Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ebay autonabijacka pre DELL axim x51v

marek73 (12)|15.1.2007 09:15
Ahoj,

Kupil som si dobijacku do auta
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330068974101&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:UK:11
a mam s nou problem, ze ked mam axima viac vybiteho zhruba <50% tak ta dobijacka nestiha dobijat ked je axim aj zapnuty, axim z toho blika vzdy sa sekundu dobija a 1 sekundu nic. Proste to asi vtedy ma vacsiu prudovu zataz ked sa dobija a pocas toho je aj zapnuty. Ked ho vypnem tak sa dobija.
Mate niekto takuto dobijacku ? Robi to aj vam, alebo len ta moja je chybna ?
Pripadne aku by ste mi prosim doporucili, co bude stihat dobijat vybiteho axima a sucastne ho udrzi aj zapnuteho?

Tie percenta neviem presne ale ked som mal baterku na 70% tak to v pohode vedelo drzat pustene PDA a sucastne ho aj dobijat.

Dakujem
p3t (61)|15.1.2007 18:53
Ja mam original, a ta dava asi 2 A (Nemam ji ted poruce).
Mel jsem nejakou noname a ta delala to same - a mela 800mA.

krabicka3 (361)|15.1.2007 23:06
Ja pouzivam na nabijeni v aute nabijecku co jsem dostal k GPSce iTEC BT-339. Na tu napichnu redukci co jsem dostal k X51v, a funguje to naprosto skvele.
mistm (477)|16.1.2007 15:40
taky mam nabijecku z ebay a dela to presne co popisujes :) Radeji ji nepouzivam vubec
oltcit (1098)|16.1.2007 15:52
Daj si ju pozriet sikovnemu elektrotechnikovi nech ti na nej zvysi vystupne napatie na aspon 5,1 V,dolezite je aby si to udrzalo aj pri zatazi.
Jesus (12)|17.1.2007 18:28
Mno nevim zda zvedání napětí je to pravé ořechové. :D
marek73 (12)|17.1.2007 19:38
[QUOTE="oltcit"]Daj si ju pozriet sikovnemu elektrotechnikovi nech ti na nej zvysi vystupne napatie na aspon 5,1 V,dolezite je aby si to udrzalo aj pri zatazi.[/QUOTE]

No neviem ci je tam co zvysovat, ona dava 5.45V, neviem vsak jej parametre, aky max. prud z nej mozem tahat pri tomto napati. Kupil by som si inu, co to utiahne, ak mate niekto tip na ebay ktora to bude stihat dobijat a sucasne utiahne aj zapnuteho axima, budem rad.

Dakujem
oltcit (1098)|17.1.2007 19:48
na prázdno?Ono s tými lacnými nabijačkami je to zvyčajne tak:no: Osobne tiež používam CL nabku dodanú k Globalsatu BT338 a dokáže nabiť totálne vybitého Looxa za chodu a mám ešte držiak Arkon za cca 50:$: a ten dokáže súčastne dobiť Looxa aj GPS,má totiž ešte zvlášť vývod na daľšie zariadenie.A okrem toho ešte 300W invertor 12V/220V čiže s nabíjaním fakt nemám problém :D Okrem toho som si dal spraviť double nabíjačku podľa schemy nabíjačky ku GPS,ktorá má vlastne dva plnohodné výstupy 5V.Tu chcem zabudovať napevno do auta.
ElSoft (1244)|17.1.2007 20:30
[QUOTE="marek73"]No neviem ci je tam co zvysovat, ona dava 5.45V, neviem vsak jej parametre.....[/QUOTE]předpokládám že je to napětí naprázdno, zkus ho změřit při zatížení jedním a následně dvěmi ampérem, viz ohmův zákon, asi tak sedmá třída základní školy ;)
marek73 (12)|18.1.2007 08:46
Samozrejme ze naprazdno nakolko sa mi nepodarilo rozobrat tu autodobijacku, nechcem behat zo skusackou po aximackom konektore, ked je tam aj sucastne pripojeny, to by nemuselo dopadnut dobre. Ohmov zakon poznam :) zo zakladnej, z gympla aj z vysky, ale dakujem za vysvetlenie a uvedomenie si tohto javu, no nic bastlit do toho nechcem chcem novu nabijacku, vyzera to tak ze asi kupim original :((
Ale skusim pouzit tu co mam ku GPS (Nokia LD-3W) ta ma pisanych output 5V, 890mAh, uvidim co to urobi...
ElSoft (1244)|18.1.2007 08:52
Spíš než jezdit zkoušečkou po konektoru na PDA, jsem myslel spíš zatížit konektor nabíječky vhodným odporem, případně lépe reostatem a vytvořit si zatěžovací VA charakteristiku
marek73 (12)|18.1.2007 13:59
[QUOTE="ElSoft"]Spíš než jezdit zkoušečkou po konektoru na PDA, jsem myslel spíš zatížit konektor nabíječky vhodným odporem, případně lépe reostatem a vytvořit si zatěžovací VA charakteristiku[/QUOTE]

To ze to nestiha uz viem a VA charakteristiku radsej ani nechcem vidiet, keby ma to napadlo skorej, ze byvaju taketo problemy (dobijacka je na Axim X51v podla popisu), vobec by som ju cez ebay nekupoval. Riesenie je,

1) rozobrat nabijacku, pozriet ako je urobena a ak je to mozne bez nejakych velkych zasahov, tak to dobastlit,

2) skusit dobijacku pre GPS

3) kupit inu (original?, pripadne nejaku inu co chodi (na to sa aj prave pytam ci ma niekto nejaky tip) :?: )

Dakujem
Marek
Jesus (12)|18.1.2007 17:01
No staci ti libovolny stabilizovany zdrojik ci nabijecka na 5 V co doda dostatecny proud co je tusim u originalni nabijecky neco pres 2A. Nabijecka od dellu vyjde dost draho :)
Jesus (12)|18.1.2007 22:10
Tak presne parametry orig. nabijecky DELL jsou 5,4V 2,41 A
tomassino1 (16)|20.1.2007 10:09
o neco niz, v dell diskuzi, je vlakno tykajici se autodobijecky, kde je odkaz na ebay prodejce dobijecek. Na jeho strankach on rozlisuje high a low dobijecky, s tim, ze ty high maji 2A a dobiji della i za chodu. Ty low, ktere jsou levnejsi, dobiji della jen vypnuteho.
maculak_ce4you (147)|29.1.2007 21:25
ja resil podobně nabijeni do auta axima a gps a poresil jsem tak, ze jsem koupil u AH mobile adapter na nabijeni usb a dobastlil kabely na 1 konektor, mam to zapojeny v oktavce. gps se dobíji neustale mam ji v kastliku a axima to vezme i totalne vymlacenyho a nabije ho za provozu uplne ok. Jestli te zajimaji parametry tak to nekde najdu napis. Cus