Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kalibrace displeje !!!

mibuxp (7)|14.1.2007 22:45
Prosím, mohl by mi někdo poradit, ...mám ASUS 636 - musím několikrát denně kalibrovat displej. stále ho mám rozladěný, nepřesně reaguje a nemohu se přesněji trefovat na tlačítka?
Zdenek Malinsky (9781)|14.1.2007 23:33
Pokud nemáš fólii zastrčenou za okraji (mezi rámečkem a displejem) nebo nemáš tam nějaký jiný svinčík, který by mohl způsobovat problémy, vyzkoušej jako poslední možnost HR. Pak už asi jen reklamace.
mibuxp (7)|15.1.2007 00:12
děkuji, ale žádnou folii tam namám, nepoužívám to. Co to je porsím HR, jsem jenom uživatel ? jedo PDA 636 jsem si nechal vyměnit cca 14 dní po nákupu, a u toho nového je to už také.... bylo by divné, že to u dvou na jednou ?
děkuji
Alojz3 (46)|15.1.2007 10:46
Uz som o tom niekde pisal, mne to robi taktiez, mozno to vyriesi firmware. Kazdopadne to neriesim, uz som si proste zvykol, ze musim kalibrovat :( .
ElSoft (1244)|15.1.2007 11:03
nebyl tu tenhle problém už dřív u MDA Compact I? Tuším že pomohla až reklamce

MDAc- kalibrace displeje
mibuxp (7)|15.1.2007 11:42
děkuji za rady, asi to probberu v Alzasoftu s servisu... a třeba mi ho vymění a do třetice to už bude snad dobré. Děkuji
xhladi07 (525)|15.1.2007 12:02
[QUOTE="mibuxp"]Co to je porsím HR?[/QUOTE] HR = Hard Reset.. :)
mibuxp (7)|15.1.2007 17:27
díky, už jsem to udělal. celé přeinstaloval a teď je to dobré, ale dělal jsem to o víkendi, tak budu vidět dle užívání...
díky moc za rady
JirkaMo (2)|17.1.2007 10:06
Mam stejny problem s nove zakoupenym Asus639. Folii to neni, nekolikrat denne musim kalibrovat displej, obcas se rozhodi a vrati sam od sebe.
Radoraa (2)|12.2.2007 15:06
Vyřešil jste někdo problém s kalibrací.Mám to samé co píše Jirka.Ted to mám v reklamaci, ale na potvoru to zrovna zatim funguje...
mibuxp (7)|14.2.2007 22:08
Ahoj, měl jsem dvě PDA 636, provní mi bylo na místě vyměněno a u druhého to začalo dělat cca po měsíci. Servis ASUS moc dobře vý o co jde... je potřeba vyměnit nějaká čip za kvalitnější ... já jsem o tomu dostal i celý displej. Jak už tu někdo psal, výměna přístroje to neřeší, musí to do servisu. Teď to mám cca 14 dní z opravy, a zatím to je OK, tak doufám, že toto už řešit nebudu !!!
JirkaMo (2)|15.2.2007 21:29
Ahoj, tak častou kalibraci přístroje jsem řešil jeho výměnou (na doporučení výrobce). Teď mám již cca měsíc nový kus a zatím vše v pohodě. Jinak moc velká spokojenost.
Radoraa (2)|26.2.2007 22:02
Mám,ho zpět :-)...:-( Tak jse mi vrátil s tím že se jednalo o vadnou sérii a že tedy v servisu provedli výměnu displeje a mělo by být vše v pohodě i se tak po kalibraci jevil...Bohužel opět se rozjíždí takže závada bude asi jiná.Tak mě čeká další měsíc bez pda :-( . Uvidim na co přijdou...
mypal (9)|12.3.2007 22:41
Ahoj,A632N mám asi 4měsíce a už 3x mi rozkalibrovaný displej záručně opravovala ostravská firma SIL. Pokaždé vyměnovali displej a vždy po několika týdnech se to rozjelo, i 5-10x za hodinu. Už nevim co s tim. FirmwareM to asi nebude. Navíc na webu asusu za dobu A632N nebyla ani jedna novější verze firmware, jsem dost zklamán...
Kruger !!! (26)|15.3.2007 09:02
Tak já takovéto problémy, že se mi rozlaďuje displej nemám, u mě se projevuje problém následujícím způsobem: Když jezdím pravým posuvníkem, z ničehož nic mě to přepne na nějakou libovolnou ikonku v seznamu, nekdy ji spustí někdy ne (myslím tím ikonu) jinak můžu klikat kdekoliv a je to v poho. Asi taky vadnej kus co ? Jinak majitelé A639 mohli by ste prosím vyzkoušet, zdali po tom co zapnete a vypnete navigaci Vám normálně funguje infraport ? Mě pohmáhá až soft reset, pak jakmile zapnu navigaci opět nejde. :evil:
himi (79)|15.3.2007 11:29
moc se mi A639 libi a chtel bych si ho koupit zacatkem cervna, hlavne z duvodu navigace do auta. jelikoz jsem dlouhodobe v zahranici (irsko) a do CR jezdim pouze na chvili mam docela obavy si toto zarizeni koupit, protoze nevim jak bych potom resil servis.. protoze se mi zatim nepodarilo zjistit, ze by se tu asus prodaval, natoz tu mel servis.

mate nekdo tyto problemy co jste koupili zarizeni v posledni dobe? ze uz by to meli treba vychytany? resp ze by to uz mohli mit zacatkem cervna vychytany?
dik
Kruger !!! (26)|15.3.2007 12:24
Kopil jsem si ho minulý pátek a potíže mám takové jak píši v příspěvku nad tebou. Kalibrace už se zdá ok, kalibrovat nemusím nic. Jen úplně napravo jak je ten posuvník mě to trápí. Dám tomu ještě týden a uvidím, co z toho vzejde. Zařízení je to dobré a ryché, displej je též kvalitní, na klávesnici píšu normálně (i teď) takže vážně nevím proč ten pravy okraj tak zlobí. Pokud se zeřízením nebudeš mít žádné pitíže při koupi tak asi vůbec, příští týden zavolám do SILu a zjistím co je to za srandy kopec s těmi asusy a dotekovými obrazovkami.
Zdenek Malinsky (9781)|15.3.2007 12:49
to Kruger !!!
Necituj, prosím, předchozí příspěvek - viz pravidla...

A pokud odesíláš příspěvek, řiď se pokyny pod oknem, kde tento příspěvek píšeš. Je tam napsáno: [CODE]Pozn.: Odesílání příspěvku může trvat až 60 vteřin, prosím buďte trpěliví a neklikejte znovu na tlačítka dřív, než se případně objeví nějaká chyba.[/CODE] Pak se nemůže stát to, co se stalo tobě, že jsi odeslal stejný příspěvek celkem 4x.
deerslayer (28)|15.3.2007 13:28
No, ja s tým problémy nemám, mne kalibrácia drží už 4 týždne, odkedy som musel znovu kalibrovať po tvrdom resete...
petr.coufal (5)|26.3.2007 18:07
Mám Asuse 639 a problém s displayem. Musím ho kalibrovat skoro každý den - podle toho, jak často ho používám. Nejčastěji se to projevuje např. po odehrání pár her Buble - to opravdu kalibruji každý den.
freebird (61)|23.4.2007 14:30
Ahoj tohle téma už trochu zahraný ale mě se tenhle problém začal projevovat až teď. Měl sem Asus A636 a před měsícem jsem ho poslal do servisu kvuli častému samorestartováním se.Přišel mi zpět před týdnem s tím že byl přeswapován na A636N, sice už se nerestartuje ale pořád kalibruju display - cca po každém zapnutí. Myslítě že by chybu mohla dělat základní deska (A636N) ??? Display mi neměnily! Mám jim ho tam poslat zpět? Jinak folii na něm momentálně nemám takže tam problém taky nebude. Jak by jste reagovali vy? Předem dík
petr.coufal (5)|24.4.2007 12:40
Řeknu Ti asi takto. Asi tak 3 týdny zpět jsem reklamoval Asus 639. Minulý týden mi ho vrátilis tím, že měnili display. Zatím tam nemám folii a chová se to korektně. Určitě doporučuji reklamovat.
Mikim_ce4you (2)|24.4.2007 18:36
... no, v březnu v Alza jsem si koupil 632N, neustále se rozkalibrovával, po 4 dnech jsem ho poslal zpět, obratem jsem obdržel nový, který dělal totéž, po týdnu jsem ho poslal (to bylo minulý týden ve čtvrtek) do SILu, přijeli si pro něj dépéďáci, teď koukám na RMA reklamace vyřízena výměna displeje, čekám ho ve čtvrtek, to teda jsem zvědav... rozkalibrovával se teda jako o závod, ale jak jsem spustil Oziexplorera, tak to bylo jasný... ale bylo to hardwarové, šel do kytek i čistej po hardresetu, ale ten Ozi, ten mu to vždycky nandal... tak jsem teď teda zvědavej...
RiskoMT (13)|24.4.2007 23:05
ja som asus 639 tiez reklamoval a poslali mi sice taky co sa nerozkalibrovava ale prehrava zvuk ako keby bol nizkokvalitne nahraty pritom je tam v plnej kvalite.. aj filmy aj vsetko proste.. takze poputuje zas naspet... nechapem
joko_ce4you (35)|30.4.2007 21:13
No už ma nebaví každý deň kalibrovať, mám ho len 6 dní a mám toho naozaj dosť. Prešiel som od Aceru k Asusu, ale som sklamaný. Predtým som nakalibroval displey pred štyrmi rokmi a potom žiadny problém. Teraz som zmenil značku kvôli modulu GPS a kalibrujem každý deň. pôjdem ho v stredu reklamovať. Asi mi ale peniaze nevrátia, že?:((
petr.coufal (5)|2.5.2007 10:52
Přečti si můj starší komentář - vyměnili mi display a mám "zatím" pokoj. Ještě jsem to kalibrovat nemusel. Doufám, že dlouho nebudu muset.
Mikim_ce4you (2)|2.5.2007 15:36
[QUOTE="RiskoMT"]ja som asus 639 tiez reklamoval a poslali mi sice taky co sa nerozkalibrovava ale prehrava zvuk ako keby bol nizkokvalitne nahraty pritom je tam v plnej kvalite.. aj filmy aj vsetko proste.. takze poputuje zas naspet... nechapem[/QUOTE]

...ve čtvrtek minulý týden mě ho přivezli, stačilo jim na vše šest dnů, prý výměna displeje za sériové číslo to a to, šlape perfektě, kalibrace pouze úvodní a drží, jinak subjektivně se mě zdá že tenhle novej displej je nějakej takovej tvrdší než byl předchozí... rozhodně reklamovat, zboží za osm a půl přece musí být perfektní, žádné kompromisy, jinak si to opravte znovu, drapalové, ne?!
Aredraj (3)|15.11.2007 20:32
Pánové a dámy,
koukám, že sice pozdě, ale přece jsem se dozvěděl o lidech ,kteří mají stejné problémy a to s neustálou kalibrací displeje. Bohužel mě to ten krám ASUS P636 dělal hned tři týdny po koupi a pak se problémy jen stupňovaly, tak jsem jim ho v obchodě hodil po čtyřech měsících (to už se nedalo vydržet) na hlavu a odstoupil jsem od smlouvy - tedy nechal si vrátit peníze. Teď si chci koupit něco jinýho a chtěl jsem P535, ale když to tak tady čtu, tak si ASUS radši už v životě nepořídím :-( i když parametrově vychází fakt nejlíp. Bohužel radši si dopřeju něco pomalejšího třeba jako HTC P3300, ale spolehlivýho.
petr.coufal (5)|16.11.2007 16:02
Po výměně displaye - bez problémů. Co se týče poměr parametry vs. cena - nemá konkurenci. Pokud bych chtěl někdy něco jiného, tak asi Fujitsu Siemens, ale to je taky jiná cena.
mypal (9)|29.1.2008 17:52
Ahoj, vím podrobněji o problému. Jde o to, že Asus není výrobcem oněch displejů, ale typ, který používá do A632N a A636N je špatný, výrobce těchto displejů o problému ví, a asus samozřejmě taky. Je bohužel neřešitelný, dokud výrobce displejů nevyrobí jinou sérii s opravenou chybou. Chyba je v snímací vrstvě, která na rozdíl od jiných dotykových LCD nepoužívá odporovou či kontaktní matrici, ale odpor os. Citlivá vrstva tak cíce či méně vydrží několik desítek či stovek dotyků a zároveň mění své elektrické vlastnosti - roukalibrování. Až když je odchylka natolik velká, že jde mimo rozsah převodníku, začne se velmi často inicializovat a tím pádem zase rozkalibrovávat. Odchylku při rozkalibrování uvidíte nejlépe, když v poznámkách namalujete bud vodorovnou nebo svislou čáru, ale PDA vám ji namaluje jako křivku, moc pěkné je to. Také ze své zkušenosti mohu říct, že ani po čtvrté reklamaci této stejné závady mi nechtějí vrátit peníze. Je to neprůstřelné a lze se s asusem jen soudit. Tak vřele do toho !!!
Marcel00_ce4you (73)|29.1.2008 21:12
Tento problem som riesil 2x a vzdy sa mi vratil "opraveny" po tyzdni sa mi rozkalibrovaval znova. Po 3 reklamacii mi vratili peniaze. Zakon hovori 3x a dost, musi ist o stejnu reklamaciu toho isteho druhu alebo 4x rozne reklamacie. Jednoducho ma obchodnik smolu. Dnes som uz spokojny majitel P535. Takze reklamovat reklamovat a nic ine len reklamovat. Ziaden HR alebo FW. Je to mechanicka porucha displaya ako pisel kolega vyssie nadomnou. JA som si uz svoje s A636 uzil. Jedno musim uznat ze SIL.CZ je naozaj pruzny a velmi promptny co sa riesenia tyka. Ja som to posielal priamo do ostravy, kuriera hradili aj posielali oni, on to iba vyzdvihol a bolo, o 3-4 dni sa mi Asus vratil orpaveny. S obchodnikom som vobec nebol v kontakte az ked som sa tam objavil s reklamacnymi protokolmi tak potom sa to vyriesilo za 20minut a hned som si zobral P535.ku.