Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Micro USB - miniaturizace pokračuje

Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 14:44
Po zmenšování SD karty na miniSD až k microSD nás něco podobného čeká i u USB konektorů. Server USB.org oznámil ve své tiskové zprávě (ke stažení v .pdf) další miniaturizaci. Nový MicroUSB je menší, ale rychlejší než jeho větší a starší bratři. Na výše uvedených odkazech najdete podrobnou technickou specifikaci.

Otázkou zůstává, kam až tyto "postřižiny" povedou a zda ho vůbec bude naše neustále stárnoucí a degenerující polovina země bude vůbec schopna využívat - používat. Zrak slábne, ruce se klepou....:? :( Bohužel se tomu nevyhneme (stárnutí i microUSB), takže se s novými konektory setkáme na nových PDA, komunikátorech, chytrých i hloupých mobilech už možná v druhé polovině roku.
Falco_ce4you (311)|9.1.2007 11:21
Používám název microUSB pro konektor na mém Olympu C-700UZ. Až do dneška jsem si myslel, že to je microUSB, ale on to bude asi nějaký proprietární konektůrek.

Ach jo. Škoda, že na webu nejsou nějaké obrázky, abychom věděli na co se máme děšit - pardon, mám rýmu, chtěl jsem říci "těšit". ;)

Fakt je, že neustálé zmenšování vstupů/výstupů klade nejen zvýšeé nároky na obsluhu, ale i na robustnost konektoru, což si ve spojení s miniaturizací celkem odporuje. Navrhovatelé by neměli zapomenout, že je potřeba konektor dost často zasunovat a ne vždy je po ruce baterka s lupou.
Už dnes mám ve tmě problémy do mého Mia miniUSB konektor nejen zasunout, ale v prvé řadě ho na těle přístroje najít a kabel správně zorientovat.
pavlata (13)|16.1.2007 21:54
menší než miniusb nebo minisd (pro kartu ) mi příjde přehnané, jednak na manipulaci, ale taká čím menší, a to už si každej neuvědomí, tím náchlnější na špínu a poškození.