Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Podělte se o své zkušenosti s koupí použitého PDA či MDA...

Libor P. (9)|7.1.2007 11:09
Pěkný den přeji,
zajímaly by mě vaše připomíny a zkušenosti s koupí použitého PDA či MDA. Tuto diskuzy bych založil pro všechny nováčky, kteří si chtějí koupit nějaký takový stroj a chtějí trochu ušetřit. Prosím tedy zkušenější uživatele, aby sem psali rady na co si dávat pozor, a co zkontrolovat hned na místě.

Rozdělil bych to na 2 části. Jedna by byla koupě na dálku, a ta druhá koupě při osobním převzetí.

Osobní zkušenosti jsou přeci jen k nezaplacení...

Za všechny nováčky děkuji za Zlaté rady ;)
atomion (1159)|7.1.2007 11:25
Tak k tomu rozdělení. Já osobně bych nic na dálku nekupoval. Kupoval jsem už dva přístroje z druhé ruky a na dálku bych to neriskoval. Preferuji osobní předání.

Co jsem vždycky kontroloval? Vždy jsem chtěl alespoň nějakou záruku k přístroji-tu jsem zkontroloval od koho je, protože záruka třeba od bazaru Mobilpohotovosti je po mých zkušenostech poměrně k ničemu :) Dálé jsem zkontroloval IMEI zařízení s krabicí estli se shoduje. Dále jsem vyzkoušel funkčnost tlačítek, dotykové vrstvy a verzi ROM nahranou v zařízení. Už podle toho jak přístroj vzhledově vypadá jsem si udělal alespoň malou představu o zacházení s ním a podobně. Vždy jsem narazil na dobrého prvního majitele a tak oba stroječky slouží naprosto v pořádku až do teď (doufám, že jsem to nezakřikl :)) )

Velkou výhodou takobéto koupě je cena. Na koupi použitého přístroje se dají ušetřit stovky až tisíce korun, což je velice potěšující :)


Prosím moderátory o přesunutí topicu třeba do "Obecné problémy"
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2007 13:47
Už se to tu probíralo několikrát, takže znovu. K tomu, co psal atimion bych přidal kontrolu displeje, zda nemá vadné pixely (softík na kontrolu najdeš zde na webu v sekci freeware). Dále je jakousi uklidňující výhodou, pokud je přiloženo k balení: originál krabice, záruční list, nákupní paragon, veškeré původní příslušenství včetně CD se softy (Outlook 2002, Active Sync, česká lokalizace), návod k použití. Není to sice záruka kvality přístroje, ale je vidět, že s nejvyšší pravděpodobností nejde o "čórku" a majitel nebyl nepořádník.

Také je třeba počítat s tím, že původní baterie nevydrží věčně, takže bude potřeba k nákupní ceně připočítat ještě tuto investici. Pokud je zařízení bez české lokalizace (ztracena, PDA koupeno v zahraničí) je to další investice (pokud nepostačí původní anglická ROM).

Další problém může být u PDA, zakoupeného v zahraničí jiná, než anglická ROM. Většina softů, včetně české lokalizace, běží jen na anglické.

Ještě bych si ověřil, jak a zda je ještě PDA v záruce a zda se na PDA nevztahuje nějaká prodložená záruka nebo něco ve stylu Complete Care (Dell). Ze zákona u nás je 24 měsíců, ovšem může jít o zboží zakoupené v zahraničí (hlavně v USA je mnohem kratší).

Raději bych dal přednost osobnímu předání nebo nákupu v bazaru. Zaslání poštou je poměrně riskantní, ale jsi snad svéprávný, takže svoje peníze utratíš způsobem, jaký uznáš za vhodný. Také bych ještě doporučil podívat se zde po diskuzích (opravdu se to tu probíralo hodněkrát).



Přesunuto do sekce "Kde nakupovat?"