Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-TEN M700 - tipy, triky a zkušenosti

plachow_ce4you (159)|14.1.2007 19:47
Slovo úvodem by MRH - PŘEČÍST PROSÍM!



Kde a za kolik jste nakupovali, kde a jaké příslušenství se dá pořídit atd.na to si založte extra téma.

Lobby za přehledné příspěvky;) - Proto hodně pomůže třeba takový tučný nadpis:) - o čem že to příspěvek vlastně je - pomůže ohromně jak v orientaci novému uživateli, tak to utřídí trochu téma v hlavě pisatele - třeba takové dodržování co příspěvek to příbuzné téma a ne v jednom příspěvku 8 různých věcí. Taky to dost ulehčí moderátorům;)... někdy méně je více:D

E-TEN M700 - tipy, triky a zkušenosti

Stihl jsem první páteční vlnu dostupnosti E-TENa M700 a u ahmobilu zakopil :-) Sice nemám rád kupovat první verzi zařízení (před odladěním firmware), ale tahle mašinka vypadala tak báječně a měla (jako historicky první PDA) vše, co jsem chtěl, tak jsem to risknul.
Nu, zde jsou mé první víkendové zkušenosti. E-TEN je moje 4. PocketPC Mobile zařízení, měl jsem před tím MDA 1, 2 a 3. Trojku mám stále, tak srovnávám především s ní.

Co se líbí:
- Mašinka vypadá lépe, než na fotkách. Jsem trochu ovlivněn cihlou MDA3, ale i tak je velikost na zařízení s integrovanou klávesnicí velmi příjemná, především plochost.
- Na to, že je FW první verze, nezaznamenal jsem žádný problém či pády ani při intenzivním využívání a hurá stylu instalací.
- Wifi funguje standardně (normálně jsem se bez problémů připojil na svůj AP). Ve srovnání s přítelky Wizardem jsem měl výrazně lepší wifi signál.
- Bluetooth má Widecomm (alespoň Widecomm like, není to MS Stack, co je ve Variu). Zkusil jsem minisíť s MDA3, bez problémů.
- Super displej! Jasný, čistý, syté barvy
- Klávesnice, až na WM5 tlačítka (hrozně prťavý) vypadá fajn, ale ještě jsem toho moc nenapsal
- Halda softu od e-tenu, pro začátečníky se může dost hodit
- GPS s mi nakonektila z cold stavu i přes střechu :-) Vypadá jako fajn citlivá
- USB konektor. Od proprietálního iPAQ konektoru velkej pokrok

Co se nelíbí:
- hrozně mi chybí tlačítka co jsou na MDA3 nad joystickem. Navíc, u Glofiishe je přesně v tom samém místě prázdný, nevyužitý prostor. Nechápu.
- evergreeny: 2.5mm sluchátkový jack a microSD (kua, kdo vymyslel tak blbej formát? Sehnat alespoň 2GB microSD to je fuška)
- nevím, jestli se mi to nezdálo, ale jsem si téměř jist, že několikrát při psaní na klávce tlačítko "cvaklo", ale nic nenapsalo
- divně rozmístěné tlačítka. A to tak, že dost. Navíc tlačítka na hlasitost znemožní umístit E-TEN do držáku v autě, protože se zmáčknou a pak např. u iGo nejde zvuk
- dle mého jsou tlačítka a joystick trochu menší, než by mohly být. A to nemám žádné sloní tlapy, spíš naopak
- v základní instalaci není intellidialer, když jsem si chtěl poprvé ve fofru zavolat, nezavolal jsem si, protože jsem neměl čas pouštět PI kontakty, hledat kontakt, otevřít, dát volat... Ne, chci intellidialer

Ale pozor! Ač to vypadá, že si stěžuji a vytýkám zařízení plno věcí, přes to přeze všechno jsem nadšen! Čekal jsem problémů mnohem, ale mnohem více. Problém s GPS se doufám nějak vysvětlí/vyřeší, na tlačítka si člověk zvykne a pak už opravdu není příliš co vytýkat :-)

Update: problém s GPS byl způsoben zaplou Static navigation v SiRF chipsetu. Takže GPS fachá jak má a to tak, že naprosto báječně.
Jak vypnout statickou navigaci? Využíváte-li GPSku např. k Geocachingu, je lepší vypnout v SiRF chipsetu tzv. Statickou navigaci. Provede se to následovně (POZOR! NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ! MOŽNOST ROZHASIT GPSku!!!):
- Stáhněte si prográmek SirfTech (např. odsud: http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm)
- nakopírujte soubor SirfTech.exe do zařízení a spusťe
- v záložce Comm zvolte port COM4: GPS Device, Baud nechte klidně na 4800 a stiskněte Open
- Přepněte na SiRF protokol (v záložce NMEA stiskněte Switch to SiRF)
- V záložce SiRF/Static Navigation zrušte zaškrtávátko a stiskněte Set
- Přepněte zpět do NMEA! Tzn. SiRF/Switch to NMEA Protocol

UPDATE 2: provedl jsem rychlý subjektivní test citlivosti WiFi a Glofiish se mi zdá výrazně citlivější na signál. Prubířský bod je pro všechna zařízení záchod, neboť je nejdál od AP a ještě za zdí :-) Gloofish citlivost plná, MDA3 s Wizardem tak tak...

UPDATE 3: SmartDialing zprovozněn!
- odinstalujte ETeňáckej dialer
- ze stránek xda-developers si stáhněte V_SmartDial_25b24516_v3.zip (je nutná rgistrace, ale kdo z cihlařů by jí na xda-developers již neměl, že :-)
- z trochu chaotického ukrajinského zipu jsem nainstaloval následující soubory, mezi každým pro jistotu softreset:
  • 1_V_SmartDial_Search_Eur_25b24516.cab
  • 3_V_SmartDial_MUI_Eng_25b24516.cab
  • 4_V_SmartDial_Main_25b24516.cab
  • 5_V_SmartDial_Skin_Blue_25b24516.cab
- a je to, dokonce podporuje vyhledávání dle diakritiky :-)
stoupa88 (97)|15.1.2007 20:38
E-TEN M700 - zkušenosti

Prvni 3dni s M700. Takze ted me dojmy. 1)co se vzhledu tyce tak ja osobne jsem trochu zklaman :-( na tech fotkach podle me vypadal lepe, tohle na me pusobi lehce lacinym a "plastovym" dojmem ve srovnani treba s "variem"... ale cele to kupodivu nevrze a drzi pohromade pokud to vydrzi tak jedine dobre ! Vyhrady bych mel taky k velike tuhosti otevirani klavesnice. Tlacitka na tom "krizi,obdelnicku" mi taky jaksi nesedi a dost se premackavam asi to bude tim , ze fakt nemam "kancelarske" rucicky :-) Dnes jsem moc nevolal cca 10-15 hovoru zadne WiFi a navigace a baterka za cca 12h 40%, ale jsem zvyklej kazdej den nabijet takze tohle me tolik neboli a necekal jsem vic....

2) ted nejake poziziva: GPS+TT6 naprosta spokojenost a nemam co vytknout citlivost dobra a naprosto srovnatelna s moji BT339, alespon v zastavbe a na volnem prostranstvi to muze byt jen a jen lepsi. Pri telefonovani jsem zadne problemy nezaznamenal tedy stanbdart. Displayem jsem jednoznacne nadsen!!! WiFi se chovala naprosto standartne fungovala kde fungovat mela. Klavesnice je takova zvlastni a spise si zatim zvykam, na variu mi sedela vic. Na druhou stranu pro moje vetsi ruce je urcite lepsi a snad si rychle zvyknu. Zkousel jsem konvertovat nejake videa a zadnej problem. V rychlosti jsem zkousel Skype 2.1 a docela tragedie na druhe strane me slyseli obcas a jeste trhane a ja nemel prenos o nic lepsi. Po SW strance mi v M700 nechybi celkem nic. Co napsat k lokalizaci.. je funkcni.Pokud nekdo mate nejake otazky nez si ho koupite rad Vam je odpovim pokud budu vedet.

3) Urcite tohle neberte jako hanobeni M700!! Pokud vezmu vsechna pro a proti jedna se o nejlepsi zarizeni tohoto typu co jsem vlastnil a nebylo jich malo :-) namatkou treba MDA1,2,3 vario,compact,treo 600,650
plachow_ce4you (159)|16.1.2007 10:54
E-TEN M700 - joystick

Co se týče joysticku, tj. toho prostředního potvrzovacího tlačítka, tak se "viklá" opravdu pekelně (skoro jako by to byl opravdu samostatný joy :-), ale abych řekl pravdu, všiml jsem si toho až teď, při používání mi to nepřišlo. Vypadá to, že je prostředek joye nalepen na membráně, proto není stabilní. Hm, no imho ale nic závažného. To už mi mnohem více vadí to, že se okolí joysticku rozzáří modrým světlem při stisku libovolné klávesy. Moc "příjemné" třeba večer při čtení ebooku.

HW klávesnice opravdu někdy při jemnějším způsobu psaní cvakne, ale nic nenapíše, to je imho nepříjemnější, než ten joy.

Každopádně, tlačítka na Variu jsou lepší, než na M700. Ale zas nejsou nepoužitelné, to ne, jde též o zvyk...
Pítr6630 (55)|16.1.2007 20:57
E-TEN M700 - zkušenosti

Tak konečně sem se dočkal, takže písnu aspoň pár prvních postřehů z cca 3 hodin testování..

Mínusy který mě hned praštily do oka :
- když posunuju stylusem nějaký okno, dostanu se v určité pozici do místa, kde displej začne nepříjemně "poskakovat".. Snad to vyřeší novější software.
- klávesnice má luxusní podsvícení, ale týká se to jen hlavních písmen.. ostatní popisky jako čísla, otazník a podobně nejsou ve tmě skoro vůbec vidět..
- hlasitost vyzvánění by mohla být vyšší

Plusy :
- na můj vkus naprosto dokonalej design
- nádhernej a kvalitní displej (super barvy)
- celková svižnost zařízení a stabilita ( i když stabilita se většinou neprojeví za tři hodinky práce, ale zatím ok)
- GPS se chytá i v bytě pod střechou (uvidíme jak si povede v terénu)
- konstrukce vysouvací klávesnice mi přijde pevná a trvanlivá
- no a nakonec mě potěšila i velká dávka softwaru

Mínusy se na něm prostě najdou, ale na kterým zařízení ne..?.. Celkově však těch peněz nelituju a sem rád, že mám konečně all in one zařízení, který sem tak dlouho hledal. Kdo se rozhodujete jestli ano nebo ne, tak sám za sebe říkám ano...
geoRG77_ce4you (120)|18.1.2007 12:38
E-TEN M700 - applet klávesy

Bohužel applet soft. klávesa v etenu není, takže třeba přes registry:

[CODE]Levá soft. klávesa:
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/112/Default="Telefon"
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/112/Open="\Windows\Nabídka Start\Telefon.lnk"


Pravá soft. klávesa:
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/113/Default="Kontakty"
HKCU/Software/Microsoft/Today/Keys/113/Open="\Windows\Nabídka Start\Kontakty.lnk"
[/CODE]
plachow_ce4you (159)|18.1.2007 17:55
TomTom 6 - nastavení

TomTom 6 funguje naprosto super. Jiná NMEA GPS - 4800 baudů - GPS Device (tj. COM4).

Jediný problém je tichý reprák i na 100% hlasitost, MDA3 v poklidu přeřvalo puštěný rádio v autě, tady musím skoro dát na rádiu mute :-(
Surgical (2364)|21.1.2007 17:50
Na tema cestiny, pocesteni systemu atd. jiz zde byly popsany stovky prispevku pro nejruznejsi mozna zarizeni s Windows Mobile. Kazdy jen trochu soudny clovek si z toho jiz davno vzal ponauceni: Takzvane velke cestiny, lokalizace systemu apod. NEPOUZIVAT.
1) Ubude more rezidentu bezicich v pameti na pozadi (pocesteni JE program), mene spotrebovane pameti i strojoveho casu procesoru se vzdy na behu PDA projevuje blahodarne.
2)Ubude problemu s kompatibilitou/nekompatibilitou instalace a behu vsemoznych programu.
3)Ubude spousty zbytecnych a opakujicich se dotazu o jednom a tomtez na tomto foru....
geoRG77_ce4you (120)|21.1.2007 19:00
1. Těžko, naše lokalizace NENÍ program. Mírné zpomalení to dozajista přinese, ale neřekl bych, že se to nějak viditelné, a i to s příchodem WM6 zmizí.
2. Kompatibilita s programy je 100% (výše zmíněné nepočítám, jde o chybu z naší strany a jsme schopni to vyřešit ihned(jiri.orsag@mobilnaut.cz) nebo se také brzy objeví opravená verze na našem webu).
3. S tím taky nesouhlasím, protože o naší lokalizaci toho asi zatím moc popsáno nebylo.
Pítr6630 (55)|21.1.2007 20:29
Tak po pár dnech hraní a zkoušení sem nashromáždil pár zkušeností..
Zápory :
-1. Nechápu kdo vymýšlel ten gumovej proužek vzadu... když M700 položím na stůl tak stejně jezdí jak po ledě, protože ta guma je ve vzduchu...
-2. Foťák venku celkem použitelnej, ale interiér nic moc - objevujou se na fotkách jakýsi proužky..
-3. Ty znaky na klávesnici, který ve tmě nejsou vidět, mě fakt pijou krev... to se opravdu nepovedlo, ale chce to cvik a časem to pujde po slepu..
Klady :
-1. S výdrží sem spokojen. Většinou se dostanu na 3 dny.. ale to je o používání.. mít tady stabilní přístup na wi-fi tak sem tak na jednom dni...:-)))
-2. Potěšilo mě i to, že se bez problémů spojil s mým Nokiáckým "utrženým" sluchátkem...
-3. Zatím sem ještě nepotřeboval reset kuli nějakýmu seknutýmu programu a podobně...

Jinak jak se tady řešila ta hlasitost vyzvánění, tak mimo pouzdro pohoda.. Ale když ho nosím v pouzdře a jsem venku, tak už se mi kolikrát stalo, že sem hovor zaregistroval jen díky vibracím.. Sice to teď částečně řeší bluetooth sluchátko, který mám skoro pořád na uchu, ale bez něj je to mazec..

Jinak už není v podstatě co hodnotit.. Prostě ta mašinka chodí jak má...
:) :yes:
plachow_ce4you (159)|22.1.2007 08:49
Beru zpět svůj předchozí příspěvek. Stále se mi stává, že když rychle píšu na klávesnici, vynechá to občas písmenko. Zdá se ale, že je to softwarový problém, vznikající tehdy, když napíši rychle za sebou dvě písmena. Takže se to snad nějak patchnout bude dát.
anoli (58)|22.1.2007 09:17
Chtel bych už konečně jenom chválit ale mám za sebou pár hovorů přes hlasitý odposlech a rezonuje ten zadní reprák jako prase. Nepomáhá ani ztlumit skoro na polovinu. Je to ostuda u takovýho zaříízení.Jasně že se to dá přežít ale tohle bych spíš čekat u telefonu za tři tisíce. To jen že to zamrzí.
Kal_Kal (64)|23.1.2007 10:51
Ahoj. Hodně vás píše o TomTom 6 a jeho užívání. Zkoušel jste někdo mapy z verze 5.21 ? Chtěl Bych TomTom6 kuopupit, ale přitom použít již dříve získané mapy zahraničí.
Také bych chtěl vědět jak jste mapy to M700 dostalůi, když jak tu někdo psal se prodávají na miniSD a licence je vázána na kartu.
Nemám s tímto zkušenosti, protože M700 je moje první zařízení tohodle typu.
Dík za odpovědi
stoupa88 (97)|23.1.2007 20:38
[QUOTE="Piiitr"]Tak po pár dnech hraní a zkoušení sem nashromáždil pár zkušeností..
Zápory :
-1. Nechápu kdo vymýšlel ten gumovej proužek vzadu... když M700 položím na stůl tak stejně jezdí jak po ledě, protože ta guma je ve vzduchu...
-2. Foťák venku celkem použitelnej, ale interiér nic moc - objevujou se na fotkách jakýsi proužky..
-3. Ty znaky na klávesnici, který ve tmě nejsou vidět, mě fakt pijou krev... to se opravdu nepovedlo, ale chce to cvik a časem to pujde po slepu..
Klady :
-1. S výdrží sem spokojen. Většinou se dostanu na 3 dny.. ale to je o používání.. mít tady stabilní přístup na wi-fi tak sem tak na jednom dni...:-)))
-2. Potěšilo mě i to, že se bez problémů spojil s mým Nokiáckým "utrženým" sluchátkem...
-3. Zatím sem ještě nepotřeboval reset kuli nějakýmu seknutýmu programu a podobně...

Jinak jak se tady řešila ta hlasitost vyzvánění, tak mimo pouzdro pohoda.. Ale když ho nosím v pouzdře a jsem venku, tak už se mi kolikrát stalo, že sem hovor zaregistroval jen díky vibracím.. Sice to teď částečně řeší bluetooth sluchátko, který mám skoro pořád na uchu, ale bez něj je to mazec..

Jinak už není v podstatě co hodnotit.. Prostě ta mašinka chodí jak má...
:) :yes: [/QUOTE]

zapory:
1- presne tak zrcatko na foto vystupuje vic nez guma=je uz cele poskrabane
2- vyfotit neco co se treba jen trosku hybe v mistnosti je nemozne bez rozmazani....
3- to nepodsviceni znaku je velka vada na krase jinak docela dobre klavesnice

"klady":
1) WiFi max 15-25min, par min nav cca. 30min-1h tel+nejake prace s kalendarem atd... Rano sundam z nabijecky a kdyz vecer prijdu z prace ma tak 30%.....takze pokud se budu krotit max 24h

2) nemel jsem zatim problem
3) to uz rict taky nemuzu mam uz tak 2x nahlej soft reset...jednou pri hovoru a jednou pri zapnuti z pohot.stavu krome dodavanych aplikaci nic na pozadi nebezi.
Pítr6630 (55)|23.1.2007 20:58
Nevíte někdo jestli je možný nějakým způsobem přiřadit ke kontaktům vyzváněcí melodii z paměťovky? Přímo v telefonu je přece jen málo místa... :-/ :cool:
plachow_ce4you (159)|23.1.2007 21:56
Mě se výdrž zdá docela v pohodě. WiFi & GPS báječná citlivost. Neviditelné znaky serou, ale dá se zvyknout.

Pořád ale mám problém s psaním na klávce, že se to nějak trhá (zdá se, že softwarově), když píšu rychle, vynechává to písmenka... Zkusil jsem odinstalovat komplet e-ten skvadru softu a nic :-(
Kal_Kal (64)|23.1.2007 22:32
Čet sem někde, že do 10 - 14 dní má vyjít nová ROM, tak to třeba ošetřeji.
stoupa88 (97)|24.1.2007 00:06
Ja na tu vydrz nenadavam jsem na to zvyklej a necekal jsem vic. Jinak WiFi a GPS je naprosto OK a plne se vyrovna, alespon zatim kde jsem jel moji externi BT-339. Dalsi plus bych podotknul je velice rychle lokalizovani coz u BT-339 nekdy trosku rozcilovalo. Nicmene externi uz je doma v supliku a M700 se v tomto ohledu nema za co stydet.
plachow_ce4you (159)|24.1.2007 10:24
Mě vždycky pobaví, když si pustím TomToma v místnosti s tím, že se chci mrknout jak je daleko tam nebo onam a eten za chvíli zařve "dojeli jste na místo určení" :-) Bydlím sice pod střechou, ale i tak. BT388 jsem musel dát alespoň k oknu, Sirf2 Garmin Legend nebo Forerunner byly úplně bez šance.
Kal_Kal (64)|24.1.2007 12:13
Taky se vám stává, že vám náhodně mizí ikonky z QuickLanch nabídky?
Mě sem tam něco zmizí, dám si to zpět, a třeba za den mi zmizí jiné dvě ikony.
Pokud někdo víte odkud vítr fouká, tak bych byl vděčen za info.
Pítr6630 (55)|24.1.2007 12:43
Musím souhlasit.. zrovna dneska sem marně hledal ukazatel baterie... a přitom tam ještě včera byl..:? Nakonec sem ho musel nastavit znovu... divné...:?:
anoli (58)|24.1.2007 14:50
Ahojte. Jede vám na to WMStorage ? Nebo něco jinýho co by zpřístupnilo paměť karty bez ActiveSyncro? Na Variu to normálně šlo a tady ani ťuk!! (zlatej můj Qtek!!:disgusted: )
Isomil (47)|24.1.2007 20:41
:(( Tak teď nevím. Chtěl jsem také napsat zkušenosti s M700, ale- po 4 dnech přestala fungovat GPS. Servis E- ten vše vyřešil rychle a po týdnu (dnes) mi došel nový přístroj. U toho po zapnutí nenaběhl systém. Přístroj tedy zítra opět poputuje do Plzně a uvidíme. Jaké máte zkušenosti se spolehlivostí přístrojů E-Ten?
stoupa88 (97)|24.1.2007 21:51
[QUOTE="Piiitr"]Musím souhlasit.. zrovna dneska sem marně hledal ukazatel baterie... a přitom tam ještě včera byl..:? Nakonec sem ho musel nastavit znovu... divné...:?: [/QUOTE]jj celkem bezne :-) me dokonce mizej i ikony z programu a musel jsem uz delat rucne nove zastupce....
Kal_Kal (64)|25.1.2007 00:21
[QUOTE="Isomil"]:(( Tak teď nevím. Chtěl jsem také napsat zkušenosti s M700, ale- po 4 dnech přestala fungovat GPS. Servis E- ten vše vyřešil rychle a po týdnu (dnes) mi došel nový přístroj. U toho po zapnutí nenaběhl systém. Přístroj tedy zítra opět poputuje do Plzně a uvidíme. Jaké máte zkušenosti se spolehlivostí přístrojů E-Ten?[/QUOTE]

Musím zaklepat. Zatim bez problémů.
Spíš nevim jak nastavit WiFi a podobný věci. to se mi nějak nedaří.
Martin Ráž Hoch (1832)|25.1.2007 09:42
Tak doufám, že tohle je jeden z prvních buildů a ROM se bude postupně zlepšovat. Ostatně u fungl nového zařízení na trhu bych nečekal úplně 100%, ale můžu se plést.
Honzam75 (130)|25.1.2007 10:10
Ahoj,
kdyz se pripojim pres USB k pocitaci, ktery je pripojen na internet, tak se s M700 nepripojim na internet. Nevite kde je chyba? Na PC nemam zadny fw.Je to PC v praci a tam mame DHCP, ale M700 si nastavi sama nejakou jinou adresu. Mate s tim nekdo zkusenosti?
plachow_ce4you (159)|25.1.2007 10:13
Honzam: zkus zrušit v Settings/Connections/USB to PC zaškrtávátko advanced networking
Honzam75 (130)|25.1.2007 10:27
Me ta polozka nejde spustit, otevre se a hned se zavre :(
Tomáš Kubec (749)|25.1.2007 13:05
[QUOTE="anoli"]Ahojte. Jede vám na to WMStorage ? [/QUOTE]
SD karta se v zařízení jmenuje SDMMC a ne Storage Card a tím to asi je.
anoli (58)|25.1.2007 13:44
To je nedorozumění. Měl jsem na mysli abych mohl používat E-tena jako klasickou flashku. Používal jsem normálně program WM5 Storage ale tady to nejede. Pořešil jsem to alespoň pluginem do Total Commandera ale to nic moc neřeší. Když na tom chci přenést data k někomu kdo nemá ActiveSyncro, mám smůlu.
Jinak nejenom že nefunguje SimToolkit (vím,už se to prý řeší) ale nejede ani kapesní samoobsluha u Vodafone.
Tamika (4)|25.1.2007 15:24
Ahojky. V užívání tohoto přístroje a vlastně všech obdobných přístrojů jsem úplný nováček, a proto bych se chtěla pozeptat, jakým způsobem má fungovat prográmek GPS Viewer. I když ho spustím, tak se mi na kompasu žádné informace nezobrazí, pořád mi to píše stav - určování polohy. Nemholo by to být třeba tím, že mi GPS v přístroji nefunguje? :( Předem díky za odpověď. :)
Pítr6630 (55)|25.1.2007 17:41
V první řadě je potřeba mít signál... to znamená být nejlépe venku, aby byl schopnej zaměřit družice.. V určitých případech sice přijme signál i pod střechou, ale to jsou většinou vyjímky.. No a pak už stačí jen čekat až začne přijímat data... chvilku to trvá..
Tomáš Kubec (749)|25.1.2007 20:00
[QUOTE="anoli"]To je nedorozumění. [/QUOTE]

To není nedorozumění. Právě proto, že jse jmenuje jinak (nestandardně), tak ji program WMStorage jako "flashku" nepřipojí.

Honzam75 (130)|25.1.2007 20:07
Nevite, jak se M700 vypne? Kdyz drzim vypinaci tlacitko dyl ( cca 15 sec ) tak se stejne vypne akorat displej.
geoRG77_ce4you (120)|25.1.2007 20:19
Většina Pocket PC nejde vypnout... pokud nepočítám baterkou :)
Honzam75 (130)|25.1.2007 20:23
Vetsina jde prave delsim poderzenim vypinaciho tlacitka. Mel jsem tri a u vsech to slo :) . Tady mam asi smolika :no:
jval (453)|26.1.2007 09:28
Tipuju podle jinych zarizeni:

Kratke stisknuti - vypne pristroj, krome GSM casti, budiku a ostatnich upozorneni
Dlouhe stisknuti - vypne pouze pdsivceni disleje.

Pokud by nekdo chtel uplne vypnout cele zarizeni, tak vyndat baterii, jina moznost neni.
Tomáš Kubec (749)|26.1.2007 09:38
Některá zaříze jdou skutečně vypnout. Zrovna mám doma HTC P3600 a tomu to nedělá žádný problém.

Pardon za skoro OT. ;)
Kal_Kal (64)|26.1.2007 10:30
Zkuste odsunout kryt baterie. Zařízení se pak vypne, neb je tam nějakej kontrolní čudl.:)
harly (3)|27.1.2007 10:36
Na PDA E-Ten M700 mi reproduktor ide veľmi potichu. Skontroloval som si nastavenia a všetko mám nastavené pri reproduktore na maximum. Keď bol prístroj v Eng. Verzi išlo to veľmi jasne a zretelne, hoci reproduktor rezonoval pri vyššej hlasitosti. Potom som tam nahral CZ lokalizáciu z CD a IGO 2006 čo som si kúpil a hlas teda zvuk je sotva počuteľný i keď ho držím v ruke teda reproduktor nie je zakrytý. Teraz keď mi niekto volá tak zvonenie nepočujem už iba vibruje
:( :((
Neviete čo by s tým mohlo byť??
Naj_ce4you (183)|27.1.2007 10:52
Takže nyní po vašich zkušenostech koupit ANO nebo NE? Šli byste do toho znovu?
Tomáš Kubec (749)|27.1.2007 11:11
Pro harlyho: Lokalizací systému to rozhodně není, ta se zvukem PDA nemá prakticky nic společného. Mám tu před sebou X500 a M700 a u obou to je po lokalizaci naprosto stejné jako před lokalizací. Ale je možné, že by to mohl dělat patch přímo od ETENU, který je zahrnut v novější verzi lokalizace. S tímto problémem se zkuste obrátit na CZ zastoupení Etenu.
geoRG77_ce4you (120)|27.1.2007 12:28
Přesně tak, lokalizace nemá vliv na hlasitost.

Pokud píšete, že máte vše na maximum, zkuste zkontrolovat nastavení profilu, zda i tam je to na max.

A pokud ani to nepomůže, zkuste změnit tyto hodnoty v registru:

HKEY_CURRENT_USER/ControlPanel/Phone/Vol="0000FFFF"

HKEY_CURRENT_USER/ControlPanel/SoundCategories/Attenuation/
2="00000005"
0="00000000"
1="00000001"
Kal_Kal (64)|27.1.2007 12:54
[QUOTE="Naj"]Takže nyní po vašich zkušenostech koupit ANO nebo NE? Šli byste do toho znovu?[/QUOTE]

Jo šel bych do toho znova.
Možná bych se spíš víc rozhodoval jestli X500, protože tu klávesnici moc nepoužívám, a díky ní mi přijde konstrukce taková nějaká křehká, ale když potřebuju napsat delší text tak přijde velice vhod.
Myslim že jsem po 14 dnech více než spokojen.
Jen netrpělivě očekávám novou ROM, jestli vyřeší těch pár drobností co se vyskytli.:).
novacekE-TEN (2)|27.1.2007 16:23
M700 mam cca tyden a porad mam par problemu:
1. jen tak mi prestal fungovat zastupce pod HW tlacitkem kontakty. Pokud zarizeni resetuji tak mi cca 3 hoh. zastupce funguje a pak znuvu zacne psat "pri otevirani zastupce nebo vyhledavani nazvu ciloveho souboru doslo k chybe" dela to i bez nainstalovane lokalizace. Jinou cestou se ke kontaktum dostanu.
2. po jednom dni mi prestal fungovat Dynavix nespoji se s GPS - GPS je funkcni. napr. kompas jede.
3. BT synchronizace ne a ne fungovat
4. foto skoro nepouzitelne a to i venku
5. neda se nekde koupit kryt baterie, ktery ma funkcni gumu
6. po kazdem resetu se znovu objevi preddefinovane vytaceni k webu od operatora, jde to nejak vypnout?

pokud nekdo vite jak neco odstranit tak napiste. D E K U J I !!!!
harly (3)|27.1.2007 20:11
problém s reproduktorom...

Takže som sa sám popozeral na webe a zistil som že tento problém nemám iba ja ale je dosť "častý" teda stáva sa.
Problém by nemal byť v českej lokalizácii ale to bolo posledné čo som s PDA robil, dokedy som si neuvedomil že mi nejde zvuk:?
Problem je vraj v Hardweri. Stalo sa to aj mne aj iným potom čo som zapojil do PDA priložené sluchátka a po ich vytiahnutí zvuk z reproduktoru bol podstatne tichší až napokon mi vôbec nejde.
U niektorých užívateľov po niekoľkých zapojeniach a odpojeniach sluchátok sa to samo spravilo ale u mna nie. Niekedy mi síce naskočí zvuk z repro ale hneď asi po 2 sek sa zasa stíši na minimum.

Takže neviem....pomôože už iba vrátenie do obchodu.

Ak Vás napadá niečo iné poradte
Pavel Koza (4761)|27.1.2007 23:31
Prave se pozvolna prokousavam ke konci recenze a mel bych na uzivatele par dotazku.

1. Pouzivate Skype? Me ta standardni verze (posledni z webu), co napriklad na HTC P3600 se stejnym procesorem slape jak vino, dela tohle (viz soubor). Navic se nedari presmerovat vystup do sluchatka, porad to rve na celou mistnost...
2. Nejaky dalsi tip na zvyseni hlasitosti? Predevsim na sluchatka je to tragedie - vse na maximum a je to tak do obyvaku, vsechna okna zavrena...
3. Displej se pri dotyku vlni. Neni to videt pokazde, ale napriklad uz pri kalibraci je to v hornich rozich jasne patrne. Ma nekdo stejny problem?
4. Audio pres BT Stereosluchatka - tragedie, neda se pouzivat...
5. Dost blbne reproduktor pri telefonovani, jakoby byl chvilema misto klasiky hlasity odposlech.
6. GPSka ma sice krasny prijem, ale casto (8x na 20ti kilometrech, sama rovina) najednou na okamzicek ztrati signal...
7. Celkova nutnost mnoha resetu, jak casto resetujete vy?

Zatim diky:)
Pavel Koza (4761)|27.1.2007 23:36
[QUOTE="novacekE-TEN"]3. BT synchronizace ne a ne fungovat
4. foto skoro nepouzitelne a to i venku
6. po kazdem resetu se znovu objevi preddefinovane vytaceni k webu od operatora, jde to nejak vypnout?[/QUOTE]

3. Nevim, ja s tim nemel problem - nutne je mit spravne nastaveny pocitac, pak by se pri parovani mel objevit na ETENu profil ActiveSync. pokud tam neni, mate blbe desktop.
4. Souhlas, ja mam problem s temi horizontalnimi carami, totalne kazi polovinu fotek.
6. Nevim, ale toci me to taky. Navic u ET je blbe APN...
Pavel Koza (4761)|28.1.2007 00:38
[QUOTE="plachow"]Beru zpět svůj předchozí příspěvek. Stále se mi stává, že když rychle píšu na klávesnici, vynechá to občas písmenko. Zdá se ale, že je to softwarový problém, vznikající tehdy, když napíši rychle za sebou dvě písmena. Takže se to snad nějak patchnout bude dát.[/QUOTE]

Je to blby dotaz, ale mate tam tu lokalizaci? Ja z principu testuju bez ni a zatim jsem se s timto problemem nesetkal...
Pítr6630 (55)|28.1.2007 00:57
[QUOTE="Pavel Koza"]Prave se pozvolna prokousavam ke konci recenze a mel bych na uzivatele par dotazku.



3. Displej se pri dotyku vlni. Neni to videt pokazde, ale napriklad uz pri kalibraci je to v hornich rozich jasne patrne. Ma nekdo stejny problem?
5. Dost blbne reproduktor pri telefonovani, jakoby byl chvilema misto klasiky hlasity odposlech.
7. Celkova nutnost mnoha resetu, jak casto resetujete vy?

[/QUOTE]

Nemám vyzkoušený vše, ale k těm pár dotazům dodám jen toto :
3. Vlnění pozoruju taky od začátku.... Ještě když sem třeba v "Programech" a tužkou táhnu pomalu dolů lištu, tak v některých místech začne displej jaksi "poskakovat"...
5. Problémy s reproduktorem sem nespozoroval...
7. S tímhle souhlas... A ještě víc mě štve, že po každým takovým resetu zmizí veškerý mail účty.. Navíc někdy mizí ikony z rychlé volby na hlavní obrazovce...

Co sem ještě spozoroval, tak jsou problémy s QIPem, i když to může vyvolávat on sám..ale jde o to, že celkem často vytuhne a s ním i celej přístroj. Navíc po instalaci se mi v programech objevili dva zástupci - QIP a QIP1... nejde s tím nic dělat...

Pak mi taky trošku vadí, že v "Odebrat programy" není nic co sem nainstaloval...

A poslední problém, kterej se objevil poměrně nedávno. Měl sem nahraný písničky na vyzvánění (standartně Windows/Rings). Pak sem je smáznul a asi po týdnu znova nahrál.. ale to sem narazil, protože se najednou začaly tvářit jako nepřehratelný.. přitom to bylo přesně to co původně. Zkoušel sem i jiný, ale nejde nic, takže musím používat ty trapný předinstalovaný... :-)))