Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vše o E-ten Glofiish X500 aneb klávesnici nepotřebuji

Lucasx500 (12)|18.1.2007 01:03
Mám X500 a můžu doporučit zatím nejlepší PDA co sem používal. Zakoupil jsem stejně jako před tím M600+ hned co se to u nás dalo a narozdíl M600+ dá se používat hned a vše funguje. ( pzn. M600+ s lokalizací byla použitelná až po dvou měsících po záplatách) skoro jsem zanevřel na E-TEN.

maximální + dávám výkonu GSM modulu často se pohybuji ve špatném sig a X500 má vynikající příjem a dokonce je mne i slyše.
:D neskutečné


takový dotázek: neví někdo jak nastavit hlasité zvonění když mám připojené sluchátka ??


Lokalizace od nonSunnysoftu mne příjemě překvapila myslím že je dobře vytvořena dost bylo monopolu
Tomáš Kubec (749)|18.1.2007 01:20
[QUOTE="Lucasx500"]Lokalizace od nonSunnysoftu mne příjemě překvapila myslím že je dobře vytvořena dost bylo monopolu[/QUOTE]

Díky ;)

Roonwild (24)|18.1.2007 09:36
Zdravím X500 mi prisla vcera a mile me prekvapil Fotak a GPS horsi je to s telefonni aplikaci. Pouzival sem predtim MDA Compact a zvykl si na Inteldialer ktery byl super ted nemohu ani za svet nakofigurovat rychla tlacitka tak jak sem to mel puvodne (pro rychlou volbu je nejaka priserna aplikace kterou jsem odinstaloval a ted nefunguje vubec). Neexistuje nekde ke stazeni tato aplikace? A pak resim dalsi problem jak v Interwrite napsat interpunkcni znameka jako treba hacek nad c ;-) poradi nekdo?
plachow_ce4you (159)|18.1.2007 12:03
Roonwild: viz sousední fórum o M700:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=20831
geoRG77_ce4you (120)|18.1.2007 17:42
[QUOTE="Roonwild"]A pak resim dalsi problem jak v Interwrite napsat interpunkcni znameka jako treba hacek nad c ;-) poradi nekdo?[/QUOTE]Jen chci upozornit, že se nejedná o Interwrite ani nic podobného, je to prostě česká klávesnice. Pokud jste ji již nainstaloval (viz přiložené CD nebo http://www.mobilnaut.cz/podpora/?r=2) stačí kliknout na ikonku klávesnice, kliknout vedle ikonky na šipku, ve výběru zvolit českou klávesnici a můžete psát č i Č :)
Lucasx500 (12)|18.1.2007 22:41
Docela mne překvapuje jak je měký display to sem na PDA ještě neviděl aby při dotyku udělal obraz vlnky. na x500 že by daň za tu šířku?
Tomáš Kubec (749)|18.1.2007 22:51
[QUOTE="Roonwild"]Neexistuje nekde ke stazeni tato aplikace?[/QUOTE]

pokud myslíte tu dodanou E-TENem, tak tu můžete obnovit pomocí Aplication Recovery

Roonwild (24)|19.1.2007 10:27
Pratele kazdopadne dekuji za cenne rady. Nakonec se mi povedlo prekonfigurovat tlacitka az pomoci Resco registry editoru.Ted cekam na 2GB Micro kartu a nahraju mapy uvidime jak to bude slapat.
jval (453)|22.1.2007 09:27
Muzete prosim nekdo vystavit fotografie dodavaneho pouzdra???

Chtel bych to nosit na opasku a podle toho co jsem videl v recenzich, tak je k tomu dodavane nejake dost buclate.

Diky
Frantisek1_ce4you (26)|22.1.2007 11:55
Dobry den,
prosim Vas o takovou info: mam (uz jsem vlastne prodal) , tak ze mel jsem HP
6915, celkem to chodilo, ale ty problemy s telefonovanim - no uz jsem ho prodal. Prosil bych o informaci, jak reaguje ETEN na prijem ci sestreleni hovoru - trva mu to dlouho - na HP to bylo i 5 sekund. Pak me zajima jak kvalitni je telefonicky hovor- neni to moc zahuhnane, jesou tam nejake vysky, nezni to jak nejake plastove chrchlatko?
Dekuji
Frantisek
Frantisek1_ce4you (26)|22.1.2007 11:59
[QUOTE="Lucasx500"]Mám X500 a můžu doporučit zatím nejlepší PDA co sem používal. Zakoupil jsem stejně jako před tím M600+ hned co se to u nás dalo a narozdíl M600+ dá se používat hned a vše funguje. ( pzn. M600+ s lokalizací byla použitelná až po dvou měsících po záplatách) skoro jsem zanevřel na E-TEN.

maximální + dávám výkonu GSM modulu často se pohybuji ve špatném sig a X500 má vynikající příjem a dokonce je mne i slyše.
:D neskutečné
Dobrý den, odkud jste ? Chtěl bych se přijet podívat.



takový dotázek: neví někdo jak nastavit hlasité zvonění když mám připojené sluchátka ??



Lokalizace od nonSunnysoftu mne příjemě překvapila myslím že je dobře vytvořena dost bylo monopolu[/QUOTE]
Lucasx500 (12)|22.1.2007 12:31
[QUOTE="Frantisek1"]Dobry den,
prosim Vas o takovou info: mam (uz jsem vlastne prodal) , tak ze mel jsem HP
6915, celkem to chodilo, ale ty problemy s telefonovanim - no uz jsem ho prodal. Prosil bych o informaci, jak reaguje ETEN na prijem ci sestreleni hovoru - trva mu to dlouho - na HP to bylo i 5 sekund. Pak me zajima jak kvalitni je telefonicky hovor- neni to moc zahuhnane, jesou tam nejake vysky, nezni to jak nejake plastove chrchlatko?
Dekuji
Frantisek[/QUOTE]

jj taky sem používal 6515 a stejný problém ve špatném signálu to jednoduše zavěsilo dost často. Zvuk u X500 je dobrý řekl bych normální jenom při použití přiloženého drátového headsetu tam druhá strana slyší prej ozvěnu.
stejné je to i při velkém zesílení při normálním telefonování při BT HF je to OK
Jirkac_ (269)|22.1.2007 12:37
Tady jsou :-)

Lucasx500 (12)|22.1.2007 12:40
[QUOTE="jval"]Muzete prosim nekdo vystavit fotografie dodavaneho pouzdra???

Chtel bych to nosit na opasku a podle toho co jsem videl v recenzich, tak je k tomu dodavane nejake dost buclate.

Diky[/QUOTE]

M600+ je na opasek dobrá trošku tlusčí ale v poho. Bohužel X500 má jenom takvé otevirací pouzdro do kapsy a ne na opasek.
Nemáte někdo pouzdro na X500 otestované vhodné na opasek? taky by se mi hodilo Chvíli jsem používal pouzdro s M600 ale není to nic moc je hodně volné
jval (453)|22.1.2007 12:41
No jak tak na to koukam, tak nic moc, je to sice kvalitni pouzdro, ale na noseni na opasku to nebude to prave orechove.

Ma to vubec klip na pasek??

Nebyla by foto z druhe strany???

Dekuju
Lucasx500 (12)|22.1.2007 16:23
nemá je to stejné jako zepředu

Necituj předchozí příspěvek.
jval (453)|23.1.2007 08:14
Boze, to je bida.
Proc nedodavaj stejny jako je u m700.

No co nadelam, zatim stale vaham jestli x500 a nebo m700.

Dosud jsem klavku nepotreboval, ale MDA2 nemelo WiFi a tak jsem ani nemohl byt pripojen k netu. Tady uz budu moct a tam by se mozna ta klavesnice hodila na nejaky chaty a ICQ.
Zdenek Malinsky (9781)|23.1.2007 09:02
to jval
Většina defaultních pouzder, dodávaných k PDA je spíš jen aby tam něco dali. Pokud chceš pořádné pouzdro podle svých představ a požadavků, budeš si stejně muset koupit jiné. Výběr určitě je dostatečný.

Otázku výběru a nákupu PDA bych doporučil řešit s rubrice Jaké si mám vabrat/koupit zařízení? A vybírat PDA dle dodávaného pouzdra je trošku, no.....ehm..... neobvyklé. :?

A nakonec: Proč by si se MDA2 nemohl být připojený k internetu? Tobě nefunguje GSM část?
jval (453)|23.1.2007 10:25
GSM část mi samozřejmě funguje, ale ne každý má dalších 800 Kč na to aby platil internetový tarif, když už platím jeden doma na počítač.

Co se týká výběru, tak se nerozhoduji podle pouzdra, jen přemýšlím, jestli se mi klávesnice bude hodit a nebo ne. A pokud by váhy byly nerozhodně, tak může klidně rozhodnout i to pouzdro, protože v případě x500 by to byla další investice navíc.

Podotýkám že zařízení budu mít zdarma, takže poznámky typu že m700 je dražší nebudou na místě.

To už jme ale OT, takže to necháme být.
fury_only_ce4you (259)|25.1.2007 10:27
Chtěl jsem se poptat, jak se na X500 píšou SMS...?Dá se na tom psát prsty bez stylusu...?A nebo je možno doinstalovat nějaký soft na větší keyboard..?
Děkuji:)
janox (216)|25.1.2007 20:18
Rád by som sa spýtal, či je niekde na X500 oko na prevlečenie šnúrky na krk? Toto je pre mňa dosť dôležité, pretože PDA nosím vo vačku na košeli a pre istotu ešte zavesené na krku. Na fotkách som ho nikde nevidel, tak si myslím, že je iba na tom kožennom puzdre. Tak ako to je? Dikess
Tomáš Kubec (749)|25.1.2007 21:43
Ano je jen na pouzdře.
Tomáš Kubec (749)|26.1.2007 00:03
[QUOTE="fury_only"]...nebo je možno doinstalovat nějaký soft na větší keyboard..?Děkuji:) [/QUOTE]

Funguje Phone Pad používaný na HTC přístrojích.

Tomáš Kubec (749)|29.1.2007 17:36
Tak jsem flashnul nejnovější ROM (verze 351) pro E-TEN X500 (je RUSKÁ!!!). Přímo v ROM přibylo Skype a aplikace Birthday Reminder. ROM je naprosto bez problémů a stabilní, ale hlavně mne potěšilo, že konečně funguje Wi-Fi s mým routerem D-Link Di-524.









Nová ROM pro M700 je také zatím jen RU (verze 3.24)


EN rom mají být ale velmi brzo!
myssak_ce4you (38)|30.1.2007 16:07
Mel bych otazku ohledne diody - existuje nejaka aplikace ktera by ji umela rozsvitit a zase zhasnout, aby fungovala jako baterka. Dik
geoRG77_ce4you (120)|30.1.2007 19:47
Ne.
fury_only_ce4you (259)|2.2.2007 08:55
Chtěl jsem se zeptat, jak je řešen kryt na baterii, viděl jsem video, kde šel kryt celkem lehce odebrat a nezdálo se, že by byl nějak jištěn....?
Mám obavu z toho, aby po nějaké době nedocházelo k samovolnému uvolňování krytu...
taja_ce4you (127)|2.2.2007 09:46
Měl bych na uživatel dotaz!
Ti co poižívají M700 poměrně hodně nadávaj (repro, foťák atd. - viz diskuze). Jak je to s X500? Klady, zápory?
Dík
jt
Lucasx500 (12)|2.2.2007 13:37
Tak sem nahodil novy firmware a nic moc teda pro mne žádná změna. Rádio nepoužitelné pořád, bankovní aplikace nejedou a to zálohování, které tam je tak zálohuje jenom kontakty a sms. Nastavení a nainstalované programy se musí udělat znovu i lokalizace. Kdysi jsem měl od Sunnysoftu backup a tam to zálohovalo vše.:no: :no:
Tomáš Kubec (749)|2.2.2007 13:59
Bankovní aplikace jde naprosto v naprosto v pohodě, na rádiu chytnu prakticky všechny stanice, které se dají v Pardubicích chytnou. Je pravda, že zálohovací aplikace by toho mohla zvládnout více, ale berte to tak, že je zdarma a to hlavní zálohovat umí. Pokud nahrajete novou rom, tak by se stejně neměla používat kompletní záloha ;) CZ na tuhle rom zatím není, tak nevím co jste instaloval.
janox (216)|2.2.2007 15:42
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Bankovní aplikace jde naprosto v naprosto v pohodě, na rádiu chytnu prakticky všechny stanice, které se dají v Pardubicích chytnou. Je pravda, že zálohovací aplikace by toho mohla zvládnout více, ale berte to tak, že je zdarma a to hlavní zálohovat umí. Pokud nahrajete novou rom, tak by se stejně neměla používat kompletní záloha ;) CZ na tuhle rom zatím není, tak nevím co jste instaloval.[/QUOTE]
Pripájam sa k ostatným potenciálnym kupcom X500 so žiadosťou o info ohladne spolahlivosti a funkčnosti X500. Majitelia, viete podať nejaké konkrétne info okolo X500 jednak čo sa týka použitých materiálov - vrzganie, uvolnenie krytu batérie, padanie softu, nefungujúce aplikácie atď...
Dikess v mene všetkých, ktorí si chcú X500 kúpiť, ale zatiaľ o nej nemajú prakticky žiadne hmatateľné informácie priamo od majiteľov. Už som mal 3 PDA, ale ani jedno nespĺňalo moje očakávania.
myssak_ce4you (38)|2.2.2007 16:16
Nahral jsem novou rom, vyzkousel jsem na ni i starou lokolizaci a v obouch pripadech to chodi bez problemu vcetne SIM Toolkitu, TomTom a GPS bez problemu, WIFI take, kryt drzi dobre. Mam pocit, ze pri pouzivani pomalu klesa volna operacni pamet, ale vzhledem k tomu, ze jsem instaloval a odinstalovaval spoustu volovin tak to neni uplne prukazne . Jinak celkem spokojenost, pristroj az na cenu splnuje vse co jsem ocekaval.
Tomáš Kubec (749)|2.2.2007 16:41
Ano lokalizace chodí, ale může se vyskytnou občas nějaký problém díky integraci patche od Etenu.
Lucasx500 (12)|2.2.2007 16:42
[QUOTE="Tomáš Kubec"]Bankovní aplikace jde naprosto v naprosto v pohodě, na rádiu chytnu prakticky všechny stanice, které se dají v Pardubicích chytnou. Je pravda, že zálohovací aplikace by toho mohla zvládnout více, ale berte to tak, že je zdarma a to hlavní zálohovat umí. Pokud nahrajete novou rom, tak by se stejně neměla používat kompletní záloha ;) CZ na tuhle rom zatím není, tak nevím co jste instaloval.[/QUOTE]

Nahrál jsem tam tu poslední s 5.1. myslím a nevidím žádný problém. Překvapuje mne ta bankovní aplikace mám Ebanku a tam pro všechny operace přijde bankovní SMS ta mi přijde, ale už nejde zobrazit ani nechce heslo prostě nic. Mám něco špatně nastavené? pokud ano tak předem díky za radu
myssak_ce4you (38)|2.2.2007 16:58
To myslim prave dela ten integrovany patch, jak psal T. Kubec, ktery jiz v nove rom neni potreba ...
janox (216)|2.2.2007 17:31
[QUOTE="myssak"]Nahral jsem novou rom, vyzkousel jsem na ni i starou lokolizaci a v obouch pripadech to chodi bez problemu vcetne SIM Toolkitu, TomTom a GPS bez problemu, WIFI take, kryt drzi dobre. Mam pocit, ze pri pouzivani pomalu klesa volna operacni pamet, ale vzhledem k tomu, ze jsem instaloval a odinstalovaval spoustu volovin tak to neni uplne prukazne . Jinak celkem spokojenost, pristroj az na cenu splnuje vse co jsem ocekaval.[/QUOTE]
Podľa info od ludí, ktorí sa tomu venujú je pomalé miznutie RAM u Wm5 normálne, a vyrieši to total HR raz za 3 mesiace a nové nainštalovanie všetkého odznova. Tým si systém obnovíme, a všetko je zasa tak ako má byť - teda rýchle. Ešte jednu otázku - dá sa tá lokalizácia pri inštalácii dať aj malá ako od SunySoftu? Mne stačila malá - teda iba klávesnica a kalendár, pretože veľká robila s Miom A701 pekný bordel...
Tomáš Kubec (749)|2.2.2007 18:05
Samozřejmě že se dá nainstalovat samotná CZ klávesnice. To není jako lokalizace od SNNS - žádnej bordel to nedělá ;)
michalsl (65)|2.2.2007 20:32
Dnes se nám konečně vrátila jedna X500 z redakcí, tak jsem hned testoval novou ROM 351. Mohu potvrdit, že SIM TOOLKIT na kartách T-MOBILE u eBanky chodí naprosto korektně a bez problémů. Pokud má někdo pochybnosti, může zítra přijít na sraz ce4you kde vše předvedu a každý si může stávající PDA od ETENU sám otestovat.

Lucasx500 (12)|2.2.2007 23:05
Tak potom tedy nevím mám přístroj reklamovat? Mám kartu t-mobile a Ebanku bankovní zprávy mi nechodí, když se podívám na SIM TOOLKIT tak mám prázdnou obrazovku. Dělalo mi to i u starého firmwaru. Jedině mne napadá, že bych měl starou simkartu.
michalsl (65)|2.2.2007 23:18
Jestli jste si do nové ROM 351 nahrál lokalizaci, tak jak už zde bylo napsané, původní lokalizace nebyla určena pro ROM 351 protože obsahovala od ETENu patch krerý řešil některý věci ale také znefunkčnil SIM TOOLKIT. Pokud jste pozorně četl https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=21220 příspěvek s linkem na stažení nové ROM, nevím co více dodat..... Myslíte si, že ten tučný text pod linkem na ROM 351 jsem tam psal proč? Tak jediné co Vám nyní mohu doporučit je, počkat si do neděle na novou lokalizaci pro X500 ROM 351, udělat MR a pak si tam dát správnou lokalizaci.
Lucasx500 (12)|3.2.2007 09:37
AHA tak jo díky za vysvětlení udělám to tak :yes:
ivoba (5)|3.2.2007 18:47
[QUOTE="myssak"]Nahral jsem novou rom, vyzkousel jsem na ni i starou lokolizaci a v obouch pripadech to chodi bez problemu vcetne SIM Toolkitu, TomTom a GPS bez problemu, WIFI take, kryt drzi dobre. Mam pocit, ze pri pouzivani pomalu klesa volna operacni pamet, ale vzhledem k tomu, ze jsem instaloval a odinstalovaval spoustu volovin tak to neni uplne prukazne . Jinak celkem spokojenost, pristroj az na cenu splnuje vse co jsem ocekaval.[/QUOTE]

Prosím, můžete mi poradit jaké je správné nastavení GPS (typ zařízení, baudová rychlost a port) u Tom Tom 6. Mám také E-ten X500
Panot (569)|3.2.2007 20:43
Nastavení na navigaci je u X500 vždycky stejné a je jedno, jestli jde o Tomtom, nebo iGO. Je třeba nastavit Jiná NMEA, COM 4 a baudová rychlost 57600. A pak už to frčí!
ivoba (5)|3.2.2007 23:12
Moc děkuji, už to chodí.
Panot (569)|3.2.2007 23:24
Neni zac. :)
Kal_Kal (64)|4.2.2007 13:11
Tak jako majitel M700 jsem jel v očekávání na sraz Ce4you abych si ošahal X500. Všude jsem četl jak je pevná, kompaktní a tak jsem byl nejistý zda jsem koupil správně. Zvlášť kurzorový ovladač mě zajímal.
No a závěr?
Zlatá M700. Sotva jsem vzal X500 do ruky a zkusil odsunout kryt baterie tak to šlo jak po másle. Proti M700 jsem nevivinul téměř žádnou sílu.
poté jsem si zkusil něco ovládat kurzorem a zde jsem se zděsil. O M700 je známo že potvrzovací button je jak nanudli a děsně se vyklá, ale přesto se sním dá obsojně pracovat. To ale na X500 nejde. Neustále jsem něco potvrzoval, aniž bych něco dělal. Pohyb nahoru a dolu ještě šel, ale do stran sem se moc nechytal. Moje velké prsty to prostě nezvládaji.
Celkový design je opravdu hutný. Je to proti M700 viditelně menší zařízení, ale obládací buttony jsou lepší na M700.

Prostě když to shrnu tak jsem rád že mám M700.
Panot (569)|4.2.2007 13:25
Asi to bude věc názoru. X500 je pevná, nevrže a nic se nevyklá. Kryt baterie drží dobře, i když je manipulace s ním snadná. Určitě samovolně nepadá, jak by se mohlo zdát podle Tvého vyjádření. Co se týká středového kurzorového tlačítka, tak jde jenom o zvyk a já osobně ho ani moc nepoužívám. Vystačím si s displayem. Myslím, že X500 je "the best device"! V prodeji je k němu i super držák do auta, který je bezkonkurenční. Takže jsem maximálně spokojený majitel!
:)
Kal_Kal (64)|4.2.2007 20:14
Souhlasim je super, ale jem rád že sem si vybral M700. Jinak držák do auta bude co nevidět bude i na M700. Prý se začne prodávat 12.2.2007 .
Panot (569)|4.2.2007 20:26
Ono je to v tom, jestli potřebuješ vysouvací klávesnici, nebo ne. Eten to vyřešil aplikací Easy keybord, která je 2/3 displaye a takže se na tom skvěle ťuká i prstem. Pro mě je důležitá velikost zařízení a tak mi vyhovuje X500 naprosto dokonale. Pokud bude držák na M700 podobný jako na X500, tak do něj hned jdi, je to vlastně jako kolíbka. Po upgradu na ROM 351 se zrychlily aplikace, odstranily potřeby patchů a hlavně navigace chytá signál do 25 sekund!!!! Systém je stabilní.
myssak_ce4you (38)|6.2.2007 10:30
Zdravim, poradi nekdo, jak ma byt nastaveno GPS. Standartne je nastaveno COM 2 a 4, ale napr. GPS Tuner si najde GPS na COM 7.