Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

obnova windows

whitewash (16)|25.1.2007 15:30
Zatiaľ som s tým, našťastie, problém nemal, ale pýtam sa informatívne a preventívne:
Mám Tmobile MDA Vario. V návode je spomenutý SW aj HW reset. Tomu všetkému rozumiem, lenže keď spravím to, čomu v návode hovoria HW reset, ani zďaleka mi to nepripomína HW reset (zmení sa len dátum a hodiny, ináč všetko ostane). Jediný spôsob na úplný reset je Start>Nastavení>Systém>Vymazat paměť
No a ja sa chcem spýtať, čo keby sa niečo stalo s Windowsom? Napríklad že by nejaký škodoradostný program zmazal obsah \WINDOWS. Existuje nejaký "obraz" windowsu uložený v nejakej ROM pamäti, odkiaľ sa dá bez nabootovania obnoviť? (niečo ako ten HW reset). Lebo keď je poškodený Windows, tak sa do Vymazat paměť asi nedostanem...
Saman_ce4you (1451)|25.1.2007 16:14
OS je v ROM PDAcka, takze zadna aplikace to permanentne poskodit nemuze.
Nejaka spatna apliacae vsak muze mmoha zpusoby nabourat system tak, ze nic jineho nez HW nepomuze - z techto duvodu se dela (mel by se dalet) pravidelny back up, obvzlast pred instalaci neveryhodne aplikace..

HW reset se da oznacit jako Factory reset, tedy systemu uvedeni do inicialniho stavu.. Zustane jen to co je na karte..Vse co je V RAM a storagi je zraceno..

Presunuto
whitewash (16)|26.1.2007 08:21
Dikes.
Takze pochopil som to tak, ze nech je Windows akokolvek dodzubany, vzdy mozem ist do Nastaveni>System>Vymazani pameti a ked to dam tak sa sice zmazu vsetky moje data ale OS tam bude zase "cely" aj so vsetkymi sucastami
- pochopil som to spravne ?
Saman_ce4you (1451)|26.1.2007 09:29
No, kdyz je Windows hodne "dodzubany" tak ani PDA nenabehne.. Neskodii procvicit si jak se dela HW reset..
whitewash (16)|26.1.2007 18:22
Jj, už som na to prišiel, v návode to bolo blbo napísané.. :((
Keď podržím CommManager+VoiceCommand a stlačím Power a držím tie 2 tlačítka tak sa objaví Press SEND to restore factory default. Any other key to quit.
Toto sa bude teda dať spraviť vždy, aj keď bude maximálne pokazený Windows?
Milis (129)|4.5.2007 11:25
Že otvírám starší diskuzi, ale mám doplňující otázku. Co když provedu upgrade ROM, například časem z WM5 na WM6, a poté se budu chtít vrátit k původní verzi, tedy na WM5, i s například předinstalovanýma aplikacema, jako byla lokalizace a TomTom? To si musím sám vytvořit vlastní zálohu ROMky?
A druhak, aplikace, které mám předinstalovány, tedy IW a TomTom, zůstanou legální i po tomto případném upgradu? Pak nechápu, jak je zaregistruju, nikde k tomu nemám číslo.
Předem díky za odpověď, toto je téma, ve kterém i po mnoha hodinách strávených zde na 4u plavu:(
whitewash (16)|4.5.2007 14:48
V podstate ako som niekde cital tak OS sa neda zalohovat ALE mozes si rucne skopirovat z mobilu zlozku z Program Files\TomTom a prislusne kluce z registra sa tiez daju nejakym programom exportovat. A potom samozrejme neni problem ked budes chciet sa vratit z WM6 na WM5. Akurat treba davat pozor na verziu bootloadera, ci je s nim kompatibilna ROM ktoru chces nahrat.. (IPL/SPL)
Co sa tyka legalnosti, tak licencie su vo vacsine pripadov na CPU a nie na OS takze ak to pouzivas na jednom zariadeni naraz (ak to ale neni locknute na konkretny HW) tak by nemal byt problem. To mas ako napriklad Nero, je jedno ci ho mas na 2000 alebo XP tam ide o to kolko mas licencii a na kolkych PC ho pouzivas.
bana123 (6)|6.5.2007 15:42
Ahoj !

Zajimalo by me jestli je mozne preinstalovat windows Mobile CE na Anglickou verzi ?Pokud ano muzete me nekdo odkazat ...velice dekuji

whitewash (16)|6.5.2007 18:50
v podstate vacsina "tuningovych" ROMiek je v anglictine ale ked chces nejaku origo v anglictine chod na http://www.xda-developers.com/ tam su origo od tmobilu anglicka atd atd
japonec_ce4you (18)|12.5.2007 22:32
[QUOTE="Millisx"]Že otvírám starší diskuzi, ale mám doplňující otázku. Co když provedu upgrade ROM, například časem z WM5 na WM6, a poté se budu chtít vrátit k původní verzi, tedy na WM5, i s například předinstalovanýma aplikacema, jako byla lokalizace a TomTom? To si musím sám vytvořit vlastní zálohu ROMky?
A druhak, aplikace, které mám předinstalovány, tedy IW a TomTom, zůstanou legální i po tomto případném upgradu? Pak nechápu, jak je zaregistruju, nikde k tomu nemám číslo.
Předem díky za odpověď, toto je téma, ve kterém i po mnoha hodinách strávených zde na 4u plavu:( [/QUOTE]

Dobre pripominky. Mne by zajimalo, jak to bude konkretne s IW po hard resetu.

Je vymazani pameti (Start>Nastaveni>System>Vymazat pamet) to same jako hard reset. Dekuji...
whitewash (16)|13.5.2007 07:54
Jj je to to iste, akurat HW reset je na to, aby sy mohol "vymazanie pamati" vykonat aj ked ti nepojde nabootovat windows. Vid par prispevkov vyssie
Milis (129)|15.5.2007 11:41
Jenom si ověřím, že jsem správně pochopil podanou informaci.

Pokud si upgradnu WM5 na WM6, tak jediná možnost, jak tam mít ty programy je znovu je nainstalovat a mít zálohované nějaké adresáře a registry? Nebo tyto předinstalované zůstanou v oné extended ROM kde je zapsal výrobce?
whitewash (16)|15.5.2007 13:56
Ak upgradnes windows nepotrebujes potom nic ine iba mat instalacky programov (CAB subory). Upgradom ROM sa prepise aj ExtROM takze programy tam neostanu. Ale nahraju sa ti tam zase ine programy ktore obsahuje ta ROMka ktoru nahras.
urys (402)|15.5.2007 14:02
S tou EXTROM to není úplně pravda, neb existují flashe bez EXTROM, případně jde EXTROM z flashe vyjmout (třeba pomocí NBHtools - více info na XDA)

Zálohovat nastavení některých aplikací samozřejmě můžeš, dokonce jsou i aplikace, které se nemusí znovu instalovat, pokud je máš nainstalované na kartě, pak stačí si pouze zálohovat jejich zástupce, či je po HR vytvořit znovu (například se o tom diskutuje zde)
Milis (129)|15.5.2007 14:13
2whitewash: a to je přesně to, o čem mluvím. Pokud uvážím, že mi výrobce poskytne oficiální upgrade, vymažou se z ROM instalačky interwrite a tomtoma. Já si je pak můžu nainstalovat znovu, ale pokud budu čistě uživatel, neznalý a neschopný stahovat například klíče z registru, jakým způsobem dosáhnu toho, abych měl legálně nabyté programy dále legální i na WM6, když klíče k nim nemám a licence je vázaná na zařízení. Jsem to asi špatně formuloval na začátku tn dotaz.;)
whitewash (16)|15.5.2007 14:20
Jaj takto to myslis..
No urys ma pravdu ale ked nahravas oficialnu ROM tak ti extROM urcite prepise.
Co sa tyka tych programov, tie musis instalovat ale ak mas kupenu licenciu legalne tak ta sa vztahuje na zariadenie ako HW a nie na SW takze by ti malo ist v poho nainstalovat

PS: Je tu sice zakazany warez ale neviem ci sa povazuje za warez to ked mas legalne kupenu licenciu a z nejakych dovodov ti nejde aktivovat program tak pouzijes "warezovske praktiky" na aktivaciu... v kazdom pripade keby nieco tak to neries takto verejne na fore ale napis mi sukromnu spravu.
Milis (129)|15.5.2007 14:31
Ty programy, které jmenuju, ty jsou předionstalovány v zařízení(extROM) výrobcem, potažmo dodavatelem, co já vím, proto jsou legální a proto k nim nemám registrační číslo. A proto nechápu, jak to po upgradu legálně udělat, aby fungovaly legálně dále:D
urys (402)|15.5.2007 14:52
v EXTROM jsou například pro IW certifikáty, který ti jej zlegalizují, takže pokud jí nepřepíšeš, nebo si všechny CABy odzálohuješ před tím, než to začneš instalovat, tak by ti to mělo fungovat. Pokud je nějakej soft přímo v ROM, tak o ten samozřejmě přijdeš, ale pochybuji, že tam něco bude