Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario, Herald, TyTN

Lukebx (10)|8.1.2007 18:54
Ahoj zdravím všechny poradce,
rozhoduju se právě pro koupi komunikátoru. Předvybrané jsou ty tři v nadpisu. Nebaví mě už tahat mobil a PDA :-) Trvám na klávesnici!
Co se zařízením budu dělat: Navigace (GPS mám externí), poslech hudby, koukání na video, sem tam i nějaká hra, organizace času, telefonování, sem tam nějaké nenáročné foto (nic extra, na to mám foťák).
Takže k věci.

Vario: líbí se mi tím že začíná být odladěné a je okolo něj spousta lidí a tudíž je z něj již použitelný stroj (procesor tedy není až taková hrůza). Velkou roli hraje též cena (oproti TyTN bych mohl dokoupit kartu pouzdro arok bych telefonoval zadara :-). V telefonní části nepotřebuju až takové extra buřty stačí když bude telefonovat (což samozřejmě splňují všechny 3). Foťák nic moc:-( Velká výdrž baterie je plus. Důležitá je taky WI-FI. Horší je že je to zase přeci jen starší přístroj. Jo ještě výhoda, nemá micro SD

Herald: pro mě nejpřitažlivější ze všech 3 - hlavně díky rozměrům (tenký) a též díky velmi kladné recenzi. Procesor je prý dostatečný (jen tedy aby stíhal telefonovat a navigovat nebo telefonovat a přehrávat video atp. nic extra náročného). Foťák je z těch lepších.Výdrž o něco horší. Cena oproti Variu již poněkud vyšší ale oproti TyTN ještě dokoupím 2GB kartu a pouzdro :-)

TyTN: Hezké ale dražší zařízení. Nejlepší procesor, jinak vše téměř srovnatelné s Heraldem (pominu rozměry a komunikační část)

Herald a TyTN - micro SD - není to až tak hrozný ale kapacita nic moc a cena téže.

Rád bych Vás tedy poprosil o rady a návrhy při výběru.

Díky.

L
CommanderZ (1798)|8.1.2007 19:30
Ja bych sel do toho Heralda...uz proto ze o nem sam vazne uvazuju :))

Prijde mi ze ty male rozmery jsou velke plus, velke minus je naopak ta MicroSD. pokud ale jeste kartu nemas, tak to je myslim celkem jasna volba.
Lukebx (10)|8.1.2007 20:28
A jak to vydíš s požadavkama na výkon - jak jsem psal GPS telefon atd. Kartu zatím nemám. respektive mám SD 1GB ale s tou bych asi prodával toho svého Asuse.
Co si tedy jinak myslíš o ostatních navrhovaných..resp co si myslíte všici? :)
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 20:37
A opravdu to musí být něco z těch 3? Jako co bych si vybral s pistolí u hlavy?
Lukebx (10)|8.1.2007 21:08
No s pistolí u hlavy to není, ale trval jsem na klávesnici a tu moc zařízení nemá - do výběru by se dal ještě přidat E-Ten Glofiish M700, ale vzhledově mi moc nesedí (funkce má pro mě dokonce nadstandartní)
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 21:41
No, pokud bych měl vybrat ze současných nebo v brzké době dostupných komunikátorů s klávesnící, tak bych asi volil TyTNa - nic jiného mě nenapadá.

Universala pro jeho velikost bys asi nechtěl, co?

Protože Dell modely Axim 60 nebudou, budu muset ještě vydržet nějaký čas (do WM 6 ?) s 50v a pořídit k němu nějaký smrtfoun na komunikaci a jako modem (asi evropskou verzi Samsung SGH-I600). Osobně mě nějak phone edition neberou. Asi fóbie. :D
Lukebx (10)|9.1.2007 20:21
Tak jsem teď juknul na nějaká videa s demonstrací výkonu Omapu a pokud je tomu tak tak nezbývá než se začít rozhodovat mezi Vario a Heraldem. Díky za další příspěvky potažmo zkušenosti.

L.
xhladi07 (525)|10.1.2007 17:00
No, vario je po pretaktu docela svizne, to byla jedina vec, ktera me odrazovala. Takze ja bych doporucil (uz prave kvuli te cene) vario. Ale zkus zapatrat tady v diskuzi. Cetl sem tam ze navigace a telefonovani dohromady nee.. Ale nevim, co to bylo za romku, nebo jak stary clanek to byl. Dnes uz je to docela odlazene. Sam to bohuzel otestovat nemuzu, nem,am GPS. Takze radeji si to najdi..
Saman_ce4you (1451)|10.1.2007 17:51
A co Asus P525? Tam je takova klavesnice-neklavesnice ;) Vykonove na tom bude, bych rek, v porovnani s tema trema uvedenyma, uplne nejlip, vzhledem k CPU..
Lukebx (10)|10.1.2007 19:58
No ten Asus mě moc nesedí - dík za typ ale není to ončo :) Ale vidím že jste tu dva přispěvatelé s Variem. Jak jste s ním spokojený, co onen výkon, ale i problémy s celkový vylazením. Diskuse je okolo toho velká a jsem z toho vedle jak se stále řeší ladění ROM atd. no jdu to pročíst ;)

Dík za infa!
flashman (1366)|10.1.2007 21:15
Pokud není nutné UMTS, tak bych byl stále ještě pro Vario, protože toho processoru opravdu nemá cenu se bát. Herald je také moc pěkný, zvlášť těmi rozměry, ale zase ta cena.
Omap na 195 MHz beru u varia spíše jako výhodu - malá spotřeba a pokud není výkon dostatečný, tak jednoduše nataktovat a je to.
Já osobně jsem šťastným uživatelem varia již půl roku a o jeho výměně za TyTNa , nebo heralda opravdu neuvažuji, protože nemám důvod chtít něco lepšího.
Pokud není třeba UMTS, tak Wizard jasná volba ;) , pak ale ještě záleží na vkusu
Lukebx (10)|10.1.2007 21:37
Mezi Heraldem a Wizardem vidím rozdíl jen v ceně, vzhledu, možná je i vyladěnější, ale to neposoudím..opravdu je to jen o vkusu :) věci jako foťák a spol. dejme tomu neřeším - Wizard se mi líbil jako první, pak přišel Herald a bylo dilema...no ještě to projdu a zvážím.
atomion (1159)|10.1.2007 22:01
Mít nadlimit financí, tak bych určitě šel do HTC 4350 alias Herald, ale já jsem taky šťastným majitelem Wizarda a také bych ho neměnil. Herald vypadá dost propracovaně v každém detailu a jeho rozměry, nad nimy se rozplývám, ale platit za to těch pár tisíc? To už je jen na tobě ;)