Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kterou klávesnici? Resco & SPB & Sunnysoft? Anketa

jerryk_ce4you (8)|18.1.2007 10:28
Kterou z uvedených klávesnic použiváte a proč?
Termiter (147)|18.1.2007 11:19
Používám na TyTNovi klávesnici od Šamana viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=18607 s SIPChange (https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=1312) plus příslušný sim.txt (https://www.ce4you.cz/forums/download_file.asp?f=6203&d=/files/forums/cz/0000185008/sym.txt) pro HW klávesnici.

Je to jednoduché, zadarmo, funguje to.

Měl jsem tam IW a jsem rád, že už ho nemám. Neskutečně to zpomalovalo systém, ale o tom už se tu popsalo monitorů...
osch (1330)|18.1.2007 15:24
Resco pro svůj design a české znaky,
SpbFullScreenKeyboard pokud píšu za chůze či v dopr. prostředku.
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2007 15:43
Jelikož nepoužívám plnou lokalizaci, ale občas se hodí diakritika, tak používám Resco.

PS: Zapomněl jsi na klávesnici od mobilnaut.cz, kteří udělali lokalizaci pro E-teny.
Wuffi (1599)|18.1.2007 17:57
Resco. Spolehliva, rychla, funkcni (upraveno 25.1.2007: verze IW dodana se zarizenim zpusobovala na mem zarizeni problemy).
weszter (231)|18.1.2007 19:03
no já bych rád používal hardwarovou Belkin wireless keyboard s možností psaní českých znaků, ale jediný způsob jak toho docílit, na který jsem přišel, je mít zapnutou podporu HW klávesnic v software IW od sunnysoftu. nebo existuje jiný způsob jak použít HW klávesnici s českými znaky?

používám tedy IW sunnysoft a pro psaní na cestách SPB fullscreenkeyboard.
Viktor Čistič (117)|18.1.2007 21:47
Jelikoz nepouzivam velkou lokalizaci,presel jsem z IW na Resco.Dobra je funkce rychleho vkladani predefinovanych slov primo do textu.
urys (402)|18.1.2007 22:19
jako Termiter pouzivam klavesnici od Samana, je free, je jednoducha, splnuje svuj ucel, nepotrebuji mit grafickou klavesnici s odlisnou barvou a 3d tlacitkama

urys
TheMelin (1642)|18.1.2007 22:41
Jelikoz uz mam dlouhou dobu koupenou Resco keyboard, pouzivam ji. Jinak bych urcite pouzival Samanovu klavesnicku, ktera je dostacujici. Bohuzel v te dobe jeste nebyla.
jval (453)|19.1.2007 13:39
Ja pouzivam Interkey, protoze jsem na ni byl zvykly z lokalizace od Moravie.
kenika (50)|21.1.2007 19:06
Ja jsem otestoval Hi keyboard, především Full je vynikající a o 100% lepší než od SPB. Dokonce má i český skin, spolupracuje s českým doplňováním slov... psaní i na stroji bez klávesnice je hodně, hodně luxusní....

HiKeyboard na PocketGear.com
brona_ce4you (103)|22.1.2007 23:50
Já používal doposud Sunnysoft. Na základě této ankety jsem vyzkoušel Resco a líbí se mi. Jen se teď nemohu zbavit té Sunnysoft. Respektive chtěl bych si ji nechat nainstalovanou, jen si nastavit jako default tu Resco. Jak to mohu udělat?

V start/nastaveni/osobní/zadávání mám nastavenou metodu zadávání Resco Keyboard. Přesto mi někdy vyskočí Sunnysoft.

Je to tak, že jakmile u aplikace jednou po vyskočení Sunnysoft změním na Resco, už ji tam budu mít napořád?

děkuji, bo
osch (1330)|22.1.2007 23:56
to brona: pomůže toto.
Ludo (45)|23.1.2007 17:27
Zdravím všetkých,

používam klávesnicu Sunnysoft dodávanú s veľkou lokalizáciou k plnej spokojnosti, Resco je tiež fajn, hlavne full screen a skinovateľnosť.

Chcem Vás poprosiť o váš názor na klávku na www.tengo.net. Na vstupnej stránke sa nezľaknite divne sa usmievajúcej ázijskej dievčiny - na videu vám ukáže, ako rýchlo dokáže s touto klávkou pracovať.
Mal som nainštalovaný trial, podľa môjho skromného názoru nič lepšie neexistuje, aspoň pokiaľ ide o rýchlosť písania. Existuje aj full screen mode. Problém je, že nepodporuje CZ ani SK, takže je zatiaľ nepoužiteľná. Vie sa "naučiť" slová a výrazy, ale je to veľmi zdĺhavý proces, ktorý som po pár týždňoch vzdal. Ale napr. v angličtine alebo v nemčine je to paráda! Asi 3 mesiace som otravoval programátora, aby vyrobil nejaký CZ/SK - language pack, ale zatiaľ nechce.

Ludo
brona_ce4you (103)|24.1.2007 12:20
Jak už jsem psal v minulém příspěvku, Resco klávesnice se mi líbí. Při používání jsem však narazil na jednu drobnost, která mi život s ní však komplikuje. Jsem zvyklý (z PC i NB) mít klávesnice QWERTZ. Resco je však QWERTY a já nenašel možnost přepnutí. Znáte někdo řešení?

V opačném případě se budu musel holt vrátit k SUNNYSOFTu.

děkuji, bo
TheMelin (1642)|24.1.2007 12:54
Už se to tu řešilo. Z hlavy teď nevím přesně názvy souborů buď zkus hledat, nebo zkus najít v adresáři, kde máš nainstalovaný Resco soubor czech.něco. Edituj ho v notepadu a přepiš Z na Y a Y na Z ;)
brona_ce4you (103)|24.1.2007 13:06
Děkuji, to vlákno jsem našel (https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16602), ikdyž poslední verze Resco už má soubory pojmenované jinak.

\Program Files\Resco\Languages\CZ.map

Přesto postup zůstává stejný. Jen dodám, že je potřeba měkký reset, aby to klávesnice zaznamenala.

Děkuji za pomoc, bo
k.karel_ce4you (147)|25.1.2007 00:00
Používám Resco, celkem k plné spokojenosti až na jednu drobnost, klavesa Back Space se mi občas chová divně a maže znaky jen za kurzorem, misto před kurzorem.
radekhulan (315)|25.1.2007 01:24
Používám InterKey Pro. Na rozdíl od oblíbeného Resco KBD má totiž skvělé doplňování českých slov, což šetří hromadu "úhozů stylusem".
zidane_ce4you (244)|25.1.2007 07:43
[QUOTE="Wuffi"]Resco. Spolehliva, rychla, funkcni (coz se neda rict o balastu dodanem spolecnosti SunnySoft dodanem v baleni.).[/QUOTE]
Dobrý den,
můžute prosím specifikovat problémy, které máte s produktem/lokalizací InterWrite?
Děkuji.
v.koutensky (97)|25.1.2007 08:55
Odpovim mozna trochu za kolegu - klavesnice jako takova je fajn, ale pri nahrani spolu s "velkou" lokalizaci se z meho looxe 560 stava dychavicny slimak. Nahrat pouze "malou" lokalizaci je diky vasi (z meho pohledu nesmyslne) licencni politiky nemozne, aniz bych kupoval stejny(z meho pohledu) produkt jeste jednou.

Pouzivat postup vymsleny R.H. k odstraneni lokalizacnich souboru nebudu, protoze to rychlosti nepomuze. Ergo prichazi na radu RESCO.
zidane_ce4you (244)|25.1.2007 09:03
Dobrý den,
lokalizace ve verzi PRO využívá implementovanou podporu MUI v OS, tzn. z MUI satelitních knihoven jsou při načítány součásti obsahující mimojiné překlad. To, že dojde k určitému zpomalení je logické, protože je volána další knihovna obsahující překlady. Pokud máte návrh na jiný model, kterým lokaliizovat tak ji určitě rádi uvítáme.
Pokud si vypnete lokalizaci systému ve verzi PRO tak tímto přepnete verzi PRO do režimu verze SMALL tzn., že MUI knihovny nejsou vůbec načítány a jsou deaktivovány (můžete je tedy smazat ad. postup od R.H.). Tzn. není vůbec třeba instalovat Verzi SMALL...
Wuffi (1599)|25.1.2007 09:47
Jiz zadne neb jej jiz nepouzivam :D

Predtim - na mem stroji s puvodni ROM a puvodni verzi IW dodanou v ExtROM - vyrazne zpomaleni systemu a to pri pouziti pouze male (!!!) lokalizace, deseti a vice sekundova prodleva pri vysunuti HW klavesnice (ano, je to zpusobeno malou lokalizaci, kdy se panel SIP IW z nejakych zahadnych duvodu musi na chvili aktivovat - uzivatel musi cekat, pote problikne SIP panel IW, pote je teprve mozno normalne psat, vetsinou se objevi cast znaku co uzivatel psal behem teto vynucene prodlevy)

Bez zajimavosti take neni fakt ze stav po odstraneni IW (male lokalizace!!!) ze systemu klasickym procesem pres "Remove Programs" se ani zdaleka neda nazyvat stabilnim(!!!) a tak je jedinou "slusnou" cestou jak se IW zbavit HR a neinstalovat jej z ExtROM.
Pokud odinstaluji ze systemu napr. zminovany Resco Keyboard Pro, system je i nadale stabilni.
v.koutensky (97)|25.1.2007 09:48
Jiny navrh pochopitelne nemam, PDA je pro me primarne pomocnik pri praci a castecne konicek, tudiz Vasim programatorum nemuzu konkurovat. Nicmene to taky neni moje prace :-)

Bohuzel i pri vypnuti lokalizace, zustava Loox pomaly. Nevim cim to je, ale zpomali ho proste fakt ze je v nem lokalizace nainstalovana (tedy z meho laickeho pohledu, sw inzenyr by to mozna videl jinak); Bez ni jede jak z praku. Pomerne dlouho jsem s tim elaboroval a zkousel hromadu kombinaci vzdy po HR, a myslim ze chyba neni mezi moji klavesnici a zidli.

Jen abych predesel nedorozumeni - nijak se nechci navazet do Sunnysoftu, v zasade jsem chtel jen odpovedet na otazku kde je problem s IW.
Duddits (217)|25.1.2007 09:58
[QUOTE]je volána další knihovna obsahující překlady. Pokud máte návrh na jiný model, kterým lokaliizovat tak ji určitě rádi uvítáme.[/QUOTE]

Nejsem programator,ale proc nepredelat knihovny puvodni? Brani tomu licence?
zidane_ce4you (244)|25.1.2007 10:08
Tak to zpomalení nějak zkuste prokázat, protože námi prováděné testy nic takového neprokázaly.
Stejně tak testy dalších uživatelů:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19587
K deinstalaci:
IW si po sobě všechno "uklidí" takže nevím v čem by měl být problém.
zidane_ce4you (244)|25.1.2007 10:12
[QUOTE="Duddits"][QUOTE]je volána další knihovna obsahující překlady. Pokud máte návrh na jiný model, kterým lokaliizovat tak ji určitě rádi uvítáme.[/QUOTE]

Nejsem programator,ale proc nepredelat knihovny puvodni? Brani tomu licence?[/QUOTE]
Protože mimojiné jsou originální knihovny v ROM, tudíž by došlo k destabilitě systému pokud by se šlo touto cestou.
Lokalizace využívá jak jsem psal MUI systém, je vytvořena standardně, postupy dle přísné specifikace.
V minulosti bylo možné u historických verzí OS platformy PocketPC nahrazovat originální knihovny lokalizovanými knihovnami.
v.koutensky (97)|25.1.2007 10:24
Uprimne, nevim jak to udelat. Exaktne kvantifikovat dojem "ulepene", coz je pocit ktery mam z reakci sveho pda s nainstalovanym IW, pujde tezko. Nevim jakym benchmarkem to potvrdit. Ve chvili kdy by me to nejak existencne palilo, bych to asi resil vic, ale muj zivot neni bez IW nijak ochuzen, coz pomerne zasadne snizuje mnozstvi casu, ktery jsem ochoten venovat snaze prijit tomu na kloub :-)

Navic, protoze je pro me PDA v praci dost dulezite, snazim se potlacit vrozenou zvidavost a nedrbat do nej kdyz funguje tak jak ma. Coz je v mem pripade kombinace zadna lokalizace + RESCO
TheMelin (1642)|25.1.2007 10:25
U WM6 by se to mělo zlepšit. Uvidíme co to přinese ;)
zidane_ce4you (244)|25.1.2007 10:29
[QUOTE="v.koutensky"]Uprimne, nevim jak to udelat. Exaktne kvantifikovat dojem "ulepene", coz je pocit ktery mam z reakci sveho pda s nainstalovanym IW, pujde tezko. Nevim jakym benchmarkem to potvrdit. Ve chvili kdy by me to nejak existencne palilo, bych to asi resil vic, ale muj zivot neni bez IW nijak ochuzen, coz pomerne zasadne snizuje mnozstvi casu, ktery jsem ochoten venovat snaze prijit tomu na kloub :-)

Navic, protoze je pro me PDA v praci dost dulezite, snazim se potlacit vrozenou zvidavost a nedrbat do nej kdyz funguje tak jak ma. Coz je v mem pripade kombinace zadna lokalizace + RESCO[/QUOTE]
V podstatě s Vámi souhlasím, je to právo volby uživatele...nelze polemizovat s preferencí uživatele (někomu vyhovuje ten produkt, jinému zase jiný produkt).
Mě jde spíše o to, že když někdo označí náš produkt slovy: "(coz se neda rict o balastu dodanem spolecnosti SunnySoft dodanem v baleni.)." tak by to měl také nějak prokázat, specifikovat, proto jsem do této diskuse vůbec vstoupil...
Nejde mi o to někoho přesvědčovat, aby používal ten či onen produkt, ale když někdo útočí na náš produkt tímto stylem tak mě zajímají jeho důvody pro tato tvrzení.
Wuffi (1599)|25.1.2007 10:30
Nejsem betatester SS a uz vubec ne placeny, se stiznostmi uzivatelu tedy muzete udelat minimalne 2 veci:

- rici "dokazte to", nic nedelat a cekat
- podivat se co by mohlo byt spatne

Ad uklid...

Po odstraneni IW pres "Remove Programs" doslo behem dne k asi 6 zasekum PDA - pote jsem jiz nevydrzel a provedl HR.

Kazdopadne svou zminku o balastu velmi rad zmenim na informaci ze se jednalo o balast v dane verzi ktera byla dodana s mym zarizenim, paklize nove verze IW mnou zminovane chyby odstranuji.
xtonda (811)|25.1.2007 10:32
[QUOTE="rADo2"]Používám InterKey Pro. Na rozdíl od oblíbeného Resco KBD má totiž skvělé doplňování českých slov, což šetří hromadu "úhozů stylusem".[/QUOTE]

Je to nějak výrazně lepší než doplňování v InterWrite? Mě totiž doplňování slov vzhledem k českému tvarosloví moc praktické nepřišlo, občas to pomůže, ale většinou to akorát překáží.
v.koutensky (97)|25.1.2007 10:35
zidane: s tim se neda nez souhlasit...
wuffi: betatesteri sice nejsme, ale clovek by si myslel ze by mohlo fungovat neco jako "komunitni princip" - tedy ze clovek poskytne vyrobci primerenou zpetnou vazbu, aby mohl svuj produkt vylepsit. Ale to je asi na kazdym...
radekhulan (315)|25.1.2007 10:50
[QUOTE="xtonda"][QUOTE="rADo2"]Používám InterKey Pro. Na rozdíl od oblíbeného Resco KBD má totiž skvělé doplňování českých slov, což šetří hromadu "úhozů stylusem".[/QUOTE]

Je to nějak výrazně lepší než doplňování v InterWrite? Mě totiž doplňování slov vzhledem k českému tvarosloví moc praktické nepřišlo, občas to pomůže, ale většinou to akorát překáží.[/QUOTE]

Ne, je to to samé. Používal bych dále InterWrite (Pro) změněný na Small, nicméně, po upgrade TyTN na SuperCID a poslední 1.35 verzi ROM se OEM InterWrite nechce instalovat jako licencovaný, tak jsem koupil InterKey. Oba produkty (Sunnysoft vs Penreader) stojí cca 600 Kč, a já chtěl vyzkoušet něco nového..

Jinak řečeno, pokud ti funguje InterWrite, není důvod změny za InterKey.
Termiter (147)|25.1.2007 10:51
Měl jsem originál Wizarda (Qtek 9100) a teď mám originál TyTNa. Obojí s předinstalovanou češtinou od Sunnysoftu. U Wizarda jsem ji měl poměrně dlouho (zkoušel jsem malou i velkou - změnu v rychlosti PDA jsem nezaznamenal), než jsem se odhodlal udělat HR a zkusit to bez ní. Najednou byl Wizard svižnej v reakcích na tapnutí, přetaktovat ho nebylo třeba.

U TyTNA to bylo hodně podobné. Měsíc jsem měl malou češtinu (kvůli problémům s bankovníma SMS). Pak jsem udělal HR, neinstaloval IW a najednou jsem měl v ruce jiný stroj. Jako bych mu stříknul adrenalin do plošňáku.

Klávesnici na obrazovce používám zřídka, vždyť mám vysouvací. A když už ji použiju, stačí ta jednoduchá od Šamana. A to podotýkám, že všechno píšu česky a ne cesky. Jiné varianty jako Resco a podobně jsem ani nezkoušel. Za prvé necítím potřebu, jelikož jsem spokojený, a za druhé jsou placené.

Říkejte si, že to není možné a dávejte sem důkazy proč to není možné. Subjektivně mi IW zpomaluje hlavně odezvy systému, práce bez něj je svižnější.
Wuffi (1599)|25.1.2007 10:54
Ano, zpetnou vazbu poskytuji autorum nekolika aplikaci, Tva pripominka tedy neni na miste. Autori vetsinou take o pripominky stoji a jejich reakce jsou odpovidajici. V nejhorsim pripade napr. "U ostatnich zarizeni tato funkce funguje, na TyTNu vsak ne, vypujcime si jej na testovani a uvidime". Tedy ponekud jiny pristup k reseni problemu.
Takto situaci vnimam u zahranicnich autoru, u ceskych vcetne SS ne, jak se ostatne kazdy muze presvedcit z reakci ve forech. Ty se vetsinou zmeni az kdyz se do SS "pusti" vice uzivatelu najednou.
v.koutensky (97)|25.1.2007 10:55
peace my friend...sou dulezitejsi veci na svete :-)
zidane_ce4you (244)|25.1.2007 11:02
[QUOTE="Wuffi"]Ano, zpetnou vazbu poskytuji autorum nekolika aplikaci, Tva pripominka tedy neni na miste. Autori vetsinou take o pripominky stoji a jejich reakce jsou odpovidajici. V nejhorsim pripade napr. "U ostatnich zarizeni tato funkce funguje, na TyTNu vsak ne, vypujcime si jej na testovani a uvidime". Tedy ponekud jiny pristup k reseni problemu.
Takto situaci vnimam u zahranicnich autoru, u ceskych vcetne SS ne, jak se ostatne kazdy muze presvedcit z reakci ve forech. Ty se vetsinou zmeni az kdyz se do SS "pusti" vice uzivatelu najednou.
[/QUOTE]
Nerozumím Vám, chcete říct, že se v naší sekci fóra "Sunnysoft" nevěnuji uživatelům směřujícím dotaz či problém na náš software dostatečně?
Bohužel stěží z časových důvodu dokáži sledovat tuto sekci takže pokud někdo reportuje problém někde jinde v celém fóru tak to je bohužel na nesprávném místě.
Není snad z mých příspěvků zřejmé, že o připomínky stojím ?
Dále, není mi známo, že byste jakékoliv problémy reportoval přímo nám, tudíž opět nevím kde jste došel k těmto závěrům.
Termiter (147)|25.1.2007 11:07
Moderátor fóra by neměl rozmělňovat téma vlákna. Tohle téma je "Kterou z uvedených klávesnic použiváte a proč?" Dejte sem odkaz na vlákno jako "Proč je IW pomalý, pomozte nám jej vyladit" a přesuňte se tam.
Wuffi (1599)|25.1.2007 11:09
Ale ja jsem klidny:) Dobre, priste se vystriham pouzivani ostrejsich slov jako je balast apod., a dam pouze v ramci slusnosti a dobrych mravu najevo nespokojenost s verzi IW ktera byla dodana s mym zarizenim.

Kazdopadne shrnuti:

IW jsem mel na vice zarizenich a ve vice verzich, nez je pouze IW 9.1 na HTC TyTN. Bohuzel se nejedna o bezchybny produkt a bohuzel nebyly problemy pouze s IW 9.1 a pouze na HTC TyTN. Z tohoto duvodu jiz k tomuto produktu nepocituji duveru a z tohoto duvodu jej do nynejsich ci budoucich zarizeni nebudu instalovat, budu se jej zbavovat a nahrazovat produkty jinych spolecnosti, se kterymi nemam negativni zkusenosti. Je mozne ze nove verze v budoucnu nektere problemy odstrani, proto nebudu oznacovat produkt jako takovy za balast, samozrejme mam vsak pravo ventilovat sve predchozi negativni zkusenosti a pravo upozornovat na reseni ktera jsou dle meho mineni lepsi a zpusobi ostatnim uzivatelum mene nesnazi.
ce4youmda (1)|30.1.2007 20:52
Ahoj, zkuste Bt klavesnici od Targusu, www.targus.com. je mala, lehka, ma dokonce gamepad a je podsvicena. V praze ji ma Asbis, v HK Solid.
Tom
matrad (267)|30.1.2007 21:48
[QUOTE="zidane"]Tak to zpomalení nějak zkuste prokázat, protože námi prováděné testy nic takového neprokázaly.
IW si po sobě všechno "uklidí" takže nevím v čem by měl být problém.[/QUOTE]
Ma zkusenost napr: S200 po HR s IW TT 5.21 minuta 30...
bez IW zase po HR 25 vterin
Obdobne to bylo i na TyTNovi...
Nehlede na to, ze system s IW byl nestabilni (bohuzel i po odebrani).
A na tech par slovicek nepotrebuju tuto "brzdu systemu". Pouze muj nazor a postreh.

Takze ja rikam RESCO, duvod? stabilita bez dopadu na rychlost systemu. A pro ty co maji slabsi zrak SPB pres cely displej ;)