Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM6 pro Uniho

szoustal_ce4you (174)|14.1.2007 17:34
Už jste někdo vyzkoušel novou rom WM6,čili crossbow, pro uniho,která je na xda.developers?
JanHavlicek (635)|14.1.2007 18:56
Zatím nám mažou linky na stažení a jak psal Helmi, je to ještě plné bugů. S Milošem ji ještě zkoušet nebudeme, ale Jerrry se na to chystá ;)
Jirkac_ (269)|14.1.2007 22:24
Prave jsem doflashoval WM6 ROM. Universal funguje, system vypada paradne (graficky), ale na zavery ohledne funkcnosti dalsich veci je zatim brzo. Poradne romku otestuju a dam vedet :yes:

Velke diky patri Johnnnnnymu!
Heretic_ce4you (158)|14.1.2007 22:43
A co vlastně přináší nového, kromě vzhledu?
szoustal_ce4you (174)|14.1.2007 23:03
Jakk jsi ji tam dostal. Já to zkoušel,ale napsalo to country id eror. Přitom zatím jsem vždy všechno naflashoval.

To Johnnnny:
Asi ti to už posla jerry. Já se dostal na email až teď.
Jirkac_ (269)|15.1.2007 00:13
První dojmy s novou ROM jsou velice pozitivní a publikoval jsem je zde (screenshoty, krátké video s rychlostí systému). Průběžně je tam budu doplňovat, zatím se se systémem seznamuju a zkoumám co je nového. Zítra prubnu aplikace atd.


szoustal: Flashoval jsem normálně přes noID flasher (z bootloaderu)

Heretic: je to testovací ROM, a určitě do ní už zasahoval něko z Xda-devu, jelikož přímo v ROMce jsou aplikace jako PShutXP, PHM Traylaunch nebo WM5 new Menu... Rád zkouším nové věci, proto jsem ji prubnul, a jak jsem psal, jsem příjemně překvapen, jelikož rychlost je velice dobrá!
PhSnake (872)|15.1.2007 03:36
takze uspesne nainstalovane . cakam na dokoncenie synxronizacie a idem skusat soft podobne ako jerry. vysledky budem postupne dopisovat sem.

btw. zatial som nenasiel MMS :-) idem skusit nahodit arcsoft
podobne aku u helmiho 3.5 nejde passtrough internet (pc je na nete a UNI sa k nemu hlasi), Wi-fi som nemal ako vyskusat, BT HF ide. Sync cez bt som neskusal.UMTS ide

Pocket Controler 5.07 build 950:yes:
resco keyb. 4.36:yes:
Resco explorer 5.42:yes:
Wisbar adv 2.7.0.2b:yes:
pbreeze 5.2 pub beta 3:yes:
ilauncher 3.0.1:yes:
avantgo 6.4? build 146 :no: -nefungoval ani pri helmi 3.5 beta 1.3
phonealarm 1.57build94:?: (s mensimi prob. mozno len nastavenim)
opera 8.6u2 :yes:
netfront 3.3 :yes:
isilo 4.32 :yes:
mobipocket :yes:
inesoft addresbook 1.66 :yes:

Pripada mi stabilna. Ale ja si radsej pockam az helmi alebo niekto spravi nejaky release. nemyslim ze budem cakat dlho(moj odhad do konca tyzdna sa nieco objavi) takze sa vraciam k helmimu 3.5 1.3

BTW: downgrade na helmi WM5 AKU3.5 beta1.3 bez problemov
Jirkac_ (269)|15.1.2007 08:33
Odzkoušený software
TCPMPlayer 0.72RC1
GSplayer
Resco Photo Manager
Qip PDA
Total Commander
XCPUScalar
iLauncher 3
PocketBreeze (po nainstalování se špatně vykreslila (příliš malé a rozhozené písmo) konfigurační nabídka programu, jinak funguje bez problémů)
MidletManager (Opera Mini 2)

Nefunkční software
MagicButton (funguje, ale kvůli novému kabátku rozhodí grafiku horní lišty)
HandySwitcher (funguje, ale po chvíli se přestane zobrazovat ikonka v horní liště)

- Po spuštění systému se automaticky spouští i ikonka BT manageru v Tray liště. Systém vám nedovolí soubor bt.exe z /Windows/Startup odstranit (jelikož je načtený v paměti a používá se). Lze jej ale přejmenovat (např. bt.ex_), takže se při dalším spuštění systému již nenačte, a pak ho můžete odstranit (komu by nevyhovoval)

- Inbox je trochu přepracovány; po spuštění položky Messaging z nabídky Start se objeví okno, kde si vyberete účet (SMS/E-Mail). Zobrazování této nabídky je ale možné vypnout (Display account picker when opening Messaging). Průvodce vytvořením nového e-mailového účtu je trochu odlišný (Send/receive when I click Send), formát zprávy je možné nastavit jako HTML nebo čistý text.

- V nastavení Internet Exploreru přibyla položka "Use High resolution", při jejíž aktivaci dojde k ještě většímu zmenšení písma a na obrazovku se toho tak vejde celkem hodně (www stránka).

- Aplikace Phone doznala několika změn. Kromě nového tmavého kabátku (který mi s celkovým layoutem systému nejde moc dohromady) se nad Keypadem zobrazuje malé okýnko (keypad lze schovat, pak se okýnko roztáhne na celou obrazovku), ve kterém se zobrazují naposledy volaná čísla, kontakty nebo položky zrychlené volby.

- Chybí aplikace pro práci s MMS zprávami a obsluhu videohovorů.

- V celém systému jsou úplně nové a celkem líbivé ikonky (viz screenshoty).

- Zkoušel jsem benchmark přes program TCPMPlayer 0.72RC1, a v porovnání s I-Mate WM5.0 AKU 3.2 ROM jsem dosáhl zhruba o 30% nižšího výsledku (Crossbow - 454%, WM5.0 - 489%), přesto se mi systém zdá o něco rychlejší, než v případě WM5.0 ROM.

- Telefonování je bezproblémové. Druhá strana mě velice dobře slyší, ja ji také. Při zvednutí hovoru mě účastník slyší ihned (některé WM5 ROM trpěly problémem s odezvou).

- WMA zvuky standardně obsažené v systému nelze použít jako vyzváněcí melodie, jelikož vždy před příponou je mezera (např. vyzvaneneni .wma) a systém kvůli tomu zvuk nepřehraje (chyba v ROM, soubory není pochopitelně možné přejmenovat). Vlastní WMAčka fungují bez problémů.

Celkově na mě systém působí jako vylepšené Windows Mobile 5.0, nikoliv ale jako další plnohodnotný OS. Jádro systému je podobně jako u WM5.0 AKU3 založeno na WinCE 5.0.
Nosac (86)|15.1.2007 10:59
kdepak jste sehnaly WM6??? také bych jej chtěl zkusit děkuji
atomion (1159)|15.1.2007 15:16
Ale to je WM6 ROM pro Universala, nikoli pro Heralda ;)
palo_ (10)|15.1.2007 17:47
Podarilo sa mi crossbow stiahnut z xda-developers vcera este pred tym ako zrusili linku. Hned som to samozrejme flashol a podrobil zakladnemu testu funkcnosti. Na moje prekvapenie mi ten WM6 pride stabilnejsi a pouzitelnejsi ako posledne buildy od Ivana a Helmiho. Nenasiel som ziadne viditelne problemy. Neskusal som voice command, lebo to nepouzivam, celkovo s mojim MDA Pro telefomujem dost malo, ale data funguju super. Cely den som na 3g a vzdy, ked som meral rychlost pripojenia vyslo mi cez 300kbit/s. Pushmail a integracia Windows Live je tiez bez problemov. Stabilita je tiez velmi dobra.
Daval by som si uz ale teraz pozor, lebo prilis vela ludi sa potomto subore zhana a predpokladam, ze to urcite niekto zneuzije a podstrci nejaky fake, pripadne nieco, co vam z vaseho UNIho spravi tehlu alebo tazitko ;)
Ak by to niekto chcel otestovat, tu je SVF checksum toho ROMu co bol na xda-developers -
Samotny ROM - nk.nbf B84F3479
a cely rar, ako som ho stiahol - WM6_Uni.rar 31B53FFA

... a linky na stiahnutie si vygooglite :)
RankXaroth (12)|7.3.2007 12:57
Zdravím,
chtěl bych se zeptat těch, kteří byli s WM6 úspěšní, jak jste na tom s problémem lokalizace od Sunnysoftu. Mně se totiž po úspešném naflashovaní WM6 pustí tzv. customization a nedílnou součástí je i balíček od Eurotelu (O2) a následně od sunnysoftu InterWrite (nebo jak se to jmenuje) jenže ta je dělaná zřejmě na WM5 ... dá se toho nějak zbavit?

Díky RankXaroth
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2007 13:16
Smazat obsah Extended ROM? ;) A případně si vytvořit svou vlastní, "šitou na míru"..
Surgical (2364)|7.3.2007 15:03
Nebo po hardresetu, zkalibrovani displaye atd., jeste nez se kustomizace spusti (dava ti 3 sekundy na rozhodnuti), provest SR. Pak uz se nenainstaluje. Pokud z ni ale potrebujes cokoli doinstalovat, mas to k dispozici po unhide ExtROM a muzes si potrebne caby pustit rucne kazdy solo....
karlic (707)|14.3.2007 14:17
Máte někdo už nasazenou novou ROM s označením 2.02.00 WWE (neoficiální samozřejmě)? Funguje v ní TomTom navigator?
atomion (1159)|14.3.2007 16:37
Tu má Jerrry .. zkus mu napsat SZ ;)
szoustal_ce4you (174)|14.3.2007 20:23
[QUOTE="karlic"]Máte někdo už nasazenou novou ROM s označením 2.02.00 WWE (neoficiální samozřejmě)? Funguje v ní TomTom navigator?[/QUOTE]

Mám ji a TT v ní funguje bez problémů. Mám TT 6.030
karlic (707)|16.3.2007 06:11
Tak jsem taky updatnul na WM6 2.02.00 WWE a zatim spokojenost. Funguje zda se vse, akorat jsem nerozchodil PhoneAlarm.
Miloš Strouhal (3997)|16.3.2007 06:58
A videotelefonie?
karlic (707)|16.3.2007 12:02
Ha, XP zase ví vše :)
No hele, fakt tam ta videotelefonie není. Jelikož to nepoužívám, tak jsem si toho ani nevšiml :)
szoustal_ce4you (174)|16.3.2007 19:02
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A videotelefonie?[/QUOTE]

Jwrightmcps má však na developers ke stažení CAB na videohovory ve složce Betas.
bici_ce4you (14)|16.3.2007 22:20
Zdravím,

chtěl by se zeptat, jestli nemáte podobný problém jako já. Mám poslední ROMku od Jwrightmcps 2.02.00 a mám dva zásadní problémy.
1) tzv. memory leak, ráno softresetnu cihlu (26 MB volné paměti), přes den beží synchronizace pošty, hovory, SMS. A volná paměť mizí a mizí, odpoledne jsem na 14 MB. Onehdá mi vytuhl příchozí hovor, vyřešil až SR.
Když pustím Oxios Hibernate, obnoví se tak max. do 2 MB paměti. Prostě volná paměť pořád mizí.
Na today mám pouze iLauncher a ještě běží Batti. Jinak nic.
2) při zvednutí hovoru musím počkat cca 2 vteřiny než mě druhá strana slyší. Tenhle problém byl ale i s předchozími verzemi ROM od JW (06, 08).

Psal jsem i na Xdev, akorát jeden člověk má stejný problém s tou prodlevou při volání.

Všem díky za názory.

Bici

karlic (707)|17.3.2007 07:42
Ja mam po resetu 24MB a pak to postupne ubyva a nakonec i po uzavreni vsech aplikaci mi zustane 20MB. Dale to ovsem uz neklesa. Ja bych vzal Task Manager v1.6 a podival bych se do procesu co mi tu pamet zere. Nektere aplikace zustavaji nejak zvlastne viset v pameti. Mne napr. takto zustane pravidelne hnit v pameti Opera, pokud dojde k tomu, ze PDA vypnu. Operu mam na karte a pokud vypnu PDA, tak se odpoji karta a pak se to uz nevzpamatuje jinak nez SR.
karlic (707)|17.3.2007 07:48
S WM6 mam zajimavy problem a mozna i vy, akorat ze o nem nevite. Pokud jsem na datech GPRS tak se mi nelze dovolat (nedostupny). Pokud prenos dat ukoncim, tak se mi lze dovolat, cihla ovsem mlci a nijak neinformuje o prichozim hovoru. Vzdy pomuze stisk cerveneho tlacitka s telefonkem. Proto pro jistotu ted pouzivam pro skok do today toto cervene tlacitko :)
bici_ce4you (14)|17.3.2007 10:27
Tak jsem teď zkoušel ten problém s GPRS a mně to nedělá. Připojený jsem skoro pořád, jelikož se mi synchronizuje pošta. Data se nepřenášela, volal jsem si z druhého čísla a v pohodě to zvonilo.

Včera v noci jsem udělal SR a nechal cihlu dobíjet. Před chvíli jsem se díval a volné paměti jen 19 MB. Mám starší verzi Task Manageru, tuším 1.3, a nejvíce paměti papá gwes.exe - 2405 kB, filesyc.exe - 1998 kB, device - 1489 kB, voicecmd.exe - 1228 kB. Zbytek uz jsou drobnosti, ktere daji dohromady něco málo přes 1 MB...

Bici
szoustal_ce4you (174)|17.3.2007 11:11
[QUOTE="bici"]Tak jsem teď zkoušel ten problém s GPRS a mně to nedělá. Připojený jsem skoro pořád, jelikož se mi synchronizuje pošta. Data se nepřenášela, volal jsem si z druhého čísla a v pohodě to zvonilo.

Včera v noci jsem udělal SR a nechal cihlu dobíjet. Před chvíli jsem se díval a volné paměti jen 19 MB. Mám starší verzi Task Manageru, tuším 1.3, a nejvíce paměti papá gwes.exe - 2405 kB, filesyc.exe - 1998 kB, device - 1489 kB, voicecmd.exe - 1228 kB. Zbytek uz jsou drobnosti, ktere daji dohromady něco málo přes 1 MB Bici[/QUOTE]

Tak vědět co by se dalo uzavřít, nebo nastavit max. velikost. Já mám po softresetu gwes.exe 3.61 Mb (MBěhem dne 4.6MB), shell32.exe 3.28 MB, Mobileshell.exe 3.26MB device a filesyc asi stejně jako ty.
bici_ce4you (14)|17.3.2007 15:34
No to taky netuším, jak s omezením. S předchozími verzemi jsem takový problém ale neměl..:?
Stáhl jsem si nový Task Manager 2.7, ukázal stejné procesy, u některých procesů se zvedla hodnota zabrané paměti. Teď jsem mezi 14-15 MB volné.
Zvláštní je, že se při použití Oxios Hibernate žádná paměť neuvolní. V předchozích verzích nebyl problém, aby se uvolnilo i 8 a více MB paměti...

Asi to zkusím přeflashnout, sice si od toho moc neslibuju, ale co kdyby...
A kdyby i to nepomohlo, tak se asi vrátím ke starší nebo jiné verzi.
Průběžně budu sledovat fórum na xdevu, kdyby se tam něco objevilo ;)

Bici
htcjirka (1875)|17.3.2007 15:54
Mam taktez tuto ROM a maximalni spokojenost,wm5 uz tam urcite zpatky nepujdou.Nenalezl jsem ani problem s programy, ktere jsem pouzival na WM5
szoustal_ce4you (174)|17.3.2007 21:24
Dnes jsem si tam hodil novou Rom od DarkForce 2.10.02 WWE. Mám volné Storage asi kolem 38MB a pro programy cca 28MB. Radio 1.15
bici_ce4you (14)|17.3.2007 21:55
A jake mas s touto ROMkou zatim zkusenosti? Co jsem cetl na xdevu, tak vetsina ji chvali,ze je rychla a stabilni. Mam uz ji taky stazenou a zrovna se chystam ji tam flashnout.

Bici
karlic (707)|18.3.2007 19:00
Taky už sosám 2.10.02 WWE. Za chvílu jdu na to.
htcjirka (1875)|18.3.2007 19:37
Ja uz ji mam stazenou a zatim vyckam az na pozdejsi reakce,prvotni jsou vzdycky kladne.S verzi 2.02.00 jsem maximalne spokojeny
karlic (707)|18.3.2007 22:02
Ja už mám flashnuto. Při prvním pokusu o update to napíše "Country ID Error", stačí PDA ponechat v černé obrazovce "USB Boot" a spustit update znovu a pak už vše běží jak má.
Jsou nějaké malé rozdíly, zítra otestuju a pokud bude čas, tak napíšu první dojmy. Já jsem šel do tohoto update okamžitě, protože mi Universal občas nezvonil s ROM WM6 2.02.00 WWE - 03/10/07 * Radio 1.13.00.
karlic (707)|19.3.2007 08:46
Tak zatím systém stabilní v 2.10.02 WWE, ale má to několik ale.

- Extended_ROM se mi pořád sama maže :( , co s tím? Dělá to ještě někomu?
- Není možnost videohovorů

Chybí:
- MIDlet manager
- Streaming Media
- Skype
- OneNote
- USBHdd

Je navíc:
- Bluetooth Explorer
htcjirka (1875)|19.3.2007 08:50
Jeste ze jsem ji nenahraval a vyckal.Se zvonenim jsem zatim problemy nemel
karlic (707)|19.3.2007 10:36
Tak mám potíže. Poté co mi zlobila Extended_Rom, rozhodl jsem se přeflešovat. Bohužel po update jen a jen tma. Musel jsem použít loader power+světlo+reset a dělám update znovu. Snad se zadaří a pokud ne, tak jdu na downgrade 2.02.00, ale s novým radiem 1.15.
RankXaroth (12)|19.3.2007 13:38
Tak mám potíže i já. 2.10.02 se mi nepovedlo naflashovat. Chudák Qtek je ted ve stavu kdy na zhasnutém displeji svítí nahoře Serial a dole v1.00 a už s ním nejde nic dělat. Zkusil jsem tam zpět flashnout 2.02.00, ale přesto, že flash probíhá a skončí úspešně, tak nakonec Qtek mlčí ve stejněm stavu (Serial na obrazovce). Nemáte někdo nějakou dobrou radu?
karlic (707)|19.3.2007 13:41
Tak se mi znovu nepodařilo flešnout na 2.10.02. Pokaždé tma a musel jsem bootovat přímo do bootloaderu.
Proto jsem se vrátil k ROM 2.02.00 WWE a dal jsem do ní jen nové Radio 1.15.00.
Hovory už zvoní vždy, dokonce i když jsem aktivně na datech a sosám přes GPRS (to byl vždy v minulosti mobil obsazen). Na hodnocení je brzy, takže něco napíšu později.
karlic (707)|19.3.2007 13:48
Udělej HR. Potom uvidíš tmu. Potom stiskni světlo, power a reset. Naskočí serial na displeji. Potom připoj USB, serial se změní na USB. Potom spusť jakýkoliv fw. Pokud poprvé zahlásí nějakou chybu, tak se neboj a spusť update podruhé (s PDA nic nedělej pokud je na displeji USB).
Pokud cihla nenaběhne, zkus jiný firmware.
Já jsem to teď dělal a vše zafungovalo jak píšu.
RankXaroth (12)|19.3.2007 15:19
A který firmware jsi tam zkusil dát? Já 2.00.07 a chová se to pořád stejně. Po resetu je to v módu, kdy na displeji svítí to Serial a po připojení na usb se to změní na USB. Můžu flashovat, ale po přeflashování cihla nenaběhne. Asi poletí z okna :-)
karlic (707)|19.3.2007 15:38
Dej tam jakýkoliv jiný, klidně i WM5. Až ti to aspoň naběhne, tak tam můžeš dát tu WM6.
RankXaroth (12)|19.3.2007 16:00
No tak jsem se nakonec musel pomoci mtty připojit k cihle a napsat tam set 14 0 a poté se mi konečně cihla rozběhla. Tak teď nový pokus s WM6 :-) Já si nedám pokoj.
karlic (707)|19.3.2007 17:03
neznám :
mtty připojit k cihle a napsat tam set 14 0


VOCOGO?
htcjirka (1875)|19.3.2007 17:03
Tobe je lito ze ti Uni chodi vid.Jeste ze me pri flashovani na crossbow 6 nic takoveho nepotkalo.Asi jsem mel stesti.Ted jsem kupoval znamemu TMobile MDApro,chce tam take wm6,aby se me to povedlo :)
RankXaroth (12)|19.3.2007 17:52
mtty je windowský terminál (exe prográmek), pomocí kterého je možné se k cihle připojit, když je v režimu USB (loader). No a set 14 0 způsobí, že to má po resetu normálně bootovat a ne zase padat do toho režimu Serial/USB ... našel jsem to na netu. Poté co jsem to takto "opravil" tam mam 2.10.00 bez problémů.

[QUOTE="karlic"]neznám :
mtty připojit k cihle a napsat tam set 14 0


VOCOGO?[/QUOTE]
karlic (707)|19.3.2007 19:05
Jak to u tebe vypada s tou Extended_Rom? Drzi ti v ni data nebo se stejne jako mne casem rozpadnou znaky a pak po resetu vse zmizi?
karlic (707)|20.3.2007 08:30
Nová funkce WM6
Kromě všech možných víceméně zbytečných funkcí se mi líbí tato, která není moc publikována nebo vysvětlena:
- Pokud jste v mailech nebo SMS nebo v jakýchkoliv zprávách tak postupným stiskem kláves filtrujete předmět zprávy nebo odesílatele.

- Pokud držíte dlouze klávesu 0, tak se zobrazí help pro funkce dlouhým přidržením kláves. Začal jsem hojně využívat, ušetří spoustu času.



1 nebo A - Reply All - Odpovědět všem
2 nebo R - Reply - Odpovědět
3 nebo K - Mark Read/Unread - Označit přečteno nepřečteno
4 nebo F - Flag - změnit příznak
5 nebo M - Move - přesunout
6 nebo O - Forward - přeposlat někomu jinému
7 nebo D - Delete - smazat
8 nebo L - Download Message - stáhnout zprávy
9 nebo S - Send/Receive - odeslat/přijmout zprávy
RankXaroth (12)|20.3.2007 08:34
S Extended ROM zatím nevím, je prázdná, zkusím tam teda něco nahrát a uvidíme. Jinak se zdá, že zatím funguje OK.
RankXaroth (12)|20.3.2007 12:45
Tak co jsem zatím nahrál do Extended ROM tak to mi tam drží.
htcjirka (1875)|1.4.2007 21:17
Ahoj,necely tyden testuji novou ROM od PDAVIET 2.02.01 FIX 2 a krome video telefonovani,teto romce vubec nic nechybi.Musim rict,ze tato rom je ze vsech nejlepsi.Zarizeni jsem vyuzival naplno,caste hovory,na emaily,prehravani videa,hudby,internetovani s ie,dokumenty ve wordu a excelu a dodnes jsem zarizeni nemusel restartovat a nemelo jediny zasek.Jedine co teto romce chybi a co me nevadi ze chybi, je videotelefonovani,coz nepouzivam a pouzivat nehodlam.Prodleva pri prijeti hovoru zustava 2 sec,ale ta uz byla i u wm5,takze to me netrapi.Opravdu jsem maximalne spokojeny.Po instalaci teto Rom zustane 39MB volne pameti.Tato rom uz obsahuje programy,ktere pouzivam CorePlayer v 1.04,ktery zvladne uplne vsechny video i audio formaty a hlavne nemusim u videa upravovat rozliseni.Obsahuje i eqalizer.Standartni wm player je nepouzitelny.Dale obsahuje program od samana new wm menu,ktere jsem take zvykly pouzivat.Dale obsahuje wm Storage,Bluetooth Explorer,Adobe Reader,Backup Contact atd.Takze shrnuto jedine co jsem doinstalovaval je Igo navigace 2006 plus,ktera je bezproblemova a smartmaps,tez bezproblemova funkcnost.