Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 132

Téma: Dynavix Mobile 2005 po roce

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Když jsem se po roce dostal k opětovnému testu Dynavixu Mobile 2005, měl jsem radost, že můžu zmapovat vývoj a změny navigačního programu, pocházejícího z dílny české firmy Telematix. Testování přineslo řadu pozitivních okamžiků a bylo vidět, že se v České republice narodil program s vlastnostmi, které v určitém směru předstihly i navigátory s mnohem delší tradicí.

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

Asi jsem blbej... Ale již delší dobu tady (a nejen tady) čteme, jak se původní firma a uprchnuvší vývojový tým dohadují o autorských právech a že Dynavix je defacto v řiti... A najednou recenze, že bych málem upaloval si ten program okamžitě koupit (kdybych neznal iGo). Neměla tahle recenze vyjít asi tak před rokem (i vzhledem k uvedeným cenám)?

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Naprosty souhlas... Koukal jsem na tema recenze i recenzi samotnou jak blazen (

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Kde vůbec byla objevena verze 1.6.1? Mě PDA stále ukazuje pouze verzi 1.6, takže nevím. Že by se konečně Telematix vzpamatoval a vydal nějaký update?

RomanKov
    Guest

No, tak nevím co si myslet o tomto článku. Jsem uživatelem Looxe N560 a Dynavixu. Jen mimochodem N560 s uvedeným externím GPS/RDS modulem spojit lze a funguje to (cca 3 týdny testováno). Nicméně moje skušenosti s touto funkcí jsem byl hodně nespokojen. Ať už s reálností stačených dat, takže souhlasím s autorem, že to není úplně dobré a aktuální, tak hlavně mě navigace poslala vesele do zácpy! o které díky RDS věděla!!! A to na D1, okrsce i v Praze. Podle mě to bude potřeba ještě odladit.
    Já jen doufám, že se spory vyřeší, protože jsem se SW velmi spokojen.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Nevím kde autor udělal chybu, ale mě můj Dell Axim x51v s GPSkou normálně funguje a to včetně TMC :sarcastic: Druhá věc je, aktuálnost a použití TMC v programu.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Chlapi, samozřejmě, že máte svým způsobem pravdu. Je fakt, že firemní problémy zákazníka nepřitahují, ale spíš naopak. Na druhou stranu se mi s Dynavixem jezdilo opravdu dobře, iGo má TMC jen pro navigátory (ne pro PDA) a to ještě jako nadstavbu pod jiným firemním názvem. A jelikož jsem testoval program a ne firemní záležitosti, je článek takový, jaký je ....:-)

P.S.: Jak pánové píšete, že vám program jel na Looxu i na Dellu s RDS/TMC modulem - napište mi, prosím, jaké používáte nastavení - mně se to opravdu nepřipojilo, a Dell ve vývoji Dynavixu taky ne -) . Jakmile jsem měl potvrzení od vývojářů, že mají taky problém, dál jsem to nezkoumal a jezdil s Acerem ....

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Vedel by mi niekto povedat ako je to s mapou Slovenska?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

To bergmann:

Igo pro PDA podporu ve verzi nemá. Ovšem MioMap pro PDA tuto funkci má implementovánu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Docela by mě zajímalo, proč vidíte TMC u Dynavixu jako obrovské plus. Zvlášť když:
    1) Dynavix s tím má stejně problémy (viz zkušenost, že někoho to vedlo přímo přes zácpu)
    2) jak tu zaznělo, kvalita údajů vysílaných přes TMC je u nás mizerná (představa, že jak blbec jedu kličkuju okreskami jen proto, že někdo zapomněl z éteru sundat zprávu "ucpaná D1 na 23. km" mě nenadchává).

Mimochodem, iGO 2006SE má mít TMC taky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Myslíte si, že by šlo do Dynavixu zabudovat wml parser a umožnit vyhledávání adres přes http://wap.mapy.cz/ ?

A pokud do dynavixu ne, tak do nějakého jiného softwaru?

Teď musím v mobilu vyhledat adresu, vyklikat si gps souřadnice a přepisovat :-/.

K těm TMC informacím: 1.3. nabývá účinnosti vyhláška 3/2007 Sb. o celostátním dopravním informačním systému. Dopravní zpravodajství by pak mělo být dostupné na portálu veřejné správy, tedy principielně opět v parsovatelné podobě.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

to Kocir

Mel jsem na mysli program MyGuide, ktery pouzivaji navigatory stejne znacky (ne PDA) Program ktery se jmenuje MyGuide je vlastne iGo s nadstavbou RDS/TMC

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od tortoise
    Docela by mě zajímalo, proč vidíte TMC u Dynavixu jako obrovské plus. Zvlášť když:
    1) Dynavix s tím má stejně problémy (viz zkušenost, že někoho to vedlo přímo přes zácpu)
    2) jak tu zaznělo, kvalita údajů vysílaných přes TMC je u nás mizerná (představa, že jak blbec jedu kličkuju okreskami jen proto, že někdo zapomněl z éteru sundat zprávu "ucpaná D1 na 23. km" mě nenadchává).

Mimochodem, iGO 2006SE má mít TMC taky.

iGO jej má mít, jenže Dynavix jej už měl, tedy než došlo k rozpadu týmu, sice jej neměl ještě plně funkční, ale s každou aktualizací se to mělo zlepšovat. Bohužel to skončilo tak jak to skončilo. Tým je v prd..eli a nám uživatelům zůstaly pouze otázky jestli tento soft ( mám pocit že měli TMC v navigaci implementováno jako první v ČR) bude dál rozvíjen nebo ne.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Všechno, co píšete, je pravda, určitou funkčnost a prvenství v ČR Dynavixu neberu, pouze má otázka (proč je dle recenze TMC takové plus, když je implementováno s chybami a navíc data nejsou aktuální) zůstala nezodpovězena.

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Osobně si myslím, že chyby, týkající se TMC nejsou chybami Dynavixu.Dynavix předběhl v jistém směru dobu. Řekl bych, (ale je to spekulace), že vývojový tým předpokládal avizovanou spolehlivou funkci RDS/TMC v České republice a vytvořil produkt, který je schopen jako jeden z mála informace předávat. Systém funguje bezproblémově například v Německu a slyšel jsem již mnoho pozitivních reakcí na jeho funkce - je možné ušetřit až hodiny času, jinak strávené ve frontách na dálnici. Další věcí, která mně na RDS/TMC fascinuje, je ta vlastnost, že víte on-line informace o dění na silnicích. Předpokladem je, bohužel, fungující podpora ze strany radiových stanic.

Strana 1 z 9 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dynavix mobile 2005 - recenze navigačního software
    Od bergmann v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 27-04-2006, 12:17
  2. Dynavix Mobile 2005 verze 1.4.12886 ke stažení
    Od Tiskové zprávy v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-01-2006, 00:25
  3. Prodej Dynavix Mobile 2005 oficiálně zahájen