Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TYTN Widcomm stack

mainboard_ce4you (97)|22.1.2007 15:38
Pro ty kteří maji HP Keyboard:yes: nebo jiné problémy s MS Driverem doporučuju instalaci. Nenašel sem zatím moc bugu.:sarcastic:

:!: Via::$: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=285419&page=8

stary_pes_ce4you (252)|24.1.2007 17:14
Nikto to netestuje? Osobne by som chcel vediet co a ako. Teraz mam problem s GPS a novy BT stack by to mohol vyriesit...
stary_pes_ce4you (252)|24.1.2007 18:30
Kedze je zvedavost vacsia ako trpezlivost, tak som spinavu robotu urobil ja :)

Instalacia Widcomm Bluetooth Stacku na MDA Vario 2 aka HTC Hermes spociva v jednoduchom stiahnuti necelych 4 MB velkeho balicku ZIP, jeho rozbaleni a instalacii za pomoci .cab archivu. Po instalacii je treba restart zariadenia. V mojom okoli sa nachadza pozehnane mnozstvo BT zariadeni (je to pochopitelne, ked s tym pracujem).

1) Prepojenie s notebookom HP nc4010 s BT 1.1 a ovladacmi Widcomm bez problemov. Skusal som Active Sync - nastavene na prvy pokus. Prenos suborov tiez bez problemov
2) Prepojenie s obycajnym handsfree SouthWing SH305. Chvilu haprovalo, sluzby sa podarilo nacitat az na 10 ty pokus. Ale podarilo sa a funguje uplne bez problemov.
3) Spojenie so stereo Bluetooth handsfree Motorola HT820 - na prvy pokus, uplne bez problemov. Kvalita zvuku cez A2DP vystup dostacujuca, subjektivne lepsia ako na povodnych ovladacoch. Nepodarilo sa mi ju ale regulovat za pomoci ponuk. Nefunguje ale profil na ovladanie prehravaca - posuvanie skladieb vpred a vzad. To ale tusim nefungovalo ani na povodnych ovladacoch. Bezne sluchadla pouzivam so Samsugnom X830, tak nemam vela skusenosti v tejto oblasti.
4) GPS Nokia LD-3W. Na povodnych ovladacoch spojenie uplne nefunkcne. S IGO neposlupracoval. Nove ovladace to vyriesili, parovanie na prvy pokus, IGO GPSku atomaticky detekuje a spolupracuje. Pre prvym spojenim je treba zvolit manualne "Connect" v ponuke BT ovladaca. Spojenie BT HF a BT GPS (aby vam navigacia sepkala do uska a nerevala na cele auto) som este neskusal, ale hned ako budem mat moznost, tak vyskusam.
5) Spojenie s mobilnym telefonom Samsung SGH-X830 - na prvy pokus a bez problemov funguju vsetky dostupne sluzby (napr OBEX file transport).
6) DialUp networking som vyskusal s Nokiou 6085, 7390 a N73 a na vsetkych funguje bez vacsich problemov. Chvilu mi ale trvalo nastavanie, lebo na hermovi DialUp bezne nepouzivam.

Nevyhody, ktore pozorujem (tuto cast aktualizujem hned, ako na nieco pridem):
1) Ikona Connection Manageru vam nevypne Bluetooth. Treba tapnut na titernu ikonku na homescreene, alebo ist do ponuky.
00194600_her_widcomm_jDZ.jpg
jimmyjames_ce4you (199)|24.1.2007 20:39
Funguje tento stack také na HTC Wizadovi (MDA Vario)?
Nezpomaluje systém nebo nezabírá mnoho RAMky?
stary_pes_ce4you (252)|24.1.2007 20:41
Spomalenie systemu som nezaznamenal, RAM je v normale
mainboard_ce4you (97)|24.1.2007 21:17
Potvrzuju, taky jsem to nahrál hned jak jsem to sem dal. Neměl sem moc času, ale minimálně HP keyboard mi na tom jede jako po másle.
TheMelin (1642)|24.1.2007 21:39
Pochybuji, ze by to slo na Wizarda. To uz by tam kluci z xda rvali do ROMek :D
Jolae (31)|25.1.2007 10:39
[QUOTE="jimmyjames"]Funguje tento stack také na HTC Wizadovi (MDA Vario)?
Nezpomaluje systém nebo nezabírá mnoho RAMky?[/QUOTE]
z xda:
correction
A2DP works 100% fine on the Wizard with these files..

1) I can put the system on standby and the music continues to play.
2) When I turn off bluetooth the sounds are redirected back to speakers.
3)of course the sound quality is good..

Now, I wonder if file transfers still work or not... got to try to confirm this and pop back to Wizard forum...

Takze to asi jede
matrad (267)|25.1.2007 10:42
Sice jsem zadne problemy nemel s BT, ale uz to tam mam a max. spokojenost. ;) Vse na prvni naslapnuti, zadne problemy.
jimmyjames_ce4you (199)|25.1.2007 17:30
Procetl jsem si na xda-dev vlakno o Widcomm na Vario, ale moc z toho nadseny nejsem...:( Pisou tam, ze s tim je dost problemu :( Neblikajici modrou LED pocinaje, nemoznosti zapnou BT po predchozim zapnuti-vypnuti konce...
Kazdopadne sem dost zklamany BT stackem od MS...uz kazdy prumerny mobil ma vice profilu nez tohle! Ale za cenu problemu s Widcomm,ktere popisuji na xda-dev mi to nestoji...
Taurus_old2dm (28)|25.1.2007 23:20
tak jsem to zkousel nainstalovat a porad mi to hazelo i po soft resetu, ze nemam dostatek pameti pro ovladac BT..pritom ramky volne asi 25 MB a mista v tel. taky...nevite nekdo co s tim?
Surgical (2364)|25.1.2007 23:24
No, fora doporucuji opakovat softreset, nekdy i 3x a vice za sebou, nez se to usadi....A taky pro zacatek k prvnimu spusteni disablovat jakykoli VoiceDialing soft....a povolit ho eventualne az posleze.
Taurus_old2dm (28)|25.1.2007 23:35
no softreset opakovan 10x a porad nic, tak uz nevim
kuzelnik (20)|8.2.2007 12:56
Skusil som to nainstalovat kvoli tomu,ze pri pocuvani hudby cez stereo sluchadla sa hudba cez original seka, ale po nainstalovani a puziti tohoto bluetooth sa seka este viac. Da sa s tym nieco robit? Mam Vario II.

A nedari sa mi to nejako odinstalovat, cez spravcu programov to odintalovava vyse 10 minut a nic, zamrzne a musim dat harverovy reset.
Dik
richard2 (150)|11.2.2007 10:19
Mně se to zase nedaří nainstalovat (vlastně ani rozbalit).
Chtěl jsem to vyzkoušet ve snaze rozchodit hlasovou navigaci přes reproduktory, ale asi mám smůlu
R.

Mira_s (2)|29.3.2007 16:13
No mě zase po instalaci přestane fungovat spojení s PC přes USB a přes BT ho nemůžu zprovoznit. Takže asi pro mě nepoužitelný, nebo vám to funguje?
Mira_s (2)|29.3.2007 16:20
Jo, ale zase je pravda, že je to asi jedinej způsob jak jsem zprovoznil GPS od nokie.....takže teď nevím co pro mě je lepší.....:mad:

navigace nebo USB k PC.....

poraďte prosím, jesti víte jak zprovoznit GPS od nokie se standartním BT ovladačem....


Dík moc:)