedu v pohode.. (samozrejme, ze superrom by byla lepsi...)
Onygzz (109)|28.1.2007 17:41
Aha..tak to je bomba....já to nijak moc neštudoval, takže jsem myslel, že bez toho CID unlocku si člověk co se týče jakýhokoliv flashe ani nevrzne:) Tak nic....teď ještě vydržet nějaký ten týden:)