Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket PC témátka z vašich fotografií

Pavel Koza (4761)|6.1.2007 11:04
Protože už z neustálého a nepřetržitého psaní recenzí a jiných článků trochu cvokatím, rozhodl jsem se odreagovat a tvořit i témátka. Proto se obracím s výzvou na všechny amatérské fotografy, kteří by byli ochotni poskytnout své fotografie pro tvorbu témátek pro Pocket PC. Trochu jsem rozšířil funkcionalitu webu, takže u každého takového témátka z vaší fotografie bude uvedeno i jméno a URL vaší web galerie a o vaší galerii se tak dozví spousta lidí. Příklad můžete vidět zde.

Abych měl vše co nejvíce ošetřeno, prosím případné laskavé fotografy, aby mi poslali email se svolením jejich dílo použít. Do emailu prosím uveďte výslovný souhlas s použitím svých děl pro tvorbu témátek pro weby ce4you a PDAgold a jméno a URL vaší galerie, odkud mohu snímky brát a kam se bude u každého témátka takto vytvořeného odkazovat. Děkuji.
chaska (16)|6.1.2007 14:18
Docela by se hodilo ještě napsat, v jakém rozlišení maji být ty fotky. Docela bych sám poslal něco na témátko. A taky bohužel, některé fotky jsou na ležato. Jde udělat výřez? Teda klobouk dolu, ale musí s tím být dost práce:yes:
Pavel Koza (4761)|6.1.2007 14:54
Cim vetsi, tim lepsi. Vesmes je nutne delat vyrezy, takze idealni je mit moznost ty fotky ziskat v originalni velikosti. Ale neni to podminkou, zalezi pripad od pripadu:)
Miloš Strouhal (3997)|6.1.2007 15:26
A budes delat take nejaka tematka pro VGA displeje? Docela bych se za to primlouval.. :)
Pavel Koza (4761)|6.1.2007 15:37
Nemam VGA zarizeni na delani screenshotu... Tak zatim spis ne, ale nevylucuju to:)
CommanderZ (1798)|6.1.2007 15:38
Tam je to s tema vyrezama bude jeste tvrdsi :))
windmaster (307)|6.1.2007 23:21
Klidně bych nějaký zajímavý snímek věnoval, ale je skutečně nutné znát velikost snímku, resp. jeho rozlišení, jinak dojde k tomu co pozoruji při vložení snímku do příspěvku, totiž k jeho rozmazání, díky automatickému zmenšení.
Po každém resamplu je nutné provést alespoň doostření, a to v závislosti na míře zmenšení, a několik dalších úprav. Navíc dělat výřezy vzhledem k požadavku ke snímku na výšku také vyžaduje myslím zásah víceméně autorský.
Takže bych doporučoval vybrat si vhodný snímek na portfoliu příslušného autora a požádat o úpravy jeho samotného.

Moje snímky jsou k nahlédnutí na Photopostu
Pavel Koza (4761)|6.1.2007 23:37
Ahoj Pavle. Jsem rad, ze ses ozval - Tvou vasen pro foto znam:) To, co pises, je samozrejme z hlediska kvality idealni, ale v principu pokud udela autor snimku vsechno to, co pises (vyber, oriznuti, doostreni a dalsi upravy, s maximalni peci a laskou:) ), muze uz klidne udelat samotne tematko protoze to samo o sobe zabere tak 60 vterin...

Pro predstavu prikladam to, co jsem vyrobil z jedne Tve fotky - mela presnou velikost, tak nebyl duvod ji zmensovat, stacilo ji jen oriznout. Nejsou to cela tematka, pouze screenshoty, tak snad Ti to nebude vadit.
00190987_Krajinka_ss_UvpP.jpg 00190987_Krajinka2_ss_YBIe.jpg 00190987_Krajinka3_ss_0mOJ.jpg 00190987_Krajinka3Landscape_ls_ss_kioY.jpg
windmaster (307)|6.1.2007 23:48
Tak to ano, to se ti docela povedlo :)), v tom případě můj souhlas máš :))