Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak
reklama

Adobe Reader LE v2.0

Matrix44 (134)|19.1.2007 19:45
Adobe Reader LE v2.0



Konecne dokonaly prehliadac PDF. Zaujimave je, ze aj ked sa jedna o produkt Adobe, tak zatial nie je volne dostupny. Je vytiahnuty z nejakej novej ROM-ky priamo pre HTC !

New this version: moje postrehy :)
- subor PDF moze byt kdekolvek v zariadeni, a prehliadac Adobe Reader LE v2.0 ho uz bez problemov najde.
- podporuje viacstranove subory PDF
- citatelny aj maly text, a nekvalitne texty po zoome
- po zoome dochadza k zaostrovaniu
- rychle nacitanie
- verzia je ENG, ale po naistalovani do HTC TyTN (s CZ lokalizaciou) mam AR LE v2.0 komplet v Cestine
- otvoril mi aj jedno PDF-ko, ktore mi v PPC neotvoril este ani jeden z testovanych PDF prehliadacov.
- zaujimave je, ze som potvrdil instalaciu na kartu, a AR sa naistaloval do pamate zariadenia, ale kedze ma len 1,9MB, a funguje fantasticky, tak uz do neho nerypem.

Download:
[CODE]http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/29198/Adobe_Reader_LE_v2.0.rar_1004.46kB.html[/CODE]

Majte sa,
Matrix44
Vlastislav Šťastný (275)|7.7.2007 10:36
Zajímavé, že tu za cca půl roku nebyla na tento příspěvek žádná reakce.
Ten odkaz je stále funkční. Jdu ho vyzkoušet.
kultus (418)|7.7.2007 10:54
tak to by me zajimalo jaky je rozdil oproti verzi ktera se da normalne stahnout na adobe strankach
stillo (49)|12.8.2007 13:51
[QUOTE="kultus"]tak to by me zajimalo jaky je rozdil oproti verzi ktera se da normalne stahnout na adobe strankach[/QUOTE]

Nainštaloval som Adobe Reader LE 2.0 na XDA mini S s českou lokalizáciou - to je presne to, čo možno čakať od .pdf prehliadača.

Porovnanie s Adobe Reader 2.0 for PPC:
- Menu Reader LE 2.0 je po inštalácií do lokalizovanáho WM5 v češtine (inak samozrejme v angličtine),
- zobrazovanie je výborné, vyhladzuje fonty po zväčšení,
- interface vyzerá konečne ako z 2007 roku.

Nainštaloval som Adobe Reader LE 2.0 bez problémov aj na FSC N560 - rozdiel "nebo a zem".
Adobe PPC 2.0 ako keby nevedel, že bezí na VGA displeji - fonty boli neostré, rozsypané.
Z verziou LE je to presne to, čo by užívateľ na VGA displeji čakal.
(porovnával som na dokumnete Sunnysoft Backup Manager 4.0.pdf)

Odporúčam!
BRunner (92)|12.8.2007 22:03
Oproti plné verzi ale nepodporuje funkci reflow, což ovšem tak nevadí, protože na většinu pdfek to stejně nefunguje.
Osobně preferuju xpdf, který dokáže vytáhnout a zobrazit pouze holý text.
stillo (49)|13.8.2007 06:50
[QUOTE="BRunner"]Oproti plné verzi ale nepodporuje funkci reflow, což ovšem tak nevadí, protože na většinu pdfek to stejně nefunguje.
[/QUOTE]

A ako je o označená plná veria Adobe Reader LE 2.0? Ja som si v programe nevšimol, že by mala nejaké obmedzenia.
Pravda je, že na reflow som zabudol - ale máš pravdu. Bolo treba text posúvať do strán, aby bol celý zobrazený.
BRunner (92)|13.8.2007 09:23
Já myslel verzi, která se stáhnout ofiko od Adobe. Tj. Adobe Reader for PocketPC 2.0 nebo jak se to přesně jmenuje.
Jerry Salcer (197)|21.8.2007 09:26
Tak jsem to taky nainstaloval, funguje skvěle, ale řekne mi někdo, kam se to instalovalo? Zvolil jsem instalaci na SD kartu, vytáhnul ikonu na Today a koukám průzkimníkem na kartu do programfiles a kdenic tunic. Jedině ve windousech v menu start programs je odkázek s ikonou. Mám WM5 na hp4700. Ví někdo jak adobe reader najít?
stillo (49)|21.8.2007 11:24
[QUOTE="Jerry Salcer"]Ví někdo jak adobe reader najít?[/QUOTE]

Odkaj je umiestnený "\Windows\ppc_adobereaderle.exe"
A link som našiel iba v \Windows\Start Menu\Programs\Addons
Jerry Salcer (197)|21.8.2007 11:34
Jojo, díky je to tam. Poněkud prapodivná instalace, když je vybráno na kartu a přitom se ti to vrazí s celýma 2MB do systému a ještě to není vidět ani v program files. Stejně by mě zajímalo, kdo tohle vytvořil, když to na adobe stránkách není. Repligo mi přijde lepší, sice to musíš přeblafnout, ale umí skvěle reflow, fullscreen a náhledy obrázků v pdf. Ale každej je zvyklej na něco jinýho, žejo.
stillo (49)|21.8.2007 11:50
Neviem, či iní na VGA displejoch majú to isté, ale ja som sa u FSC N560 na .pdf cez Adobe Reader 2 PocketPC nemohol pozerať. Fonty vyzerali pri zvacseniu ako na QGA, zubate, interface programu ako z 1996.
Jediné dobré bolo asi reflow.

Ak sa nemýlim tak reflow sa aplikuje iba na .pdf ktoré skopíruješ cez ActiveSync, inačej skopírovaný alebo stiahnutý .pdf je bez reflow (nie je prevedenie tagg-ovanie na dokumente).

Adobe Reader LE najdes na Adobe.com ale musis ho dat vyhladat na stranke. Je tam aj prospekt v .pdf ale o Reader LE SDK kit.

Skúsim pozrieť ten Repligo. Ak by pekne zobrazoval fonty pri zvacseni a robil reflow...asi ho skusim.

Žulda_ce4you (244)|21.8.2007 12:00
Zkuste PocketXpdf, jsem s ním velmi spokojený.
pocketxpdf.sourceforge.net
Jerry Salcer (197)|21.8.2007 12:26
Hele, u Repligo si prohlídneš celou stránku, stylusem si zvětšíš obrázek a pak reflow máš text jak malovanej a ostrej s možností několika velikostí zobrazení. Je fakt, že pokud šoupneš reflow, máš jen text bez obrázků, ty jsou jen v náhledu celý stránky, takže si prohlídnu obrázky a pak čtu text bez nich, kdykoliv přepínáš mezi reflow a celou stránkou. Jasně že celá stránka jde procentně zvětšovat a změnšovat i s textem. Fakt jsem nic lepšího zatím nenanšel, pokud chceš pdf nejen prohlížet, ale i pohodlně a ostře číst bez šoupání vodorovným posuvníkem. Sice Repligo není zadarmo, ale hodí se ti plugin do IE i ofisů na desktop, takže otevřeš libovolnou stránku či dokument a klikneš na ikonku repliga s nabídkou kam chceš uložit hotovej přeblafnutej dokument. Zkus to a uvidíš.
stillo (49)|21.8.2007 13:20
[QUOTE="Žulda"]Zkuste PocketXpdf, jsem s ním velmi spokojený.
pocketxpdf.sourceforge.net[/QUOTE]

A ako je to s českými znakmi? Zobrazujú sa korektne? Na stránke uvádzajú, že je to známa chyba pocketXpdf - "No support for non-western character encodings."

Som rád, že sa diskusia rozbehla, ušetrí nám to mnoho času pri výbere a hľadaní.
Skúšal niekto ClearVue pdf na VGA? Ako reflow a CZ/SK znaky?
Jerry Salcer (197)|21.8.2007 13:22
Český znaky Adobe LE i Repligo bez problému. Jo ClearVue jsem měl v HP jako prohlížeč pdf z fabriky, ale to je průser. Neexistovalo zobrazit stránku bez vodorovnýho šoupátka. ClearVue je téměř nepoužitelný. Funkce žádný, o možnosti vyhledávání v textu ani nemluvě.
Žulda_ce4you (244)|21.8.2007 15:57
PocketXpdf češtinu zobrazuje správně. RepliGo je taky super.
musashi (111)|30.8.2007 13:28
Umi Adobe Reader LE zobrazit dokument na fullscreen bez soupatek na krajich?
Nejak se mi to nepovedlo najit ... :(
Jerry Salcer (197)|30.8.2007 13:34
Nee, neumí. Blafnout do odstavce bez vodorovných šoupátek to umí akorát Repligo, jak jsem psal. A bezchybně. Jenže v textu zase nejsou obrázky, je to text v odstavci pro čtení, aby bylo jasno. U Repliga to znamená prohlídnou si celou stránku, pozvětšovat si k prohlídnutí obrázky a pak reflow pro čtení. Kdykoliv se lze vracet ke stránce v původní velikosti a zpět k textu pro čtení.
Sodja (45)|15.2.2009 01:02
Reflow umí samozřejmě Adobe Reader PPC 2.0 i na VGA, stačí přidat k exe souboru AcroRd32.exe.0409.mui
Vyhledávání souborů kdekoliv s danou příponou je vlastnost systému a nikoliv Adobe Readeru
Adobe Reader LE je sympatický tím, že běhá i na Smartphonech
Jerry Salcer (197)|15.2.2009 11:33
to Sodja : to me zajima, jak myslis pridat k exe souboru? Na Touch HD mi totiz reflow nefunguje a fakt bych to potreboval rozchodit. Popis mi prosim blize kde vezmu ten soubor s .mui Na Touch Cruisu bylo reflow normalne v menu zobrazrni pdf souboru a na HD mi to chybi. Diky
mako-z (3)|9.4.2009 22:07
[quote=Jerry Salcer]to Sodja : to me zajima, jak myslis pridat k exe souboru? Na Touch HD mi totiz reflow nefunguje a fakt bych to potreboval rozchodit. Popis mi prosim blize kde vezmu ten soubor s .mui Na Touch Cruisu bylo reflow normalne v menu zobrazrni pdf souboru a na HD mi to chybi. Diky[/quote]

Nuz tu mozes najst ako nato: http://www.mobilitysite.com/boards/windows-mobile-5/103786-how-force-hi_res_aware-true-vga-windows-mobile-5-0-a.html
Su tam aj prilozene subory ktore potrebujes, ale je potrebne zaregistrovat sa. Ak mas problem s anglictinou tak si skus tu stranku prelozit pomocou http://translate.google.com/translate_t#
Ja to tu trosku v kratkosti popisem lebo som to mal tiez problem rozchodit.
1.Stiahnes si z horeuvedenej stranky prilozene subory (ja by som ich bol prilozil ale neviem ako :oops: )
AcroRd32.exe.0409.mui
SetSecurity.exe
2.Pripojis svoje PDA a spustis subor SetSecurity.exe krory sluzi na vypnutie Security Prompt (to umozni alebo povoli spustat subory s koncoukou .mui). Subor mozes spustit aj na svojom desktope alebo skopirovat do svojho PDA a spustit tam. Po spusteni stlacis tlacitko: 'Security Prompt Off'.
3.Potom subor AcroRd32.exe.0409.mui skopirujes do priecinka Adobe vo svojom PDA, tam kde je exe subor pre adobe reader, t.j. AcroRd32.exe.
4.Nuz a ak tvoje PDA je v anglictine tak by to malo fungovat. No ak mas vo svojom PDA nainstalovanu cesku jazykovu lokalizaciu tak ti to nepojde kym subor AcroRd32.exe.0409.mui nepremenujes na AcroRd32.exe.0405.mui. Ak mas nemecku jazykovu mutaciu tak subor musis premenovat na AcroRd32.exe.0407.mui, atd. proste pre kazdy jazyk je ine cislo.
5.Enjoy :)
Tento subor: AcroRd32.exe.0409.mui je uz vlastne upraveny subor pre Adobe reader s anglickou jazykovou mutaciou. No na tom fore spominaju, ze ho mozes pouzit aj na ine programy vo svojom PDA ktore ti bezia na tvojom PDA s VGA displayom vo QVGA rozliseni (ale to som ja neskusal a tak nerucim za sposobene skody, ja som to skusal len na mojom PDA Loox 720 VGA WM 2003 SE pre aplikaciu Adobe reader a funguje to) napr:tam na tom fore uvadza ako priklad - iexploer.exe.0409.mui pre iexploer.exe ( proste ten subor premenujes takto: NazovSpustasiehoSuboruDanej Aplikacie.cisloJazyka.mui)
pre Adobe reader: NazovSpustasiehoSuboruDanejAplikacie - AcroRd.exe ; cisloJazyka - anglictina=0409, cestina=0405, nemcina=0407; a nakoniec .mui. Vysledok je subor: AcroRd32.exe.0409.mui (pre EN) alebo AcroRd32.exe.0405.mui (pre CZ) alebo AcroRd32.exe.0407.mui (pre DE)

To je vsetko z mojej strany. Dufam, ze to niekomu pomoze ;)
Jerry Salcer (197)|10.4.2009 09:35
Díky moc za pomoc. Mám promt OFF, ale prosímtě kam mám nakopírovat ten přiložený soubor? Nerozumím co znamená "priecinka". Jinak pda mám v angličtině. Zkoušel jsem ten soubor nakopírovat do adresáře windows, pak start/men/programs/ ale adobe reader stále nanbízí funkci reflow. Něco dělám blbě. Možná je to také tím, že AdobeLE jsem měl již nainstalované v základu na pda a proto nikde nemám soubor z programem Adobe. Nevím. Mohl bys mi ještě jednou objasnit kam to nakopčím? Díky moc za ochotu, adobe docela potřebuju pracovně a pořád šoupat dolev doprava je blbý.
mako-z (3)|10.4.2009 22:50
priecinok = adresář

Ale neviem ci Ti to pomoze z tym reflow, lebo ja som (mal) riesil problem ktory mal Stilo:
citujem Stila:
"Neviem, či iní na VGA displejoch majú to isté, ale ja som sa u FSC N560 na .pdf cez Adobe Reader 2 PocketPC nemohol pozerať. Fonty vyzerali pri zvacseniu ako na QGA, zubate, interface programu ako z 1996.Jediné dobré bolo asi reflow." koniec citacie.

Moj exe subor pre Adobe (AcroRd32.exe) je umiestneny tu : \Program Files\Adobe\Acrobat 2.0\Reader
A tiez neviem aky je rozdiel medzi Adobe Reader LE a mojim Adobe Reader 2 PocketPC. Ty mas tusim Adobe Reader LE, no ja mam naistalovany Adobe Reader 2 PocketPC. Mozno to nevadi. Skus a uvidis. Skusal som sa pozriet na reflow u mna a tiez je neaktivny. Mozno sa treba pohrat z nastaveniami a mozno pomoze to co spominal Stilo:

citujem:
"Ak sa nemýlim tak reflow sa aplikuje iba na .pdf ktoré skopíruješ cez ActiveSync, inačej skopírovaný alebo stiahnutý .pdf je bez reflow (nie je prevedenie tagg-ovanie na dokumente)." koniec citacie.

Vela zdaru. A ak by sa mi podarilo rozchodit reflow, tak dam vediet.

Jerry Salcer (197)|11.4.2009 09:17
Díky za typ. Zkusil jsem přeblafnout pdf dokument přes ASync, ale stále se funkce reflow nenabízí. Fonty jsou ostré jak žiletka, ale bude asi problém v tom, že já nemám adobe reader LE v program files, ale již v ROMce, takže nikde není žádný adresář s progamem adobe. To bude ono. Budu muset adobe reader LE stáhnout a nainstalovat, jako každý jiný program, jdu na to a dám vědět. Ještě jednou díky za podporu. Ozvu se, třeba to někdo jiný taky potřebuje číst pdf dokumenty trochu lépe než vodorovným posuvníkem, tak snad to pořeším.
Jerry Salcer (197)|11.4.2009 10:49
Takže zde je řešení, kdo má Adobe Reader LE již v zařízení z výroby. Tato funkce není pouze povolená v registrech, takže zde jsem našel jednoduchou úpravu, která zpřístupní tlačítko reflow a ani jsem nemusel provést SW reset:
Some devices, like the HTC Touch HD have this feature disabled by default. All we need to do to re-enable it – that is simply editing the registry as follows:
[code='css']HKEY_CURRENT_USER\Software\Adobe\AdobeReaderLE.25
change the value of EnableReflow from 0 to 1
soft reset[/code]
Úpravu lze provést TotalCommanderem přímo v pda. Hodně štěstí, konečně je Adobe Reader zase použitelnej.
icecat (156)|6.5.2009 22:34
NUze vyzkousel jsem nyni na ipaq 214 s 4" VGA displejem nekolik programku na cteni pdf, tak se podelim o nazory na ne:

[color=blue]Adobe reader 2.0 pro pocket pc[/color]
Des bes, mizerne zobrazeni, pismo kostrbate, nezvlada nektere pdf, celkove se mi interface nelibil, ruce od toho pryc. Toto jste asi vsichni vyzkouseli. Priznavam, ze zde zminovany upgrade grafiky jsem nedelal, hledam softik, ktery bude fungovat bez meho vyraznejsiho zasahu - nejde prece o windows, jen o drobnou aplikaci.

[color=blue]Foxit reader[/color]
Poradil si se vsemi typy pdf, co jsem v nem zkousel (at uz e-knihy stazene z webu, ci mnou scanovane dokumenty...), problemy jsou trosku v zobrazovani. Konkretne v navazovani stranek. Pokud totiz dolni okraj stranky dosahne spodniho okraje displeje, skoci dalsim posunutim hned dalsi stranka, tzn. pokud ctete text zejmena uprostred displeje a jste zvykli ho postupne posouvat, aby se prave ctene vety drzeny nekde uprostred, mate smulu. Musite cist prakticky posledni radek, jinak se vam stane, ze vam preskoci na dalsi stranku a budete se muset vracet. Nedomyslene. Posouvani je mozne pouze tlacitky. Pokud tapnete na displej stylusem, vyskoci male kolecko, s moznostmi, ze kterych si vybirate pohybem do stran. Tapnutim si muzete stranku tak i priblizit (nesmyslne blizko) ci oddalit (nesmyslne daleko). Pri tapnuti a pohybu do stran se muzete prepinat na dalsi stranky, ale to pouze v pripade, ze je stranka textu zmensena na velikost menzi nez displej (coz je ale velikost nectitelna). Uzitecnejsi je, kdyz vykoruzite stylusem kolecko jednim smerem, otocite displej o 90°. Na druhou stranu otocite druhym smerem. Kdyz je text zvetseny, ze presahuje stranku pda, pouze pak lze obraz posouvat stylusem. Jak mi prisla desktopova aplikace naprosto dokonala, tady me celkem zklamala. Cist se na tom da, ale dost krkolomne.

[color=blue]ClearVue PDF[/color]
Hodně strohý program, v některých pda nativně předinstalovaný. Obsahuje prakticky pouze dvě funkce - open a zoom... Nenabízí ani fullscreen, takže při čtení vám cenné místo na displeji bude zabírat jak rámeček menu, tak i posuvné lišty. Celkově je hodně pomalý, načítá vždy následující stránku, přičemž mu to trvá i několik sekund.

[color=blue]PocketXpdf[/color]
Tento soft má z mnou testovaných souborů nejmenší kompatibilitu s různými pdf formáty. Zatímco ostatní programy kromě adobe readeru 2.0 si poradily se všemi pdf, tenhle mi jich sežvejkal cca třetinu, zbytek hodí hlášku "Failed to load file." Zklamání :( Menu nabízí celkem standardní funkce - zoom, navigation, go to page. Příjemné jsou funkce rotation a view text only. Zde je možné nastavit velikost fontu až vga zoom, takže i ten samotný text je na vga dobře čtitelný.

[color=blue]Repligo[/color]
Netestováno - přestože jsem přímo ze stránek výrobce sosnul verzi pro pocket pc, nainstalovala se mi pouze desktopová verze.


[color=green]Adobe reader LE 2.5 (nekde stazena verze pro diamond)[/color]
V pohode si poradil se vsemi moznymi typy pdf. Zoom na šířku obrazovky s podporou vga a cleartype je zde samozřejmostí. Z funkcí zmíním též otočení displeje, ale zejména možnost si vybrat zobrazování po jednotlivých stranách (viz foxit), anebo navazující, kdy jde o jednu dlouhou souvislou stránku, přičemž oddělení stran jsou pouze naznačeny. Byl jsem tímto programem celkem nadšen, bohužel trošku mé nadšení ochladlo,když jsem dal fullscreen. Jestliže jsem dal fullscreen v portrait mode a pak otočil displej hardwarovým tlačítkem na landscape, zůstala zobrazená stránka ve velikosti portrait mode, čili prostě se neroztáhla přes celou šířku. Toje ale drobnost proti tomu, že jakmile dám fullscreen, nemám možnost se z něj vrátit :( No moc cool to není, ale to přičítám tomu, že jde o verzi pro diamond, takže si asi jen nerozumí s mým ipaqem 214. Když chci z fullscreenu pryč, musím prostě hardwarovým tlačítkem reader zavřít. Třeba v tomto budete mít někdo větší štěstí. I tak ze zmíněných testovaných programů považuji tento za nejlepší a nechám ho v pda jako hlavní pdf reader.