Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Net po wifi na iPAQ 5550

RenMc (5)|23.1.2007 03:56
Ahoj,
zdravim vsechny, chtel bych poprosit o pomoc s nastavenim Netu po wifi na iPAQ 5550. Muj problem spociva v tom, ze po zvoleni AP, "connects to Internet" a zadani WEP se zacne iPAQ pripojovat/odpojovat, v pomalem cca 5sec cyklu. Zobrazuje to ikonou, ktera alternuje mezi obema stavy i diodou, ktera je chvili zelena a chvili oranzova. Zarizeni je po hard resetu, nainstaleny jsou jen driver a fw update (kvuli WEP) a cmd+NetTools. Ipconfig ukazuje IP 0.0.0.0 pri odpojenem a nastavenou statickou IP pri pripojenem. Behem "pripojeneho" nepingnu ani na AP (transmit failed).



Behem psani tohoto threadu jsem jeste nasel chybu na poslednim obrazku, ktara vyskoci po tapu na properties u autentikace. Mozna to je duvod? Ale proc? Dekuji i za pripadne navedeni spravnym smerem.

ot: Tohle davam stranou v ramci zachovani strucnosti. Ani o wifi, ani o sitovych nastavenich PPC jsem nikdy nemel dobre mineni, ale doba pokrocila a byl jsem nucen kolaborovat. Soucasne jsem tedy oprasil wifi na svem "obstaroznim" PDA, kterou jsem pouzil jen parkrat na ruznych free hotspotech. Vim tedy, ze chodi. K AP se mohu pripojit i pres BT, ale pochopit, ze na konci BT linku nemusi byt jen dialup, se zda byt daleko za hranici chapani meho iPAQu. Nebo mozna mou? Zkratka jsem nenasel zpusob, jak po BT NEpouzivat modem. Mozna to souvisi a v obou pripadech neco prehlizim?
Tomáš Kubec (749)|23.1.2007 06:35
Stejnej problém mám s Wi-Fi routerem D-Link a E-TEN X500.
HTC 3600, HTC 3300, Asus P525, HP iPAQ rw6815 se připojí naprosto v pohodě.
skosturik (28)|23.1.2007 06:59
Nejdříve bych doporučil provést update Driver - Network na verzi 3.2.4.133

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=en&cc=us&prodNameId=306698&prodTypeId=0&prodSeriesId=322916&swEnvOID=2008&taskId=135&swLang=13
RenMc (5)|23.1.2007 14:23
Diky, ale jak pisu, update uz mam, dokonce na 4.3.5.414. Ten pridava podporu WEP. Jak je videt na screenu, pouzivani 802.1x je zatrzeny a vysedeny, takze ho nemohu disablovat. Pritom na PC ho nepouzivam.
RenMc (5)|23.1.2007 20:43
Tak a je vyreseno. A cely den je pryc. Postnu reseni, kdyby nekdy mel nekdo podobny problem. Muj Livebox bezel defaultne v modu "WPA or WEP". Zda se (podle Netu), ze spousta zarizeni nevi, co si pocnout, kdyz dostanou na vyber (stejne jako spousta lidi, co znam). Pokud se nastavi "WPA only" nebo "WEP only", vschno beha podle ocekavani. Chyba tedy nebyla na strane PPC.