Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Outlook 2003 zůstává viset v paměti PC

Daniel Vitner (27)|21.1.2007 10:05
Dobry den,
mam problem s Outllookem 2003. Jakmile se po synchronizaci meho TyTNa a PC pokusim vypnout Outlook 2003, zustava viset v pameti PC (je zobrazena ikona dole v liste a po CTRL+ALT+DEL je videt v bezicich procesech, zabira cca 30 MB v pameti, coz je docela dost) . Pokud Outlook pustim bez toho, ze budu synchronizovat data s TyTNem, tak jej pote i bez problemu zavru. Nemate nekdo podobny problem? Chyba v nastaveni Outlooku to zrejme nebude, nebot by se nechoval v techto dvou situacich uplne odlisne. Jeste pro doplneni pouzivam Jeyo Mobile Extender, ActiveSync 4.2 a pro ukoncovani nebeziciho ActiveSyncu program Activsynctoggle.
Dik za kazdou radu
Dan
Wir2K (89)|21.1.2007 10:17
Jak to tak čtu tak vidím že mám naprosto stejný problém. Taky Outlook 2003 a Activesync 4.2 nic dalšího z toho co píšete nepoužívám. Bez spojení PDA a PC přes AS jde outlook v pohodě vypnout ale jakmile připojím PDA zůstane ikona v system trayi a nic:-( Takže problém musí být asi v konfliktu těchto dvou programů.
Daniel Vitner (27)|28.1.2007 13:37
Jeste jedno zjisteni. Pokud je Outlook 2003 pusten pred spustenim Activesyncu a samotnou synchronizaci, lze jej pote korektne ukoncit. Pokud je vsak spusten az po provedene synchronizaci, zustava viset v pameti a je potreba ho natvrdo "killnout".:?
Zdenek Malinsky (9781)|28.1.2007 14:29
[QUOTE="Daniel Vitner"]zabira cca 30 MB v pameti, coz je docela dost[/QUOTE]? Ty máš 386 nebo 486, že řešíš 30 MB paměti?
Po synchronizaci myslíš že se právě nesynchronizuje nebo že je PDA odpojené?
Ale jak koukám, tak sis už vlastně odpověděl sám. ;)
Daniel Vitner (27)|29.1.2007 20:40
Vidis, to me nenapadlo . To tam muzu nechat viset Outlook, pak treba dalsi 4 programy po 30 MB a vlastne to neresit.Opravdu rada hodna administratora.Hlavne, ze uz vim, kam se obratit s prosbou o radu nebo pomoc :disgusted:
ElSoft (1244)|29.1.2007 22:00
no stěžuješ si na špatném hrobu
Teď jsem to zkoušel Outlook vypnutej, připojim MDA nastartuje proces OUTLOOK.EXE a zabírá mi jen 25MB (héč), ale to není všecko a teď to teprv přijde .... po odpojení MDA od PC se zas proces OUTLOOK.EXE ukončí :cool:

jen doplním že mám verzi AS 4.5beta
Daniel Vitner (27)|30.1.2007 17:12
Vis ja si na nic nestezuju. Ja se jen ptam, jestli nema nekdo obdobnou zkusenost nebo radu jak pomoc. Ale reakce administratora ze 30 MB co to je at to neresim.....bez komentare. Jinak verze Activsyncu na to vliv nema. Pouzivam stejnou a zkousel sem i 4.2. Jen doplnim, ze synchrnizuji pres Bluetooth.

Edit:Zpusob,ktery popisujes mi funguje take. Zkus pripojit MDA, nech probehnout synchronizaci a pak pust Outlook 2003. Jakmile pristroj odpojim a pote chci Outlook zavrit zustava v pameti a nejde vypnout (pouze pres CTRL+ALT+DEL a ukoncit proces).....
vpe (148)|30.1.2007 18:22
Dej si update - ActiveSync 4.5 + vsechny zaplaty na Office.

Mam asi 3 roky NTB bez reinstalace a 100GB plnej disk a adresar Windows asi 10GB, dela mi to psi kusy, ale tohoto jsem si nevsiml, mozna proto, ze Outlook mam porad zapnuty. Pravda, obcas mi vytuhne, ale to jsem prikladal neporadku a mnozstvi pluginu v nem integrovanych (ISQ, Skype a asi 15 dalsich) :-)

Dej vedet, jestli to prestalo.
Daniel Vitner (27)|30.1.2007 18:28
Mam Activesync 4.5 BETA a vsechny zaplaty Office :?
jkubovic (45)|30.1.2007 21:14
Mne robil Outlook 2003 to iste, pomohlo zrusit profil a znovu ho vytvorit. Nezabudni najprv odzalohovat kontakty, kalendar a vsetku postu. Ja som zalohovat nemusel, mam to vsetko na Exchange serveri a v PST.
Daniel Vitner (27)|30.1.2007 23:03
Diky za radu, tak az bude cas odzkousim to a dam vedet ;)
ElSoft (1244)|30.1.2007 23:18
[QUOTE="Daniel Vitner"]......
Edit:Zpusob,ktery popisujes mi funguje take. Zkus pripojit MDA, nech probehnout synchronizaci a pak pust Outlook 2003. Jakmile pristroj odpojim a pote chci Outlook zavrit zustava v pameti a nejde vypnout (pouze pres CTRL+ALT+DEL a ukoncit proces).....[/QUOTE]
tak jsem opět vyzkoušel a opět 100% úspěšnost a to že se proces správně ukončí :)

pomalu bych začal hledat problém mezi kávesnicí a židlí, ale určitě by to chtělo zkušenosti i odjiných uživatelů

a teď mě napadlo, nepoužíváš např. Jeyo Mobile Extender?
osch (1330)|30.1.2007 23:24
Elsofte, [QUOTE="Daniel Vitner v prvním příspěvku"]...Jeste pro doplneni pouzivam Jeyo Mobile Extender...[/QUOTE]

Ale abych se přidal. Já, pokud zasunu do cihly sync kabel, tak se na PC automaticky spustí AS a začne synchronizovat. A přitom, aniž by byl stolní outlook spuštěn, provede se stažení nové pošty ze serveru do outlooku. To poznám tak, že mi ze systémové lišty vyskakuje upozornění na novou poštu. Taky se provede i jejich sync do PPC. Takže je jasné, že AS musí spouštět nějaký proces spojený s outlookem.
ElSoft (1244)|30.1.2007 23:42
no že jsem si to nedal do souvislosti hned :oops:
to Daniel: zkus ho odinstalovat a uvidíš. S ním jsem měla také občas problémy
Daniel Vitner (27)|31.1.2007 19:06
to ElSoft: Uz asi tri uzivatele zde psali, ze maji nebo meli podobny problem. Jeden moderator mi poradi at na to kaslu (co to je 30 MB v pameti), Ty mi poradis at zacnu hledat problem mezi kalvesnici a zidli......opravdu panove jeden lepsi nez druhej. Mimochodem ten Jeyo Mobile Extender jsi mi v jine casti diskuse poradil Ty sam.
Jinak dekuji vsem prispevatelum,kteri se mi snazi konstruktivne poradit. Vyzkousim zde vsechny vyse popsane rady a jakmile zjistim neco noveho, tak dam vedet ;) .
Surgical (2364)|31.1.2007 19:34
Hm. I kdyz problem, uvedeny Danielem, jednak nemam (Outlook2003, spusteny ActiveSyncem pri pripojeni PDA, vcetne Jeyo Mobile Extenderu, po odpojeni PDA se automaticky uvolni z pameti), jednak i kdybych mel, asi bych ho az za problem nepocitoval, presto si dovolim navrhnout pokus.

1)Vytvorit noveho(dalsiho) usera ve WXP (btw. o jakou se jedna verzi a jakym zpusobem instalovany, resp. patchovany/nepatchovany, nebo je to nejaka vyklestenina instalena pres nLite, s jakym antivirakem, firewallem a dalsimi softy, primo pristupujicim k systemovym opravnenim operacniho systemu), user potrebuje administratorska opravneni.
2)Pod timto uctem nejprve spustit Outlook (neb bude vyzadovat vytvoreni noveho profilu), po dokonceni reinstalovat pod timto uctem ActiveSync a pak vytvorit partnerstvi s cihlou. Dodrzet restart Woken, ke kteremu instalace ActiveSyncu vyzve, znovu se prihlasit pod novym userem.
3)Proverit, zda se bude chovat Outlook identicky po odpojeni PDA, nebo zda se bude z pameti uvolnovat....(bude).

P.S. problemy s WXP potazmo Outlookem2003 na stolnim kompu, dovolim si tvrdit, s vlastni problematikou WinCE, Windows Mobile apod. primo nesouviseji...
Daniel Vitner (27)|31.1.2007 19:53
Zkusim to od tech nejjednodussich reseni az po ta nejnarocnejsi;).
Jeste jednou dekuji za Vase podnety :)
Daniel Vitner (27)|1.2.2007 18:43
Tak vyse zmineny problem skutecne zpusoboval Jeyo Mobile Extender. Docela me to mrzi pac jsem si skrze nej zvyknul posilat SMS pres TyTNa :(
Vi nekdo o nejake jine aplikaci? Mimo jine pouzivam Kubik SMS DreamCom (perfektni program), ale pres Bluetooth se mi jej nepodarilo s TyTNem rozchodit. Jestli nekdo resil podobny problem a podarilo se mu to, rad se priucim.
Diky ;)
brona_ce4you (103)|2.2.2007 22:46
Problém s visícím outlook.exe ve správci úloh po jeho korektním ukončení mám také. Objevuje se však občas.Teď jsem to 2x zkusil a 50%/50%. Jednou jsem vypnul outlook, když právě probíhala synchronizace a to zůstal viset. Podruhé v klidovém stavu a správně se vypnul.

Mohu také podotknout, že ten Jeyo Mobile Extender nemám a nikdy jsem neměl.

Jelikož nechávám Outlook spuštěný pořád současně s PC a synchronizace funguje, neřeším to. Tedy jenom info pro vás, že to nemusí být v závislosti na Jeyo Mobile Extender.

EDIT: Teď jsem to namátkou zase zkusil. Ikdyž synchronizace neprobíhala a já vypnul Outlook standardní cestou, zůstal viset. Ovšem, jakmile jsem vyndal PDA z kolébky, Outlook z procesů zmizel.

bo
JoU81_ce4you (116)|4.2.2007 14:05
Tohle opravdu zpusobuje Jeyo, ja tohle resil uz pred nejakym rokem, ale niceho jsem se nedopatral, ale jelikoz mi outlook bezi v PC nonstop, tak uz to ani neresim. Mimochodem, delala to i verze 1.0
brona_ce4you (103)|4.2.2007 18:05
Nevím jak to jinak říci - Jeyo Mobile Extender nemám a nikdy jsem neměl. Tedy v mém případě to zcale určitě není ním.

bo
radekhulan (315)|4.2.2007 18:45
Měl jsem stejný problém při použití Jeyo Outlook Extender, vyzkoušel jsem i poslední verzi 2.5, a s tou navíc padá celý Outlook. Jeyo Outlook Extender šel pryč a místo něj jsem instaloval starší (z roku 2004), ale 100% funkční Jeyo Mobile Companion, na Outlooku zcela nezávislá aplikace. Navíc toho umí víc, než pouhé SMS a je o $5 levnější..
http://jeyo.com/companion.asp
vpe (148)|5.2.2007 08:21
na tom linku je verze z 2/2006 (alespon datum v archivu)
Daniel Vitner (27)|5.2.2007 14:04
to rADo2: Bezvadny, uz jsem jej nainstalil a zda se byt bez problemu ;) . Diky
pt_ce4you (2)|20.2.2007 17:08
Dovolím se připojit k tématu. Mám MDA Vario a od ActiveSync 4.0, přes 4.1 až k 4.5 mi to pořád dělá ten samý problém, t.j., že se mi množí spuštěné procesy Outlook.exe. Spotřebu paměti bych klidně ignoroval, ale oni se bohužel po probuzení počítače navzájem pokoušou a způsobí, že počítač začne hlásit divné hlášky jako že byl odpojen síťový kabel apod. Takže už rok žiji s tím, že PC nejde uspat, nýbrž je potřeba ho vždy hezky vypnout. Když jsem hledal řešení přes google, tak se mi potvrdilo, že problém objektivně existuje (bez ohledu na nějaké jeyo). Návrhy na řešení byly ve smyslu napiš si skript na zabíjení procesů... (viz např. http://bevhoward.com/ASync.htm#WCESCOMM). Asi mi nezbyde než jít cestou vytvoření nového profilu, i když se mi do toho vůbec nechce.