Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB připojení

bass_ce4you (105)|3.2.2004 10:18
Protože se mi stále nechce tahat s kolíbkou tak jsem si k notebooku chtěl přidat kabel XDA - USB. Pořídil jsem si kabel na kterém je napsáno USB kabel s dobíjením pro XDA. Někde jsem to četl že příslušenství XDA a XDA II je totožné. Bohužel při připojení mi PC hlásí neznámé zařízení. Nevíte někdo kde je problém? Nepotřebuji náhodou nějaký ovladač?
Dík
PavelR. (2184)|3.2.2004 10:21
[QUOTE="bass"]Protože se mi stále nechce tahat s kolíbkou tak jsem si k notebooku chtěl přidat kabel XDA - USB. Pořídil jsem si kabel na kterém je napsáno USB kabel s dobíjením pro XDA. Někde jsem to četl že příslušenství XDA a XDA II je totožné. Bohužel při připojení mi PC hlásí neznámé zařízení. Nevíte někdo kde je problém? Nepotřebuji náhodou nějaký ovladač?
Dík[/QUOTE]

... jakou máte verzi ActiveSyncu?

PavelR.
bass_ce4you (105)|3.2.2004 10:47
Verze 3.7
bass_ce4you (105)|3.2.2004 10:48
Když u ActiveSync spustím hledání připojení tak nic nenajde.
PavelR. (2184)|3.2.2004 10:52
... přes kolébku, kterou jste dostal k XDA2 vám připojení funguje?

PavelR.
bass_ce4you (105)|3.2.2004 12:46
TAk teď jsem si chvíli hrál. Stahl jsem si ActiveSync verze 3.7.1. Pře kolíbku připojení standardně jede. Přes kabel ke starému XDA ne. Po připojení PPC chcípne a nereaguje na žádný dotek obrazovky. Ještě zajímavější je když připojím spící PPC. Display se rozsvítí do stavu Today a vypíše se varovná hláška "stav záložní baterie nízký. dobijte podle nstrukcí nebo dojde ke ztrátě dat". Přitom je PPC nabito na 100 a 100%. Myslím že háček bude právě v tom nabíjení přes USB které kobel ke starému XDA umožňuje. Nevím jestli není něco třeba v zapojení konektoru přebastlit. Pokud ne tak se nic neděje XDA původní má kolega tak tu kabel přenechám. Teda pokud vůbec pojede i s tím starým XDA. To mohu ověřit až příští týden.
PavelR. (2184)|3.2.2004 12:53
[QUOTE="bass"]TAk teď jsem si chvíli hrál. Stahl jsem si ActiveSync verze 3.7.1. Pře kolíbku připojení standardně jede. Přes kabel ke starému XDA ne. Po připojení PPC chcípne a nereaguje na žádný dotek obrazovky. Ještě zajímavější je když připojím spící PPC. Display se rozsvítí do stavu Today a vypíše se varovná hláška "stav záložní baterie nízký. dobijte podle nstrukcí nebo dojde ke ztrátě dat". Přitom je PPC nabito na 100 a 100%. Myslím že háček bude právě v tom nabíjení přes USB které kobel ke starému XDA umožňuje. Nevím jestli není něco třeba v zapojení konektoru přebastlit. Pokud ne tak se nic neděje XDA původní má kolega tak tu kabel přenechám. Teda pokud vůbec pojede i s tím starým XDA. To mohu ověřit až příští týden.[/QUOTE]

... chování "standardních" USB kabelů dodávaných k XDA1 a XDA2 by mělo být bezproblémové. Mám tu USB kabely pro XDA1, XDA2, HTC Smartphone a při připojování těchto třech zařízení vůbec nevěnuji pozornost jaký kabel zrovna používám. Pokud váš kabel zlobí způsobem, který jste popsal, asi bych jej pro jistotu vůbec nepoužíval ...

PavelR.
Luke_ce4you (37)|3.2.2004 14:16
Moc tomu nerozumím, ale pokud to připojujete k notebooku, jak píšete na začátku, pak by mohl být problém v USB konektoru notebooku - jestli do něj jde proud jako do stolního PC, pak by se MDA měl dobíjet z baterií notebooku a s tím mohou být problémy, pokud to má notebook vyřešeno jinak, pak by se mohl chtít dobíjet z MDA nebo s příslušnými konektory zachází nějak jinak - nevím. Ale odpvídá tomu stav, kdy přes kolébku, která nemá dobíjecí konektory z USB zapnuté funguje a přes USB kabel, který ty konektory zapnuté má to nejde. Na www.xda-developers.com býval návod, jak má MDA zapojené konektory a jak přiletovat konektory kolébky, aby dobíjela z USB portu - z toho by se možná dalo odvodit, jaký drát na kabelu přerušit, pokud by problém byl skutečně zde.
bass_ce4you (105)|3.2.2004 16:31
Tak s tím dobíjením přes kolíbku se asi mýlíte. Chtěl jsem dnes vyzkoušet co Dataphone vydrží a kolíbku nemám zapojenou do sítě. Protože mám na display zobrazen stav baterie tak jse asi před hoďkou koukl na ikonku a hle místo cca 50% než jsem dal do kolíbky 72%. A teď je už 85%. Mimo to je v detailech po poklepání na ikonu stav Charging. Takže to asi fakt bude špatným drátem.
Luke_ce4you (37)|3.2.2004 18:09
Tak to je teda záhada. Jsem si 100 % jist, že kolébka pro MDA1 přes USB nedobíjí, ale dá se upravit, aby dobíjela. Pro MDA2 by to mělo být taky tak, to vyzkouším až doma, ale vzpomínám si, že se mi zdálo že nějak blbne - pokud by dobíjela i přes USB, pak je totéž jako USB kabel.
Luke_ce4you (37)|3.2.2004 18:13
Jo - a kde se dá ten USB kabel koupit ? A není náhodou pro iPaq ?
Luke_ce4you (37)|3.2.2004 18:48
Tak jsem to našel, skutečně MDA2 potřebuje jiný USB kabel než MDA1 a kolébka MDA2 nabíjí z USB portu.
Je to např. tady.
Jeden zde doporučuje např. toto:
"Hi everyone, i think i have the solution of XDA II not charging on USB port using XDA sync/charger cable... if u want the XDA II charging from USB, just open up the connector and disconnect the 20,21,22 pins from USB bus power line. After that, u can use XDA sync/charge cable in any USB port and they will sync and charge the XDA II."
- česky to znamená rozpojit konektory 20,21,22 u MDA1 USB kabelu.
U autonabíječky je to zas trochu jinak. Možná je to řešení vašeho problému, možná ne, ale informace je to důležitá.
Kdybyste mohl napsat, kde se dá ten USB kabel sehnat.
st.tom_ce4you (365)|3.2.2004 19:25
Mel jsem uplne stejny problem . Kabel USB jsem koupil u Eurotelu k MDA 1 a kdyz jsem ho zapojil vyhodilo na me ppc hlasku o slabe zalozni baterii. Mel jsem jeste cestovni nabijecku take od Eurotelu, tu jsem radsi nezkousel...
gm_ce4you (176)|3.2.2004 19:27
Možná už to není aktuální,ale já mám podobný problém s HP1915.Zakoupil jsem USB kabel v Sunnysoftu a ani na jednom počítači /zkoušel jsem to na 3/ nenajde zařízení a takže synchronizace nefunguje.
bass_ce4you (105)|3.2.2004 21:07
Kabel jsem zakoupil v Brně od dealera firmy CPA. Na centrále CPA jsem se v Brně ptal taky ale tam mi řekli, že s příslušenstvím pro PPC končí (malý zájem) a dali mi kontakt právě na toho dealera. Kabel měl i když byl poslední. Nicméně jsem již domluven že kabel vrátím. Nechce se mi dodělávat něco doma a pak v záruce utřít. Jezdím často do bohužel zatím zákazníkům příznivější části Evropy a tak si koupím příslušenství raději tam. Tedy pokud zde někdo neporadí nějakého tuzemského dovozce, který ovšem nebu mít vzhledem k malému zájmu 100% marži.
Pavel Koza (4761)|4.2.2004 19:12
Tak CPA konci s prislusenstvim pro Pocket PC??? Ach jo...:no: Pri strategii, jakou prezentuji obzvlast nasi mobilni operatori, se uzivatele asi budou muset spokojit jen s tim, co najdou v krabici... Ach jo:((
gm_ce4you (176)|4.2.2004 22:38
Jo to už mi taky oznámily.CPA s tím příslušenstvím končí.A to je celkem škoda.Něco sehnat není jen tak a Sunnysoft nemá všechno.A potom ty ceny...
Luke_ce4you (37)|4.2.2004 23:25
To asi tak není, CPA má v inet nabídce asi 70 kusů přísl. pro PDA, akorát na XDA pouze 2. Asi se toho fakt moc neprodá - stejně jako se moc neprodá XDA. Tady je asi problém v reklamě a přístupu operátorů, kdy mám pocit - a ve většině velkých firem to tak prakticky funguje, že vrcholný manažerský telefon je (podle nabídky operátorů) N6310, PDA je pro úchyly a phone edition pro ješrě větší úchyly. Korunu tomu pak nasazuje Microsoft, který není schopen do PDA implementovat plnohodnotný Word, kterým vrcholí a také končí softwarové možnosti většiny manažerů. Myslím, že firma, která by prohlásila MDA2 za vrcholný manažerský telefon a prodávala ho s TextMakerem a redukcí na Nokia handsfree (všichni manažeři ho mají v autě) by jich prodala 5x tolik než TM a ET dohromady.
U toho příslušenství je to tak, že bude jiná cena u věci, která se koupí jedna v USA (+10% bankovní převod, 50 USD poštovné, 30% clo a DPH) a jiná u věci, které se koupí 1000 ks na Taiwanu.
ipf (2136)|4.2.2004 23:38
[QUOTE="bass"]TAk teď jsem si chvíli hrál. Stahl jsem si ActiveSync verze 3.7.1. Pře kolíbku připojení standardně jede. Přes kabel ke starému XDA ne. Po připojení PPC chcípne a nereaguje na žádný dotek obrazovky. Ještě zajímavější je když připojím spící PPC. Display se rozsvítí do stavu Today a vypíše se varovná hláška "stav záložní baterie nízký. dobijte podle nstrukcí nebo dojde ke ztrátě dat". Přitom je PPC nabito na 100 a 100%. Myslím že háček bude právě v tom nabíjení přes USB které kobel ke starému XDA umožňuje. Nevím jestli není něco třeba v zapojení konektoru přebastlit. Pokud ne tak se nic neděje XDA původní má kolega tak tu kabel přenechám. Teda pokud vůbec pojede i s tím starým XDA. To mohu ověřit až příští týden.[/QUOTE]

Dobrý večer,
chyba, kterou popisujete se mi stávala, když jsem k MDAII (od T-Mobile) připojil nabíječku, kterou mi prodali k MDAI, problém byl ale s výstupním napětím zdroje. Jinak mám taktéž USB kabel, který jsem koupil k MDAI a bez problémů chodí i s MDAII. Takže v kabelu to asi nebude.
Jiří Graz (180)|12.2.2004 01:02
[QUOTE]

Dobrý večer,
chyba, kterou popisujete se mi stávala, když jsem k MDAII (od T-Mobile) připojil nabíječku, kterou mi prodali k MDAI, problém byl ale s výstupním napětím zdroje. Jinak mám taktéž USB kabel, který jsem koupil k MDAI a bez problémů chodí i s MDAII. Takže v kabelu to asi nebude.[/QUOTE]

Mám to samé a chová se to taky tak.:no:
Kdyby tak někdo věděl jak na ten kabel do auta.:yes:
gm_ce4you (176)|12.2.2004 08:17
Kabel do auta na MDA2 používám-stejný na Ipaq 3970.Akorát se musí použít redukce co je k MDA2.Redukce s Ipaqu je stejná,ale nenabíjí to.
hybo (3107)|12.2.2004 08:19
protoze je stejna jen mechanicky :-) stejna fabrika HTC :-)
bass_ce4you (105)|12.2.2004 11:03
Už jsem to asi teoreticky zmákl (vlastně i vyzkoušel). Na MDAI jsou dva druhy kabelů. Jeden který nenabíjí a je jen na data. Ten funguje i na MDAII ale samozřejmě nenabíjí. Ten kabel co jsem na MDAI koupil já je ale zapojený tak aby i nabíjel (můj kolega s MDAI a notebookem zajásal-nebude tahat pytel nabíječek). Tento právě zřejmě kvůli nabíjení nelze použít na MDAII (proto se mají některé kontakty odpojit-viz výše).
Jinak v Německu (byl tu někde link) nabízejí nabíjecí USB kabel pro MDA II včetně redukce do autozapalovače za 19,9 €.
hybo (3107)|12.2.2004 11:14
V dobe, kdy jsem mel MDAI a o USB+dobijecim kabelu nebylo ani paru a ja to samozrejme potreboval (stejny duvod, jak Vas kolega), tak jsem si prosvitil origos kabel k MDAI a predelal kabel z iPAQu. Nekde jsem to zde i daval, jake bylo zapojeni.
ipf (2136)|12.2.2004 11:21
nemůže to být i problém, proč mi na MDAI chodilo GPS a na MDAII nejde? Byl by někdo schopen a ochoten upravit kabel?
Díky
hybo (3107)|12.2.2004 11:29
Temer jiste je :-) No, ja bych byl schopnej, ale ted nemam nic z toho, co k tomu potrebuju :-( ale nekde na netu to urcite bude, kdyz ne ted, tak casem. Nebo bude k dispozici rovnou jen nahradni kabel.
malajizva (63)|12.2.2004 19:52
když jsme u cestovnich kabelu - proste jsem kolibce vyhreznul streva a vyrobil kryt na ty vnitrosti... Stvalo me, ze musim pro synchronizaci sundat futral - a delal bych to tak co 1,5 hodiny :mad:
Kazdopadne to je originalni :D a funguje
hybo (3107)|12.2.2004 22:58
jo, tohle jsem mel puvodne taky v lanu, ale ten plosak byl velkej:-( kabel je kabel:-)