Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8500 - uninstall manager a jiné

jacktalking (16)|25.1.2007 12:50
Zdravíčko,

jelikož mi můj oblíbený Samsung E600 odešel po vytopení do věčných lovišť, byl jsem nucen poohlédnout se po něčem jiném. S Nokia a Siemens telefony mám pouze špatnou zkušenost (5 různých siemens, 2 nokie+1 služební). Samsung nemá nic co by mě teď zaujalo (Samsung Z620 se v ČR neprodává) a tak jsem si koupil po velice dlouhém rozhodování Qtek 8500 (HTC Star Trek). Jelikož mám PDA PALM Tungsten E2, nejsem vlastně až takový nováček na tomto poli :D Ale i tak se rád zeptám na rozjezd odborníků ohledně "Windowsích zařízení", jelikož jsem se o to nezajímal



1) potřeboval bych nějaké uninstall utility/cleanup, které by šly použít pro tento telefon. Z PC a z PALM OS mám takovou zkušenost, že standardní uninstall je akorát na 2 věci - na nic a na (_I_) . A se zařízeními typu PDA (uvažuju tak i smartphone) pracuju fakt naplno, nerad bych po měsících problém a nejsem ten tupej typ co by vše řešil hard/master resetem...

2a) trochu bych potřeboval vysvětlit rozdíl mezi platformami PPC, Windows mobile (2003,2005, 05) a
2b) jaký je rozdíl při "dělení" softwaru. Pokud si budu něco do Qtek 8500 nainstalovat, pro jakou platformu si mám vybrat soft? Jsem z toho fakt zmaten, vidím v tom řazení nepořádek. Například na jednom serveru (raději nebudu jmenovat kvůli pravidlům) je sekce "Smartphone" ale také PPC->Windows Mobile . Odkud bych tedy měl tahat?
Rád bych, kdyby mi to někdo vysvětlil a ne nějaký odkaz :)

3) jak je to s kompatibilitou mezi Windows CE a WM, WM2003 a WM2005?

4) téma resetu jsem již nakousnul. Jak je to s resety u PPC zařízení, respektive mého telefonu? U PALM OS to je soft,warm a hard. Soft je prostě jenom restart, warm je jako nouzák u Windows a hard je tovární nastavení.

Díky moc za pomoc :D
hujer_ce4you (142)|25.1.2007 13:56
A co začít trochu čtením ...
http://www.sybol.eu/WWW_Qtek/Obsah.html
http://blog.softimage.cz/
...atd atd.
jacktalking (16)|25.1.2007 14:08
[QUOTE="hujer"]A co začít trochu čtením ...
http://www.sybol.eu/WWW_Qtek/Obsah.html
http://blog.softimage.cz/
...atd atd.[/QUOTE]
Hm, díky za snahu. Ale toto je přesně co jsem nechtěl. Různých stránek na netu si dokážu najít hafo. Ale já bych rád přímo zkušenost nějakého uživatele tohoto stroje..
Ale i tak díky za snahu, zeptám se tedy na jiných fórech
zivan (615)|25.1.2007 15:14
Jake zkusenosti tohoto stroje? Tvoje dotazy jsou dost obecne a jsou popsane x-krat. Proc by se mel nekdo pokazde opakovat, kdyz prijde novacek-lenoch, ktery chce vsechno vedet a bez prace?

ad 2a) Co treba clanek na ce4you "Jak vybrat vhodné zařízení?" ?

ad 4) Nenaslo by se neco na konci tohohle clanku "Jak je to na Pocket PC s pamětí?" ?
Zdenek Malinsky (9781)|25.1.2007 15:43
[QUOTE="jacktalking"]Hm, díky za snahu. Ale toto je přesně co jsem nechtěl. Různých stránek na netu si dokážu najít hafo. Ale já bych rád přímo zkušenost nějakého uživatele tohoto stroje..
Ale i tak díky za snahu, zeptám se tedy na jiných fórech[/QUOTE]No a Hujer a Sybol (odkazy na stránky) jsou kdo? Myslím, že moc lepších uživatelů u nás nenejdeš. :D :D :D
Když si dovedeš najít spousty stránek na internetu, tak proč si je taky nepřečteš? Kdo myslíš, že je tak asi píše? ;)
jacktalking (16)|25.1.2007 16:11
[QUOTE="Zivan"]Jake zkusenosti tohoto stroje? Tvoje dotazy jsou dost obecne a jsou popsane x-krat. Proc by se mel nekdo pokazde opakovat, kdyz prijde novacek-lenoch, ktery chce vsechno vedet a bez prace?

ad 2a) Co treba clanek na ce4you "Jak vybrat vhodné zařízení?" ?

ad 4) Nenaslo by se neco na konci tohohle clanku "Jak je to na Pocket PC s pamětí?" ?[/QUOTE]
1) zařízení jsem si již koupil, to jsem napsal již v prvním příspěvku. Tzn "jak vybrat vhodné zařízení" je mi jaksi k ničemu :sarcastic: Takže jsem sice lenoch, ale ty též, jelikož jsi si nepřečetl můj celý příspěvek (nic osobního)
2) díky za odkaz na typy resetů :)
Je pravda že resety jsem již nehledal, jelikož jsem měl především otázky na uninstaller a na rozdíly těch Win CE/WM a to jsem zde na fóru jaksi nenašel (ano, vím jak vypadá tlačítko hledat a také jsem ho použil). Tudíž jsem pouze přidal k otázkám další.

[QUOTE="Zdenek Malinsky"]No a Hujer a Sybol (odkazy na stránky) jsou kdo? Myslím, že moc lepších uživatelů u nás nenejdeš. :D :D :D
Když si dovedeš najít spousty stránek na internetu, tak proč si je taky nepřečteš? Kdo myslíš, že je tak asi píše? ;) [/QUOTE]
Mno, jako ten "nováček-lenoch" asi logicky nevím, kdo je Hujer a Sybol ;)
Jinak, stránkama na internetu jsem myslel prů*ery typu mobilmania a podobné. Mám rád informace od klasických uživatelů a ne od těch CENSORED na mobilmania a podobné. Takže tak :)

edit: hm, ani po velmi podrobném prostudování výše zmíněných odkazů a několika stránek jsem stále nezjistil, jaký je rozdíl mezi Wm5 pro PPC a WM5 pro Smartphone. Netuším tedy co si vybírat, aplikace které jsem doteď nainstaloval byly pro obojí..
hujer_ce4you (142)|26.1.2007 10:40
Jenoduse receno:
PPC se lisi od Smartfounu (SP) hlavne tim, ze SP neumoznuje dotyove ovladania vse se dela klavesnici. Proto i aplikace musi byt pro to uzpusobena. Navic, spousta funkci, ktere jsou pod PPC k dispozici na SP nenajdes (at uz funkce samotneho zarizeni nebo aplikacniho rozhrani pro programovani - API). Castecne to plati i naopak, program pro SP nemusi adekvatne bezet na PPC vzhledem k rozdilnosti API a nebo i obsahu a formatem dat v systemovem registru atp.
Dalo by se rict, ze SP je podmnozinou plnohodnotneho PPC. S trochou drzosti se to da prirovnat k rozdilu mezi Windows 95/98 a Windows NT. Oboji je Windows, ale Windown NT je plnohodnotna "verze" - podobne jako PPC.
jacktalking (16)|26.1.2007 19:14
[QUOTE="hujer"]Jenoduse receno:
PPC se lisi od Smartfounu (SP) hlavne tim, ze SP neumoznuje dotyove ovladania vse se dela klavesnici. Proto i aplikace musi byt pro to uzpusobena. Navic, spousta funkci, ktere jsou pod PPC k dispozici na SP nenajdes (at uz funkce samotneho zarizeni nebo aplikacniho rozhrani pro programovani - API). Castecne to plati i naopak, program pro SP nemusi adekvatne bezet na PPC vzhledem k rozdilnosti API a nebo i obsahu a formatem dat v systemovem registru atp.
Dalo by se rict, ze SP je podmnozinou plnohodnotneho PPC. S trochou drzosti se to da prirovnat k rozdilu mezi Windows 95/98 a Windows NT. Oboji je Windows, ale Windown NT je plnohodnotna "verze" - podobne jako PPC.[/QUOTE]
Jj, díky moc. S tím dotykovým jsem si to domyslel, ale zbytek ne. Takže pokud dobře chápu, MUSÍM vybrírat programy označené vyloženě SMARTPHONE, že?

A další otázečka: na internetu jsem prošel různá fóra a dočetl jsem se o omezení 50 aplikací pro zobrazení v uninstall menu. Na jednom CZ webu bylo uvedeno, že zatím není řešení. Chtěl bych se zeptat zda už je nebo nikoliv (nepamatuji si, jak starý je ten článek), nebo zda se to musí obcházet pomocí zálohy a přesunu větve registru. A zda se to týká všech WM5 (PPC a Smartphone). Díky
vpx (529)|26.1.2007 19:27
ad 1) jo - aplikace psane pro smartphone
ad 2) 50 programu jsem nikdy neresil, jelikoz za a) nevim, k cemu by me byly a za b) telefon se stane temer nepouzitelnym, je to preci jenom 200 MHz, teda jestli jsi si nekoupil neco se Samsungem na 400 MHz
hujer_ce4you (142)|27.1.2007 13:16
[QUOTE="jacktalking"]MUSÍM vybrírat programy označené vyloženě SMARTPHONE, že?[/QUOTE]
ANO
[QUOTE="jacktalking"]
A další otázečka: na internetu jsem prošel různá fóra a dočetl jsem se o omezení 50 aplikací pro zobrazení v uninstall menu. Na jednom CZ webu bylo uvedeno, že zatím není řešení. Chtěl bych se zeptat zda už je nebo nikoliv (nepamatuji si, jak starý je ten článek), nebo zda se to musí obcházet pomocí zálohy a přesunu větve registru. A zda se to týká všech WM5 (PPC a Smartphone). Díky[/QUOTE]
Clanek je tady a jak vidno reseni existuje - vyzkouseno.
http://blog.softimage.cz/?p=155
jacktalking (16)|27.1.2007 20:11
[QUOTE="hujer"]
Clanek je tady a jak vidno reseni existuje - vyzkouseno.
http://blog.softimage.cz/?p=155[/QUOTE]
Jj, díky moc. Zároveň se omlouvám že jsem se špatně vyjádřil (z práce utahanej jak černej). Článek jsem pročetl a "řešení" viděl. Co jsem měl v předchozím příspěvku na mysli bylo, jestli někdo už nepřišel třeba na úpravu registru (případně patch,.........), který by umožnil zobrazit těch programů třeba 100, milion,.........

edit: nevíte někdo software na výrobu QR kódů pro smartphone? Zatím jsem hledal, ale marně..