Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Odpojování BT u n50 (nalezení příslušného registru) (ROM v1.00.10)

mr.Advice (33)|7.1.2007 01:13
Trápí mě odpojování BT u n50, naštěstí jen částěčně, ale i přesto se snžím můj problém vyřešit. Na diskuzi o Acerech jsem nalezl níže uvedený příspěvek, vše jsem udělal dle něho, ale zaboha tam nemohu najít tu položku "DeviceInactivityDuration". Mám verzi ROM 1.00.10, tak se ptám jestli někdo neznáte nějakou alternativu. Třeba jestli se to nemě ní v jiné složce nebo tak.(já sám tomu moc nerozumím, tak mě omluvte.
Přikládám sem screeny těch položek.

[QUOTE]Vážení přátelé digitálního věku, mám pro vás řešení vašeho problému. Zkoumal jsem, jestli je problém v HW, ovladačích nebo jen v nastavení (v registrech). Pomocí Googlu se mi podařilo najít níže uvedený tip, který v mém případě zafungoval:
-------------------------------------------------------------------------------------
Řešení pro odpojování virtuálního sériového portu Bluetooth s ovladači Widcomm, které využívá mj. Acer.

Spusťte program regedit.exe a najděte následující větev registru:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Widcomm\BTConfig\General"
Najděte položku "DeviceInactivityDuration", která obsahuje interval ve vteřinách, po jejichž uplynutí nám milý Widcomm odpojí sériový port. Výchozí hodnota je báječných 60 vteřin. Hodnotu nenastavujte na nulu, ale nastavte co nejvyšší hodnotu, doporučuju 86400 vteřin (1 den), zadávejte to v desítkové soustavě (je tam přepínač, když dáte editovat).

Po změně registrů restartujte PC a vychutnávejte si dlouhé a vášnivé spojení vašich bluetooth zařízení! ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------
Solution for bluetooth virtual serial port timeout with widcomm drivers on windows
If you are experiencing timeout with bluetooth virtual serial ports with widcomm drivers (used by MSI, Belkin, etc), here is a solution that might help.

run regedit.exe, and go to "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Widcomm\BTConfig\General" and edit the "DeviceInactivityDuration". The default value is 60 seconds. Changing it to zero didn't seem to help, but bigger values seems to work (I use 3 hours=10800).

Reboot after changing.
-----------------------------------------------------------------------------------
keywords: bluetooth inactivity disconnect odpojování acer problém nečinnost widcomm activesync connection spojení problem
[/QUOTE] Jinak celá diskuze je zde.
Děkuji za odpovědi.
00190999_1.1_ENfC.jpg 00190999_2_Zrfi.jpg 00190999_3_CeEo.jpg
speed-komi (278)|23.1.2007 19:20
Tento problém není v registrech. V té diskuzi se o pár příspěvků dál píše, že to nikomu stejnak nepomohlo. Je to bohužel neodstranitelný problém.
kubisz (1054)|24.1.2007 14:38
nebo ji zkus do tech registru vytvorit :)