Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

U važuji o koupi rx5940 - je to dobrá volba?

Iti (3)|12.1.2007 14:36
Zdravím všechny! Tak nějak mi z toho jde hlava kolem. Každý píše něco jiného. Četl jsem dvě recenze o HP ipaq rx5940 a vychválili ho tam až do nebe (že GPS funguje naprosto svkěle, netrvá ji ani 5 sekund než si načte všechna data atd.) - pak jsem koukal na fórum a kdosi tu psal, že by to nejraději vyhodil do popelnice (že místo na dálnici mu to ukazuje, že je na poli; že v Praze nechytí žádný signál půl hodiny atd.). Tak nevím co si o tom mám myslet. Chci si koupit PDA s GPS - hlavně pro využití jako GPS v autě a pro hledání pokladů. Napište mi prosím, kdokoli má s tímhle přístrojem zkušenosti, jestli to je dobrá volba. Ještě jsem chvíli uvažoval FS Loox N560GPS, ale na něj jsem četl takové divy (výdrž baterie 2 h. s GPS, doba vyhledání trasy 10 min atd.), že jsem ho raději zamítl. HP rx5940 se mi dost líbí, jen potřebuji takové informace, kterým se dá věřit (nechci vyhodit 12 tisíc za něco, co nebude fungovat, jak bych chtěl). Díky všem!!!
Iti (3)|12.1.2007 14:40
Jo a někde fakt GPS na tomto stroji děsně kritizují - moc nevím co si o tom mám myslet - nechápu, jaktože to někomu jde skvěle a někde zařadí GPS do mínusových bodů hodnocení... POMÓC!!!
Surgical (2364)|12.1.2007 20:36
Kdyz to mas jako s holkama. Nekomu se libi, nekomu nelibi. Protoze dokonalost neexistuje a holku si podle ciziho doporuceni taky nevybiras, nezbyva, nez to zkusit a posoudit sam, co jses schopen a ochoten ji odpustit (ve svetle jinych prednosti a vlastnosti) a co za zadnou cenu ne...
Pak se eventualne podelit zkusenostma.
mitzi (8)|11.4.2007 14:27
No ja ho vlastnim a jsem plne spokojen. GPS se chyta behem minuty a fsechno funguje ok. TomTom jede perfektne (zapadni evropu jsem odstranil a nahral stredni a vse je ok). Zkousel jsem i ruzne dalsi navigace (iGO, Route66, SmartMaps Navigator, Mobile Navigator, Garmin Que) a vse jede dobre (ted myslim spolupraci pda, gps a programu, ne mapove podklady). Baterka vydrzi temer den pri zapnute navigaci (ale presne jsem to jeste nemeril). WiFi frci taky dobre, pres dve zdi a 10m mam stale polovicni silu signalu (ale to spis vec AP nez PDA). Drzak do auta je super, ani se pri jizde nehne a da se dat tesne nad palubku, takze pri vyhledu nebrani. Jedine co mohl HP udela lepe je reproduktor. Stereo repra po kazde strane jeden by byly lepsi. Nicmene pri hlasove navigaci i pri zapnutem CD to je slyset dobre. Spis na poslech hudby to neni. Pres sluchatka to ale hraje uspokojive (mam Koss Sporta Pro). Dvougigova pamet je parada, prakticky fsechno mam v ni (ale az pote co jsem odstranil tu 1.4GB zapadni evropu). Takze ja doporucuju. Jo koupil jsem si k nemu to HP pouzdro (to co davaji v baleni se neda nosit na pasku) a je taky super. To nalezato. Ma kapsicky na SDcka a klips na pasek, nosi se dobre.
mitzi (8)|11.4.2007 14:34
jo este k tomu GPS. To zpozdovani nebo nechytani se muze byt zpusobeno nasledujicim problemem. jak jsem blbnul s navigacema a programama na GPS tak mi zrejme jeden z nich prepnul GPSku do modu SIRF, coz znamena ze z ni nesly data ve formatu NMEA ale v binarnim SIRF. Napriklad iGO to zkousne bez problemu ale ostatni (vcetne TomToma) se nechytaji, GPSku najdou ale signal nevyhodnoti, protoze mu nerozumi (projevuje se to hlaskou "Cekam na platny signal z GPS..." nebo tak nejak). Takze jsem pouzil volne dostupny program SIRFTECH a prepnul jsem ji zpatky do NMEA (pozor bezelo to jen pri 9600baudech) a vsechno bylo zase ok. GPSku lze dokonce sdilet mezi programama pres softwarovy COM port ale problem je, ze vetsina programu se hrabe na ten hardwarovy, takze se stejne blokuji navzajem. Ale za to nemuze HP.